Forum » Muzyka / Imprezy

Kapele rockowe, punkowe sprzed lat - te już tylko pamięci

  • Mariusz Drzyzga 13 paź 2009

    Zakładam ten wątek z tematu Zima, bo głupio tak pisać w Zimie o kapelach które rozpalały muzyczny rynek myślenicki we wczesnych latach 90tych...
    Jesli masz wspomnienia czy też nagrania zespołów których ponoc rodziło sie i umierało w tamtym okresie mase to podziel sie tutaj tymi informacjami...
    Pamięc jest ulotna a słowa kawałków które pamietacie byc moze w szczatkach pozostana tutaj na dłużej...
    W temacie http://www.miasto-info.pl/forum/temat373 zaczęło sie od IPERYTu który robił niezłe spoustoszenie tekstami w mózgach...Może powstać fajna skarbnica wspólnych przezyc i (nadal aktualnych tekstów)...
    Zaraszam do pisania...

    P.S. admina proszę o przeniesienie postów z wątku (Zima http://www.miasto-info.pl/forum/temat373 )

    Cytuj
  • 13 paź 2009

    Po czesci bede domagal sie wspoludzialu, jako inicjator przeciewziecia :) A tak na serio to jest to piekny kawalek historii mlodziezowej kultury w naszym miescie. Ja rowniez serdecznie zapraszam do wspomnien. Bo po latach jednak pewne "motywy" wylatuja z pamieci. Pomozcie nam je odswierzyc! ;)

    Cytuj
  • 13 paź 2009

    Therion
    Fajnie się właśnie rozbudowało w "zimie". Nie gniewaj się ale proszę o nieprzenoszenie tych postów stamtąd. Tym bardziej, że te stare koncerty, przeglądy i inne wydarzenia kojarzą mi się z często zimową aurą. To tylko pokazuje czym może być i stawać się "zima" w naszej pamięci, skojarzeniach etc. Czy pisząc w temacie mamy pisac tylko o śniegu? Co oczywiście nie znaczy, żeby w tym wątku o tym nie pisać równolegle.

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 13 paź 2009

    Ok, pozwole sobie jednak zamieścić linka do tego tematu tutaj własnie, tak aby jednak zachować jakiś ład i porzadek w tematach na forum...
    007 wszyscy badzmy współtwóracami tych wspomnien, ale bedzie pieknie jak by sie udało stworzyc, spisac historie kilku zespołów, oparta na wspomnieniach bylych czlonków i fanów..coś mi sie wydaje ze bedzie to mój najczesciej odwiedzany temat....

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 14 paź 2009

    Zaczynając wątek...poprawiajcie jesli sie pomylilem w czymś

    IPERYT-poczatek powstania lata osiemdziesiate, czas zakończenia grania zespołu..nieokreślona
    kapela punkowa, kontrowersyjna, wzbudzali podziw swoimi tekstami i nietuzinkowym podejsciem do życia...
    prawdopodobni członkowie zespołu
    "Łysy" - bębny
    "Gebels" - wokal
    Bisztyga - gitara
    Artek Bagiński- gitara
    Stasiu Bularz - basie
    śp. Krzyżak-pozycja nieznana

    Teksty(nazw kawałków nie znam):

    "Jada wszyscy w PKSie kazdy reklamowke niesie,
    Starowinki chorowite oraz grymy w ciemie bite,
    Do domu gryma długa droga opierdoli wiec hot-doga"

    "a na dworcu znów panika
    nie podjechał z Kobielnika"

    "Idzie zima, butow nima, Bidno Janina, Bidno Janina.
    Nie ma chleba a jesc trzeba, Kacza do Nieba, Kacza do Nieba." ()

    "U Gablana jest nasza kanciapa,
    siedzą tu chłopaki buzi dać".

    To tylko niektóre teksty kapeli, jeśli pamietacie wiecej czy macie swoje nagrania to tu jest miejsce zeby sie nimi podzielic :-)

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    Therion,wykonałeś kawał dobrej roboty,zbierając to wszystko razem.
    Tylko mała korekta.W tekście było :"Jadą grymy w PKSie..."

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    A i jeszcze jedno.Gdyby ktoś miał jakieś materiały Iperytu na kasetach wideo,to bardzo chętnie to przegram na DVD.
    Oczywiście,jeżeli to nie narusza praw autorskich wykonawców. :)

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 14 paź 2009

    a jaki tytuł miał ten kawałek??

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    Tak zaspiewal Krzyzak, oryginalnie jest "wszyscy" Kaper ;)

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 14 paź 2009

    a znacie dalszy ciag tego tekstu, bo dla mnie swietnie sie zapowiada...może jakis cover Iperytu, to taka podpowiedz dla nowych zespołów...może na przegladzie czy inym wydarzeniu koncertowym błysna jakims odgrzebanym zabytkiem z pamieci swoich starszych kolegów...

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    Nie będę się sprzeczał.Jak to grzwyabe pisał - lecytynka się kłania. :D

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    Jak znajde caly tekst to opublikuje. Mam nadzieje ze nikt mnie nie zaskarzy o prawa autorskie ;)

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    "Na Gryma"
    "Dzis na dworcu jest panika, nie podjechal z Kobielnika,
    Juz spierdolil przelotowy, znow przez Stroze nie ma mowy.
    Grymy walcza o siedzenie, kazdy wiezie swoje mienie.
    Kubki sznycle i grzebienie, takie gryma przeznaczenie.

    Ref.
    Jada grymy w PKS'ie, kazdy reklamowke niesie,
    Starowinki chorowite oraz grymy w ciemie bite.

    Chyba bedzie dluga droga, opierdoli wiec hot-doga,
    A gdy bedzie dalej glodny kupi precel, ciagle modny.
    Z tego jedna rzecz wynika, ciezko grymom z Kobielnika,
    Na to goscie z innej sfery, kupcie grymy se rowery.

    Ref. 2X
    Do modereatora;
    Wylgaryzmy sa integralna czescia tekstu, usuniecie lub zamiana spowoduje utrate walorow historycznych tekstu. Prosze nie usuwac lub ingerowac w tekst.

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    A pamietacie moze, przy jakim utworze nagle wylaczono naglosnienie i zgasly swiatla? :) Zaraz po tekscie;
    () "Chyba to juz po raz szosty, ucz sie biblii nie rozpusty..." () :D
    I byla niezla jazda. To tez jest nagrane :D

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    hmmm na bank było do węglówki przelotowy znów przez stróżę nie ma mowy i grymy na okazję prują robotniczych wypatrują nyski jelcza albo skodę co podwiezie pod zagrodę, długa będzie jego droga opierdala więc hot-doga a gdy będzie dalej głodny wyjmie precel ciągle modny, taaak a co do drugiej kwestii :) "zakleszczyli się w pościeli nic ich teraz nie rozdzieli :) ale najlepsze i tak było "... dzieci płaczą psy się topią ryby już przestały brać &szrama z Kutna blizna z Mielca a ten ząb wybity w Kielcach to był kawał numeru:):0:0 w całości ma się rozumieć

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    No, Bejbi dzieki za korekte, mnie sie tez przyda Lecytyna. To pisz o Adamie, bo ja pamietam tylko fragmenty. Juz chwile nie ogladalem koncertu i ucieka z pamieci to i owo. ;)
    ()" Bo zapomnial on zupelnie jak wyglada jego piers,
    Same sznity, tatuaze, to nie kostium jest na plaze.
    A w dodatku tam na plecach wycial mu autograf brat.

    Ref.
    Cial sie rowno, bez litosci, cial sie rowno az do kosci..." ()
    W calosci ma sie rozumiec :D

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 14 paź 2009

    No pięknie, kawał historii oczami tamtych pewnie dwudziestoletnich.. odświerzajcie wiec wasze mózgi i pijcie lecytyne :-))

    P.S. tekst o dworcu rewelka...a co z tym adamem?? jaka historia sie wiaże?

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    No, tu by mozna bylo ksiazke napisac :D Ksiadz Adam to byl gosc:D Pamietam te weekendowe balangi w Zakopanem, klub "Morskie Oko" i takie tam atrakcje :D A pozniej gaslo swiatlo w Mlodziezowym Domu Kultury :D

    Tekst "Iperyt"

    () "Nasz Ksiadz Adam dzis zablysnal, buchnal towar niefortunnie,
    Z pielegniarka zrobil wystrzal, zakleszczyla go jak mumie..." ()

    Tak to pamietam, jak poknocilem to poprawcie ;)

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    hmmm sęk w tym że o adamie tekstu też nie pamiętam ale za to ten mi się nasunął i też na kolana oczywiście jest :)
    Gdy sie "turist" zatrzymuje, kupa chamów
    Mają torby i walizki, ale wredne
    I uszanki na ich głowach, nowa moda
    i refren który brzmiał mniej więcej tak:
    kurwa mać kurwa mać dawaj dwie po "tridcat piat" mało pan "sorok" daj głupia babo nie rób jaj

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    Ten mi jakos umknal z pamieci ;( Ale za to kolata sie taki fragment, moze ktos pokojarzy;
    ()" W Myslenicach sa wakacje, nowe twarze i atrakcje.
    Choc "towarow" bedzie moc, znow przy flaszcze spedzisz noc.
    A na plycie masa cial, w nocy bedzie niezly szal.
    Opalaja chlopcy torsy, nazekaja na brak forsy..." ()
    I tyle pamietam. A wracajac do Adama to jeszcze pamietam to;
    ()" "Nasz Ksiadz Adam dzis zablysnal, buchnal towar niefortunnie,
    Z pielegniarka zrobil wystrzal, zakleszczyla go jak mumie.
    Zakleszczyli sie w poscieli, nikt ich teraz nie rozdzieli.
    Choc zapieral sie nogami, ona scisla go wargami."()

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    Wlasnie sobie przypomnialem ze byl tez jeden utwor o Taksowkarzu ;) CB Kruk. Ale tekstu, nie moge sobie przypomniec...

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    bo ja jestem twardy gośc łooo kto podskoczy złamię nos łooo bo ja jestem taksówkarzem łooo cb radio w moim "karze" tylko refren sie kołacze mi po głowie

    Cytuj
  • Mariusz Drzyzga 14 paź 2009

    grzywabe witamy na forum, z kontem lepiej:))
    nie no perełki tu wyciagacie...
    Zakleszczyli sie w poscieli, nikt ich teraz nie rozdzieli.
    Choc zapieral sie nogami, ona scisla go wargami. ostro, to po tym zgasło swiatło i było po koncercie?a jakie konsekwencje??dla artystów i ksiedza...

    O taksówkarzu też aktualne..zwlaszcza jak na niektórych patrze..

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    jak zgasło wszystko to było niezłe solo na perkusji

    Cytuj
  • 14 paź 2009

    a na zewnątrz szalał Dzik i lał Ramone

    Cytuj

Odpowiedz