Forum » Książka / Film Najlepsze filmy

• @gmail.com 04.09.2009 - 4:26
    Yunnan, nowela lepsza niz film. Przynajmniej moim zdaniem. ;)
    Cytuj Zgłoś
  • 04.09.2009 - 11:04
    Ksiązki zawsze są lepsze niż film, film to takie streszczenie książki, gdzie pełno jest skrótów i pominiec istotnych faktów. Ogólnie obraz posługuje sie daleko idącymi uproszczeniami, dlatego ja najpierw czytam później oglądam. Jeden, jedyny raz odstąpiłem od tej reguły, a chodzi o "Imię Róży" film jest świetny, bardzo blisko ksiazki i bardzo ciężko jest czytać tą książke jeżeli wcześniej oglądało sie film.

Proponuje przeczytać np. Rzeke tajemnic, a później oobejrzeć film, po prostu przepaść.
    Cytuj Zgłoś
  • 05.09.2009 - 11:20
    Coś z seriali "Miasteczko Twin Peaks" i ta muzyka Angelo Badalamenti, niesamowity obraz.
    Cytuj Zgłoś
  • 05.09.2009 - 20:25
    jak już zaczęło się o serialach... niezapomniane dla mnie to "Skrzydła" i mechanik Lowel :D, "Świat wg Bundych" :D, lubię też "Kryminalne zagadki Las Vegas" i oczywiście........ "Moda na sukces" :D ( to ostatnie to żart :) )
    Cytuj Zgłoś
  • 05.09.2009 - 21:43
    ooo z seriali to preferuję dextera :]
    Cytuj Zgłoś
  • @gmail.com 09.09.2009 - 19:16
    Seriale? "Alternatwy 4" Nieraz poplacze sie ze smiechu. Stare ale jakie ponadczasowe. ;)
    Cytuj Zgłoś
  • Johann Gambolputty... Z Ulm. 10.09.2009 - 8:58
    Jak serial,to "Allo,allo".Był też dobry serial "I wszyscy razem",ale potem pojawili się Bundy i przebili wszystko.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 10.09.2009 - 11:19
    Serial który wciągnął ludzi "Przystanek Alaska" i uwaga(trochę mi wstyd) "Gotowe na wszystko"
    Cytuj Zgłoś
  • 10.09.2009 - 13:29
    To ja do listy dorzucę jeszcze moje ulubione: "Wielki Błękit", "Arizona Dream", "Zapach kobiety".
    Ostatnio mną wstrząsnął film "The Other Boleyn Girl" o życiu Henryka VIII. Wstrząsnął mną do tego stopnia, że zaraz potem obejrzałam trzy sezony "The Tudors". Polecam, świetna produkcja i dobór aktorów.
    Cytuj Zgłoś
  • @gmail.com 10.09.2009 - 14:46
    O! "Wielki Blekit" Luc'a Besson'a, jak moglem zapomniec ;D Asiek, polecam Ci, widzac po tematyce, film Petera Webbera "DZiewczyna Z Perlowym Kolczykiem" org. "Girl with a Pearl Earring". Film opowiada historie powstania jednego z najslynniejszych obrazow Johannesa Vermeera. Ucieszy Cie z pewnoscia obecnosc Scarlett Johansson. Ktora zagrala w tym filmie asystentke wielkiego artysty.
    Wpadl mi w rece "Czlowiek z Zelaza" ktory to szykuje sie na nadchodzacy weekend. Przypomne sobie znow jakie bylo spoleczenstwo w czasie slynnego skoku przez plot, Elektryka ze Stoczni Gdanskiej.
    A ze nikt nie wspomnial jeszcze o "Gwiezdnych Wojnach"? To mnie dziwi....
    Niech moc bedzie z Wami, Mysleniczanin007.
    Cytuj Zgłoś
  • @gmail.com 10.09.2009 - 15:05
    Zapomnialem dodac ze film, "Dziewczyna z Perlowym Kolczykiem" nakrecony zostal w oparciu o nowele Tracy Chevalier pod tym samym tytulem, to tak na marginesie jak ktos woli poczytac ;)
    zdjecie zdjecie
    Cytuj Zgłoś
  • 10.09.2009 - 23:12
    Ja jakoś nie przepadam za "Gwiezdnymi wojnami" zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu "Star Trek".
    Z innej beczki.
    "Omen" "Pojutrze" "Angielski pacjent" "Inni"
    1 Cytuj Zgłoś
  • 11.09.2009 - 1:30
    dziś (właściwie wczoraj) zaczął się nowy serial 'fringe: na granicy światów' twórców 'lost'. osobiście bardzo mi się spodobał, trzyma w napięciu do samego końca :] poza tym byłam mile zaskoczona bo trwał dłużej niż przewidywał program : D. czwartek 23:40 tvn. polecam :]
    1 Cytuj Zgłoś
  • @gmail.com 11.09.2009 - 19:03
    Z okazji mojego 300 postu chcialbym zaproponowac film zwiazany tematycznie.
    "300" na podstawie noveli Franka Millera. Graficznie przedstawiona walka Krola spartan Leonidasa w obronie przesmyku termopilskiego ktory z 300 zolniezami Sparty i kilkoma tysiacami zolniezy panstw sprzymiezonych odpieral ataki miloinowej armii Krola Persji, Kserksesa. Jak ktos lubi heroizmy ;)
    A jak wolicie komedie to na tej samej bazie powstala karykatura filmu "300" pod tytulem "Poznajcie Spartan". Polecam wczesniej ogladnac "300" ze wzgledu na zaty sytuacyjne odnoszace sie bezposrednio do tego filmu. Dla oslody dodam ze zone Leonidasa, Gorgo, gra Carmen Elektra ;)
    Mysleniczanin007.
    zdjecie zdjecie
    Cytuj Zgłoś
  • 11.09.2009 - 22:46
    oj tak parodia '300' jest bezkonkurencyjna ! :] :D
    Cytuj Zgłoś
  • @gmail.com 15.09.2009 - 5:32
    zdjecie
    [SIZE=5] 1952-2009[/SIZE]

Nie chce przynosic zlych wiesci ale Patrick Swayze zmarl wczoraj, po dlugiej i ciezkiej walce z rakiem. Przezyl 57 lat i byl gwiazda takich filmow jak "Dirty Dancing". "Duch", "Wykidajlo". Przegral po niemal 20 miesiecznej walce z nowotworem.
    I znow odchodzi w przeszlosc, kawalek wspomnien naszej mlodosci.
    Mysleniczanin007.
    Cytuj Zgłoś
  • 15.09.2009 - 11:15
    Lubiłem jego kreacje aktorskie, zawsze tez wydawał mi się sympatycznym człowiekiem.

[*]
    Cytuj Zgłoś
  • 15.09.2009 - 11:30
    Film który myślę warto obejrzeć, siedziałem przykuty do fotela az do koncowych napisów.

"Apocalyptico" Mela Gibsona
    1 Cytuj Zgłoś
  • 15.09.2009 - 12:51
    szkoda go !
    Cytuj Zgłoś
  • @gmail.com 17.09.2009 - 23:40
    Film Konrada Niewolskiego "Symetria".Zyciowy film, oraz moj ulubiony aktor nowego pokolenia, Andrzej Chyra. Polecam tez "Dlug" i "Katyn".
    Cytuj Zgłoś
  • 18.09.2009 - 11:34
    "Adwokat Diabła" Dobra obsada, to połowa sukcesu.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 22.09.2009 - 10:03
    Oglądałam "Dziewczynę z perłowym kolczykiem", bardzo dobry film, to fakt! Widziałam też "300" i nawet "Poznaj moich Spartan".
    Polecam "Folwark zwierzęcy" z 1999 r. (zwierzęta w roli głównej) i w podobnym orwellowskim klimacie "Equilibrium".
    Cytuj Zgłoś
  • 22.09.2009 - 11:24
    Czytałaś książke "Folwark zwierzęcy"? Film dużo odbiega od ksiażki? Bo przyznam ze ksiązke czytałem , ale filmu nie widziałem.
    Cytuj Zgłoś
  • 02.10.2009 - 12:26
    Lubicie kino katastroficzne? Ja lubie, może ktoś podrzuci tytuł filmu który warto obejrzeć.
    Cytuj Zgłoś
  • Johann Gambolputty... Z Ulm. 02.10.2009 - 22:48
    Jeżeli katastroficzny,to może "Pojutrze"? Z piękną sceną zamarzającej flagi amerykańskiej i samych amerykanów błagających o pomoc Meksyk. :D
    Ale pomijając moją niechęć do ich wszechobecnych symboli narodowych,film jest niezły.
    Cytuj Zgłoś
  • 02.10.2009 - 23:22
    cygnus napisał/a:
    Lubicie kino katastroficzne? Ja lubie, może ktoś podrzuci tytuł filmu który warto obejrzeć.
    Cygnus
    Wybierz dowolny polski film nakręcony po upadku komuny i idź do kina. To będzie film katastroficzny. Gdybyś jednak chciał precyzyjnego polecenia to polecam Janosika. Co prawda w zamiarze jest film historyczno - przygodowy posiada jednak sporo scen katastroficzno -erotycznych oraz jako bonus sceny katastroficzno - oniryczne i katastroficzno - batalistyczne (te ostatnie to właściwie sceny bójkowo - ziemniaczane). Jednak ze względu na koprodukcję ze Słowakami nie sposób mu odmówić niekatastroficznych momentów na przyklad: wspaniale fotografowane Tatry.
    ;)
    Same dobre rzeczy mówią o "Bękartach Wojny". Zaczynam się powoli kusić na wyjazd do kina, tym bardziej, że można by z tytułem utożsamić redakcję SEDNA.
    Bardzo dobry film z tych, które oglądałem niedawno to "Vera Drake" uprzedzam jednak, że nie jest to film rozrywkowy tylko dramat. Jednak nie większy niż posiedzenie RM w Myślenicach.
    Cytuj Zgłoś
  • 02.10.2009 - 23:28
    Kaper, "Pojutrze" mam w swojej kolekcji, niezły.

Cyrk, na Ciebie można liczyć;) To ja Ci się odwdzięczę i proponuje znakomity obraz jakim jest "Madagaskar 2". Niesamowicie dramatyczna scena lądowania samolotu trzyma w napięciu. Sądząc po Twoim nowym avatarze, to obsada również powinna przypaść do gustu;)
    Cytuj Zgłoś
  • 03.10.2009 - 0:00
    Mój nowy avatar Cygnusie sugeruje, że zamierzam wziąść udział w wyborach. Nie jestem jednak pewien czy w tej sprawie uzyskam swoje pozwolenie.
    Moje marzenie aby usiąść i podyskutowac w jednej sali z najtęższymi głowami w gminie jest co prawda wprost proporcjonalne do skali talentu niejakiego Rolanda Emmericha autora filmu "Pojutrze". Film "Pojutrze" widziałem co prawda krótko bo zalerdwie 5 minut, jednak inne dokonania Pana Rolanda - "Godzilla", "Independence day" - można porównać jedynie do jakości projektu ronda pod strażnicą.
    Czy "Pojutrze" jest lepszym filmem niż wymienione?
    Czy warto nadrobić zaległość?
    Proszę o odpowiedź, nie chciałbym bowiem nieprotrzebnie tracić czasu, który mogę poświęcić na powtórną lekturę ostatniego - fascynujacego numeru Myślenickiej.
    Cytuj Zgłoś
  • 03.10.2009 - 9:08
    Cyrk czy "Pojutrze" to dobry film, cóż, pytanie nie jest proste i odpowiedź nie łatwa.
    Wszystko zalezy od tego czego szukamy w kinie i czego oczekujemy od filmu. Jeżeli film to ma być rozrywka i tylko rozrywka to warto oglądnąć tak "Pojutrze" jak i "Dzień Niepodległości", i nie nalezy się "przejmować" pompatycznością amerykańskiego kina, flagami, białym domem i prezdentem podnoszącym na duchu przerażonych amerykańskich obywateli, ba prezydentem USA który podnosi na duchu całą ludzkość.

Jeżeli chcesz oglądać film i cierpieć(jak bohaterowie) katusze duszy i ciała, to może "Dom Dusz" wymieniany już "Angielski Pacjent" itp...

p.s. Godzilla, to kinowy gniot, ale lepszy niż Niewolnica Isaura.
    Cytuj Zgłoś
  • 03.10.2009 - 12:58
    to wy chyba Blade'a wiecznego łowcy nie oglądaliście to dopiero wypasiony film, z innej kategorii to 13 duchów, resident Evil transformery, transporter itd itp itd : ) jest dużo fajnych filmów, jednak niestety ostatnio na ekrany kin wychodzą coraz to głupsze :/
    Cytuj Zgłoś
  • 03.10.2009 - 22:38
    Właśnie skończyłem oglądać "Gran Torino" - doskonały film, doskonałego Clinta Estwooda.
    Polecam wszystkim.
    Cytuj Zgłoś
  • 03.10.2009 - 23:53
    pamięta ktoś serial "zmiennicy" ? :)
    1 Cytuj Zgłoś
  • 05.10.2009 - 15:04
    Cygnus - czytałam książkę "Folwark zwierzęcy", gdyż za moich czasów była lekturą obowiązkową ;) Poza tym uważam, że każdy powinien ją przeczytać. Film nie odbiega od książki.
    Co do filmów katastroficznych, to również je uwielbiam i oglądałam wszelkie możliwe z tornadami, trzęsieniami ziemi, ufo i co tam jeszcze wymyślili. Muszę sięgnąć do filmoteki, to podrzucę tytuły, teraz przychodzi mi do głowy "Jądro" i "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia".
    Cytuj Zgłoś
  • 12.10.2009 - 23:36
    Dzisiaj TVP wyemitowała starą sztuke teatralną pt. "Kolacja na cztery ręce"
    Wszystkim młodszym forumowiczom polecam, jesli nie widzieli ten genialny spektakl opowiadający zmyśloną historię wpólnej kolacji Fryderyka Haendla i Jana Sebastiana Bacha.
    Mogłaby z powodzeniem zastąpic niejeden film a gra w niej jedynie trzech aktorów:
    Janusz Gajos, Roman Wilhelmi i Jerzy Trela.
    Łza się w oku kręci za tymi panami, z których jeden (Wilhelmi) juz nie żyje a dwóch się mocno postarzało.
    Potem człowiek się budzi i przypomina sobie o Szycu, Mroczkach i Pazurze.
    ;)

Cytuj Zgłoś
  • Johann Gambolputty... Z Ulm. 13.10.2009 - 6:37
    A'propos Janusza Gajosa.Polecam jego rewelacyjną rolę w "Żółtym szaliku".
    Cytuj Zgłoś
  • 13.10.2009 - 13:23
    Ja drogi Cyrku myślę, że trzeba dać nowemu pokoleniu aktorów troche czasu. Życie i czas zweryfikują kto jest dobrym aktorem, tzn. na Mroczków bym nie liczył:)
    Cytuj Zgłoś
  • 16.10.2009 - 14:54
    "Anioły i demony" głowa mi opadała i oczy sie zamykały, byłem zmęczony czy film tak na mnie działał.
    Cytuj Zgłoś
  • 16.10.2009 - 15:28
    polecam film Królowie Nocy, warto go obejrzeć, naprawdę ma w sobie to coś
    Cytuj Zgłoś
  • 05.11.2009 - 23:05
    Obejrzałem "Gran Torino" dziadek Clint jak zwykle w swoim stylu. Pozostał cowboyem i jak w każdym filmie pędzi bydło, jakie by ono nie było. Film dla ludzi szukających przygnębiającej rozrywki. Warto obejrzeć.
    Cytuj Zgłoś
  • 05.11.2009 - 23:23
    To mnie ładnie zsumowałeś. Ale najgorsze, że masz rację.
    ;')
    Cytuj Zgłoś
  • 05.11.2009 - 23:23
    Post pierwotnie do usunięcia wykorzytam na reklamę Districtu 9. Nie wiem czy to naprawdę dobry flm ale tak mi się wydaje. Niestety również i ten film schlebia tandetnym trendom. Mimo to jest godny polecenia.
    Nie polecam za to francuskiej komedii: "Jeszcze dalej niż północ". Film jest najwyżej przeciętny, familijnie śmieszny z nieco pierdołowatym humorem. Może czasu się przy nim nie traci, ale na pewno nie jest w stanie sprostać rozpowszechnianej o sobie opinii.
    ;)
    Cytuj Zgłoś
  • 06.11.2009 - 11:14
    8 mila, klub 54
    Cytuj Zgłoś
  • 09.11.2009 - 12:43
    Autentyczna historia(prawie), piękne widoki(szeroko rozumiane), muzyka(nie dla każdego) "Ostatni Król Szkocji".
    Cytuj Zgłoś
  • @gmail.com 09.11.2009 - 13:22
    Polecam obraz Ridley'a Scott'a "Niebiańskie Królestwo" oryg "Kingdom of Heaven".
    Fascynujące lokacje Maroka, i okolic Jerozolimy, w których umieszczono historycznie poprawną nowele o rycerzu który przyłącza się do Krucjaty żeby odnaleźć ojca. Film pokazuje krucjaty od "kuchni" walkę wewnętrznych przekonań w zderzeniu z zastraszającą rzeczywistością i błednym postrzeganiu innej wiary.
    Dla mnie osobiście perełka aktorska, Eddiego Nortona który gra Króla Baldwina IV. I jak zwykle piękna i uwodzicielska, Eva Green grająca Sybillę.
    zdjecie zdjecie
    Cytuj Zgłoś
  • 22.11.2009 - 18:31
    "Podejrzani" i rewelacyjny Kevin Spacey, warto wytrwać do końca, bo to jeden z tych filmów z nieoczekiwanym zakończeniem, dziś w polsacie ;)
    Cytuj Zgłoś
  • 22.11.2009 - 18:52
    Bękarty wojny rewelka!!
    Cytuj Zgłoś
  • 23.11.2009 - 14:34
    2012 ktoś był? Komputerowo zrealizowany gniot, papka kiczu czy może wciągająca atmosfera katastrofy i napięcia?
    Cytuj Zgłoś
  • Johann Gambolputty... Z Ulm. 23.11.2009 - 16:10
    Ja byłem na 2012.Jeżeli ktoś lubi efekty specjalne,to warto zobaczyć.Ale nie nastawiaj się cygnusie na głębszą treść.Typowo amerykański badziew z prezydentem poświęcającym swoje życie dla dobra innych.Taaa...
    Cytuj Zgłoś
  • @gmail.com 23.11.2009 - 16:46
    "Badziew" w stylu "Dzień Niepodległości" z Willem Smith'em.
    Cytuj Zgłoś
  • 24.11.2009 - 13:43
    Na ambitne kino nie liczyłem, a prezydent machający flagą w paso-gwiazdki nie zaskoczy mnie na żadnym amerykańskim filmie. Oni już tak mają ratują świat głębokimi mowami, są życzliwi, od ust sobie odejmą zeby innym dać, wyrozumiali... no do rany przyłóż(i gangrena). Tacy są zawsze pomocni i bohaterscy , ale raczej tylko na filmach.
    Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz