Forum » Edukacja

technikum budownictwa .

  • 16 wrz 2011

    Hej . W tym roku muszę wybrać szkołę średnią . Niestety mam problem z wyborem . Myślę o technikum budownictwa . Znajduje się ono w Dobczycach i w Myślenicach ja . Co polecacie bardziej ? Dodam że mam bardzo dobry dojazd i do Myślenic i do Dobczyc. Czy ktoś z was uczęszczał do Dobczyc lub do Myślenic ? Interesuje mnie również profil architektura krajobrazu ale niestety słyszałam same złe opinie o tym profilu w szkole im. A. Średniawskiego . Co o tym myślicie ? Z góry dziękuje za odpowiedź ; )

    3 1 Cytuj
  • 16 wrz 2011

    Proponuję SS na north manhatann

    1 2 Cytuj
  • 16 wrz 2011

    Ja chodziłem do Średniawskiego i byłem zadowolony, wszystko zależy czy sie chcesz uczyć.

    1 2 Cytuj
  • 16 wrz 2011

    Tak, zależy mi na nauce ale słyszałam opinie że nauczyciele nie są mili i że to szkoła dla 'debili' . Więc sama nie wiem.

    4 Cytuj
  • 16 wrz 2011

    to nie jest szkoła dla debili ,chyba się ludzą utrwaliły lata 80 te kiedy tam był ośrodek dla dzieci specjalnej troski polecam szkołę powodzenia:))

    4 2 Cytuj
  • 16 wrz 2011

    mnie uczyli sympatyczni nauczyciele a specjalna jest obok i to inna szkoła

    5 Cytuj
  • 17 wrz 2011

    Żaba , to ciekawego od kogo taką opinię usłyszałaś, bo nie wydaję mi się , że od ludzi którzy tam chodzą.. : )

    2 Cytuj
  • 17 wrz 2011

    Opinia o tej szkole funkcjonuje już od bardzo dawna szkoda tylko że na prawdę jest tam zupełnie inaczej ale o tym można się przekonać tylko tam chodząc chodziłem 4 lata i na prawdę poleca:)

    3 Cytuj
  • 17 wrz 2011

    jak kiedys był tam rolnik to było faktycznie kiepsko ale teraz to całkiem inna szkoła tylko trzeba się uczyć

    1 Cytuj
  • 18 wrz 2011

    Dziękuje bardzo za informację . :) Prawdopodobnie zdecyduje się na tą szkołę . :) A czy o Technikum budownictwa w Dobczycach możecie coś powiedzieć ? Polecacie że może jednak nie ? :)

    Cytuj
  • 19 wrz 2011

    Ja chodziłam do tech budowlanego w Myślenicach. Jeśli miałabym jeszcze raz wybierać też bym poszła do tego technikum. Z tego co wiem to teraz masa nauczycieli się tam zmieniła od przedmiotów zawodowych i więcej wymagają. Ale to raczej na plus.
    Jeśli chodzi o Technikum w Dobczycach to słyszałam, że jest wyższy poziom, aczkolwiek na studiach miałam do czynienia z chłopakiem który kończył technikum bud w Dobczycach i od niego się dowiedziałam, że na wszelkich olimpiadach związanych z budowlanką Myślenice były od nich lepsze.

    2 Cytuj
  • 12 lut 2012

    [quote=gość: Gienia] Ja chodziłam do tech budowlanego w Myślenicach. Jeśli miałabym jeszcze raz wybierać też bym poszła do tego technikum. Z tego co wiem to teraz masa nauczycieli się tam zmieniła od przedmiotów zawodowych i więcej wymagają. Ale to raczej na plus.
    Jeśli chodzi o Technikum w Dobczycach to słyszałam, że jest wyższy poziom, aczkolwiek na studiach miałam do czynienia z chłopakiem który kończył technikum bud w Dobczycach i od niego się dowiedziałam, że na wszelkich olimpiadach związanych z budowlanką Myślenice były od nich lepsze. [/quote]
    Wyjęłaś mi to z ust :)

    1 Cytuj
  • 16 lut 2012

    Lepiej iść w dzisiejszych czasach do Technikum Budowalnego. Inżynierowie,osoby związane z branżą budowlaną mają dużo większe szanse na zatrudnienie niż ktoś po archiktekturze i to tym bardziej krajobrazu, na budowlańców jest zapotrzebowanie. Ostatnio czytałem artykuł o 10 porządanych zawodach w Europie: budowlańcy byli na 3 miejscu. Architektów środowiska nie było. Poza tym polecam szkołę w Myślenicach tzn. technikum budowalne,jak chcesz to się nauczyc i wiele wyniesiesz.

    2 1 Cytuj
  • 17 lut 2012

    Tak, tylko że po technikum nie ma się kompletnie przygotowania do studiów politechnicznych, ponieważ w technikach poświęca się czas na naukę przedmiotów zawodowych których i tak na politechnice uczy się od podstaw a z matematyki i fizyki się leży a to są najważniejsze przedmioty na politechnice. Polecam ogólniak mat-fiz, może to dziwne ale prawdziwe. Zdawalność matur wśród absolwentów techników jest dużo słabsza niż liceów ogólnokształcących. Przygotowanie matematyczno-fizyczne też. Jeśli porozmawiasz z kimś z polibudy to się dowiesz że tam katorga jest matematyka i fizyka a nie szalunek.
    Nie należy także mylić najbardziej pożądanych zawodów z technikami a już na pewno techników z inżynierami.
    Jeśli chcesz być majstrem-zbrojarzem polecam technikum budownictwa. Jeśli myślisz o studiach na politechnice polecam profil matematyczno-fizyczny w LO.

    4 2 Cytuj
  • 17 lut 2012

    Jak ktoś chce to i w technikum się nauczy.

    4 Cytuj
  • 27 lut 2012

    oj jest o czym pisac technikum budowlane od teorii eth a praktyka u aa

    3 Cytuj
  • 2 mar 2012

    dziękuje bardzo za odpowiedzi. sama jeszcze nie wiem , po liceum nie mam nic , muszę iść na studia na które nie wiem czy będzie mnie stać, a po tym technikum przynajmniej coś mam . jestem w takiej sytuacji że albo to technikum albo nic innego. jeśli macie jeszcze jakieś spostrzeżenia na pewno wezmę je pod uwagę . :)

    2 Cytuj

Odpowiedz