Forum » Fotografia w miare tani adobry fotograf

• 08.12.2010 - 20:36
    szukam w miare nie wygórowanego cenowo fotografa na ślub...z tego co widze to średnia płaca to 1700...to kupa kasy....nie wiem proszę o oświecenie mnie....chyba żyje w jakimś innym świecie że za 2 godziny zdjęć i album 1700 przeciez to chore....a druga sprawa to mam pytanko czy ktoś zna dobrego kucharza i tez nie drogiego....
    Pozdrawiam
    7 Cytuj Zgłoś
  • 08.12.2010 - 22:04
    chciałemn zapytać dlaczego moj post pod tym tematem został usunięty?
    1 4 Cytuj Zgłoś
  • 08.12.2010 - 22:06
    gość: ryhuu napisał/a:
    chciałemn zapytać dlaczego moj post pod tym tematem został usunięty?
    Poniewaz do promowania swoich usług w ramach portalu służą:

- dział ogłoszenia drobne (darmowy) http://ogloszenia.miasto-info.pl/
    - katalog firm (również dostępny w wersji darmowej) http://firmy.miasto-info.pl/
    - powierzchnie reklamowe (płatne) http://miasto-info.pl/reklama.html

Jesli chce Pan przekazac informacje do tego uzytkownika prosze to zrobic za pomoca poczty wewnetrznej po zalogowaniu.
    4 1 Cytuj Zgłoś
  • 08.12.2010 - 22:12
    ad. "dział ogłoszenia drobne (darmowy)" niejednokrotnie jut tutaj tego typu posty byly i nie usuniete, wiec bardzio prosze o rzetelnosc,
    ad. "Jesli chce Pan przekazac informacje do tego uzytkownika prosze to zrobic za pomoca poczty wewnetrznej po zalogowaniu." po zalogowaniu sie nie jestem w stanie nic zrobiec, widze tylko "application error", a chenie bym jakies pw wyslal, niestety nie jestem w stanie jesc w zaden temat na forum
    1 3 Cytuj Zgłoś
  • 08.12.2010 - 22:19
    po przeczytaniu regulaminu, nie dopatrzyłem się informacji jakoby kasowane miały być posty zawierając odpowiedz na zadane w temacie pytanie czyli, namiar na fotografa.... chyba ze coś przeoczyłem to proszę mnie sprostować
    2 3 Cytuj Zgłoś
  • 08.12.2010 - 23:35
    ciekawa napisał/a:
    szukam w miare nie wygórowanego cenowo fotografa na ślub...z tego co widze to średnia płaca to 1700...to kupa kasy....nie wiem proszę o oświecenie mnie....chyba żyje w jakimś innym świecie że za 2 godziny zdjęć i album 1700 przeciez to chore....a druga sprawa to mam pytanko czy ktoś zna dobrego kucharza i tez nie drogiego....
    Pozdrawiam
    To co wiem, to taka forsa (1500-2000 zł) to jest za cały dzień od błogosłaiweństwa do ocepin do 24.oo. Jak mówił mi znajomy fotograf, to musi jeszcze posiedzieć kilkanaście godzin nad prostymi korektami, wywołać zdjęcia, powklejac do albumu. wiec to nie jest dwie godziny.
    Widzę, ze redakcja nie chce, zeby polecać fotografów, więc popytaj fotografów myślenickich. powiedzą Ci ceny za czas fotografii. Doliczaja za wyjście w plener, do studia, za poprawiny.
    2 2 Cytuj Zgłoś
  • Piotr 09.12.2010 - 8:27
    gość: go%u015B%u0107 napisał/a:
    To co wiem, to taka forsa (1500-2000 zł) to jest za cały dzień od błogosłaiweństwa do ocepin do 24.oo. Jak mówił mi znajomy fotograf, to musi jeszcze posiedzieć kilkanaście godzin nad prostymi korektami, wywołać zdjęcia, powklejac do albumu. wiec to nie jest dwie godziny.
    + podatek 18%, ZUS (około 850zł miesięcznie), amortyzacja sprzętu - (aparat, lampa, obiektyw - sprawdź ceny na allegro i nie mówie tu o 1Dmk3, wystarczy "amatorski" Canon 60D, 580EXII i np. 24-105L IS)...

No i pasowało by choć na bułkę zarobić....
    3 2 Cytuj Zgłoś
  • 09.12.2010 - 11:50
    no to spoko zgadzam sie trzeba na bułkę zarobić...ale prosze mi tu kitu nie wciskać bo do kogo nie dzwonie to mówią ze 2-3 godzin zdjęć na weselu jesli chodzi o płacę 1200 zł....jesli ktoś chciałby polecić mi jakiegoś fotografa to piszcie ulicami myslenice reszty sie domyśle:D:D
    5 Cytuj Zgłoś
  • 09.12.2010 - 11:54
    aha i jeszcze jedno o ile dobrze pamietam ze szkoły to zus jest naliczny od podstawy wiec skoro zusu ktos ma 850 to ile musi mieć podstawy??? więc samo sie rozumie .....wszystkie opłaty tez okej bo wiadomo podatek itp.....ale np prosze o wycenienie mi takiego czegos:

1. zdjęcia od błogosławieństwa czyli dom, kościół i troche na weselu czyli niech bedzie do tej 12 (póxniej zapraszam fotografa do zabawy:):)a apart idzie w kąt:):)
    2. mały albumik ok 30 zdjęć formatu tego zwykłego standardowego nie jakieś powiększanie itp (oczywiście obróbka)
    3. i plener 10-15 zdjęć

ile takie coś??
    5 Cytuj Zgłoś
  • Piotr 09.12.2010 - 12:17
    Zeby to było jasne ;) jestem foto-hobbystą i fotografię traktuje TYLKO jako hobby, nie zarabiam na niej i nie zamierzam tego robić, a moje dywagacje są teoretyczne (choć oparte na doświadczeniach praktycznych z innej podobnej branży).

ad 1).
    ZUS 850zł to zus naliczany od kwoty minimalnej, praktycznie każda osoba samozatrudniona musi płacić conajmniej tyle (może oczywiście więcej jeśli tylko chce :D. (Wyłączam osoby które zaczęły prowadzić swoją pierwszą firmę, ponieważ one mają "ulgę" na 24 miesiące czyli płacą bodaj około 300zł).

ad 2).
    Myślę, że zapominasz o jednym, jeśli ktoś pójdzie na 2-3h na Twoje wesele, to przepada mu "sobota" czyli potencjalne inne wesele gdzie będzie miał full-reportaż. Więc jak dla mnie to, to jest liczone jako "cena za usługę", a nie cena za 2-3h.

ad 3).
    gość: ciekawa1 napisał/a:
    1. zdjęcia od błogosławieństwa czyli dom, kościół i troche na weselu czyli niech bedzie do tej 12
    eee.. czyli normalny reportaż chcesz? ;D

ad 4).
    (oczywiście obróbka)
    eee... z normalnym post-processingiem? ;D

ad 5).
    O amortyzacji sprzętu, (błogosławieństwo, kościół, wesele, plener, = dodatkowo samochod fotografa itp) już pisałem...

----
    Generalnie, wszystko zależy od podejścia - z usługami fotograficznymi jest jak z wieloma innymi. Mogą być "zrobione dobrze" lub "tylko zrobione". To od Ciebie zależy czy chcesz mieć fajny album/zdjęcia i wspominać Ten dzień czy wystarczą Ci zdjęciach "zrobione". Z racji hobby, trochę tych albumów widziałem (u różnych znajomych) i znam ludzi którzy teraz ciężko żałują, że "zaoszczędzili" na tej usłudze, a znam też ludzi którym jest zupełnie obojętne co otrzymali -
    troch jak w filmie "Wesele":

"- Czemu ta kamera taka mała?";
    "- Mów, że taka nowoczesna!"

---
    Decyzja należy do Ciebie.
    1 3 Cytuj Zgłoś
  • 09.12.2010 - 13:13
    no to tutaj zwracam honor :) no juz cos wiecej wiem o realiach kosztowych usług fotograficznych...ale fotografa dalej nie znałazłam :(:( hmmmm kto ma czas w 2012 roku:)
    1 Cytuj Zgłoś
  • 09.12.2010 - 13:17
    ceny praktycznie w każdym studio fotograf. są porównywalne - różnica 200/300 zł za standard, wiem bo mam dość świeże wesele za sobą :)
    średnio za zdjęcia 1500/1700 zł
    średnio za kamerę 2000 zł

wydatek spory, ale warto dla tych cudownych wspomnień! :)
    2 2 Cytuj Zgłoś
  • Ryszard Zaleski 09.12.2010 - 15:06
    gość: ciakawa napisał/a:
    hmmmm kto ma czas w 2012 roku:)
    wysłalem ci PW.
    1 2 Cytuj Zgłoś
  • 09.12.2010 - 18:50
    ja znalazlam milego i rzetelnego pana fotografa na swoj slob w przyszlym roku i nawet dostałam spory rabacik ;-)
    2 Cytuj Zgłoś
  • 10.12.2010 - 13:24
    ja znalazłam kilka ciekawych ofert w katalogu firm na miasto-info

wystarczy poszukać
    2 Cytuj Zgłoś
  • 13.12.2010 - 10:39
    prosze o wycenienie mi takiego czegos:

1. zdjęcia od błogosławieństwa czyli dom, kościół i troche na weselu czyli niech bedzie do tej 12 (póxniej zapraszam fotografa do zabawy:):)a apart idzie w kąt:):)
    2. mały albumik ok 30 zdjęć formatu tego zwykłego standardowego nie jakieś powiększanie itp (oczywiście obróbka)
    3. i plener 10-15 zdjęć

ile takie coś??
    Za mało konkretów podałaś.
    Ad 1. O której godzinie błogosławieństwo, ślub?
    Ad 2. Jaki format zdjęć? Dla Ciebie mała fotka to może być 9x13 a dla mnie mała to 13x18. Jaki album? Tekturowy, ze skaju, skóry?
    Ad 3. Plener w dniu ślubu? Przed czy po ślubie?

Usiądź i policz ile godzin będzie musiał pracować fotograf, potem dopiero szukaj ofert.
    Fotografa nie uszczęśliwia hasło "później zapraszam fotografa do zabawy a aparat idzie w kąt", bo takie wesela ma co tydzień, to nie jego biba tylko praca, a poza tym w niedzielę od rana trzeba przysiąść nad zdjęciami, bo czasami już w niedzielę jest kolejne zlecenie, np. na chrzciny, tudzież sesja narzeczeńska.

Na swoim ślubie miałam super fotografa i taniego, jak chcesz, mogę wysłać namiary na priv.
    1 2 Cytuj Zgłoś
  • Szymon Nykiel 26.12.2010 - 20:17
    1700 zł to kupa kasy jak za fotografa?

W Polsce są 3 klasy fotografów:

1. tacy którzy za 900-1200 zrobią Ci 2000zdjęc, 200 w albumie, obrobią(zazwyczaj ogranicza się to do kliknięcia czarno-białe, sepia, może ewentualne rozjaśnienie) chcesz za te pieniądze, lepiej kup sobie za to aparat i daj wujkowi, żeby robił zdjęcia, efekt prawie identyczny.

2. tacy którzy za Reportaż z plenerem biorą od 3000zł w górę () - w większości majstersztyk, choć style różnią się.

3. Reszta to Ci którzy znajdują się pomiędzy. Widzą błędy pierwszych, próbują doścignąć tych drugich :) ale i tak wątpię, że ktoś zejdzie poniżej 1,500zł.

Nie oszukujmy się:
    - biorąc na weselę sprzęt foto o równowartości dobrego samochodu,
    - spędzając średnio 12h (nie licząc dojazdu, czasem kosmetyczki, fryzjerki),
    - 30h na selekcje materiału i obróbkę,
    - 2h na zamówienie odbitek i wklejenie albumu
    - Zusy, podatki itd

nikt nie będzie pracował za 1000zł :) Kto umie niech pokalkuluje:) Tyle ode mnie :) Pozdrawiam
    2 2 Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 28.12.2010 - 10:13
    Minus obiad i zagrycha powinno być taniej!
    Poważniej dlaczego trzeba koniecznie w rok zwrócić koszty zakupu materiałów i programów /jeśli ma legalne/
    !000 za noc i kilka godzin w ciepełku niezły zarobek!
    1 7 Cytuj Zgłoś
  • Szymon Nykiel 29.12.2010 - 13:24
    1000zł w kilka godzin? chyba nie przeczytałeś dokładnie ilości godzin które wypisałem wyżej :)
    44 godziny robocze przy jednym zleceniu.

Robiąc 4 wesela w miesiącu masz 4000zł i 176 przepracowanych godzin.

4000 - 800(ZUS) = 3200 - 640(podatek dochodowy) - 600zł(albumy + odbitki) = 1960

1960zł / 176 = 11zł/h

a gdzie amortyzacja i dużo innych kosztów? :)
    3 3 Cytuj Zgłoś
  • 31.12.2010 - 13:27
    Dokładnie!!! Nie jestem fotografem ale zawsze można wziąć Pana Kazia - on to robi "po godzinach" za 5 stówek. Tyle, że na fotki będziesz czekać 3 lub więcej miesięcy a potem się okaże, ze połowa "nie wyszła" a to co zostało to się nawet do pokazania rodzinie nie nadaje....

nie okłamujmy się - orkiestra bierze swoje, fotograf bierze swoje i nawet ksiądz bierze swoje i tak trzymać. Najlepiej zepsuć rynek Panem Kaziem - potem nikt na chleb nie może zarobić.

Dobry przykład to strony internetowe - jak zobaczyłem, że goście robią strony po 300 PLN to tak można tylko na czarno. Żeby zarobić 6000 koleś musi zrobić 20 stron miesięcznie - wypada jedna strona dziennie. To ja się pytam - jaka to strona??? to szajs albo szablon... co na jedno wychodzi.
    Serwis i poprawki oczywiście tylko po 20, bo fachowiec robi to po godzinach.

Boję się mieszkać w tym kraju bo tu wszyscy na wszystkim się znają i zawsze się znajdzie Pan Kaziu co zrobi coś taniej....
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • Ryszard Zaleski 31.12.2010 - 13:33
    polejcie mu!! mądrze gada!!
    3 Cytuj Zgłoś
  • Szymon Nykiel 01.01.2011 - 15:35
    Niestety pod tym względem jesteśmy jeszcze rynkiem bardzo niecywilizowanym. Gdzie nie docenia się wiedzy specjalistycznej tylko wiedzę ogólną, czyli kto ile rzeczy umie zrobić, "żeby było taniej" czego przykładem jest nasz system edukacji na przykład.

Ale i tak jest lepiej z każdym rokiem, specjaliści też jakoś się utrzymują, tylko trzeba czasem pouświadamiać społeczeństwo :)
    2 Cytuj Zgłoś
  • 13.01.2011 - 16:16
    heh przypadkiem trafiłem tutaj... i nasunęło mi się jedno stwierdzenie - i nie dotyczy to tylko fotografów ale wszystkich specjalistów: Albo tani - albo dobry.
    3 2 Cytuj Zgłoś
  • 21.01.2011 - 14:28
    Teraz prawie każdy aparat w domu ma... m.in. trekk też i zupełne jakieś badziewie to nie jest. Więc może przy takich cenach "zawodowców" wystarczy popytać znajomych, może ktoś się zgodzi pstryknąć? Czy przy tym stopniu rozwoju techniki musi być od razu fotograf z Nikonem 3dx? -Wiadomo, że taka osoba uwzględniając koszt pozyskania zupełnie profesjonalnego sprzętu tania nie będzie. Pozdrawiam:-)
    1 4 Cytuj Zgłoś
  • 21.01.2011 - 18:36
    mekii napisał/a:
    Nie oszukujmy się:
    To znaczy, że jak taksówkarz podjedzie Mercedesem (np.) CL200 to ma wziąć za kurs 3x tyle co inny mając "gorsze" auto ?
    Jakimi kategoriami Ty myślisz ?
    Jak przyjdzie do Ciebie fachowiec z wiertarką za 3000zł (np. Hilti) to ma za robotę wziąć krocie (żeby mu się wiertarka po dwóch fuchach zwróciła) ?
    A co się temu sprzętowi foto dzieje po jednym weselu ? Zarzygana matryca ?!
    Dziś aparaty są tak zaawansowane, że byle małpka zrobi porządne zdjęcie, nie trzeba Canona 5DII, czy 1DMKIII !
    A ceny to faktycznie - z kosmosu, chciałoby się tak zarabiać jak fotograf na weselu.
    1 3 Cytuj Zgłoś
  • 21.01.2011 - 21:30
    gość: no_foto napisał/a:

Jak przyjdzie do Ciebie fachowiec z wiertarką za 3000zł (np. Hilti) to ma za robotę wziąć krocie (żeby mu się wiertarka po dwóch fuchach zwróciła) ?
    Dziś aparaty są tak zaawansowane, że byle małpka zrobi porządne zdjęcie, nie trzeba Canona 5DII, czy 1DMKIII !
    A ceny to faktycznie - z kosmosu, chciałoby się tak zarabiać jak fotograf na weselu.
    "Fachowiec" to jest właśnie magiczne słowo.
    Zgadzam się co do sprzętu - nie musi to być aparat z najwyższej półki, ale chodzi o fachowca.
    Na weselu mojego brata robił zdjęcia znajomy typu "wujek Kaziu" z dobrym aparatem. Zdjęcia zrobił.
    Porównywałem albumy znajomych, gdzie były robione zdjęcia przez zawodowych fotografów. Brat albumu nie pokazuje. Zdjęcia nieprzemyślane, źle skadrowane i brak ważnych wydażen - albo spóźnione, albo za wcześnie zrobione.

Małpka zrobi dobre zdjęcia, ale pod warunkiem, że nie posługuje się nią Małpka. A ceny? Zgadzam się drogo, ale podobno liczy się wiedza, a to kosztuje.
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • 21.01.2011 - 21:45
    "Fachowiec", "profesjonalnie" to dziś za bardzo oklepane słowa, często służą jak przysłowiowa kiełbasa na kiju dla zdobycia klienta. Wielu jest pseudo fachowców, w zasadzie w każdej dziedzinie. Co zauważyłem, często się sprawdza w moich obserwacjach: kto dużo na początku nawija, szczególnie o swoich osiągnięciach, umiejętnościach, ten słabo robotę wykona. Dlatego lepiej używać tych słów ostrożniej. Wcale nie uważam, że osoba nie zarabiająca na chleb jako fotograf zrobi gorsze zdjęcia - przynajmniej to nie jest regułą. Chcących dowiedzieć się czegoś więcej o fotografii organizatorzy zapraszają w 25 stycznia do Domu Greckiego na kurs.
    2 Cytuj Zgłoś
  • 22.01.2011 - 11:19
    Problem polega na tym że do wielu niuansów technicznych, kompozycyjnych etc. dochodzi się po wielu tysiącach zdjęć, setkach zleceń... I cena za usługę to nie tylko cena za sprzęt... ale za te lata nabywanych umiejętności i doświadczenia.

Powyższa wypowiedz dotyczy tylko prawdziwych "fachowców" (choć ja wolę określenie profesjonalistów) a nie ludzi z kasą którzy liczą że inwestując w sprzęt uda im się szybko zarobić na nim kokosy - bo mając Lki i drogie body - już z założenia są profesjonalistami...
    2 2 Cytuj Zgłoś
  • Szymon Nykiel 23.01.2011 - 16:34
    mekii napisał/a: Nie oszukujmy się:
    To znaczy, że jak taksówkarz podjedzie Mercedesem (np.) CL200 to ma wziąć za kurs 3x tyle co inny mając "gorsze" auto ?
    Owszem, 5D2 używane w trybie "Zielonego kwadracika" zrobi bardzo podobne zdjęcia niż kompakt, ba czasami nawet gorsze, bo kompakt ma wbudowaną lampę błyskową.

Ale ktoś kto umie używać tego sprzętu, daje większą szanse, na złapanie tych ważnych momentów, które małpka przegapi bo długo myśli, a "Pan Kaziu" zdjęcia nie da bo było zbyt ciemno(a u niego ISO 1600 już tak szumi że nie używa, a obiektyw jak ma przysłonę 2.8 to już istne szaleństwo). Młodzi często organizując swój ślub nie myślą o warunkach świetlnych - i po co kolejną rzecz im dokładać, wystarczająco mają na głowie - ale efekt jest czasem taki, że ktoś ze słabym sprzętem zdjęć nie da "bo... nie wyszło coś wtedy". I zgadzam się z usermanem można sobie liczyć za używanie 5d2, ale tylko wtedy jak się wie jak wykorzystać chociaż 60% możliwości tego aparatu. Bo jak ktoś robi w JPG i mówi: ISO 3200 chcesz używać?! Przecież to takie szumy już!

No to sorry winetou....
    1 2 Cytuj Zgłoś
  • Piotr 27.01.2011 - 15:27
    To jaki problem ;) wykładasz na dzień dobry ze 4k na "jakiś sprzęcik" (no chyba że kompakt, tam masz i lampę i obiektyw wbudowany) i "zwraca Ci się" w 4 wesela (miesiąc), a później tylko trzepiesz kokosy :)

mekii słusznie prawi, to nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf, osoba z dużym doświadczeniem zrobi lepsze zdjęcia aparatem typu canon 350d niż nie znająca się osoba 1Ds'em. (Swoją drogą zadziwia mnie po co jest ten zielony kwadracik w 5d2 :)

Nie przecze, że "Pan Kaziu" nie jest w stanie zrobić zdjęć "akceptowalnych", ale niestety wiele osób hurra-optymistycznie zakłada, doskonałe warunki atomosferyczne, dobre oświetlenie kościoła i sali itd itp. Życie jest życiem i nie zawsze musi świecić słońce (nomen-omen zrobienie dobrego zdjęcia przy intensywnym świetle słonecznym wcale nie jest taką prostą sprawą ;). Zdarzy się paskudna pogoda, ciemny kościół, kolorowa sala i... wtedy zaczyna nabierać znaczenie co kto naprawdę umie. O kadrowaniu, "pomyśle na zdjęcie" i świadomości wydarzeń jakie następują po sobie w trakcie uroczystości i zabawy nie wspomnę...

Jeśli ma dla Ciebie znaczenie "ten dzień" i chcesz mieć pamiątkę na całe życie poważnie rozważ czy warto oszczędzać... w końcu muzykę też może puszczać "wujek Jurek" z mp3'ki na głośnikach z mediamarktu, a tort weselny "machnie sąsiadka Krysia" i będzie taniej :)

Co do zaś sprzętu, no cóż, samochody też dziś są mocno zaawansowane, ale chyba każdy jest w stanie zauważyć różnicę między Smart'em a CL200.

Aparatów miałem kilka (bo w końcu jakieś hobby trzeba mieć :) i z własnego doświadczenia (i doświadczenia znajomych którzy podobnie zmieniali puszki) mogę powiedzieć, że jednak różnica i funkcjonalność (jeśli się te funkcje rozumie i świadomie wykorzystuje) jakie dają puszki z (kolejno) "wyższej półki" jest ogromna i to naprawdę widać w zdjęciach.
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • 02.03.2011 - 8:45
    Gdzie można zrobić fajne zdjęcia (plener ślubny) w okolicach Myślenic? Stare dworki, ruiny...lub też coś nowoczesnego? :) Dzięki za info:)
    2 Cytuj Zgłoś
  • adzygmunt 03.03.2011 - 13:02
    Tak myślę, że jeśli nie wybierzesz Wawelu to może Moszna koło Opola A4 w dwie godziny a jakie wnętrza?
    Będziesz zainteresowany/a to podeślę próbkę!
    Nowoczesność to tylko galeria Krakowska i ten "śklany" front!
    3 Cytuj Zgłoś
  • Michał 16.03.2011 - 15:01
    Już tak w naszym kraju jest, że ludzie nie zajmujący się danym tematem najwięcej wiedzą ile to czasu i trudu kosztuje! Co do technicznej strony fotografii nie będę się wypowiadać bo można by dużo o tym prawić. Co do sprzętu to moim zdaniem jeśli ktoś uważa się za profesjonalnego fotografa to w torbie jaką zabiera ma sprzętu za około 25 tyś zł. Ni ogranicza się do jednego body i jednego aparatu. Mekii szybko wyklejasz te albumy ;)
    1 1 Cytuj Zgłoś
  • 16.03.2011 - 15:51
    Za zużycie samochodu brać kase? bez przesady! mi nikt nie płaci za to, że auto mi sie niszczy w czasie jazdy do pracy! A dojeżdzam codziennie:pp
    1 2 Cytuj Zgłoś
  • 16.03.2011 - 17:02
    gość: elazma napisał/a:
    Gdzie można zrobić fajne zdjęcia (plener ślubny) w okolicach Myślenic? Stare dworki, ruiny...lub też coś nowoczesnego? :) Dzięki za info:)
    -jeśli masz znajomych w jakiś okolicznych wioskach to znajomi napewno wiedzą gdzie u nich jest jakiś stary nie używany dom albo stodoła ;-) i jakiś wóz drabiniasty..a w temacie nowoczesności masz tylko hale na zarabiu..ale szału nie ma ale jak jesteś zdesperowana to dobre i takie miejsce no to by foto było 'inne'.chyba wszystko jest lepsze niż rynek myślenicki..
    2 Cytuj Zgłoś
  • Szymon Nykiel 17.03.2011 - 12:59
    Miit napisał/a:
    Mekii szybko wyklejasz te albumy ;)
    Z moją maszynką album 150 zdjęć wklejam 40 minut :)
    3 Cytuj Zgłoś
  • 17.03.2011 - 13:30
    gość: elazma napisał/a:
    Widziałem zdjęcia robione na zamku w Dobczycach
    2 Cytuj Zgłoś
  • 17.03.2011 - 13:32
    Nad zalewem dobczyckim są fajne zdjęcia.
    2 Cytuj Zgłoś
  • 01.09.2011 - 3:42
    Jakiego polecacie fotografa i kamerzystę na wesele ?
    1 3 Cytuj Zgłoś
  • 01.09.2011 - 10:00
    gość: Pablo6 napisał/a:
    Jakiego polecacie fotografa i kamerzystę na wesele ?
    ..proponuje poszukać w ogloszeniach tutaj zamieszczanych na początek..
    2 Cytuj Zgłoś
  • 01.09.2011 - 13:00
    gość: dobo napisał/a:
    gość: Pablo6 napisał/a: Jakiego polecacie fotografa i kamerzystę na wesele ?
    ..proponuje poszukać w ogloszeniach tutaj zamieszczanych na początek..
    A Pan to pewnie "Studiodobo" patrząc na reklamy i Pański nick.
    FOTO-RET lub STUDIO NOVO, ewentualnie Studio Fotos i FOTOPAUL czy ktoś korzystał z ich usług ? I ma jakąś opinię o nich ? Reklamują się na miastoinfo więc może miał ktoś z nimi do czynienia ?
    3 2 Cytuj Zgłoś
  • 25.03.2012 - 23:35
    gościu z Foto-ret robi ładniejsze zdjęcia niż POLEK moim zdaniem. odbitki ma w myślenickim foto-kadr robione i myślę że za mało się ceni jak na taką jakość usługi. cennik ślubny ma na stronie.
    4 3 Cytuj Zgłoś
  • 26.03.2012 - 9:31
    Foto-RET - dobrze i tanio. Polecam. Oto jego galeria
    Oczywiście dobra firma nie musi się reklamować ,ale gość zasługuje na większą uwagę.
    3 3 Cytuj Zgłoś
  • 26.03.2012 - 14:49
    No chyba sobie jaja robisz z Foto-ret... Zdjęcia przeciętne, po podstawowym kursie fotografii takie zrobi każdy i jeszcze powiększenia się nie ładują na stronie. Polka już wolę nie oglądać, skoro jeszcze gorszy.
    Coca cola na brak zbytu nie narzeka, a się reklamuje ;)
    1 5 Cytuj Zgłoś
  • 26.03.2012 - 16:18
    Belmondo - pokaż swoje zdjęcia to porównamy i jeszcze podaj jakąś inną stronę na której powiększenia się ładują bo ja takiej nie znam. Po co ci w ogóle powiększenia, na strony www i tak zdjęcia się pomniejsza a przy tym tracą jakość w procesie kompresji. Zawsze możesz maila posłać z prośbą o przesłanie nie pomniejszonej wersji jakiegoś zdjęcia. Ty chyba z jakiejś konkurencji jesteś co się ekspertem robisz.
    1 2 Cytuj Zgłoś
  • 24.07.2014 - 8:52
    Witam
    chciałam się dowiedzieć czy jest możliwość nagrania tylko kilka ujęć przed kościołem, przysięgi i kilka minut po kosciele? ? Tylko rodzina i małe przyjęcie to nasz cel w styczniu :)
    Z powodu kosztów oczywiście, nie stać nas. Czy może ktoś polecić kogoś. ? Nawet amatora? Pozdrawiam
    1 Cytuj Zgłoś
  • Magdalena 24.07.2014 - 11:24
    W myślenicach jest tylko jeden fotograf, który potrafi mi zrobić ładne zdjęcie. Co prawda do najtańszych nie należy, ale i tak wolę dać troszkę więcej i nie wstydzić się później za swoją mordę na dokumentach, niż dać grosze za jakiegoś maszkarona... (tak wiem, że to wciąż ja)

Mowa o panu, który ma swój zakład na ulicy Słowackiego, w okolicach sklepu Dobosza, kawałek za rondem w śródmieściu.
    1 3 Cytuj Zgłoś
  • 24.07.2014 - 11:26
    Elena napisał/a:
    W myślenicach jest tylko jeden fotograf, który potrafi mi zrobić ładne zdjęcie. Co prawda do najtańszych nie należy, ale i tak wolę dać troszkę więcej i nie wstydzić się później za swoją mordę na dokumentach, niż dać grosze za jakiegoś maszkarona... (tak wiem, że to wciąż ja)

Mowa o panu, który ma swój zakład na ulicy Słowackiego, w okolicach sklepu Dobosza, kawałek za rondem w śródmieściu.
    Można prosić o jakiś link do strony ?
    1 2 Cytuj Zgłoś
  • 25.07.2014 - 22:45
    rewelacyjnym i najlepszym fotografem jest P. Marszałek z Krzyszkowic, tani i w ogóle zdjęcia jak nam zrobił to do dziś ludzi się nimi zachwycają jak oglądają!! a wesele mieliśmy w tamtym roku w czerwcu:)
    2 Cytuj Zgłoś
  • 15.02.2016 - 7:58
    bardzo symaptyczną i dobra fotografką jest Dominika Tatoń z domi-foto, robiła nam zdjecia, dostaliśmy je szybko i są rewelacyjne!
    1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz