Forum » Muzyka / Imprezy

Przegląd Zespołów Muzycznych na Zbóju

  • Mariusz Drzyzga 15 cze 2009

    Przegląd Zespołów Muzycznych na Zbóju
    Jak w temacie, poddaje propozycje o ktorej kiedys na poczatku istnienia nowego Zbója rozmawialismy, a po ostatniej burzy odnosnie przegladu sadze iż mozna do tego wrócić, lepszego czasu nie bedzie.
    Jak widzielibyscie urzadzenie od poczatku do konca, z zasadami i regulami nim rzadzacymi Przegladu Zespołów Rockowych w "Pubie Zbójeckim" w Dobczycach...
    Pomysły padały przy okazji dyskusji o przegladzie a sadze ze osoby zaangarzowane muzycznie maja ich jeszcze kilka w zanadrzu... Powiedzmy sobie szczerze, zreformowanie myslenickiego przegladu bedzie koszmarnie trudne ze wzgledu na ekipe ktora tworzy go od lat, zatem zorganizujmy wlasny przeglad, tworzony przez ludzi ktorzy wiedza o czym mowia mowiac o naglosnieniu, scenerii, zasadach itp.
    Nie znam sie na naglosnieniu ale wiem że wśród was jest sporo dobrych fachowców Niewiem czy sie uda i ale spróbujmy zbudowac coś nowego, dla kazdego z was bedzie to zapewne nowe doswadczenie i super przygoda. Nie okreslam ram i zasad w tym poscie, chcialbym aby wypowiadali sie ci ktorzy wiedza co mowia i maja pomysly. Mam nadzieje że Zasady Przeglądu powstana tutaj na tej stronie a omówimy je dokladnie przy jaknajbardziej alkoholowym, na Zbóju.
    Pozdrawiam i zapraszam do pisania i czytania

    Cytuj
  • 15 cze 2009

    Pomysł bardzo ciekawy, dobry temat do rozważań, aczkolwiek zupełnie nie wyobrażam sobie bezstronnego oceniania zespołów w takim wypadku.

    Cytuj
  • 15 cze 2009

    Pomysł dobry, tylko zastanawiam się czy jak na przegląd pub na Zbóju nie będzie za mały, chyba żeby jeszcze nagłośnienie stanęło gdzieś na zewnątrz.

    Mam nadzieję, że znajdzie się kilka osób, które by się zajęły tym tematem i coś z tego wyszło ciekawego :)

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 16 cze 2009

    No jesli chodzi o ocenianie to myślalem, o ocenie publicznosci, zeby to oni głosowali..przeglad nie musialby sie odbywac tez w jeden weekend tylko cykl koncertow, finaly itd. mniej wiecej cos w tym stylu, pomysl do przedyskutowania, fajnie by było gdyby sie wlasciciele wypowiadali bo najlepipej znaja specyfike zbója..
    Ja wierze że uda się to zorganizowac i utrzymac

    Cytuj
  • 16 cze 2009

    Powiem tak - zrobienie tego jako cykl koncertów byłoby bardzo dobre, tyle że wtedy ocenianie mogłoby być nierówne z racji różnej frekwencji w różnych dniach. Fakt faktem trzeba spróbować. W Zbóju co tydzień by się coś w weekend działo (choć teraz chyba też tak jest).

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 16 cze 2009

    Jeden dzień koncertowy w miesiacu tylko pod "przegladowe granie", sadze że gdyby rozpropagowac a napewno bede to robił jesli wypali, to zejda sie ludzie w ten jeden dzien, co po czesci zalatwia frekwencje..no a chodzi przeciez o to żeby zrobić własny przeglad, na własnych zasadach i bardziej przemyslany, muzycy dla muzyków

    Cytuj
  • 17 cze 2009

    Na Zbóju było by super i wg, ale fakt mało miejsca lecz można by jak ktoś powiedział wystawić cześć nagłośnienia na zewnątrz. Po za tym była by to dobra inicjatywa jak by to wypaliło. Może pojawiły by sie takie zapomniane zespoły jak mroczne borowiki:P Jak by było sporo zespołów to można by to podzielić na 3 dni: punk, rock, metal. Wtedy by była większa tolerancja bo by metali na punków a punki na metali nie najeżdżali. A z tego co słyszałem to właściciel jest dobrym fachowca jeśli chodzi o nagłośnienie:D A i jeszcze jedno żeby tego nie zrobić jak ostatni koncert na zbóju, że idzie sie na zbója a tu zonk procesja idzie :D:D

    Cytuj
  • 17 cze 2009

    Jakoś nie przekonuje mnie jury w postaci publiczności, ponieważ wygra ten kto będzie miał wśród publiczności najwięcej znajomych co absolutnie nie jest sprawiedliwym werdyktem, poza tym organizowanie tego w kilku terminach też w tym wypadku jest niemożliwe ponieważ nie będzie tej samej widowni za każdym razem wiec ludzie nie będą mieć porównania w stosunku do innych zespołów grających w innym terminie... Uważam że pomysł organizowania przeglądu jest świetny, ale pod jednym warunkiem, trzeba wyłonić niezależne jury w składzie bezstronnych osób znających się na muzyce które będzie na każdej części przeglądu, i porównując wszystkie zespoły, obiektywnie wyłoni zwycięzcę. A nagroda od publiczności to może być dodatkowe wyróżnienie:)

    Cytuj
  • Edyta 17 cze 2009

    Fakt, pomysł taki gdzieś się urodził na początku reaktywacji Zbója. I był to pomysł na nazwijmy to mini przegląd z racji ilości miejsca itp. Wtedy jeszcze Zbój nie był zupełnie do tego przygotowany, ale teraz; No jest lepiej.
    Temat został poruszony, odzew jest. Jeśli chodzi o samą organizację to oczywiście najlepiej byłoby zacząć od tego ile zespołów by zagrało. Wtedy na pewno łatwiej wszystko rozplanować. Z nagłośnieniem myślę, że nie powinno być problemów bo są osoby, które się na tym świetnie znają. Jeśli bez kłopotu i potrzeby większej ilości miejsca udaję się super nagłośnić 3 koncerty, to nie powinno być problemu z większą ilością. Chyba, że naprawdę byłoby ich tak dużo. Ale oczywiście mogę się mylić.
    Nie wiem na jakich zasadach jest to organizowane w Myślenicach? U nas najpierw trzeba by było ustalić datę i werbować zespoły. Nie wiadomo jak będzie z chętnymi. Jeśli byłby znaczny odzew to wtedy można byłoby to zrobić w kilku turach, jeśli nie to jednorazowo. Natomiast jeśli chodzi o sposób oceniania to wiadomo, jak cenne są głosy publiczności, natomiast faktem jest, że zespoły mogłyby nie czuć się fair ocenione gdyby jeden zespól maił więcej znajomych na sali, a inny mniej. Chyba najsprawiedliwsze jest jedno stałe jury i jako dodatek werdykt publiczności.
    Najważniejsze pytanie pomijając kwestię techniczne itp. Czy jesteście za, żeby Zbój zorganizował taki przegląd?

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 17 cze 2009

    Za i to bardzo ZA, podpisuje sie wszystkimi członkami...
    Racja, publicznosc jako dodatek do nagrody a jury stałe i znające sie cokolwiek na muzyce ogólnie nie tylko na jednym gatunku, ale fakt faktem bedzie sprawiedliwiej

    Cytuj
  • 17 cze 2009

    Jak najbardziej za!!! Świetny pomysł!!!

    Cytuj
  • 18 cze 2009

    witam . uważam że pomysł całkiem całkiem... jakoś napewno wszyscy by się zmieścili... pozdrawiam...

    Cytuj
  • 18 cze 2009

    No pomysł piękny, jeśli chodzi o sprzęt, to przecież mamy specjalistów ; ). Natomiast jeśli chodzi o mnie, to wydaje mi się, że "zbój" jest całkiem nieźle przygotowany do przyjęcia tylu kapel, powiększona scena, klimat, wg mnie nic nie stoi na przeszkodzie, szczegóły wypadało by jednak dogadać tutaj na forum, czy też na samym "zbóju", przy piwku.

    pozdrawiam! ;)

    Cytuj
  • 18 cze 2009

    też uważam to za świetny pomysł i czekam na realizacje, co by do zbója częściej zaglądać ;)

    Cytuj
  • 18 cze 2009

    Świetny pomysł tylko trzeba to tak rozwiązać, żeby wszystkie zespoły miały jednakowe szanse i były sprawiedliwie oceniane.
    No i miejsca tam troszkę mało...
    A tak przy okazji czy ktoś wie coś na temat najbliższych koncertów w Zbóju? W sobotę 13 czerwca było super więc chętnie znów się tam wybiorę;)
    Pozdrawiam:)

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 18 cze 2009

    Z tego co wiem to miał się kontaktowac zespół punkowy "rozbujane betoniary" tutaj wiecej http://rozbujane_betoniary.republika.pl/ ale mieli sie jeszcze dogadac wiec musi sie wypowiedziec wlascicel, wstepnie mialo byc 11 lipca...nie bylem od tego czasu na zbóju wiec nie przyjmujcie jako pewnik..13tego tez nie dalem rady, dlatego fotek niema..żałuje bardzo ale mam nadzieje ze juz niedlugo sie pojawie..:-))

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 18 cze 2009

    Ok, a wracajac do tematu to tak sie zastanawiam i boje sie najbardziej tego że może nie byc zainteresowania kapel i ludzi chetnych ogladac przeglad, jesli cokolwiek mialo by byc nagroda to i wstep trzeba by zapłacic, dlatego mam prośbe do was wszystkich odwiedzajacych to forum, zróbcie wywiad środowiskowy wsród znajomych, rodziny, przyjaciół, kapel znanych i mniej znanych, zwierzaków domowych i kogo tam jeszcze przyjdzie wam do głowy. Czy bedzie odzew i poparcie czy dadza rade zaplacic za wstep (ile?) czy chca zagrac, wiecie o co chodzi...
    Po prostu szeroki wywiad srodowiskowy, bo sadze ze niema sensu pchac sie w cos co nei znajdzie poparcia, kazde niusy, wyrazy poparcia badz niecheci do pomyslu zglaszajcie tutaj.
    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 18 cze 2009

    Therion,
    dzięki za info. Z 13 mam trochę zdjęć...
    Pozdrawiam:)

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 18 cze 2009

    DO zobaczenia na piwku na zbóju, nie wiem jak napewno z tym 11tym ale apewno bedzie w kalendarzu wczesniej :-))

    Cytuj
  • 18 cze 2009

    Oki. Będę śledzić kalendarz;)

    Cytuj
  • 19 cze 2009

    Mój facet twierdzi, że najlepsze będzie głosowanie publiczności na zasadzie wrzucania głosów do urn.
    Ja uważam, że lepiej by było zaprosić jakiś zespół, który zna się na robieniu muzyki i gra już parę ładnych latek. I nie mówię tu o tych, co się w TV lansują, tylko o tych, którzy z większą bądź mniejszą regularnością koncertują w różnych miastach i kilka płyt mają za sobą. Mogą to też być ludzie, którzy kiedyś grali, a w chwili obecnej praktykują inne przyjemności ;)
    Co Wy na to?

    Cytuj
  • Edyta 19 cze 2009

    Cieszymy się, że jest zainteresowanie na forum. Do końca czerwca zbieramy opinie i w lipcu zadecydujemy czy przegląd się odbędzie i jeśli tak to na jakich zasadach. Jeśli chodzi o koncerty w Zbóju, to do końca czerwca będą sobotnie rockoteki, a najbliższy koncert jest zaplanowany na 4 lipca, czyli na pierwszą sobotę lipca, na razie nie mamy ustalonej konkretnej rozpiski z datami, bo sporo jest jeszcze ustalane. Ale myślę, że możemy obiecać jak to do tej pory było obfite koncertowo soboty;)
    Co WAŻNE! od LIPCA ZBÓJ OTWARTY BĘDZIĘ: PIĄTEK SOBOTA NIEDZIELA, natomiast czy w tygodniu to sprawa się rozstrzygnie, choć po zeszłorocznym doświadczeniu wiemy, że tylko w weekend to ma sens;)

    Cytuj
  • 19 cze 2009

    Jeśli chodzi o frekwencję to ja i kilku znajomych napewno się pojawimy. Co do wstępu to myślę, że 5 zł (tak jak do tej pory) będzie ok i nikogo nie odstraszy ;)

    PS genialny pomysł! :)

    Cytuj
  • 24 cze 2009

    To w Zbóju były jakieś rockoteki? Szkoda, że nie wiedziałam...:/ Może by tak w wakacje też zorganizować, np. od sierpnia? Prawie wrócę z Hunter Festu, więc chętnie bym kontynuowała gibanie :D
    Marzy mi się powtórka z krakowskiej Rotundy... :)))

    Cytuj
  • 24 cze 2009

    Ja również jestem za wszystkimi sześcioma rękami i nogami. Publika na pewno dopisze, w to nie wątpię, a jeśli byłoby dużo chętnych zespołów, to mój pomysł jest taki, żeby podzielić to na np. trzy tury, z każdej wyłonić zwycięzców, którzy zmierzą się w finale.
    Ale co do oceniającej publiczności, to na pewno będzie stronnicze, nie ma siły ;]
    Więc może silne, niezależne jury, a nagroda publiczności osobno?

    Cytuj

Odpowiedz