Forum » Komputery / Gry

Odzyskanie danych

  • 8 mar 2018

    Witam. Czy wie ktos moze gdzie w Myslenicach jest mozliwosc odzyskania danych z uszkodzonego przenosnego dysku??

    Cytuj
  • 8 mar 2018

    Zapytaj w e-multimedia na ul. Niepodległości naprzeciw dawnego Galalitu. Mnie tam kiedyś pomogli z podobnym problemem.

    1 3 Cytuj
  • 8 mar 2018

    Tak, tam na pewno się tym zajmą...polecam

    3 Cytuj
  • mknp@o2.pl 18 mar 2018

    Jak rozwiązała się ta sytuacja?
    Na przyszłość dla wszystkich, którym zdarzy się taka nieprzyjemna sytuacja, polecam dobrze prześwietlić firmę której powierzysz swój dysk, ponieważ przy takich operacjach można go nieodwracalnie uszkodzić do tego stopnia, że nikt już tych danych nie odzyska.
    Jest to pewnie dysk ssd, więc w zależności od uszkodzenia zapłaciłeś od 150 zł (uszkodzone zasilanie) do 15 000 zł (jeśli trzeba było wylutować układy pamięci). Albo nawet z 20 000 zł jeśli układy pamięci były uszkodzone.

    4 5 Cytuj
  • 8 kwi 2018

    Nijak.. dalam znajomemu, ktory jest informatykiem, ale swtierdzil ze jest za bardzo uszkodzony i nie ma szans na odzyskanie. Wiec moja ostatnia nadzieja zostaje serwis. Dam znac po 'wizycie' :)

    1 Cytuj
  • 8 kwi 2018

    [cytat=bloody_mary]Nijak.. dalam znajomemu, ktory jest informatykiem, ale swtierdzil ze jest za bardzo uszkodzony i nie ma szans na odzyskanie. Wiec moja ostatnia nadzieja zostaje serwis. Dam znac po 'wizycie' :)[/cytat

    Odzyskać dane możesz za pośrednictwem doświadczonych firm. Skuteczność jest zależna od możliwości i złożoności usterki. Zwykle jest bardzo wysoka (ponad 90%) Wstępna analiza i wycena usługi, a potem tylko czekać.

    Jedną z najlepszych w naszym kraju firm jest OnTrack w Katowicach. W Krakowie jest ich oddział.
    Jeśli chodzi o inne firmy to miałem styczność tylko z Kuźnią Komputerową ul.Marsz.J.Piłsudskiego 17, 31-000 Kraków. Jakiś czas temu odzyskali dane z firmowego dysku.

    2 3 Cytuj
  • 9 kwi 2018

    Mam nadzieje, ze w Myslenicach mi pomoga. Nie mam czasu by jezdzic z tym dyskiem po Krakowie czy Katowicach :/ Nie byl to dysk firmowy, mialam tam tylko swoje zdj a bylo ich ponad 1000 i wszystko jak narazie szlag trafil. Zyczcie mi szczescia, mam nadzieje ze uda sie przynajmniej czesc odzyskac bez jakis kosmicznych sum.

    2 Cytuj
  • 9 kwi 2018

    Jakbyś się jednak zdecydowała na Kraków to na Placu Inwalidów jest serwis, który się tym zajmuje, nie wiem jednak jak z cenami, ale na pewno fachowo robią

    1 2 Cytuj
  • 10 kwi 2018

    A jak sie nazywa ten serwis w Krakowie?

    Cytuj
  • 16 kwi 2018

    Ontrack już dawno nie jest najlepszą firmą w kraju. Ludzie od nich pouciekali - wystarczy przejrzeć ich oferty pracy, by mieć wyobrażenie o ich problemach kadrowych. Z usługą odzyskiwania danych ogłasza się wiele firm, ale większość z nich, to pośrednicy. Jeśli dysk jest uszkodzony mechanicznie - np. po upadku, to w każdej poważnej firmie trzeba się liczyć z kosztem czterocyfrowym. Ale nadzieja jest. Jeśli ktoś się naprawdę specjalizuje w odzyskiwaniu danych, znacząco przewyższa kolegów - informatyków z innych specjalizacji zarówno wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie, jak i posiadanymi narzędziami. Najważniejsze w Twojej sytuacji, by jakaś ambitna Zosia- Samosia nie porwała się z motyką na słońce i nie pogorszyła stanu nośnika.

    2 5 Cytuj
  • 16 kwi 2018
    bloody_mary napisał/a:

    A jak sie nazywa ten serwis w Krakowie?

    SStudio, naprzeciw przystanku tramwajowego w stronę Bagateli

    1 2 Cytuj
  • 20 sty 2019

    blood_mary pomogli? Jeśli tak to kto pomógł. Jestem w podobnej sytuacji teraz i głównie zdjęć mi żal. Oddałem do serwisu i mówią, że marne szanse na odzyskanie. Może ktoś inny by pomógł. Na drugim laptopie żony mamy na szczęście większość zdjęć i tak się zastanawiam jak je zabezpieczyć. Nagrywanie płyt czy może przenieść na dysk zewnętrzny? Jeśli nagrywanie, to jaki program? Znalazłem ashampoo burning studio będzie dobry?

    Cytuj
  • mknp@o2.pl 21 sty 2019

    @pitagoras23 - płyty cd i dvd mają kiepską trwałość, około 30 lat, jeśli jest dobrze wykonana, nieużywana i przechowywana w idealnych warunkach, ponieważ szkodzą im światło, wilgoć, temperatura oraz są bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne. Płyty powszechnie dostępne w sklepach, to płyty najgorszej jakości, może się zdarzyć, że po roku Twoje dane znikną. Z lepszych płyt słyszałem o M-Disc, cena około 15 zł za płytę dvd, 70 zł za BR.
    Co do dysków zewnętrznych, mówi się, że należy je wymieniać co 7 lat i tyle teoretycznie Twoje dane są bezpieczne, jeśli nie dotknie ich jakaś awaria. Warto mieć przynajmniej 2 dyski spięte w RAID 1, wtedy w przypadku awarii jednego, te same dane są na drugim dysku.

    Jednak cokolwiek byś zrobił, w domowych warunkach nigdy nie zbliżysz się do bezpieczeństwa jakie zapewnia chmura, dlatego dla zwykłych zdjęć polecam chmurę np od Google (15 GB jest za darmo). Ewentualnie, możesz wykupić sobie serwer VPS i na nim trzymać zdjęcia.

    3 Cytuj
  • 24 sty 2019

    mknp - wielkie dzięki. Może rzeczywiście chmura będzie najlepszym rozwiązaniem ;)

    Cytuj
  • 27 lut 2019

    Nie jestem pewien czy tym oprogramowaniem da się odzyskać dane z uszkodzonego dysku ale tak standardowo po utraceniu danych z partycji jak najbardziej. Otóż w necie znalazłem coś takiego jak aomei partition assistant. Może jak dokładnie przeczytacie opis: https://www.vebo.pl/aomei-partition-assistant-pro to wywnioskujecie więcej. Tak czy inaczej oprogramowanie wydaje mi się pomocne do zarządzania partycjami.

    1 3 Cytuj

Odpowiedz