Forum » Myślenice

przyszli radni

  • 27 paź 2010

    Widzę, że kampania negatywna poszła już na całość, na Ostrowskiego nie ma już czego wyciągnąć więc trzeba obrzydzić teraz jego przedstawicieli na listach nauczycieli, strażaków itd.
    A nie przyszło wam czasem do głowy, że ludzie wybrali w poprzednich kadencjach ludzi którym po prostu chciało się coś zrobić, jakoś zaistnieć w tym ciągle narzekającym i (nie boję się użyć tego słowa) wrednym społeczeństwie gdzie niektórym nie mieści się w zapyziałym rozumku, że można coś zrobić ZA DARMO DLA INNYCH. Nic tylko potraficie na wszystko i wszystkich narzekać i kąsać złośliwie.

    1 Cytuj
  • 27 paź 2010

    [quote=wesoły strażak]
    A nie przyszło wam czasem do głowy, że ludzie wybrali w poprzednich kadencjach ludzi którym po prostu chciało się coś zrobić, jakoś zaistnieć w tym ciągle narzekającym i (nie boję się użyć tego słowa) wrednym społeczeństwie gdzie niektórym nie mieści się w zapyziałym rozumku, że można coś zrobić ZA DARMO DLA INNYCH. Nic tylko potraficie na wszystko i wszystkich narzekać i kąsać złośliwie. [/quote]
    Przecież oni też mają coś obiecane, tak jak ludzie Kielana. To niby dlaczego miałbym na nich zagłosować?

    Cytuj
  • 27 paź 2010

    Bardziej chodzi mi o coraz wredniejszą kampanię nienawiści do wszystkich . Do czego to nas zaprowadzi ??? Kurde przecież nie wszyscy są źli i skorumpowani!!! Może jestem głupi ale wierzę, że WIĘKSZOŚĆ JEST UCZCIWA !!! I tych od Kielana i tych od Ostrowskiego!!

    Cytuj
  • 27 paź 2010

    [quote=Greta J. napisał:[hr][quote]taki_gość napisał:[hr][quote] Poprawny]
    Rada to nie tylko organ "uchwałodawczy", ale również kontrolny. I konia z rzędem temu kto się sprzeciwi swojemu chlebodawcy. Tyle o nauczycielach w radzie: nie są niezależni od burmistrza, któremu mają obowiązek patrzyć na ręce. [/quote]

    Tak dla uściślenia. W Radzie Miasta i Gminy nie ma nauczycieli gimnazjów ani szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest MiGm. Myślenice, a w Radzie Powiatu nie ma nauczycieli szkół średnich dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe. [/quote]

    Czyżby?:)

    Jan Szpakiewicz - gimnazjum nr 2 w Myslenicach

    Bogusław Podmokły - Szkoła Podstawowa nr 3 w Myślenicach
    Gimnazjum nr 2 w Myślenicach

    Z innych ciekawostek:

    Wiesława Syrek - kierownik Świetlicy Wiejskiej w Bęczarce - filii MOKiS

    Elżbieta Mardaus - pracownik MGOPS w Myślenicach

    [/quote]

    Masz rację Greto. W myśl przepisów do Rady Miasta i Gminy nie może kandydować dyrektor szkoły dla której organem prowadzącym jest Gmina, podobnie z Radą Powiatu.
    I dlatego Jan Szpakiewicz odkąd został radnym w poprzedniej kadencji zrezygnował ze stanowiska dyr. Szkoły Podstawowej nr 3.

    1 Cytuj
  • 29 paź 2010

    [quote]No i razem z rowerzystami winni są kryzysu....
    A architekci niech projektują bo takie ich powołanie.....No i wara od samorządu!!
    A lekarze niech leczą bo takie ich powołanie.....No i wara od samorządu!!
    A kierowcy niech kierują autem bo takie ich powołanie.....No i wara od samorządu!!
    No to kto do jasnej ciasnej ma rządzić bo zawodu polityka jeszcze chyba nie ma panie Piotrze S!!![/quote]

    Jest taki zawód - nazywa sie politolog

    1 Cytuj
  • 29 paź 2010

    Pytanie> ILE OBECNIE WYNOSI DIETA RADNEGO POWIATOWEGO A ILE GMINNEGO?

    Cytuj
  • 29 paź 2010

    [quote=:[hr][quote]wesoły strażak napisał]
    A nie przyszło wam czasem do głowy, że ludzie wybrali w poprzednich kadencjach ludzi którym po prostu chciało się coś zrobić, jakoś zaistnieć w tym ciągle narzekającym i (nie boję się użyć tego słowa) wrednym społeczeństwie gdzie niektórym nie mieści się w zapyziałym rozumku, że można coś zrobić ZA DARMO DLA INNYCH. Nic tylko potraficie na wszystko i wszystkich narzekać i kąsać złośliwie. [/quote]
    Przecież oni też mają coś obiecane, tak jak ludzie Kielana. To niby dlaczego miałbym na nich zagłosować? [/quote] Na tym forum podpisuję się -ttm-. Już ktoś drugi raz wykorzystuje moj nick

    Cytuj
  • 4 lis 2010

    [quote]Pytanie> ILE OBECNIE WYNOSI DIETA RADNEGO POWIATOWEGO A ILE GMINNEGO?[/quote]
    Odpowiedź byłaby i tak nieaktualna, bo na pierwszej sesji zawsze podnosi się te kwoty!
    To pierwsza uchwała nowego składu.

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    A tak konkretnie to o co chodzi ??? (pytam z ciekawości)

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    ale się ciesze bo zostałem radnym!!!!!!!dzięki za poparcie kaska będzie leciała

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    Jakie komitety i w jakiej liczbie osobowej weszły do Rady Miasta?

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    [quote]Irussus jak się czepiasz to sam nie popełniaj błędów. Na zadane pytanie się odpowiada, a nie rozmawia.
    Wracając do nauczycieli w radzie to powiem Ci tylko tyle że w jakimkolwiek stowarzyszeniu, a w szczególności w takim, które posada status OPP w komisji rewizyjnej nie może zasiadać osoba w jakikolwiek sposób zależna od zarządu.
    Rada to nie tylko organ "uchwałodawczy", ale również kontrolny. I konia z rzędem temu kto się sprzeciwi swojemu chlebodawcy. Tyle o nauczycielach w radzie: nie są niezależni od burmistrza, któremu mają obowiązek patrzyć na ręce. [/quote]

    Wszystkim zdarzają się błędy stylistyczne, ale orty?! Poza tym, gwoli ścisłości, skoro na pytania się odpowiada, to kto Cię pytał o zdanie?

    Tak funkcja kontrolna ustawą o samorządzie gminy, powiatu i wojwództwa jest przewidziana dla organu uchwałodawczego. W praktyce sprowadza się to do zorganizowania komisji rewizyjnej, zgodnie z literą i przymusem prawnym ze strony prawodawcy, co należy w tym przypadku należy do kwestii Rady. Ta funkcja jest bardziej polityczną niż merytoryczną. Skąd inąd to burmistrz, wójt czy prezydent powinien bardziej zabiegać o dobre stosunki z tym organem.

    Funkcję kontrolną mają nie tylko wewnętrzne komisje gminne ale również sami mieszkańcy, poprzez zapytania i glosy. Kontrolę nad prawnymi aspektami podejmowanych uchwał sprawuje Wojewoda, pośrednio również starostowie. Merytoryczną kontrolę nad funkcjonowaniem samorządu zwłaszcza gminnego przeprowadza Regionalna Izba Obrachunkowa, w sprawach prawnych również Samorządowe Kolegium Odwoławcze ( często jako organ II instancji w sprawach administracyjnych), czy NIK.

    Dlatego, funkcja kontrolna rady miasta jest taką przyzwoitką, jak edytor na forum do poprawiania błędów ortograficznych.

    PS. Zgodnie z myślą autora wątku, może wyznaczmy jakieś zawody, które nie powinny mieć miejsca w Radzie Miasta.
    Moją propozycją są Górnicy - będą brudzić protokoły i sprawozdania na sesjach, wzrośnie zużycie mydła.

    Cytuj
  • adzygmunt 22 lis 2010

    Zgryźliwość, po co?
    W wątku "okolice" napisałem o głosach poparcia jakie dostali poszczególni kandydaci na radnych. Część już z nich jest radnymi.
    Mnie zastanawia inny problem. Jakimi racjami kierowali się wyborcy stawiając krzyżyk przy nazwisku.
    Wielu z tych panów literalnie nic nie zrobili społecznie dala wsi ZERO inicjatywy społecznej, ZERO czynu a głosów stosunkowo dużo. Nie na tyle by zostać radnym, lecz na tyle by znacząco zabrać innym głosy.
    W odniesieniu do kilku kandydatów miałem nadzieję, a mieli sporo głosów w ubiegłych wyborach, że zgodnie ze swoim programem zaczną pracować, NIC Z TEGO.
    W bieżących wyborach ograniczyli się do folderu i położyli na łopatki człowieka, którego wyborcy powinni "nosić na rękach".
    Czynem i finansami wspiera wieś, a mimo to zero wyniku.
    I to mnie głęboko frustruje.
    Jakimi pobudkami kieruje się wyborca? Nie znajduje innego jak rodzina, jak kwerenda po domach.
    Martwi mię to, że nie liczy się praca społeczna dla wsi, a jakieś, dziwne niezrozumiałe dla mnie układy, powiązania.
    Oczywiście te gorzkie słowa nie odnoszą się do dwóch trzech osób z mojego terenu. Może kontrowersyjni, ale pracą pokazali, że dla parafii pracowali i wyniki widać.
    A reszta? dla mnie kierowali się skokiem na kasę, może przyszłym prestiżem, może wszystkim, lecz nie pracą dla ludzi.
    Dla pokazania, że nie gorycz porażki kazała mi napisać te słowa NIE KANDYDOWAŁEM! lecz troską o czy przyszły radny będzie dla wsi podporą w jej rozwoju.
    Czy raczej dieta, wolne od pracy zawodowej to główna idea!

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    Komitet M. Ostrowskiego-> 6 radnych: B. Podmokły, M, Ostrowski(za niego pewnie E. Łapa),J. Grabowski, J. Cachel,J.Podmokły, T. Wójtowicz.

    PiS-> 6 radnych: J. Bylica, W. Syrek, J. Trzepacz, W. Szczotkowski, K. Dąbrowski, S. Cichoń

    Komitet W. Kielana-> 4 radnych: W. Kielan, R. Zalubowski, E. Lejda, M. Węgrzyn

    P.O-> 3 radnych: L. Gowin, A. Styczeń, A. Węgrzyn

    Partnetstwo w Samorządzie-> 2 radnych: R. Kudas, Cz. Bisztyga

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    A czy ktoś wie jak wyglądają wyniki wyborów do Rady powiatu?

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    Na stronie PKW są jedynie procentowe.

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    Są już wyniki pełne:
    http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/120000/120903.html
    Zakładka "wyniki wyborów do rad".

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    Po sześciu radnych z Prawa i Sprawiedliwości oraz z KWW Macieja Ostrowskiego, a także czterech z KWW Wiktora Kielana, trzech z Platformy oraz dwóch z Partnerstwa w samorządzie – tak będzie wyglądała nowa Rada Miejska w Myślenicach.

    Do rady dostali się - KWW Macieja Ostrowskiego: Bogusław Podmokły, Edward Łapa, Jan Podmokły, Tomasz Wójtowicz, Jerzy Cachel, Jerzy Grabowski; PiS: Jan Bylica, Jan Trzepacz, Wiesława Syrek, Wacław Szczotkowski, Stanisław Cichoń, Kazimierz Dąbrowski; KWW Wiktora Kielana: Wiktor Kielan, Rafał Zalubowski, Eleonora Lejda, Marian Węgrzyn; PO: Leszek Gowin, Adam Styczeń, Agnieszka Węgrzyn; Partnerstwo w samorządzie: Rafał Kudas, Czesław Bisztyga.

    To Rada znacząco różna od poprzedniej - szczególnie jeśli chodzi o opozycję - choć wiele nazwisk się powtarza. Z nowych osób mandaty uzyskali Leszek Gowin, Wiktor Kielan, Eleonora Lejda, Rafał Kudas, Adam Styczeń, Wacław Szczotkowski, Agnieszka Węgrzyn oraz Rafał Zalubowski.

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    wyborcy podziękowali BYŁEMU staroście Tomalowi za jego posunięcia i akcje odwoławcze

    do rady powiatu
    10 mandatów PiS
    5 forum
    4 PO
    2 PSL
    1 PiP
    1 od Urbańskiego

    brawo PiS!!!!

    2 Cytuj
  • 22 lis 2010

    Co z tego, że podziękowaliśmy panu Tomalowi, jak teraz mamy zapisowany powiat. Miejmy nadzieję, że ta kołtuńska partia w końcu się rozleci i ciekaw jestem jakie będą roszady.

    1 Cytuj
  • 22 lis 2010

    Kto konkretnie jest w radzie powiatu ? To zależy od liczby głosów którą dostał kandydat czy od numeru na liście ?

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    [quote=irussus][quote]
    - wybieramy radnych nie po to, aby patrzyli na dobrą lub złą wolę naczelnego, tylko reprezentowali Nas mieszkańców gminy, jeżeli ktoś tego nie robi, to żegna się z krzesłem - praktyka od prawie 20 lat zaczyna przynosić jakieś efekty,
    - strasznie głupi ten temat, właściwie takie wpisy powinny być automatycznie usuwane
    [/quote]

    a mój radny jakoś nic nie robi a załapał się już na 3 kadencje i jest nauczycielem
    może on ma tam swoje krzesło

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    Nie mogę się doczekać, kiedy Pan Burmistrz zacznie realizować obietnice przedwyborcze :)))

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    [quote]teraz to ja wiem wesoły strażaku skąd twój nick ty na dopalaczach zdaje sie jedziesz stąd takie wypowiedzi

    a co u licha większość ty radnych bezradnych robi[/quote]

    nie wiem, czy się śmiać czy płakać. W każdym razie w PISie obok Macierewicza zapewne ze swoim talentem zrobiłbyś furorę.

    Cytuj
  • 22 lis 2010

    Ale dziś szczęśliwy dzień utarte noski co poniektórych wprowadzają mnie w ogromną radość:):):)miesiące wyśmiewania szydzenie negowania na każdym kroku nie tędy droga do zwycięstwa !!!!!!!!!!!!

    Cytuj

Odpowiedz