Forum » Myślenice

Woda w naszych kranach - JAKOŚĆ I CENA

  • 26 lis 2010

    To ja może przekopiuję zawartość by mieć początek rozmowy:

    Pro napisał:

    Wacławek a jak myślisz czy woda z Dobczyc była by droższa?
    Byłeś, jesteś dociekliwym forumowiczem więc spróbuj się dowiedzieć. Nie ufałeś kielanowcom więc spróbuj sam znaleźć odpowiedź.

    Tajny Agent napisał:

    A co chciałbyś wiedzieć?
    1. Woda nie jest z Dobczyc a z Myślenic (czyli syf nie mieszczący się w żadnych normach) - Prokurator i Kraty.
    2. A może być z Dobczyc bo rura jest do Myślenic (zaspawana zaślepką)
    3. Woda w Dobczycach jest w hurcie po 1,20zł
    4. Woda w Myślenicach to syf, przy normie zamulenia 1, nasza woda w kranach ostatnio miała 26, a najlepiej jak było to było zamulenie 6 czyli 600% ponad normę.
    5. Z Dobczyc czyściutka woda leci na Kraków, Dobczyce, Wieliczkę i kilka innych miejscowości a ma być zasilany nią nawet Tymbark
    6. Urbański cały czas kłamie gdy się do nich zadzwoni udając głupka że nic o tym nie wie.
    7. Woda jest tylko chlorowana i naświetlana ultrafioletem który jest o dupę rozbić gdy ma się do czynienia z rozległą siecią jaką jest sieć zasilana z Myślenic.
    8. Nowa rada ma szansę to odmienić i rozpieprzyć tą mafię wodociągową, bo nikt inny tego nie ruszy, więc mamy zadanie dla Kielana i Zalubowskiego nr 1.

    Chcecie coś jeszcze wiedzieć to walcie a macki mojej ośmiornicy wywiadowczej dostarczą każdą prawdę.

    Obserwatorek napisał:

    Dobry dow***** z ta zapawana rura! Jestem pewien ze rura ma sie dobrze i jest drozna obserwujac MZWiK grzebiace w stacjach posrednich i regulujace cisnienia zasilania.
    pozdrawiam

    PRO napisał:

    Z tego co słyszałem to rura z Dobczyc jest zaspawana.
    To już drugi taki głos w tej sprawie, więc prawda to czy nie panie Taki_gośćiu?

    Wacław napisał:

    Tajny Agent napisał kilka rzeczy o których też zdążyłem się dowiedzieć.

    Co do stanu wody w naszych kranach podobno tragedia i sanepid to wykazał.
    Jak na razie się trujemy na własne życzenie. Dlatego też napisałem by ta sprawa była priorytetem radnych bo to oni podejmują decyzję a nie burmistrz.
    Dobre przygotowanie się do tematu i trochę dowodów na to co napisał Tajny Agent i przekonać większość radnych i sprawa załatwiona od strzała. Tylko dobrze tym razem dobrać strategię a nie tak jak przy wyborach - masakra na własne życzenie.
    Postaram się dowiedzieć więcej już bezpośrednio u źródła w Krakowie.

    Niedługo będę miał potwierdzenie i dam znać.

    Tajny Agent napisał:

    Dane które zebrałem są pewne, gdyż otrzymałem je u źródła, poprzez kontakt telefoniczny z dobrym znajomym. Jest dużo więcej faktów wskazujących na nadużycia w tym temacie, ale to już załatwię w inny sposób. Postaram się aby temat kontynuowało samo Źródło z ogromną wiedzą w temacie wody, zasilania, uzdatniania, przesyłania i wymogów wg. wszystkich norm włączając w to bakteriologiczne.

    3 2 Cytuj
  • 26 lis 2010

    Coś jest nie tak w tym temacie. Każdy Urząd ma obowiązek podawania do publicznej wiadomości comiesięcznego szczegółowego wyniku badań wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi dostarczanej do sieci miejskiej jak to ma miejsce np. w Krakowie.

    http://www.mpwik.krakow.pl/_files/komunikat_08102010.pdf

    Tam wszelkie normy są zachowane ale jak wiadomo Kraków ma wodę z Dobczyc uzdatnianą w Nowej Wsi a Myślenice nie mają zakładu uzdatniania wody, więc ponad wszelką wątpliwość wodę mamy nienadającą się do spożycia. Widocznie to jest powód nie podawania tych danych jak to ma miejsce w Krakowie.

    1 Cytuj
  • 26 lis 2010

    Witam!

    Spodziewacie sie krysztalu z mieszanki sciekow spod wysypiska na Ujejskiego trafiajacych do kanalizacji miejskiej, a potem na oczyszczalnie na Slowackiego....???

    1 Cytuj
  • 26 lis 2010

    [quote=gość: Obserwatorek] Witam!

    Spodziewacie sie krysztalu z mieszanki sciekow spod wysypiska na Ujejskiego trafiajacych do kanalizacji miejskiej, a potem na oczyszczalnie na Slowackiego....??? [/quote]

    Oczyszczalnia - oczyszcza ścieki i wypuszcza do rzeki.
    Tu jest rozmowa o wodzie trafiającej do domów, którą pijemy, a która powinna być uzdatniana,
    To dwie całkiem różne rzeczy.

    1 Cytuj
  • 26 lis 2010

    [quote=gość: Obserwatorek] Witam!

    Spodziewacie sie krysztalu z mieszanki sciekow spod wysypiska na Ujejskiego trafiajacych do kanalizacji miejskiej, a potem na oczyszczalnie na Slowackiego....??? [/quote]

    Jest tak jak napisała Anetka. Ścieki idą do nowej oczyszczalni którą Kraków nakazał zrobić by woda trafiała do zalewu nie skażona, bo z niej pobiera się wodę do uzdatniania w Dobczycach i otrzymuje się pierwszej czystości wodę zasilającą Kraków i Dobczyce ale nie Myślenice, bo Myślenice piją wodę prawe taką samą jaka jest w Rabie po lekkim chlorowaniu. Takiej wody jaką mamy w Myślenicach nikt by nie dopuścił w Krakowie.

    Taka jest smutna prawda, a do tego ceny ponad 2 razy wyższe niż w Dobczycach za wodę i mamy napęd kasy dla mafii.

    Jeżeli ktoś nie wierzy jak ma możliwość i np. znajomości w Krakowie niech zrobi badanie wody z kranu dzień po burzy a już nigdy nie naleje wody z kranu do czajnika. U mnie często po kilkudniowych ulewach miałem po zalaniu wanny normalny żur. Ta sytuacja woła o pomstę i przynajmniej 3 telewizje oraz zawiadomienie sanepidu w Krakowie i Warszawie naraz.

    2 Cytuj
  • adzygmunt 26 lis 2010

    I ...CIA CBA MOSAD. Jakuzzi ostatecznie sprawdzi zamalowując Cię na brązowo!
    Zresztą, nasze hm... są tego dowodem Pijemy brąz.
    Ludzie nie wierzę Wam. Gdybyż to była prawda już dawno byłby kryminał i epidemia cholery!

    2 Cytuj
  • 26 lis 2010

    Myślę, że to jest powód do pierwszej interpelacji nowych radnych. Niech zapytają na sesji o obowiązek podawania do publicznej wiadomości comiesięcznego szczegółowego wyniku badań wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi dostarczanej do sieci miejskiej

    1 Cytuj
  • 26 lis 2010

    LOL, Wacławek, Taki_gość???????????????????????
    Nie mogę w to uwierzyć?! Same gwiazdy antykielanowskie, trzy dni po wyborach ośmielają się bruździć Panu Burmistrzowi atakując jego najbardziej zaufanego współpracownika, Prezesa MZWiK Andrzeja Urbańskiego?
    Niewiarygodne!
    I cóż za słowa padają: mafia, kryminał, Sanepid, telewizje.
    I co to się jeszcze nie podoba?
    Że ceny za wysokie?
    Że ścieki spod wysypiska?
    NO proszę, pewnie wszystko to wina Kielana i Sawickiego.

    Cytuj
  • 26 lis 2010

    Wyładunek jeżeli dalej będzie prowadzona polityka gospodarcza gminy jak przez ostatnie cztery lata, to jeszcze nie jeden będzie narzekał. Ale w składzie Rady są nowe osoby i może oni więcej maja rozwagi.
    Nowi radni to nie wszyscy z obozu Ostrowskiego dlatego mam nadzieję, że więcej będziemy wiedzieć co gdzie i jak.
    Ustawodawca jeszcze wymyślił coś takiego jak referendum w sprawie odwołania, przykład w Łodzi i odwołanie prezydenta.
    Ale śpijmy spokojnie lecz czujnie.

    Cytuj
  • 26 lis 2010

    A Taki_gość czyżbyś chciał aby radni bajkami się zajmowali?

    Cytuj
  • 26 lis 2010

    [quote=gość: wyładunek] LOL, Wacławek, Taki_gość???????????????????????
    Nie mogę w to uwierzyć?! Same gwiazdy antykielanowskie, trzy dni po wyborach ośmielają się bruździć Panu Burmistrzowi atakując jego najbardziej zaufanego współpracownika, Prezesa MZWiK Andrzeja Urbańskiego?
    Niewiarygodne!
    I cóż za słowa padają: mafia, kryminał, Sanepid, telewizje.
    I co to się jeszcze nie podoba?
    Że ceny za wysokie?
    Że ścieki spod wysypiska?
    NO proszę, pewnie wszystko to wina Kielana i Sawickiego. [/quote]

    Pokaż mi, gdzie w moich wypowiedziach użyłem słów: "mafia, kryminał, Sanepid, telewizje." Napisałem tylko, że to winien być powód do interpelacji przez nowych radnych. Pisząc "nowych" miałem na myśli wszystkich radnych nowej kadencji.

    Pokaż mi również gdzie napisałem, "Że ceny za wysokie? Że ścieki spod wysypiska?

    Dzięki, że zaliczyłeś mnie do "gwiazd"

    pozdrawiam - Gwiazdor :)

    Cytuj
  • 26 lis 2010

    [quote=gość: pro] A Taki_gość czyżbyś chciał aby radni bajkami się zajmowali? [/quote]

    A dlaczego uważasz że to bajki, skoro wiadomym jest że Myślenice nie biorą wody z Dobczyc tylko całość idzie z Myślenic?
    Czyżbym ominął tak wielką rzecz jak nowa stacja uzdatniania wody w naszym mieście?
    A jeżeli takiej nie ma to jak może nasza woda być podobnej jakości co woda dla Krakowa, która jest uzdatniana w nowoczesnej stacji w Nowej Wsi?

    Czy uważasz że brak w tym logiki?

    1 Cytuj
  • 26 lis 2010

    Taki_gość napisał

    A co do bajek ... podam Ci przykład:
    gość: pro napisał/a:

    Z tego co słyszałem to rura z Dobczyc jest zaspawana.

    LOL to Taki_gość stwierdził, że to bajka.
    A teraz martwi się o wodę i radnych chce fatygować.

    Oczywiście moim zdaniem radni muszą się zając sprawą.

    Cytuj
  • 26 lis 2010

    A cóż to innego jak nie bajka?
    Jeśli wiesz, że rura jest zaspawana, to po prostu to napisz, a jeśli piszesz tak:

    [quote=gość: pro]
    Z tego co słyszałem to rura z Dobczyc jest zaspawana.
    [/quote]

    to niestety ale ja traktuję to jako bajkę. Przypomina mi to "... jedna pani drugiej pani"

    Cytuj
  • 26 lis 2010

    Ja wiem że ta zasuwa na rurze jest zaspawana od ponad 2 lat, znajduje się w Stojowicach. 2-3 lata temu 2/3 wody szło właśnie z Dobczyc a 1/3 z Myślenic.
    Zasuwę zaspawano i wiem z jakiego powodu ale że dowodów nie mam nie będę tego powtarzał publicznie. Zainteresowani tematem i ci co pamiętają że kilka lat temu tak było na pewno wiedzą.

    1 Cytuj
  • 26 lis 2010

    Proszę bardzo. Tak wygląda stacja która uzdatnia wodę by jej jakość mieściła się w normach:
    http://www.mpwik.krakow.pl/o_nas/obiekty/zuw_raba/

    Zobaczcie zdjęcia i teraz mi powiedzcie czy Myślenice i jej woda może dostarczać nam do kranów wodę odpowiedniej jakości?

    Cytuj
  • 26 lis 2010

    Przyglądnąłem się dokładnie wszystkim wskazanym zdjęciom. I chyba nie bardzo kumam lub niedowidzę. Tajny Agencie. Na podstawie którego zdjęcia mam stwierdzić jaka jest jakośc wody ?

    Cytuj
  • 26 lis 2010

    Tak wygląda stacja uzdatniania wody jak na zdjęciach:

    http://www.mpwik.krakow.pl/o_nas/obiekty/zuw_raba/

    Taka stacja daje wodę której wyniki badań laboratoryjnych są tutaj:

    http://www.mpwik.krakow.pl/_files/komunikat_08102010.pdf

    A takie dziadostwo posiadają Myślenice w których woda jest ponad dwa razy droższa:
    Przybliż sobie na mapie satelitarnej i co widzisz? Widać porobione stawy wodne do których pompuje się wodę z Raby a potem ten syf do rur i kranów:

    http://www.mpwik.krakow.pl/o_nas/obiekty/zuw_raba/

    Trzeba być ślepym by nie widzieć że nasza woda nie jest uzdatniana, chyba że chlorowanie to wystarczający proces :)

    Nowa rada musi coś z tym zrobić bo to są jakieś jaja, tym bardziej że możemy brać najlepszej jakości wodę z Dobczyc za niższą cenę, co powie wam każdy w Dobczycach.
    Śmieją się z nas że że płacimy kilka razy więcej za syf który pijemy i mają rację.

    1 Cytuj
  • 26 lis 2010

    Link do mapki satelitarnej (niepoprawnie wklejony):
    http://mapa.nocowanie.pl/myslenice/zdjecia_satelitarne/

    Cytuj
  • 27 lis 2010

    Zapoznałem się z wynikami laboratoryjnymi. Są w normie.
    na mapie satelitarnej widzę zbiorniki przy wodociagach w Mslenicach. nie ma wyników badań wody .
    A ty mi wmawiasz, że na podstawie zdjęcia satelitarnego stwierdzasz, że woda nie jest uzdatniana?

    Cóż za dedukcja. Sherlock Holmes wraz z całym Scotlandem Yardem wysiada.

    Tajny Agencie. Mi też woda z kranu nie smakuje. Na dodatek nie wyczuwam w niej chloru. Idąc Twoim rozumowaniem - nawet nie chlorują.
    Skoro do takich wniosków można dojść, to od jutra będę brał wodę z Raby wiadrem. Po co płacic!

    1 1 Cytuj
  • 27 lis 2010

    Ja się zgadzam z przedmówcami. Woda po ulewach nie nadaje się do picia, jest nieprzezroczysta nie wiem czy to znaczy że jest zamulona na pewno ponad normę. Nieraz po nalaniu do wanny po kilku dniach deszczowych jest brązowawa, więc nikt nie wmówi mi że jest uzdatniana, chyba że ktoś nie wie co to jest uzdatnianie wody. Nie trzeba być znawcą by stwierdzić że woda z myślenickich wodociągów będzie zdatna do picia gdy porówna się nasze myślenickie bajora przy wodociągach gdzie jedynie co mają możliwość to przefiltrować i pochlorować do Dobczyc gdzie na wielkim jak widać ze zdjęć obszarze woda przechodzi przynajmniej z 10 różnych procesów zanim wyjdzie do rur wodociągowych. Poza tym u nas nie ma stacji uzdatniającej więc pijemy prawie to samo co płynie rzeką z dodatkami chloru i przefiltrowaniu, dlatego jest różnica w jakości naszej wody w zależności od tego co płynie w tym momencie rzeką. Nie trzeba być znawcą by wiedzieć że stacja uzdatniająca daje nam niezależnie od jakości wody pobieranej tą samą jakość wody otrzymywanej.
    Zastanawia też ta różnica w cenie pomiędzy Dobczycami a Myślenicami bo jeżeli jest o wiele gorszej jakości a to jest bardziej niż pewne to dla czego jest kilka razy droższa?
    Potrafi ktoś to wytłumaczyć?

    Cytuj
  • adzygmunt 27 lis 2010

    To w końcu, czy ktoś napisze podpierając świadectwem z sanepidu, co pijemy z kranu?

    Cytuj
  • 28 lis 2010

    Już kiedyś interesowała się słabą jakością naszej wody telewizja i sanepid ale sprawa została uciszona. Sanepid Myślenicki nabiera wody w usta i przymyka oczy bo zyski z wodociągów idą w dużej części do Urzędu Miasta więc byłoby nieinteresowne kupowanie wody z Dobczyc.
    Dużo moglibyśmy zyskać na braniu wody z ujęcia krakowskiego, ale nie jest to w interesie prezesa Urbańskiego jak i samego Urzędu.
    Woda w wodociągów myślenickich jest przyzwoitej jakości tak jak napisał Agent tylko w czasie gdy rzeka jest czysta. Po opadach bardzo często leci żurek, który po badaniach dostałby dobrą ocene w klasie klasę ścieków a nie wody pitnej.

    2 Cytuj
  • 28 lis 2010

    A czy ktoś wie, że woda w Myślenicach dostarczana jest rurami azbestowymi/ podobno wymiana kosztowała by cały roczny budżet miasta/ i co Wy na to???????????????????

    1 Cytuj
  • 28 lis 2010

    [quote=gość: luncia] A czy ktoś wie, że woda w Myślenicach dostarczana jest rurami azbestowymi/ podobno wymiana kosztowała by cały roczny budżet miasta/ i co Wy na to??????????????????? [/quote]
    No to jeszcze lepiej. Nie dosyć że woda w kranach to syf to jeszcze na dodatek ten syf dostarcza się do mieszkań azbestowymi rurami. To potwierdzona informacja ?

    Cytuj

Odpowiedz