Forum » Edukacja

Alkohol w szkole

  • 28 lis 2013

    źródło onet:
    http://wiadomosci.onet.pl/krakow/myslenice-uczniowie-przychodzili-pijani-do-szkoly/fbxdc

    My­śle­nic­cy po­li­cjan­ci dwu­krot­nie in­ter­we­nio­wa­li wobec na­sto­lat­ków, któ­rzy przy­cho­dzi­li do szkół pod wpły­wem al­ko­ho­lu. 15-lat­ka­mi zaj­mie się sąd ro­dzin­ny.

    Za każ­dym razem zgło­sze­nie tra­fia­ło do po­li­cji od przed­sta­wi­cie­li szkół. To na­uczy­cie­le mieli po­dej­rze­nia co do stanu trzeź­wo­ści uczniów.

    - W pierw­szym przy­pad­ku na­uczy­cie­le za­uwa­ży­li, że dwóch na­sto­lat­ków za­cho­wu­je się dość dziw­nie w trak­cie lek­cji, na­stęp­nym razem cho­dzi­ło o czte­rech in­nych uczniów, któ­rzy wła­śnie mieli uczest­ni­czyć w za­ję­ciach po­za­lek­cyj­nych - mówi Ka­ta­rzy­na Padło z ze­spo­łu pra­so­we­go ma­ło­pol­skiej po­li­cji.

    Jak się oka­za­ło ucznio­wie byli pod wpły­wem al­ko­ho­lu. - Za­war­tość al­ko­ho­lu w ich or­ga­ni­zmach wa­ha­ła się od 0.6 do jed­ne­go pro­mi­la - do­da­je Padło.

    Chłop­cy, który do­ty­czy spra­wa, są 15–lat­ka­mi. Prze­ka­za­ni zo­sta­li pod opie­kę ro­dzi­com. - Po­li­cjan­ci będą badać m.​in. w jaki spo­sób po­da­no czy sprze­da­no im al­ko­hol lub czy miało miej­sce roz­pi­ja­nie ma­ło­let­nie­go np. po­przez do­star­cza­nie, uła­twia­nie spo­ży­cia, lub na­kła­nia­nie go do spo­ży­cia na­po­ju al­ko­ho­lo­we­go (zła­ma­nie obu za­ka­zów jest prze­stęp­stwem) - wy­ja­śnia Ka­ta­rzy­na Padło.

    Sąd ro­dzin­ny roz­strzy­gnie czy do­szło do de­mo­ra­li­za­cji chłop­ców.

    16 5 Cytuj
  • 29 lis 2013

    Codziennie obserwuję młodzież pijącą piwo pod sklepem obok szkoły. Chyba zacznę zdjęcia robić, bo zanim policja przyjedzie to już nikogo nie ma (przerwy między lekcjami są dość krótkie).

    15 3 Cytuj

Odpowiedz