Forum » Komputery / Gry

Który dostawca internetu?

  • 3 wrz 2010

    No dobra a czy ktoś ma pół MB czyli ofertowy 1 MB w InetCentrum? Czy to jakoś idzie?

    1 Cytuj
  • 5 wrz 2010

    A ja polecam firmę RADIONET.Nowa sieć w Myślenicach. Dają 4Mb za 49zł. Do tego instalacja za 1zł i routerek Wi-Fi w promocji za 1zł. Założyłem niedawno i Net śmiga pięknie.Trzeba tylko zadzwonic i umówić się na sprawdzenie mozliwości technicznych gdyż narazie nie wszędzie mają zasięg.
    Pozdrawiam

    1 2 Cytuj
  • 5 wrz 2010

    I jeszcze jedno ,żeby dostać 4Mb za 49zł trzeba powołać się na "promocję Unijną" obowiązującą dla gminy Myślenice gdyż normalnie sprzedają 2Mb za 49zł.Pozdrawiam .wodkan

    1 Cytuj
  • 5 wrz 2010

    [quote]No dobra a czy ktoś ma pół MB czyli ofertowy 1 MB w InetCentrum? Czy to jakoś idzie?[/quote]ja mam oferowany pół ale zazwyczaj dochodzi do 1mega. Na poprzedniej częstotliwości gdy tylko spadło poniżej umowy robisz zdjęcie testu wysyłasz. Po tygodniu miałem nową antenę na wyższym paśmie i umowna prędkość dochodzi prawie do x2. Na prawdę solidny dostawca, przynajmniej ja nie mam podstaw na nich narzekać.

    Meritum pytania: na 512 obsłużysz wszelkie komunikatory, filmy itp. Możesz mieć lekkie problemy z nowszymi grami dynamicznymi w sieci jednak polecam najpierw sprawdzić pingi i dziury bo prędkość jest ważna ale mimo wszystko to drugorzędna a nawet trzeciorzędna sprawa. Drugorzędna to wysył a nie odbiór, nie możesz sugerować się 512 czy 1mega odbioru skoro wysył masz kiepski. Co do dziur w pingach, także w Inetcentrum nie ma powodów do marudzenia. Po zmianie anteny na wyższe pasmo (około 4 m-ce) testuje średnio 3x w tygodniu, nigdy dziurka nie wyskoczyła a to już nie mała jakość usługi.

    1 Cytuj
  • 5 wrz 2010

    Dzięki Vivaldi za solidną odpowiedź. Ja mieszkam w bloku na osiedlu, więc nie wiem czy kwestie ze zmianą anteny wchodzą w grę. Ciekaw jestem takim razie doświadczeń użytkowników osiedlowych.
    Wodkan, czy mógłbyś coś więcej napisać o tej "promocji unijnej"?
    Pozdrawiam

    1 Cytuj
  • 5 wrz 2010

    A już mam o tej promocji, jest na ich stronie. Pytanie tylko jest jedno. Podobno InetCentrum ma wyłączność na osiedle co oznacza że nie można wystawić żadnej innej anteny. Czy to prawda?

    1 Cytuj
  • 5 wrz 2010

    Witam.
    Prawo telekomunikacyjne chroni konsumentów .Konsument ma możliwość swobodnego wyboru dostawcy internetu.Jeśli spółdzielnia zawarła umowę na wyłączność z jakimś dostawcą lub uniemozliwia zainstalowanie przez operatora urządzeń służących do odbioru internetu ,to czyni to bezprawnie.
    Polecam artykuł
    http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/416372,spoldzielnia_mieszkaniowa_nie_decyduje_o_wyborze_dostawcy_internetu.html

    1 Cytuj
  • 6 wrz 2010

    Radionet wprowadził dzisiaj nową ofertę w "promocji unijnej" 10Mb za 79zł ,6Mb za 59zł.Do tego pierwsze dwa miesiące gratis lub router WiFi .Chyba wezmę na próbę i sprawdze jak to hula.

    1 Cytuj
  • 7 wrz 2010

    A ja polecam Play na kartę drogi modem ale super sprawa. Ładuje kiedy chce 30zł na 28 dni a mam nawet 3.6 tak mi pokazuje na kompie. W centrum Myślenic polecam bo działa. Bez żadnej umowy kiedy chce to rezygnuje.

    2 Cytuj
  • 7 wrz 2010

    [quote=mon-max]A ja polecam Play na kartę drogi modem ale super sprawa. Ładuje kiedy chce 30zł na 28 dni a mam nawet 3.6 tak mi pokazuje na kompie. W centrum Myślenic polecam bo działa. Bez żadnej umowy kiedy chce to rezygnuje.[/quote]

    Tak? To zrób pomiar prędkości na stronie www.speedtest.pl ,i podziel sie z nami wynikiem .3,6Mb to prędkośc połączenia z najbliższą stacją bazową. Druga sprawa to opóźnienia które sięgają ponad 100-300ms czyli kilkadziesiąt razy wieksze niz w radiówce lub na kablu.

    1 Cytuj
  • 7 wrz 2010

    [quote=:[hr][quote]mon-max napisał]A ja polecam Play na kartę drogi modem ale super sprawa. Ładuje kiedy chce 30zł na 28 dni a mam nawet 3.6 tak mi pokazuje na kompie. W centrum Myślenic polecam bo działa. Bez żadnej umowy kiedy chce to rezygnuje.[/quote]

    Tak? To zrób pomiar prędkości na stronie www.speedtest.pl ,i podziel sie z nami wynikiem .3,6Mb to prędkośc połączenia z najbliższą stacją bazową. Druga sprawa to opóźnienia które sięgają ponad 100-300ms czyli kilkadziesiąt razy wieksze niz w radiówce lub na kablu.[/quote]
    Dokładnie czyli ciężko pograć w coś przez internet a po drugie to jest chyba limit danych jaki możesz pobrać - dla kogoś kto korzysta okazjonalnie z internetu to tak dla bardziej zaawansowanych użytkowników to za mało.

    1 Cytuj
  • 9 wrz 2010

    Jak dla moich potrzeb to mi wystarcza. Dla zaawansowanych co chcą grać to on się NIE NADAJE. A pomiar zrobiłam oto wynik: DOWNLOAD 1062 i UPLOAD 72. Kolega też ma taki internet i nie narzeka, ale my nie gramy.

    1 Cytuj
  • 10 wrz 2010

    Mobilny internet jest jak aparat w telefonie-też robi zdjęcia i można go zabrać wszędzie, ale to nie jest to... Nie polecam Fasternet, na Inet nie można powiedzieć złego słowa (choć mogłoby być ciut szybciej ;)

    1 Cytuj
  • 10 wrz 2010

    Na a PCKOMNET - to dopiero odjazdz 50% czasu są problemy jak juz działa to wolno jak nie działa to tygodniami - coś okropnego . Wybijcie sobe tą firmę z głowy !

    4 2 Cytuj
  • 11 wrz 2010

    To ja może pytanie z innej beczki. Są gdzieś w myślenicach jakieś hot spoty gdzie można skorzystać za darmo z internetu np. za pomocą telefonu komórkowego wyposażonego w wi-fi ?

    1 Cytuj
  • 13 wrz 2010

    hot spot jest np w Sovie

    1 Cytuj
  • 13 wrz 2010

    Np w STEKU jest free internet , mozna zjesc i posurfowac

    1 Cytuj
  • 16 wrz 2010

    Widać coś marnie w myślenicach z hot spotami. Bieda aż piszczy.

    1 Cytuj
  • 16 wrz 2010

    Najgorsze jest to że są pieniądze na budowę szybkich sieci, TP nie pali się do wymiany infrastruktury żadna z liczących się sieci kablowych też nie ma w planach okablowania miasta. Natomiast gmina mogła by to zrobić, ale chyba nie wie o tym lub im się nie chce. Pieniądze są z UE a dofinansowanie to 80% inwestycji, resztę spokojnie można by zdobyć o prywatnego inwestora, który zajął by się np. zarządzaniem siecią po jej wykonaniu.

    1 Cytuj
  • 22 wrz 2010

    A jak wam chodzi ten 2 mbit/s za 55 zł? Bo to de facto jest w dzień 1 mbit/s, 2 mbity/s są tylko w nocy tzn od 23-11 godz.

    1 Cytuj
  • 29 wrz 2010

    Ja kilka dni temu założyłam internet z firmy RADIONET .Wcześniej miałam NEOSTRADĘ i muszę przyznać że jak narazie działa dobrze. Dodatkowo zrezygnowałam z telefonu z TP i wziełam telefon z RADIONETu.4mega za 49zł ,telefon 60minut za 15zł.Wcześniej za to samo w telekomunikacji płaciłam ponad 130zł.Tak że polecam tą firmę.

    1 Cytuj
  • 29 wrz 2010

    A umowę na jaki okres czasu musiałaś podpisać? I jaki masz transfer przy ściąganiu plików np z noc.gts.pl, bo słyszałem, że te 4 mega to szybkość otwierania stron i to tylko w nocy, a przy ściąganiu szybkość jest obcinana.

    1 Cytuj
  • 30 wrz 2010

    Witam,

    Ja mam internet od FASTERNET już prawie 4 lata. Nie ukrywam, że miałem czasami przerwę w połączeniu ale zawsze mogłem liczyć na dobry kontakt i szybką naprawę. Teraz podpisałem znów umowę na kolejne 2 lata oraz dostałem upust ze względu na stałego klienta na 2Mb/s~4Mb/s. Teraz mogę powiedzieć, że jestem w pełni zadowolony.

    Pozdrawiam,

    5 Cytuj
  • 30 wrz 2010

    Sebo! FASTERNET to jedna wielka porażka nie poleciłabym nawet wrogowi ja tylko czekam aż mi się umowa skończy i uciekam jak najdalej!

    6 Cytuj
  • 2 paź 2010

    [quote]A umowę na jaki okres czasu musiałaś podpisać? I jaki masz transfer przy ściąganiu plików np z noc.gts.pl, bo słyszałem, że te 4 mega to szybkość otwierania stron i to tylko w nocy, a przy ściąganiu szybkość jest obcinana.[/quote]
    Jesli chodzi o Radionet to umowę podpisałam na czas nieokreślony
    (w promocji unijnej) ,więc mogę zrezygnowac w każdej chwili.Ale myśle że nie bedzie takiej potrzeby bo internet działa naprawde bardzo dobrze ,a przy okazji płacę 2 razy mniej niż w neostradzie.
    Tu jest troche informacji na ten temat radionet.info.pl/PROMOpromocjaunijna.html
    Pozdrawiam
    Edyta

    1 Cytuj

Odpowiedz