Forum » Komputery / Gry

mama, tata, komputer i ja

  • waligóra ogrodowy 4 gru 2010

    Czy nie uważacie, że komputery (konsole itp.) wpływają na rozkład więzi społecznych (głównie w rodzinie)?

    1 1 Cytuj
  • 4 gru 2010

    To normalne. Każdy musi mieć swój komputer. U mnie na wsi żona czyta na laptopie książki i wiadomości. Ja pracuję na swoim kompie i laptopie. Syn i córka mają swoje kompy i pracują na nich w dziedzinach, które ich interesują zawodowo oraz realizują też swoje pasje artystyczne. Tak już musi być. Szkoda, że nie nadąża za tym edukacja. Nauczyciele powinni być pasjonatami kompów niezależnie od wieku. Skoro moi wnukowie (3,5 roku, 9lat, 12 lat) mają kompy w jednym paluszku, to nie wyobrażam sobie nauczyciela, który nie umie napisać prostego sprawozdania, czy programu. Nauczyciel bez znajomości Worda, Excela, Power Pointa, internetu powinien być zobligowany do natychmiastowej nauki, a jeżeli nie zda wymaganych egzaminów, to musi być przeniesiony do innej pracy.

    3 1 Cytuj
  • 4 gru 2010

    Nawet jest taka firma w okolicy która chętnie przyjmuje nauczycieli do pracy, nawet niewykwalifikowanych i bez praktyki. ;)

    1 1 Cytuj
  • 5 gru 2010

    krasnal, zdecydowanie wpływa niezależnie czy pytasz o skutki pozytywne (wiedza, rozwój) czy negatywne (zamknięcie w świecie wirtualnym lub każdy w swoim kątku klepie w skrzynkę). Jak wszystko inne musi być dawkowane z umiarem.

    2 Cytuj
  • 5 gru 2010

    Myślę, że te więzi społeczne zaczynają się jeszcze bardziej rozbudowywać. Rozmowy na Skype z rodziną, znajomymi. Rozbudowa różnych programów społecznych np. drzewa genealogiczne, informacja o różnych okolicznościowych datach, rocznicach bliskich członków rodziny itd. itp...

    2 2 Cytuj
  • 5 gru 2010

    Jak już wspomniał Vivaldi należy rozróżnić używanie od nadużywania. Jak wszystko co nas otacza, zwłąszcza technologia uzależnia. Umiar Panie i Panowie, umiar.

    2 Cytuj
  • 6 gru 2010

    [quote=Mysleniczanin007] Nawet jest taka firma w okolicy która chętnie przyjmuje nauczycieli do pracy, nawet niewykwalifikowanych i bez praktyki. ;) [/quote]
    którzy nawet usiłują udowodnić wszystkim, że najlepiej znają się na drogach powiatowych i tylko mają ronda na oczach :(

    2 Cytuj
  • 20 lut 2012

    Powiedzcie czy sciaganie z chomikuj jest legalne ? czy pojdziemy siedziec tj Mama Tato Siostra i Ja :(

    3 Cytuj

Odpowiedz