Forum » Muzyka / Imprezy

Pan Szagal

  • Zdzichó Kowal PJN 29 gru 2009

    Po obejrzeniu tej wystawy Pana Szagal mószę stwierdzić rze nie wiem za bardzo o co chodzi w tej sztuce. Jakieś pomieszane kolory i nic nie podobne do rzywego. Wydaje mi się rze nie powinno się pokazywać takiej sztuki bo to tylko pomieszanie w umysle. Ja sie tam nie znam ale jak Pan Matejko malował to wszystko jasne a ci Panowie z nowoczesności to Kobierzyn.
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 29 gru 2009

    Zdzichó. Możesz pooglądać jelonki na rykowisku gdzieś w okolicach Tandety w Krakowie. I to niezłe sztuki.

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 29 gru 2009

    Pacząc na obraz o temacie jeleń na rykowisku morzna doświadczyć miłego uczucia jak przed polowaniem. Pacząc na Pana Szagal to nie wiem czego można doświadczyć.
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 29 gru 2009

    "Miłego uczucia, jak przed polowaniem" bedziesz mógł Zdzichó doświadczać niedługo do woli. W nowej strzelnicy Pana Burmistrza. Słyszałem że Pani Małgorzata wyznaczyła sporą sumę na zakup "jeleni" do których będzie sobie można postrzelać. Podejrzewam że najwspanialsza zabawa bedzie po konsumpcji napojów jabłko-pochodnych. A na otwarciu strzelnicy prawdopodobnie Pan Senator wystrzeli znowu "kałachem" środek z pudełka zapałek. Co ucczone zostanie "pamiątkową" tablicą.

    Wracając do Chagalla. Najwspanialszym "orężem" twórców 20 wieku była metafora. Zaglądnij do słowniczka a oglądając jeszcze raz prace Marc'a Chagalla, Picassa czy choćby Eschera, zauważysz o co chodzi w hybrydach, latających rybach, schodach "do nikąd" czy kozłach grających na skrzypcach.

    Zawsze jednak bedziesz mógł zostawić to wszystko i zamiast "Szagala" oglądnąc "Szakala" na DVD a później udać się na strzelnicę i wypróbować nowo nabyte umiejętności. Trzeba kolekcjonować "miłe uczucia" i wrażenia. Nie ma co się zastanawiać nad niezrozumiałą sztuką. Trzeba inwestować, otwierać i strzelać, choćby do "Jeleni na rykowisku". To też jest sztuka, tylko przez małe "sz"...

    Cytuj

Odpowiedz