Forum » Edukacja

Lekcje etyki w myślenickich podstawówkach

  • 19 gru 2012

    Była doskonała stacja w TV Religia, w której pokazywano religię z punktu widzenia duchownych katolickich z różnych państw a wiec nie zaściankową z pozycji jednego kościoła. Widziałem krytykę tej stacji, że nie jest własnością duchownych polskich a zwykła świecką stacją.
    Ta jej świeckość, to największa jej zaleta, bo pozwalała na względny obiektywizm (mówimy tu o wierze a nie o doświadczeniach naukowych, wiec ta stacja była bliżej prawdy historycznej a nie tego w co kto chce wierzyć)
    No wiec tej stacji już nie ma a bardzo szkoda, bo teraz będziemy mieć wiedzę o cudach a nie o prawdzie historycznej.
    Czym się to różni, tym czym pielgrzymka do Rzymu, od wycieczki cywilnej. Na jednej poznajesz tylko miejsca święte, na drugiej piękno miasta wraz z jego historią, nie zawsze związaną z religią.
    Wizja stacji religijnej wg. tych którym przeszkadzała TV Religia jest taka, by pokazywać tylko świętych , procesje, nabożeństwa itd.

    Cytuj
  • 20 gru 2012

    Przychodzi mi do głowy powiedzenie "uderz w stół...". Ale moją intencją nie było uderzanie w stół. Zadałam pytanie i dziękuję tym, którzy odpowiedzieli "na temat". Nadal liczę, że odezwą się do mnie rodzice, którzy chcieliby swoje dzieciaki wysłać na lekcje etyki.

    Śledzę wątek z dużą uwagą. Nie wypowiadam się w nim, bo generalnie szkoda czasu na słowną szermierkę. Zwłaszcza, że każdy ma tu swoje poglądy. I dobrze...

    4 Cytuj

Odpowiedz