Forum » Komputery / Gry

ACTA

  • 25 sty 2012

    [quote=gość: Do niedawna Platfus] PiS dalej siedzi w lesie smoleńskim i szuka mgły, oblicza prawdopodobieństwo zderzenia z brzozą, itd. Nic ich nie obchodzi los żywych, czyli nas - Polaków. [/quote]
    PiS, kolego, WIELOKROTNIE zgłaszał projekty RÓŻNYCH uchwał, ustaw ale WSZYSTKIE - dlatego, że są "PiSowskie" - trafiały do kosza lub do 'szuflad'.
    Ale to OT...

    5 4 Cytuj
  • 25 sty 2012

    [quote=gość: Solidarna Polska] gość: Do niedawna Platfus napisał/a: PiS dalej siedzi w lesie smoleńskim i szuka mgły, oblicza prawdopodobieństwo zderzenia z brzozą, itd. Nic ich nie obchodzi los żywych, czyli nas - Polaków.
    PiS, kolego, WIELOKROTNIE zgłaszał projekty RÓŻNYCH uchwał, ustaw ale WSZYSTKIE - dlatego, że są "PiSowskie" - trafiały do kosza lub do 'szuflad'.
    Ale to OT... [/quote]
    PiS głosował również w Parlamencie Europejskim ZA wprowadzeniem ACTA. Za co wczoraj przepraszał Jarosław Kaczyński.

    6 5 Cytuj
  • 25 sty 2012

    Tak dla ACTA :)

    Jak słyszę te bajki i strachy jakoby ACTA umożliwiała inwigilacje to mnie ciężki śmiech ogarnia. Internet od początku jego istnienia jest inwigilowany i co do tego nie mam żadnych złudzeń :)

    Jestem śledzony przez podstacje telefonii komórkowej do których loguje się mój telefon, jestem śledzony przez karty płatnicze i kredytowe przy każdej zawieranej transakcji w sklepie, jestem śledzony na ulicy poprzez systemy kamer monitoringu i dziesiatki innych prozaicznych czynności jakie codziennie wykonuję. Mnie takie śledzenie i inwigilacja na tym poziomie nie przeszkadza. Taki system, takie potrzeby. Świat się zmienia i trzeba się z tym pogodzić a nie fochy strzelać.

    Dzieci, ferie się kończą, trzeba zapomnieć o ACTA i pomyśleć o edukacji. I w ogóle pomyśleć a nie bełkotać...

    6 10 Cytuj
  • 25 sty 2012

    No to mamy pierwszy objaw "zaciskania pasa":
    http://niezalezna.pl/22346-minister-w-3d

    5 3 Cytuj
  • 25 sty 2012

    [quote=gość: .pcimiok] Tak dla ACTA :)

    Jak słyszę te bajki i strachy jakoby ACTA umożliwiała inwigilacje to mnie ciężki śmiech ogarnia. Internet od początku jego istnienia jest inwigilowany i co do tego nie mam żadnych złudzeń :)

    Jestem śledzony przez podstacje telefonii komórkowej do których loguje się mój telefon, jestem śledzony przez karty płatnicze i kredytowe przy każdej zawieranej transakcji w sklepie, jestem śledzony na ulicy poprzez systemy kamer monitoringu i dziesiatki innych prozaicznych czynności jakie codziennie wykonuję. Mnie takie śledzenie i inwigilacja na tym poziomie nie przeszkadza. Taki system, takie potrzeby. Świat się zmienia i trzeba się z tym pogodzić a nie fochy strzelać.

    Dzieci, ferie się kończą, trzeba zapomnieć o ACTA i pomyśleć o edukacji. I w ogóle pomyśleć a nie bełkotać... [/quote]
    Jak widać jesteś jednym z tych "upośledzonych" nic tylko ubolewać nad Tobą, twoim "rozumem" i "wiedzą" na temat tej sprawy.

    Poza tym, DZIECKO kochane, edukacje w szkole podstawowej dawno zakończyłem, podejrzewam, że tam więcej wiedzą na temat ACTA niż Ty, proponuję, podszkolić się, poczytać trochę na forach, lub samą ustawę, jak ja, a potem się wypowiadać. Ps. Ferie u nas zaczynają się w połowie LUTEGO, GRATULUJĘ INFORMACJI PCIMIOKU !

    11 2 Cytuj
  • Marek 25 sty 2012

    Nic nowego ten ACT[a] nie wnosi - to jest tylko kolejna proba "dokrecenia sruby" oglolnie piszac "piratom". Czy bedzie to proba udana ? Watpie - mozna zamykac dochodowe interesy /vide Megaupload/ w nadziei ze reszta sama sie zamknie /vide Filesonic/ ale nic nie zahamuje wymiany kopiami.
    A inwigilacja ? Byla, jest i bedzie /jeszcze wieksza/ z ACTA lub bez niej...

    ...nie pisze ze nalezy to ignorowac /tryb wprowadzania ACTA/ ale nie robmy z tego konca swiata - BTW rzad taki /po/ czy inny /pis/ ACTA i tak by podpisal bo nie wyobrazam sobie zeby sie "postawili" tym wielkim /korporacjom medialnym, rzadom, etc/ - smutne ale prawdziwe :)

    4 6 Cytuj
  • 25 sty 2012

    Mnie osobiście cieszy że ludzie powoli zaczynają wychodzić na ulice i pokazywać że im coś nie pasuje. Pragnę zauważyć że to nie MY jesteśmy dla rządu lecz ONI dla NAS. Dobra by była akcja blokady zakopianki, (np. któreś przejście dla pieszych na zakopiance) było by o "nas" głośno. xD

    6 3 Cytuj
  • 25 sty 2012

    http://niezalezna.pl/22371-rzad-klamal-ws-acta
    Na przykładzie ACTA widać jak rząd liczy się ze społeczeństwem-mają nas w d....ie,tylko przed wyborami przypominaja sobie i straszą PiSem bo co innego już nie skutkuje.
    CZY MY JESZCZE ŻYJEMY W WOLNYM KRAJU?
    CO TO ZA DEMOKRACJA?

    5 3 Cytuj
  • Marek 25 sty 2012

    Niesmialo sugeruje AdI ze rzad nie potrzebuje jezdzic zakopianka - przeleci se "lotem", jedynie dotknie to Bogu'ducha'winnych tubylcow :D...

    ...pesymisto, chyba nie miales zludzen ze jest inaczej

    ps. pytania koncowe: TAK, LUDOWA :P

    5 2 Cytuj
  • 25 sty 2012

    Gdy chodzi o interes wielkich koncernów i korporacji to nasz tak popularny Rząd potrafi szybko działać martwiąc się o straty wielkich firm.A gdy chodzi o szarego obywatela zatrudnianego na "śmieciowe" umowy ,za płacę minimalną gdy gwałcone są prawa pracownicze to jakoś nie widać działań rządu.To oligarchiczne rządu grup interesu a nie żadna demokracja.

    8 2 Cytuj
  • 25 sty 2012

    [quote=seba]Jak widać jesteś jednym z tych "upośledzonych" nic tylko ubolewać nad Tobą, twoim "rozumem" i "wiedzą" na temat tej sprawy.[/quote]

    Dziękuję, że rozwiałeś wszelkie moje wątpliwości i włączyłeś się w konstruktywną polemikę...

    2 5 Cytuj
  • Marek 25 sty 2012

    http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,11032507,Manifestacja_w_Krakowie__protest_przeciwko_ACTA.html#hpnews=krakow

    ...normalnie wstyd: w Limanowej sie ludzie skrzykneli a my tylko pytlujemy na forum :D

    7 3 Cytuj
  • 25 sty 2012

    Jak zaczną się manifesty w różnych częściach kraju to morze to coś zmieni, jasne że rząd może nie potrzebuje jeździć zakopianka ale tysiące ludzi jeździ i np w weekend jest taki ruch ze to by była po prostu "tragedia"...

    3 4 Cytuj
  • 25 sty 2012

    Czy ktoś przeczytał te reguły?

    3 3 Cytuj
  • 26 sty 2012

    [quote=marr] http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,11032507,Manifestacja_w_Krakowie__protest_przeciwko_ACTA.html#hpnews=krakow

    ...normalnie wstyd: w Limanowej sie ludzie skrzykneli a my tylko pytlujemy na forum :D [/quote]

    Nie ma problemu, organizuj coś przyjdę :P, nawet flagę przyniosę : )

    5 3 Cytuj
  • 26 sty 2012

    ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz.U. z 2003 r. Nr 57, poz. 507). Rozdział 8, Art. 63. 1. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod REFERENDUM z INICJATYWY OBYWATELI, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 000 osób mających prawo udziału w referendum. A więc zbieramy podpisy pod referendum. To MY zadecydujemy o ACTA a nie rząd. WKLEJAJCIE TO GDZIE SIĘ DA

    4 3 Cytuj
  • 26 sty 2012

    Podpisane. Jest mi wstyd, że POszedłem za trendem i zagłosowałem na PO. Jest mi autentycznie wstyd ;/

    10 3 Cytuj
  • 26 sty 2012

    Podpisali nie podpisali w sumie mam to gdzieś :)

    3 8 Cytuj
  • 26 sty 2012
    2 3 Cytuj
  • 26 sty 2012

    Dobra jutro kolo 12 tej robim sciepe na parkingu obok basenu obecnosc obowiazkowa potem dajemy sobie w czub dla kurarzu i jedziemy na trójkołowych rowerkach w kierunku DEKADY tam juz pójdzie z górki blokujemy dworzec, odwazni wpisywac sie na stronke www.fejzACTAdug.de.com.pl

    DLA pierwszych 100 osób gratis dziara ACTA DLA TATKA

    3 3 Cytuj
  • 26 sty 2012

    Ale my mamy pecha do 1989 r mieliśmy rząd który reprezentował interesy obcego mocarstwa(z którym aktualny tak się zaprzyjaźnił) a teraz znowu niby demokratyczny rząd a reprezentuje głównie interesy wielkich korporacji i oligarchów.Testują naród jak daleko mogą się posunąć i czy"głupi naród to kupi".A miało być tak pięknie?

    4 4 Cytuj
  • 26 sty 2012

    ACTA jest zbędna, gdyż w Polskim Państwie są odpowiednie uregulowania prawne do ścigania piractwa internetowego, często nawet bardziej radykalne niz w innych krajach (łacznie z tymi które podpisały juz ACTA), problem leży tylko w tym, że nikt tych praw nie egzekwuje i/lub nie ma odpowiednich podmiotów/ służb które zajmowały by sie ich egzekwowaniem. Nie sztuka podpisać nowy papier, sztuka korzystac z tego co się już od dawna posiada i rzetelnie egzekwować prawo. Niepotrzebna jest nam ACTA do niczego, ale jak to zwykle w naszym kraju jest, najpierw się robi, potem myśli (i często żałuje).
    Nic dobrego nam ta umowa nie przyniesie :(

    6 3 Cytuj

Odpowiedz