Forum » Edukacja

Technikum turystyczno-gastronomiczne Myslenice

  • 19 cze 2014

    Czy bylby ktos chetny podzielic sie opinia na temat tej szkoly? :)
    Wybieram sie do technikum zywienia i usług gastronomicznych, jednak nie jestem jeszcze calkowicie pewna :)
    Co sadziscie o tej szkole? :)

    6 22 Cytuj
  • 20 cze 2014

    Osobiście dobrze znam tą szkołe. Dobry wybór, polecam jeżeli tylko oczywiście chce Ci sie uczyć. :)
    Bo przy pozostałych przedmiotach do tego kierunku nie jest tak łatwo ;). Nauczyciele fajni, jest też kuchnia.
    Jeżeli chciałabyś jeszcze czegoś sie dowiedzieć to pisz, bardzo chętnie pomoge ;)
    Serdecznie zapraszam do polubienia : https://www.facebook.com/pages/SpottedHejted-My%C5%9Blenice-i-okolice/1493822277515526?ref=hl
    Jeżeli możesz bardzo prosze poleć znajomym, byłabym wdzięczna :3

    4 39 Cytuj
  • 1 wrz 2014

    Osobiście nie polecam! Szkoła pod względem wyposażenia jest świetna, poziom nauczania również jest wysoki, ale stosunek dyrekcji do uczniów jest absurdalny!
    Szkoła nie radzi sobie z prowadzeniem technikum! Klasy maturalne technikum mają najgorszy plan lekcji w szkole! Zaczynają zajęcia od drugiej bądź trzeciej godziny lekcyjnej a kończą zajęcia o 16, a biorąc pod uwagę że większość uczniów jest dojeżdżających to kiedy tu czas na przygotowanie do matury, kolejny dzień w szkole i ewentualne korepetycje? Totalny absurd! Nauczyciele co rok są zmieniani! Nie ma do kogo zwrócić się o pomoc odnośnie wypracowań maturalnych, bo aktualny nauczyciel kompletnie nie jest w stanie pomoc uczniom bo nie zna ich możliwości!
    Nie wchodzą w grę żadne dyskusje z dyrekcja odnośnie zmian, bo jest ona głucha na prośby!
    Nie dajcie się skusić pięknym wnętrzem, gdzie uczeń jest zawsze na drugim planie i ma tylko ładnie wyglądać w pięknych ścianach!

    80 4 Cytuj
  • 8 paź 2014

    Zgadzam się z opinia wyżej. Szkoła gwarantuje wybór języków którego później nie ma, przydzielają jak im wygodnie. Plan lekcji ustalany jest pod dyrekcje i nauczycieli a nie uczniów. Nie mówiąc już o nauczycielach którzy co rok się zmieniają i to jeszcze z najważniejszych przedmiotów maturalnych. A co do wycieczek w klasie turystycznej to można zapomnieć. Nauczyciele patrzą tylko żeby im było dobrze a nie na potrzeby uczniów. NIE POLECAM!!!!

    52 4 Cytuj
  • 6 lis 2014

    Nie polecam tej szkoły, nie długo będzie jak więzienie, już nawet nie można wyjść poza teren (przypominam że większość uczniów jest pełnoletnia) , w sklepiku kolejki na 20 min i zakaz wychodzenia do sklepu.
    Ucząc się przez 3,4 lata nic się nie umie. ( z wyjątkiem kierunek:kucharz gdzie na prawdę jest dobrze zagospodarowana kuchnia szkoły) Dyrekcja wprowadza co chwile nowe rygorystyczne zasady, tylko tak aby szkoła dobrze wyglądała na tle innych. Nikt nie jest poinformowany co do siatki godzin, która w ogóle jest nie przemyślana, najmniej ważne przedmioty są w ostatniej klasie, a w klasie turystycznej geografia kończy się wcześniej. Oto pytanie jak w tej szkole wytrzymać i zdać maturę ?

    38 4 Cytuj
  • 6 lis 2014
    tośka123456789 napisał/a:

    Nie polecam tej szkoły, nie długo będzie jak więzienie, już nawet nie można wyjść poza teren (przypominam że większość uczniów jest pełnoletnia) , w sklepiku kolejki na 20 min i zakaz wychodzenia do sklepu.
    Ucząc się przez 3,4 lata nic się nie umie. ( z wyjątkiem kierunek:kucharz gdzie na prawdę jest dobrze zagospodarowana kuchnia szkoły) Dyrekcja wprowadza co chwile nowe rygorystyczne zasady, tylko tak aby szkoła dobrze wyglądała na tle innych. Nikt nie jest poinformowany co do siatki godzin, która w ogóle jest nie przemyślana, najmniej ważne przedmioty są w ostatniej klasie, a w klasie turystycznej geografia kończy się wcześniej. Oto pytanie jak w tej szkole wytrzymać i zdać maturę ?

    zgadzam się

    37 2 Cytuj
  • 6 lis 2014

    Nie polecam!! Brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony nauczycieli, kadra ktora chyba nienawidzi swojej pracy jak i uczniow, brak mozliwosci wyboru jezykow obcych, zawody bez przyszlosci a praktyki jako sprzataczki, osobiscie nic sie nie nauczylam po kilku latach w szkole:). Ta szkola skutecznie zniecheca do ksztalcenia sie :).

    44 4 Cytuj
  • 24 lis 2014
    tośka123456789 napisał/a:

    Nie polecam tej szkoły, nie długo będzie jak więzienie, już nawet nie można wyjść poza teren (przypominam że większość uczniów jest pełnoletnia) , w sklepiku kolejki na 20 min i zakaz wychodzenia do sklepu.
    Ucząc się przez 3,4 lata nic się nie umie. ( z wyjątkiem kierunek:kucharz gdzie na prawdę jest dobrze zagospodarowana kuchnia szkoły) Dyrekcja wprowadza co chwile nowe rygorystyczne zasady, tylko tak aby szkoła dobrze wyglądała na tle innych. Nikt nie jest poinformowany co do siatki godzin, która w ogóle jest nie przemyślana, najmniej ważne przedmioty są w ostatniej klasie, a w klasie turystycznej geografia kończy się wcześniej. Oto pytanie jak w tej szkole wytrzymać i zdać maturę ?

    Brawo, że ktoś to w końcu napisał.
    Wybrałam tą szkołę, ponieważ wydawała mi się najlepsza z wszystkich innych w Myślenicach, dobre opinie znajomych również miały znaczenie.Dużo osób mówiło, że w tej szkole jest bardzo fajnie.Było tylko przez pierwszy rok. Osobiście teraz nie polecam nikomu tej szkoły. Wszystko jest robione tylko pod technikum( wycieczki, spotkania, dodatkowe kursy) a przecież od lat było tutaj liceum. Zajęcia dodatkowe dla maturzystów usunięte mimo że rok temu jeszcze były. Nauczyciele nie zwracają uwagi na to że uczniowie w jednym dniu piszą 2-3 sprawdziany. Przy składaniu dokumentów uczeń wybiera dodatkowy język jako niemiecki a we wrześniu okazuje się że będzie chodził na francuski lub hiszpański bo grupa niemiecka jest za duża. Początek był bardzo obiecujący ale teraz jest coraz gorzej.

    38 2 Cytuj
  • 3 gru 2014

    Natomiast pierwsze roczniki technikum są najbardziej poszkodowaane. Nic dla nich nie jest dopracowane. Nauczyciele się czepiają, że mają mało czasu na zrealizowanie materiału bo są praktyki, ale chyba po to ma technikum 4 a nie 3 lata. To samo jeżeli chodzi o wycieczki. Można zapomnieć, bo co? Bo są praktyki. a poza tym jest prawie koniec semestru dla klas maturalnych,a tu nawet nie wiadomo jakie przedmioty się kończą bo nikt nie jest w stanie poinformować.
    Szkoła była fajna, ale tylko przez pierwszy rok, kiedy jeszcze był system punktowy, dla którego pewnie większość osób wybrała tę szkołę, ponieważ sprawdzał się bardzo dobrze. Ogólnie była wtedy lepsza atmosfera.
    Teraz jest jak już ktoś powiedział, jak "więzienie" :)

    38 2 Cytuj
  • 9 gru 2014

    Zgadzam się !! Ostatni tydzień semestru a w klasach maturalnych nie ma decyzji czy przedmiot kończy się teraz i ocena będzie na świadectwie czy w kwietniu ! Nikt nie jest w stanie poinformować uczniów najprostszych rzeczy. A już z dziennikiem elektronicznym to jakaś porażka, nie w każdej sali jest komputer, nie w każdej sali działa internet, jedna wielka katastrofa. Większość w szkole jest uczniów pełnoletnich gdzie jesteśmy traktowani jak dzieci, nie polecam nikomu kto się tu wybiera, tak jak ktoś wcześniej pisał większość uczniów wybrała tą szkoła przez system punktowy który zlikwidowano. Siatka godzina uległa całkowitej zmianie na nie potrzebne przedmioty. A dlaczego technikum turystyczne przez 4 lata nie pisało próbnego egzaminu technika? na to pytanie też nikt nie umie odpowiedzieć. Jeżeli leży komuś coś na sercu, piszcie aby młodsi nie popełnili takiego błędu jak my...

    35 Cytuj
  • MAJA PSZCZÓŁKA 26 gru 2014
    tośka123456789 napisał/a:

    Zgadzam się z opinia wyżej. Szkoła gwarantuje wybór języków którego później nie ma, przydzielają jak im wygodnie. Plan lekcji ustalany jest pod dyrekcje i nauczycieli a nie uczniów. Nie mówiąc już o nauczycielach którzy co rok się zmieniają i to jeszcze z najważniejszych przedmiotów maturalnych. A co do wycieczek w klasie turystycznej to można zapomnieć. Nauczyciele patrzą tylko żeby im było dobrze a nie na potrzeby uczniów. NIE POLECAM!!!!

    ponoć angielski u p Moniki jest na wysokim poziomie tak słyszałem proszę o opinie wasze bo potrzebuję kogoś na korki dostałam namiar na nią ale nie wiem czy jest dobra

    9 8 Cytuj
  • MAJA PSZCZÓŁKA 27 gru 2014

    Halo halo ktoś coś?

    3 10 Cytuj
  • 4 sty 2015

    Totalne dno. Jak byłam w 1 klasie to był jeszcze system punktowy i on był sprawiedliwy, szkoła wyglądała jak szkoła! A teraz po remoncie to dla mnie jest dno! Ściany się kruszą i już są zniszczone. Wielka modernizacja. Na ostatnim piętrze to się człowiek czuje jak w jakimś burdelu z tą czerwoną podłogą. Sprzęt dla technikum jest świetny, ale o liceum to wszyscy jakoś zapomnieli. Zmiany nauczycieli dla klas maturalnych to jest dopiero kpina! Chcesz zdawać maturę z przedmiotu, z którego ci dobrze idzie, bo nauczyciel wytłumaczy i dobrze wyłoży a nagle zmiana na jakąś idiotyczną nauczycielkę, z którą nie da się nic uzgodnić! I nagle z oceny 4 spadek na 2 i korepetycje, a w tym roku matura! Odkąd zmieniono mi nauczyciela totalnie zniechęcił mnie do nauki.
    SZKOŁY NIE POLECAM! Mało, który nauczyciel jest w tej szkole z powołania, a jeśli taki jest to uczy idiotycznego przedmiotu. Dlaczego w klasie HUMANISTYCZNEJ nie ma możliwości WOS'u rozszezonego? Walczyliśmy o to wraz z nauczycielką, ale się nie udało, ALE dało się utworzyć grupy z ROZSZEZONĄ BIOLOGIĄ, CHEMIĄ, GEOGRAFIĄ! Przecież to jest jakaś totalna kpina.

    31 9 Cytuj
  • 10 lut 2015

    Kolejnym żartem ze strony szkoły jest zmiana nauczyciela przygotowującego do matury miesiąc przed maturą, dodam że jest to piąty nauczyciel od danego przedmiotu. Poza tym pierwszy próbny egzamin na technika jest zaplanowany dopiero na marzec co jest kolejną kpiną, bo nawet nie ma się szans sprawdzić i douczyć na oficjalny.

    27 7 Cytuj
  • 11 lut 2015

    drogi brabbicie... nauczyciel też człowiek... może zachorować, zajść w ciążę itd itp...
    na miesiąc przed maturą, wiedzę powinniście mieć już w głowie... może zamiast wylewać żale na forum zabierzecie się za naukę...??

    12 24 Cytuj
  • 11 lut 2015

    Tak owszem, każdy może zachorować ale nikt nie mówi że to wina nauczyciela lecz dyrektora który dobiera nauczycieli na początku roku wiedząc, że po paru miesiącach idą na zwolnienie a szczególnie nie powinno tak być w klasach maturalnych, już pomijając że jest to 5 nauczyciel od jednego przedmiotu. Nawet mając wiedzę, ucząc się w domu, miło by było sprawdzić się, (inne klasy technikum miały już sposobność kilka razy napisać taki egzamin) Nie chodzi o wylewanie żalu tylko radę dla młodszych

    25 6 Cytuj
  • 2 sty 2018

    Dlaczego dyrekcja szkoly toleruje zachowanie pewnej nauczycielki od matematyki. Szkoła która reklamuje sie jako profesjonalna i na wysokim poziomie zatrudnia niekompetentnych, nieuczciwych i nie szanujących uczniów nauczycieli. Ww nauczycielka przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości! Oto pare faktów o tej PANI :
    - zatajanie informacji na temat możliwości podejścia do egzaminu całorocznego po wystawieniu oceny niedostatecznej na koniec roku
    - Bezpodstawne zaniżanie ocen
    - Działanie na szkodę uczniów ( nie pojawianie się na lekcjach klas maturalnych przed Ew. Sprawdzianami poprawkowymi)
    - Brak porozumienia z uczniami i ich rodzicami
    - Działanie na własna korzysc- niedopuszczanie słabszych uczniów do matury, ponieważ zaniżają statystyki!
    - „Dużo słów, mało treści”- materiał wykładany odbiega od zadań maturalnych

    Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż mimo wielu skarg dyrekcja milczy oraz toleruje tak zwane kolesiostwo wśród pracowników! Totalny absurd!!!!!!!

    23 8 Cytuj
  • 29 gru 2018

    Myślę nad wyborem tej szkoły chodzi mi gównie o technikum turystyczne mogę znać opinie na wasz temat o tej szkole i dokładnie o technikum turystycznym

    1 1 Cytuj
  • 10 lut 2019

    Dramat chodziłam tam do technikum nauczyciele zmieniali mi się co roku od przedmiotów zawodowych jak i maturalnych. Maturę ledwo zdałam egzamin zdałam w połowie to znaczy teorie zdałam praktyki nie. Obniżanie ocen z praktyk które wystawił pracodawca.

    Cytuj

Odpowiedz