Forum » Edukacja

Progi punktowe do szkół średnich

  • Weronika x33 12 kwi 2011

    Ile potrzeba pkt żeby się dostać na poszczególne profile ?

    Cytuj
  • 12 kwi 2011

    Bardzo irytują mnie pytania typy: "Ile trzeba mieć punktów, żeby się dostać do......"
    Spróbuję to wszystkim gimnazjalistom wytłumaczyć, tylko postarajcie się doczytać do końca i ze zrozumieniem.
    Na stronie:  https://malopolska.edu.com.pl/Kandydat/kseon.php znajdziecie informację o elektronicznym naborze do szkół ponadgimnazjalnych. Przeczytajcie ją uważnie, a następnie zajrzyjcie do zakładki OFERTA SZKÓŁ. W zakładce znajdziecie wszystkie szkoły i wszystkie typy szkół objęte elektroniczną rekrutacją. Po wybraniu np. Myślenic i II LO im. Tytusa Chałubińskiego zobaczycie klasę 1a o profilu humanistycznym (z rozszerzonym j. polskim i historią).
    Do klasy zostaną przyjęte 32 osoby z największą ilością punktów. Punktowany jest wynik egzaminu gimnazjalnego z cz. humanistycznej i z cz. matem. - przyrodn., oraz następujące przedmioty: język polski, język obcy, historia, wos. Za ocenę celującą otrzymasz dodatkowo 20 pkt, za bdb - 18 pkt, za db - 15 pkt, za dst - 10 pkt i za dop - 2 pkt. Możesz także uzyskać dodatkowe punkty za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych i działalność w wolontariacie. Maksymalnie możesz uzyskać 200 pkt. Przyjętych zostanie 32 uczniów z najwyższą ilością punktów.
    W razie równej ilości punktów decydują kryteria dodatkowe:

    1. sieroty, osoby przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz
    osoby umieszczone w rodzinach zastępczych (zgodnie z dz. u. 2004 nr 26
    poz 232 par. 10 pkt. 1 z późniejszymi zmianami)

    2. kandydaci o ukierunkowanych i udokumentowanych zdolnościach, którym
    ustalono indywidualny program lub tok nauki (zgodnie z dz. u. 2004 nr
    26 poz 232 par. 10 pkt. 2 z późniejszymi zmianami)

    3.kandydaci z problemami zdrowotnymi, ograniczającymi możliwości wyboru
    kierunku kształcenia ze względu na stan zdrowia, potwierdzonymi opinią
    publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej
    poradni specjalistycznej (zgodnie z dz. u. 2004 nr 26 poz 232 par. 10
    pkt. 3 z późniejszymi zmianami)

    Myślę, że jest już jasne, że nikt nie powie Wam ile trzeba uzyskać punktów, bo to zależy od wyników egzaminu. Trzeba mieć w najgorszym przypadku 32 wynik na liście, a wtedy na pewno dostaniecie się do wymarzonej szkoły.

    Na stronie:  https://malopolska.edu.com.pl/Kandydat/kseon.php bardzo przydatna jest również zakładka PRZEWODNIK. Gimnazjalistów z terenu pow. myślenickiego dotyczy :
    Przewodnik dla kandydatów których konto zakłada gimnazjum.pdf. 
    Jest to dokument zapisany w w pdf, do jego odczytania potrzebny jest program Acrobat reader który możecie pobrać np. ze strony http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reader,Program,Windows,12627.html
    Przeczytanie go rozwieje już na pewno wszystkie Wasze wątpliwości.
    PS. Powodzenia na egzaminach :)

    3 1 Cytuj
  • 12 kwi 2011

    nareszcie ktoś prosto i logicznie pokazał jak to działa :). Dzięki Taki Gościu :)

    1 1 Cytuj
  • 12 kwi 2011

    Bardzo ładnie wszystko streściłes tylko gimnazjalistom chodzi o coś innego. Każda szkoła średnia ma pułap punktów poniżej, którego nie mają szans się dostać. Czasem szkoły podają ten pułap oficjalnie, czasem nieoficjalnie a czasem sami kandydaci uzyskują takie informacje od zeszłorocznych starających się. Każdy chce oszacować swoja punktację i starać się do takiej szkoły do której ma realne szanse. I dlatego usiłują zdobyć informację " Ile trzeba mieć punktów, żeby dostać się...."

    8 2 Cytuj
  • 12 kwi 2011

    A prosiłem, żeby przeczytać uważnie zakładkę OFERTA SZKÓŁ. Tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie- jak go nazwałaś "pułap poniżej. Jest tam napisane

    I LO - 60 pkt,
    II LO - 60 pkt,
    LO w Średniawskim bez dolnego limitu
    Liceum Profilowane ZSTE - 60 pkt

    itd, itd ....

    Ale jestem pewien, że gimnazjalistom nie chodziło o ilości minimalne

    2 6 Cytuj
  • 12 kwi 2011

    Taaaa złapać za słowo to jest to. W teori wszystko ok w praktyce to wychodzi różnie i gimnazjaliści nie pytaja bez powodu.

    2 2 Cytuj
  • 12 kwi 2011

    [quote=K_i_k_a] Taaaa złapać za słowo to jest to. W teori wszystko ok w praktyce to wychodzi różnie i gimnazjaliści nie pytaja bez powodu. [/quote]
    Zaczynamy "spamować" w wątku.

    Myślę, że warto poprosić Redakcję o wycięcie naszych czterech ostatnich postów :)

    1 Cytuj
  • 13 kwi 2011

    A czy ktoś wie, jaki był próg w LO Kościuszki i na Zarabiu w zeszłym roku?

    1 Cytuj
  • 14 kwi 2011

    3 lata temu miałem chyba 150 pkt i dostałem się do ILO z ostatniego miejsca.

    4 Cytuj
  • 14 kwi 2011

    Kolega rok temu dostał się do I LO mając 70 parę punktów ;)

    5 3 Cytuj
  • 14 kwi 2011

    Jak już pisałem wyżej ilość potrzebnych punktów jest zależna od wyników egzaminu. Ma rację helix pisząc:

    [quote=gość: helix] 3 lata temu miałem chyba 150 pkt i dostałem się do ILO z ostatniego miejsca. [/quote]

    Przypuszczam, że chodzi do klasy mat-geo z rozszerzonym j. angielskim gdzie przyjmowano tylko 16 osób. Do klas mat-fiz (a takie I LO ma dwie w ofercie) zostanie przyjętych 64 uczniów to i próg punktowy będzie niższy.
    Nie bardzo mogę uwierzyć w to co pisze airtutr:

    [quote=gość: airtutr] Kolega rok temu dostał się do I LO mając 70 parę punktów ;)[/quote]

    Najniższy próg punktowy o jakim słyszałem w I LO to był bodajże w 2009 roku w klasie ang-geogr-wos i było to 115 pkt.

    Powiedzcie mi, czy tak trudno znaleźć adres mejlowy do szkoły i napisać e-mail do szkół średnich z pytaniem jaki był próg punktowy do wszystkich klas w danej szkole w 2010, 2009, 2008 ew wcześniejszych latach. Myślę, że szkoła Wam odpisze, a Wy przekopiujecie dane tutaj i wszyscy będą zadowoleni.
    Dla leniwych podaję adresy mejlowe:

    I LO im T. Kościuszki w Myślenicach - jacekslosarz@almalo.edu.pl.
    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach - sekretariat@zsp.edu.pl,
    Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach - sekretariat@sredniawski.pl

    1 Cytuj
  • 15 kwi 2011

    Dostał się tam w 2 rekrutacji rok temu, bo było mało chętnych i dyrektor musiał ,,dokoptować'' paru niezbyt zdolnych.

    1 Cytuj
  • 15 kwi 2011

    [quote=gość: airtutr2] Dostał się tam w 2 rekrutacji rok temu, bo było mało chętnych i dyrektor musiał ,,dokoptować'' paru niezbyt zdolnych. [/quote]

    W dodatkowej rekrutacji mogło tak być.

    1 Cytuj
  • 15 kwi 2011

    @taki_gość, jak zabierasz głos w temacie, to racz chociaż nie mylić faktów. W I LO nigdy nie było klasy "ang+geo+wos", co najwyżej

    język obcy - geografia (poszerzony polski)
    ang - geo
    niem - geo
    Mam nadzieje, że dotarło.

    Były uczeń I LO.

    A w mojej klasie była osoba ze 105 punktów ;)
    Zatem UWIERZ nawet w renomowanym Kościuszce, przyjmują słabe jednostki.

    Serdecznie pozdrawiam

    2 2 Cytuj
  • 17 kwi 2011

    Myślicie, że mając około 150 pkt. dostanę się do I LO do klasy biol-chem-fiz? Wiem, że wszystko zależy od progu punktowego, ale tak przewidując...?

    1 2 Cytuj
  • 26 kwi 2011

    Po takim egzaminie jaki nam dali w tym roku progi punktow nizsze beda.

    2 1 Cytuj
  • 23 cze 2011

    147 do pol-hist kościuszki. Myślicie, że starczy?

    2 3 Cytuj
  • 28 lip 2011

    JESTEM UCZNIEM KLASY POL HIST W 1 LO. O DZIWO,W TYM ROKU KLASA POL HIST MIAŁA NAJWIĘKSZY PRÓG ZE WSZYSTKICH.GDY JA SZEDŁEM DO SZKOŁY - PRYM WIODŁY MAT FIZY I MAT GEO.JAK WIDAĆ CIĄGLE SIĘ TO ZMIENIA.W TYM ROKU DO MAT FIZ WYSTARCZYŁO COŚ KOŁO 130 P.NATOMIAST DO POL HIST TRZEBA BYŁO MIEĆ COŚ KOŁO 150 P.

    3 Cytuj
  • 20 cze 2014

    Mam 106 punktów. Dostane się do Tytusa na profil obsługi turystycznej? Do technikum rzecz jasna. :)

    5 Cytuj
  • 19 cze 2017

    A czy ja się dostanę na mat-fiz do I LO jak mam 154 pkt?

    4 Cytuj
  • 20 cze 2017
    Pokrzywa napisał/a:

    A czy ja się dostanę na mat-fiz do I LO jak mam 154 pkt?

    Nie. będziesz kopać rowy przy bysince.

    4 4 Cytuj

Odpowiedz