Forum » Książka / Film

Najlepsze filmy

  • 21 lut 2010

    Film zaliczony, SF czystej wody. Obraz nieco mroczny, początek zrobił na mnie wrażenie "jaja sobie będą robić" , ale nie, akcja była i historia wciągająca. Oczywiscie kino nie dla każdego, trzeba lubić ten gatunek.
    Film w sumie nieco wyłamuje się z typowego obrazu SF, chociaz nie wiem dlaczego teraz tak myślę. Utrzymany w konwencji dokumentalno-fabularnej.

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Ćma Barowa
    Lot Nad Kukułczym Gniazdem
    Brunet Wieczorową Porą
    Piłat I Inni
    Swobodny Jeździec
    Lśnienie
    Zapaśnik
    Ucieczka z Kina Wolność
    Miś
    Harry Angel
    Ojciec Chrzestny

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Jak ktoś lubi Lyncha, polecam film do którego często wracam; "Głowa do wycierania" (Eraserhead, 1977) Dla widza spragnionego intensywnych wrażeń.

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Lubie Lyncha jego film mają specyficzną atmosfere, to rzadkie. Tego filmu jdnak nie widziałem.

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Musisz koniecznie obejrzeć! Jeden z najlepszych jak nie najlepszy film jaki widziałem od Lyncha.

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Popytam w wypożyczalni, może akurat będzie. Mam sporo zaległości, bo o ile dawniej wiecej oglądałem , to teraz nie zawsze mam ochotę siedzieć przed TV wieczorami. A umówmy się, filmy najlepiej ogląda sie nocą.

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Ech, jak za dobrych, studenckich czasów ;)

    Cytuj
  • 18 mar 2010

    Polecam Agorę - trochę historii, mitu i przerażającego fanatyzmu

    Cytuj
  • 29 mar 2010

    2012, prawie dwie i pól godziny oglądania z czego godzinę można było wyciąć. Moim skromny zdaniem lepszym filmem było "Pojutrze", owszem dużo efektów jak zwykle obarczonych piętnem komputera, owszem rozegrała sie jakaś historia, ale tyle było szumu wokół tego filmu że spodziewałem się czegoś lepszego. Może właśnie za dużo szumu i reklamy oraz pochlebnych opinii krytyków. Nie rzucił mnie na kolana, zresztą tak samo jak "Pan Kleks w kosmosie";)

    Cytuj
  • 4 kwi 2010

    Milczenie Owiec (polecam) , Leon Zawodowiec , Miasto Boga , Requiem for a dream ,
    Tajemnica Brokeback Mountain , Buntownik z Wyboru , Forrest Gump ,Skazani na Shawshank , Szeregowiec Ryan , Braveheart , Dystrykt 9 ,
    Z polskich : ....to tyle

    Cytuj
  • 4 kwi 2010

    Film "Wojna Światów", ponura wizja tego, czym być może jesteśmy, ponury film z hollywoodzkim happy endem. Interesująca wizja zagłady ludzkości, wart obejrzenie, oczywiście głównie dla miłośników S-F. W skali 0-10 dostaje 7.

    Cytuj
  • 3 maj 2010

    "Prawo Zemsty" klasyczny film o miłości, oczywiście jak wskazuje sam tytuł o miłości, ale nie do wszystkich. W mojej skali 7 pkt. Jeżeli jednak nie lubicie rozlewu sztucznej krwi na ekranie, to proponuje w tym czasie obejrzeć np. "Wichrowe Wzgórza";)

    Cytuj
  • 3 maj 2010

    Fajnie oglądało mi się film "Pan życia i śmierci", "Felon", "Święci z Bostonu" obydwie części, "Strzelec". Takie filmy lubie, choć są proste i dość przewidywalne, ale tak jak mówie, fajnie sie je ogląda.

    1 Cytuj
  • 10 sie 2010

    Polecam "Bibliotekarz III: Klątwa kielicha Judasza" fantastyczno-przygodowy, "Zagadki Sfinksa", a w szczególności na dzisiejsze czasy polecam "Rikszarz" super film.

    Cytuj
  • 10 sie 2010

    ło jezu
    Polecam:
    " z przygód oficera pantery"

    "marcin i jego złote myśli"- wydana w pdf.

    Cytuj
  • waligóra ogrodowy 10 sie 2010

    Gdyby był tu Marcin, poleciłby Wam kilka swoich ulubionych pozycji:

    1. Wielka pożoga - to film o grupie młodych ludzi, którzy podpalają okoliczny spichlerz. Nacisk został położony na ich psychikę. Marcin prędko stwierdził, że byli niedojrzali.

    2. Ósma mila - film o podróży życia, jaką tytułowy bohater odbył do Osieczan (w poszukiwaniu portfela)

    3. Artretyzm babci Anielki - poruszająca opowieść o staruszce, która całymi dniami wpatruje się w chomiki pędzące w kołowrotkach. Na tapecie mamy jej relacje z rodziną. Niewielkie szczegóły, jak niedzielny rosół, urastają tutaj do rangi życiowych problemów.

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    z serii "obowiązkowe kino Marcina"

    4, Most na rzece kwai - film opowiada historie kładki która powstała na rzece obok domu Marcina, sfrustrowany sąsiad demoluje ją podczas libacji alkoholowej. Rodzina pokrzywdzonych zamierza przyjść z odsieczą. Główna bronia jest kusza i wiatrówka.
    Film nominowany w do Oscara w trzech kategoriach:
    1. Najlepsza rola pierwszoplanowa
    2. Technika narracji
    3. efekty wizualne

    Cytuj
  • 12 sie 2010

    Aha i dostał bursztynowego słowika.

    Cytuj
  • 14 sie 2010

    Dla koneserów proponuje powrót do przeszłości; "La Dolce Vita" Federico Felliniego. Moim zdaniem jeden z najlepszych filmów jakie kiedykolwiek oglądałem.

    Cytuj
  • 19 sie 2010

    Polecam "Uczeń Czarnoksiężnika" jak ktoś lubi fantazyjny.

    Cytuj
  • 20 sie 2010

    na iplex.pl ogladałam wczoraj film Tuz po weselu - świetny, polecam, ale przestrzegam film smutny, płakałam jak bóbr przez ostatnie pół godziny

    Cytuj
  • 20 sie 2010

    Na iplexie można znaleźć bardzo dobre fimy, często tam zaglądałem w okresie zimowo-wiosennym. Teraz znowu przyjdzie pora.

    Cytuj
  • a a 20 sie 2010

    iplex jest fantastyczny...tyle niesamowitych filmów np." Piętno" z Hopkinsem świetny, Hopkins jest świetny najlepszy aktor jakiego znam ...Czy ktoś się zemną zgodzi?:)

    Cytuj
  • a a 20 sie 2010

    A i zapomniała bym "Gwiezdny pył" komedia dla wszystkich i De Niro fantastycznie macha tam falbankami (haha)zaskoczył mnie miło....bardzo zachęcam i świetna muzyka na dodatek...:)

    Cytuj
  • 21 sie 2010

    Najlepszy De Niro to "Raging Bull" (Wściekły Byk) i "Ronin".
    [...]" Are you talking to me? Huh? ... Are you talking to ME? PUNK!"[...]

    Cytuj

Odpowiedz