Forum » Edukacja studia w LO pedagigikaspecjalność logopedia kto mi szczerze doradzi???

 • 10.07.2009 - 15:07
  Witam ten temat kieruję do osób studiujących w kieleckiej szkole która ma filję w LO. Marzę o studiach na kirunku pedagogika specjalność logopedia ale mam troszke skomplikowanną sytuację nie wiele czasu i takie tam. Kieruję więć do was pytanie które może mi pomóc zweryfikować czy poradzę sobie na takich studiach i zołam się czgoś pożytecznego nauczyć. Proszę was powiedzcie mi na forum albo na PW jak wyglądają takie studia na stronie szkoły są tylko podstawowe infrmacje, a jachce poznać plan przedmioty i najważniejsze lektóry z poszczgólnych przedmiotów żeby móc poszukać ich poczytać dowiedzieć się jak mi idzie. Wiem że osatecznie przekonam sie jeśli zacznę studiować ale głębsz wiedza o przedmiotach i iteraturze pomoże mi w podjęciu decyzji. Z góry dziękuję acha i najważniejsze czy dyslektyk i dysortografik ma przeciwwsazania do studiowania logopedii???
  4 Cytuj Zgłoś
 • 10.07.2009 - 18:13
  proponuję zamiast studiów KURS ORTOGRAFICZNY to do

  "lektóry"
  "więć"
  "osatecznie"
  "głębsz"
  "iteraturze"
  "przeciwwsazania"
  "kirunku"


  - ponadto brak jakiegokolwiek pojęcia o zasadach INTERPUNKCJI.

  Sam mam dysleksje i dysortografię, ale to nie jest powód, aby kaleczyć język!
  BYKOM STOP!
  5 3 Cytuj Zgłoś
 • 10.07.2009 - 19:49
  Jak Cię nie nauczyli pisowni i ortografii w podstawówce to na studiach tym bardziej się nie naumiesz !!! I nie gadaj mi tu o jakiejś dysleksji bo to zwykłe nieuctwo.

  No chyba , że głupia prowokacja?
  6 Cytuj Zgłoś
 • 10.07.2009 - 20:50
  Edyto.g zauważ że w okienku którym piszemy podkreśla błędy na czerwono i wypadałoby się dobrze zastanowić nad podkreślonym wyrazem. Nawet w temacie zrobiłaś błąd.

  PS. Pewnie pisałaś w pracy z "przyczajki", a szef mógł nadejść w każdej chwili. ;-)
  2 Cytuj Zgłoś
 • 11.07.2009 - 12:22
  jakoś nie podkreśla to po pierwsze po drugie NIEMAWIDZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (użyję słowaludzi ale to do was nie bardzo pasuje)ludzi którzy śmiecą na forach jek sie zarzuca mi ortografię to nauczcie się prosze czytać!!!!! nie pytałąm ani o to czeo mnie nauczyli lub nie nauczy w szkole, ani o to tylko o konkretne kierunek na trzy odpowiedzi żadna na temat nawet nie komentuję nadal mam nadzieję że ktoś kto ma wiedze na temat mojego zagadnienia sie wypowie innym z góry dziękuję a to do wiadomośći: http://bykom-stop.avx.pl ZWŁASZCZA DO Gość: renna ( z ilorazem inteligecji pierwotniaka więcej nie pisz na moich wątkach!!!)http://www.ortograffiti.pl/index.php/ortograffiti_site/dysortografia/?sekcja=null
  dokształcie się zanim zarzucacie głupote i lenistwo innym !!!!!!
  6 Cytuj Zgłoś
 • 11.07.2009 - 12:40
  Jeszcze jedno, państwo odkonali i bez wad piszę bardzo źle to fat za to jestem doskonałym oratrem jednak ak spotykam kogoś kto np się jąka albo nie może wysłwić , mimo swojej jak to ujęliście głupoty mam na tyle taktu aby do jego kalectwa podejść ze wspólczuciem i szacunkiem i nie wysmiewać go ani nie poniżać tak jak wy mnie (dysortografia to wrodzona wada sądze żemojego linku nikt nie przeczytał więc o tym nie wie i nada z dumą poniża ludzi cierpiących na nią szczęśliwy że jego to ominęło). Ponad to nie napisałam o niej żeby się tłumaczyć bynajmniej nie mam z czego ale dlatego że włąśnie LOGOPEDZI zajmują sie leczeniem tej waszym zdaniem głupoty i lenistwa dlatego chce wiedzieć czy posiadanie takiej wady dyskwalifikuje kandydata do gościa bykom- stop jeśli ty na studiach chcesz się uczyć dopiero ortografii to mogę ci jedynie współczuć. Ja liczę na znacznie szerszy poziom przekazywanej studentom wiedzy
  7 Cytuj Zgłoś
 • 13.07.2009 - 20:10
  Droga pani. Na innych forach przy takiej pisowni postów dostałabyś dawno bana.
  Gdybyś napisała poprawnie pewnie nikt by się nie wkurzał, bo rozszyfrowywać o co ci chodzi to żadna przyjemność, a odpowiedź otrzymała byś na temat.
  Podchodź więc do użytkowników tego forum też z szacunkiem.
  Pozdrawiam.
  PS. Nąwet doskonlai oratrzy na froum nistęty sie ni spawdzeja. ;-)

  5 Cytuj Zgłoś
 • 13.07.2009 - 20:16
  Jak Cię nie nauczyli pisowni i ortografii w podstawówce to na studiach tym bardziej się nie naumiesz !!! I nie gadaj mi tu o jakiejś dysleksji bo to zwykłe nieuctwo.

  No chyba , że głupia prowokacja?
  Cytuj Zgłoś
 • 13.07.2009 - 20:23
  Zgadam się z tym.
  Zwykłe nieuctwo i PRZEDE WSZYSTKIM LENISTWO!!!!!!!!
  DZIEWCZYNO najpierw naucz się pisać,a potem myśl o studiowaniu!!!!!

  Jak to mówią technika czyni mistrza ale to pewnie za trudne "pojęcie" dla ciebie.

  Wróć się do podstawówki i naucz się zasad pisowni !!!!!!!!!!!!!!!!!
  3 Cytuj Zgłoś
 • 13.07.2009 - 21:45
  Paulcia224:
  Ortografia to nie wszystko.Zasady interpunkcji też się przydają :)
  1 Cytuj Zgłoś
 • 13.07.2009 - 23:10
  Polecam: http://www.korektor.net/slownik.html . Wklejasz i widzisz na czerwono błędy.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 14.07.2009 - 8:54
  Ja studiuję tam logopedię i jestem zadowolona. Na pierwszym i drugim roku są przedmioty ogólne,dopiero na trzecim pojawiają się przedmioty specjalizacyjne.
  Przedmioty na pierwszym roku to m.in: Psychologia,psychologia rozwojowa,teoria wychowania, bhp,filozofia, wprowadzenie do teorii wychowania,biomedyka, edukacja zdrowotna.
  Ja uparłam się na studiowanie logopedii i jestem zadowolona,poza tym studia nie są drogie- 230 zł na miesiąc!
  Cytuj Zgłoś
 • 14.07.2009 - 17:05
  BRAWO!!! Kate1238 Bałam się że już nikt nie napiszę tutaj na temat. Dziękuję ci bardzo za odpowiedź. Jeszcze tylko gdybyś mogła napisać o dysortografii czy to nie dyskwalifikuje przyszłych logopedów? Wiem że nie wtajemniczeni twierdzą że to
  (cyt.Paulcia224 "Zwykłe nieuctwo i PRZEDE WSZYSTKIM LENISTWO!!!!!!!!
  DZIEWCZYNO najpierw naucz się pisać,a potem myśl o studiowaniu!!!!!")
  Ale ty jako specjaliska na pewno rozumiesz ogrom mojego problemu. Dlatego mma nadzieję ze jeszce raz mi odpowiesz(Szkoda że na takim forum może się wypowiedzieć każdy nawet osoby nie posiadająze żadnej wiedzy na dany temat :( )
  2 Cytuj Zgłoś
 • 14.07.2009 - 17:36
  do edyta.g
  Dobrze że ty masz taką duuuuuuuużą wiedzę na ten temat....heh...
  2 Cytuj Zgłoś
 • 15.07.2009 - 12:03
  Paulcia 224
  Jak widać nieporównywalnie większą od twojej. Choć to wiedza ogólnie dostępna są tacy, którzy zachłysnęli się tytułem magistra i już niczego nie chcą się dowiedzieć tylko poniżają i wyszydzają innych. To rozwój emocjonalny dzieci w wieku od przedszkola do maksymalnie trzeciej klasy podstawówki. Wiem to na pewno, bo fascynuję się psychologią i pedagogiką. Zresztą, dlatego w tym wątku pytam o listę przydatnych lektur.
  Cytuj Zgłoś
 • 15.07.2009 - 12:27
  HA HA!!!

  LEPIEJ WRÓĆ SIĘ DO PRZEDSZKOLA, SKRZYWDZONA PRZEZ ŻYCIE DZIEWCZYNKO!!!

  I NIE PISZ BZDUR !!
  ŚMIECHU WARTE!!!
  Cytuj Zgłoś
 • 15.07.2009 - 13:21
  PONAWIAM PYTANIE, BO ZROBIŁ SIĘ STRASZNY BAŁAGAN
  Na 10 odpowiedzi jedna zaspokaja moją ciekawość. Dziękuję za rzetelną opinie raz jeszcze. Drodzy studenci pedagogiki specjalność logopedia: Już wiem, że warto wybrać ten kierunek znam też przedmioty, jakie stanowią kanwę nauczania na wymienionym kierunku. Jeśli to nie jest tajemnicą proszę jeszcze o informację o literaturze. Po jaką warto sięgnąć? Proszę też o informację czy osoby z dysortografą i dyskusją mają czy nie mają przeciwwskazań do wykonywania zawodu nauczyciel – logopeda? Wiem, że nie mogę studiować wychowania wczesnoszkolnego, ponieważ nauczycielka 1 klasy robiąca błędy ortograficzne nie jest do przyjęcia, ale nie wiem jak jest z logopedią. Jeśli podobnie to ludzie tacy jak ja nie będą zawracać sobie tym głowy
  WAŻNE!!!! PROSZĘ O ODPOWIEDZI TYLKO OSOBY STUDIUJĄCE NA TYM KIERUNKU, WYKŁADOWCÓW, LUB OSOBY, KTÓRYCH BOBRZY ZNAJĄMI STUDIUJĄ I ICH ODPOWIEDZI BĘDĄ PO PIERWSZE NA TEMAT PO DRUGIE WIRYGODNE NIE TYLKO PRZYPUSZCZALNE!!!!
  Cytuj Zgłoś
 • 15.07.2009 - 17:36
  masakra dziewczyno naucz się pisać poprawnie hehehe...:D:D:D
  1 Cytuj Zgłoś
 • 15.07.2009 - 17:37
  ha ha !!!!
  Brawo Ola!!
  to samo sądzisz co ja!!!!
  1 Cytuj Zgłoś
 • 15.07.2009 - 18:26
  Pozwole sobie przytoczyc pewien dowcip, który bardzo pasuje do sytuacji;
  Pewnej Niedzieli w rodzinie o bardzo wysokiej kulturze i wyższym wyksztalceniu, przy stole w porze obiadowej córka wstaje i oznajmia; "Mamo, jezdem w ciaży!"
  "O Boże, Córeczko, taki wstyd! Krzyczy zalamana matka... Taki wstyd! Matura za miesiac, a Ty mowisz "JEZDEM"!!!!!!" ()
  Otóż morał jest taki; "Rzeby innyh óczyc tsza sie samemó najpierwej nauómieć."
  Niepoprawny ortograficznie, Mysleniczanin007.

  1 Cytuj Zgłoś
 • 16.07.2009 - 13:00
  Gość: poldim a czytałeś reguamin forum??? po pierwsze zgłoaszm twój post do usunięcia po drugie wnioskuję u admina u zablokowanie cię jeśli o będzie możliwe
  2 Cytuj Zgłoś
 • 16.07.2009 - 13:53
  ...obraziłem się na was. Biorę łopatkę i wiaderko i idę do innej piaskownicy...
  2 Cytuj Zgłoś
 • 16.07.2009 - 14:09
  A najlepiej zrób sobie wlasna "piaskownice" i tam sam sobie zasmiecaj, nikt nie lubi bawic sie pozólknietym piaskiem. ;)
  Cytuj Zgłoś
 • 16.07.2009 - 16:49
  WRÓŻBIARKA!!??
  Cytuj Zgłoś
 • 16.07.2009 - 18:48
  Obie jesteście siebie warte!Koszmar czytać takie bzdury!Inteligentne osoby by przeczytały i zrozumiały,nie zważając na błędy,a bezsens jest to roztrząsać w taki nie umiejętny sposób.Makabra!!!widać,że Wam się nudzi-dobrze jeden powiedział"do roboty"-----wszyscy!!!
  1 2 Cytuj Zgłoś
 • 20.07.2009 - 19:31
  Uważam, że będąc dysortografem nie można studiować ani logopedii, ani psychologii, ani filologii polskiej, ani pedagogiki przedszkolnej czy wczesnoszkolnej. Jest to głęboko uzasadnione, gdyż specjaliści w.w. dziedzin zajmują się diagnozą i terapią dysleksji(dysortografii)nie mogą więc sami cierpieć na taką wadę. A już logopeda nie powinien mieć szczególnie problemów z ortografią, wad wymowy i anomalii w obrębie aparatu artykulacyjnego. Uważam, że logopedzi powinni być wysokiej rangi specjalistami, dlatego należy uważnie wybierać uczelnię. Wiedza podana na studiach to kropla w morzu... Polecam Ci inne kierunki, takie jak: praca socjalna, resocjalizacja,zdrowie publiczne - to również kierunki pedagogiczne. Głowa do góry!
  5 Cytuj Zgłoś
 • 20.07.2009 - 19:53
  Po co pytasz ludzi na forum. Myślę , ze lepiej wejść na stronę internetową uczelni i tam o wszystkim przeczytać. Albo podejść do szkoły i zabrać informatory.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 22.07.2009 - 12:30
  Pytam ludzi na forum, ponieważ jak napisałam takich informacji nie zdobyłam ani na forum szkoły ani też w sekretariacie. Dzwoniłam nawet do znajomego logopedy, który też odpowiedział na moje pytanie bardzo lakonicznie. Wielkie podziękowania dla gościa "neurologopeda" za konkretną i rzetelną odpowiedź pozdrawiam jeśli jeszcze tutaj zajrzysz :)
  Cytuj Zgłoś
 • 28.07.2009 - 12:56
  mogę prosić o podanie nazyw tej szkoły i jakieś namiary:)Dziękuję!
  Cytuj Zgłoś
 • 28.07.2009 - 15:09
  Cytuj Zgłoś
 • 25.08.2009 - 22:47
  mógłbym prosic aby kto cos wie na temat studiiw LO przyblizyl kierunek np. turystyka i hotelarstwo z góry dziekuje
  Cytuj Zgłoś
 • 25.12.2009 - 20:08
  wcale nie jest tak łatwo dobrze pisać jak ma się dyslekcje. to nie jest śmieszne. nie wystarczy wrócić się do przedszkola. nie rozumiem jak można się tak zachowywać.
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • adzygmunt 26.12.2009 - 9:15
  Nie czytałem tego tematu, bo uważałem , że nic tam z mojego zdania. Dzisiaj z nudów, a może ciekawości przeglądnąłem go.
  Wyciągnąłem wniosek: edyta.g jak się postara, to napisze tekst poprawnie. Zatem albo prowokuje, albo najczęściej bywa leniem ortograficznym.
  Wszystko co piszemy źle np: poprzez g-maila jest podkreślane. Nie wspomnę o specjalnych edytorach tekstu zaczynając od Worda.
  Neurologopeda - Twój post to wspaniała wskazówką jakie studia wybrać, gdy ma się RZECZYWISTĄ dysleksję.
  Leniuchom od zerówki po LO z zaświadczeniem, które wytargowali rodzice od ... logopedy nie po drodze z nim.  1 Cytuj Zgłoś
 • 26.12.2009 - 17:02
  temat był o pedagogice zatem czy ktoś mi pomoże i wyjaśni zasady? Czy z wykształceniem licencjackim powiedzmy "jakimśtam" do tego ukończoną szkołę muzyczną czy potrzeba do pracy w szkole jako nauczyciel, wykształcenia pedagogicznego czy wystarczą jakiś roczne kursy ? Jeżeli jednak wykształcenia pedagogicznego czy 1 stopnia wystarczy czy jednak magisterskie pedagogiczne? Jakimi prawami i wymaganiami rządzi się szkolnictwo ?
  Dzięki za konkretne info.
  Cytuj Zgłoś
 • 10.01.2010 - 12:19
  czy w tej szkole są studia albo studium pedagogika specjalna?
  Cytuj Zgłoś
 • 10.01.2010 - 13:48
  To są wszystkie kierunkina wydziale pedagogiki:

  1.Logopedia

  2.Diagnoza i terapia pedagogiczna

  3.Resocjalizacja

  4.Praca socjalna

  5.Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z językiem angielskim
  Cytuj Zgłoś
 • Marek Stoszek 13.01.2010 - 19:50
  A ja mam zdanie że studia to są na uniwersytetach nazwijmy to "macierzystych" tzn w miejscach gdzie stoją i mają swoje siedziby. Natomiast takie wyjazdowe filie po szkołach w powiecie to ściema dla tzw papierka.
  2 Cytuj Zgłoś
 • 14.01.2010 - 23:05
  Zenek to chyba już dawno studiowałeś, teraz wszędzie za studiami idzie kasa i wszędzie jest to ściema nie ważne czy na UJ czy też w jakiejś filii

  PS do mistrzów ortografii
  Jak z was takie cwaniaki to zapiszcie się na ogólnopolski konkurs ortografii ,a nie świrujcie pawiana. Już widzę ,że któryś z kolei temat jest opanowany przez pseudo mistrzów ortografii ... pedały i tyle
  1 Cytuj Zgłoś
 • 03.10.2014 - 17:14
  Jeśli zainteresowana chce studiować na pedagogice, to warto sprawdzić poziom, bo na łódzkiej WSP jest niewysoki (ocena warunkowa). Założycielce wątku życzę sukcesów i wytrwałości.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 07.10.2014 - 12:47
  Bardzo dziękuję :)
  Cytuj Zgłoś
 • jacek fala 07.10.2014 - 15:11
  Mam nadzieję ,że nie zaliczyłaś tych studiów bo "strach się bać" kto może " pomagać naszym dzieciom -na zasadzie "wiódł ślepy kulawego".
  1 Cytuj Zgłoś
 • 07.10.2014 - 18:13
  :) :) :) a ty? jakie studia zaliczyłeś??? bo bardzo mnie ciekawi??? zastanawiam się przede wszystkim nad tym co robisz u lekarzy??? zapewne analizujesz ich karty chorobowe. Dentyście pewnie najpierw sprawdzasz uzębienie? a zanim pójdziesz do weterynarza badasz jego zwierzęta? Bo ty jak dobry Polak znasz się przecież na wszystkim Jesteś psychologiem, cieślą, akrobatą, analitykiem giełdowym... dosłownie wszystkim. Teraz chętnie poczytam co wiesz o specjalności i samych studiach??? Bo w wątku który otworzyłam i w którym odpowiedziałeś, zapytałam przede wszystkim czy moja przypadłość (z którą nawiasem mówiąc dzięki terapii prawie się uporałam i tym lepiej będę potrafiła pomóc innym zwalczyć ich problem) stanowi trwałą przeszkodę w podjęciu nauki na w.w. specjalności. Niestety z wielu odpowiedzi tylko kilka musnęło tematu. Strach się bać drogi przedmówco. Niektórym nie da się pomóc, Nie wiem czy wiesz że wiele terapii odbywa się właśnie na zasadzie wzajemnego wsparcia ludzi borykających się z takim samym problemem. Poza tym skoro mnie dyskryminujesz, nie umniejszając ci prawa do własnego zdania, napisz co ty wiesz o pracy logopedy? Czy on pomaga tylko dzieciom? czy walka z dysfunkcjami czytania lub pisania albo z dwiema naraz to jedyna gałąź tej pracy? co z rehabilitacją aparatu mowy, emisji głosu ? Na forum może wypowiedzieć się każdy to fakt, tylko jedną z zasad regulaminu jest wypowiadanie się na temat wątku. A tym nie było pytanie jakie masz nadzieję względem mojej edukacji tylko:
  "Kieruję więć do was pytanie które może mi pomóc zweryfikować czy poradzę sobie na takich studiach i zołam się czgoś pożytecznego nauczyć. Proszę was powiedzcie mi na forum albo na PW jak wyglądają takie studia na stronie szkoły są tylko podstawowe infrmacje, a jachce poznać plan przedmioty i najważniejsze lektóry z poszczgólnych przedmiotów żeby móc poszukać ich poczytać dowiedzieć się jak mi idzie. Wiem że osatecznie przekonam sie jeśli zacznę studiować ale głębsz wiedza o przedmiotach i iteraturze pomoże mi w podjęciu decyzji"
  Oświeć mnie! Jak twoja odpowiedź pomaga ludziom w zdobyciu informacji o samych studiach? Takie treści zaśmiecają forum. Nie wierzę że sam nigdy się nie irytowałeś kiedy szukałeś ważnej dla ciebie informacji. "Google" kierowała cię na forum, a tam: pytanie i zamiast odpowiedzi doświadczonych internautów pyskówka nie mająca związku z tematem, czy czas czytelników takiego forum? nic nie jest wart??? O mnie możesz myśleć jak najgorzej, takie twoje konstytucyjne prawo i ja je szanuje, uszanuj proszę ludzi którzy szukają wątkach wiadomości na założony temat pozwól im znaleźć te wiadomości. Ja mam założony profil, na nim pocztę jak koniecznie musisz mi napisać coś innego niż odpowiedź użył opcji "PW". Będę wdzięczna:) Pozdrawiam.
  1 Cytuj Zgłoś
 • MAJA PSZCZÓŁKA 07.10.2014 - 18:33
  edyta.g napisał/a:
  Witam ten temat kieruję do osób studiujących w kieleckiej szkole która ma filję w LO. Marzę o studiach na kirunku pedagogika specjalność logopedia ale mam troszke skomplikowanną sytuację nie wiele czasu i takie tam. Kieruję więć do was pytanie które może mi pomóc zweryfikować czy poradzę sobie na takich studiach i zołam się czgoś pożytecznego nauczyć. Proszę was powiedzcie mi na forum albo na PW jak wyglądają takie studia na stronie szkoły są tylko podstawowe infrmacje, a jachce poznać plan przedmioty i najważniejsze lektóry z poszczgólnych przedmiotów żeby móc poszukać ich poczytać dowiedzieć się jak mi idzie. Wiem że osatecznie przekonam sie jeśli zacznę studiować ale głębsz wiedza o przedmiotach i iteraturze pomoże mi w podjęciu decyzji. Z góry dziękuję acha i najważniejsze czy dyslektyk i dysortografik ma przeciwwsazania do studiowania logopedii???
  proponuję zamiast studiów KURS ORTOGRAFICZNY to do  "lektóry"
  "więć"
  "osatecznie"
  "głębsz"
  "iteraturze"
  "przeciwwsazania"
  "kirunku"


  - ponadto brak jakiegokolwiek pojęcia o zasadach INTERPUNKCJI.

  Sam mam dysleksje i dysortografię, ale to nie jest powód, aby kaleczyć język!
  BYKOM STOP![/cytat]lub ewentualnie wizyta dla Pani w poradni psychologicznej po swisteczek dyslektyk na pewno studia odradzam a jeżeli już koniecznie to nauczanie początkowe
  1 Cytuj Zgłoś
 • 08.10.2014 - 10:26
  Odbywając praktyki studenckie w Poradniach Psychologiczno - Pedagogicznych na terenie Powiatu Myślenickiego spotykałam się z opiniami, że osoby po logopedii prowadzonej przez kielecką szkołę w LO Myślenicach nie są mile widziane nawet na praktykach a co dopiero o pracy wspominając.
  3 Cytuj Zgłoś
 • 08.10.2014 - 17:31
  ups :/ trochę szkoda! ciekawe z czego to wynika? Rozumiem że uczelnia może mało wymagać, ale czy istotnie tak wielu studentów w ślad za uczelnią nie wymaga też niczego od siebie? Post założyłam po to żeby poznać m.in. listę pożądanych lektur i zacząć się kształcić na podstawie podręczników. Jeśli można "amela" twoje praktyki były związane z jaką uczelnią? Czy możesz coś doradzić według własnych doświadczeń?
  Cytuj Zgłoś
 • 08.10.2014 - 18:47
  Ależ oczywiście. Co prawda jestem oligofrenopedagogiem ze specjalnością wczesnego wspomagania rozwoju dzieci, ale taki przedmiot jak METODY PRACY LOGOPEDYCZNEJ miałam. Studiowałam na UP.
  Przedmiot odbywał się z mgr Agnieszką Ochman. Poleciła nam następujące pozycje książkowe:
  - Gunia G., Lechta V. (red.) (2011) Wprowadzenie do logopedii, Impuls, Kraków
  - Gunia G. (2006) Terapia logopedyczna dzieci z zaburzeniami słuchu i mowy, Impuls, Kraków
  - Sachajska E. (1992) Uczymy poprawnej wymowy, WSIP, Warszawa
  - Skorek E.M (2000) Z logopedią na TY, Podręczny słownik logopedyczny, Kraków
  - Grabias S., Kurkowski M. (2012) Logopedia. Teoria zaburzeń mowy, UMCS, Lublin
  - Rocławski B. (1995) Słuch fonetyczny i fonemowy, Gdańsk

  Takie bardziej metodyczne to:
  - Cieszyńska J. (2012) Słucham i uczę się mówić. Wyrażenia dźwiękonaśladowcze. ARSON, Kraków
  - Cieszyńska J., Korendo M, (2008) Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju dziecka od noworodka do 6 r. życia, WE, Kraków
  -Sąsiadek K. Zabawy paluszkowe, Media rodzina
  -Bogdanowicz M. (2003) Przytulanki czyli wierszyki na dziecięce masażyki, Harmonia, Gdańśk
  - Szwajkowska E, Szwajkowski W (2013) Terapeutyczne wierszyki dźwiękonasladowcze, Harmonia, Gdańśk

  ...

  oj, mnóstwo tego jest.. można znaleźć książki o zaburzaniech artukulacji, jąkaniu, o afazji dziecięcej, o aspergerze, autyźmie....
  Cytuj Zgłoś
 • 09.10.2014 - 12:33
  No i powoli odzyskuję wiarę w ludzi! Bardzo ci dziękuję wiem że pozycji literackich jest wiele, ale nie mając dużo czasu nie chcę go tracić na bezwartościowe edukacyjnie "pisadełka". Mam nadzieję że Ja nie zawiodę pedagogicznej braci :) i uda mi się mimo marnej opinii szkoły, nie tyle poprawnie co wręcz bardzo dobrze wykonywać moją pracę. Na razie czuję że rozwijam życiową pasje :) Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze!
  Cytuj Zgłoś
 • 23.11.2017 - 10:49
  Polecam Wyższą Szkołę Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie. Chodziłam tam parę lat, bardzo przyjemnie to wspominam, wiele się nauczyłam – naprawdę. Chyba to jedna z najlepszych szkół, do jakich przyszło mi chodzić.
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz