Forum » Myślenice

STAROSTA?

  • 5 gru 2010

    niestety PIS z woli wyborców powinien powołać starostę, żeby realizować założony program. Dla dobra sprawy Mógł to być nawet jakiś znający się na zarządzaniu specjalista z poza rady. a nie takie działania?

    1 Cytuj
  • 5 gru 2010

    [quote=gość: antyabsurdalna] niestety PIS z woli wyborców powinien powołać starostę, żeby realizować założony program. Dla dobra sprawy Mógł to być nawet jakiś znający się na zarządzaniu specjalista z poza rady. a nie takie działania? [/quote]

    Z woli wyborców, to w Radzie znalazły się te osoby, które się znalazły i zrobiły to, co zrobiły. A że zrobiły, jak zrobiły, to jestem bardzo rad.
    Inna sprawa, to zwykła ludzka przyzwoitość, bo fałszywych przyjaciół to nawet PiSowi nie życzę.

    1 Cytuj
  • 6 gru 2010

    Jak dla mnie kolejny wybór p.Tomala to totalna porażka. W moim odczuciu to gość, który za swoje winy chce wszystkich innych obarczyć a sam siebie oczywiście wybielić. Wystraczy przykład odwołania p.Halka i tłumaczenie "nic nie wiedziałem" kiedy oczywiście wiedział, raport miał ale winny zawsze musi być... Dla mnie p. Tomal to zły starosta!!!

    2 2 Cytuj
  • 6 gru 2010

    [quote=gość: Kość] Jak dla mnie kolejny wybór p.Tomala to totalna porażka. W moim odczuciu to gość, który za swoje winy chce wszystkich innych obarczyć a sam siebie oczywiście wybielić. Wystraczy przykład odwołania p.Halka i tłumaczenie "nic nie wiedziałem" kiedy oczywiście wiedział, raport miał ale winny zawsze musi być... Dla mnie p. Tomal to zły starosta!!! [/quote]

    zgadzam sie w 100% !!!
    taki starosta to najgorsze co mogło spotkać nasz powiat!!!!!!!
    on się do niczego nie nadaje!
    pępek świata nie wiadomo skąd i po co !!!!!!!!!!
    i jeszcze ten Pajka !!!!
    porażka !!!!!!!!

    3 2 Cytuj
  • 6 gru 2010

    hytrze przekupić chwiejnego gościa lub dwu gości z zupełnie przeciwnego obozu, to nie tylko źle świadczy o tych co przekupieni ale chyba o także o tym co ich skusił także.

    1 Cytuj
  • 6 gru 2010

    hehehe żal czytać, puste słowa wasze są,
    on jest zły, to porażka, ..... bo.....yyyyy brak argumentów,
    Heheh w całej Polsce PIS dostał po dupie i bardzo dobrze!!!! Niestety tylko u nas ciemnogród ;(

    Tylko skąd on zebrał 10 mandatów, 2 razy więcej głosów od forum, no jak, jak przecież każdy wypiera się,,, co??? ja nie głosowałem za PIS, ja..... ja również.
    Pis już sam się rozpada, nie tylko u nas ale na wyższych szczeblach, to najwyższy czas.!
    polityka nienawiści to co ich charakteryzuje. Pan Łatas już rozdawał karty dzień dwa po wynikach. Już zwalniał, już obrażał, jak mu to wyszło wszyscy widzą.

    2 Cytuj
  • 6 gru 2010

    Pan Tomal to krętacz, który kocha te swoje ukłądziki, postarostował chwilke i mu sie wydaje że jest świetny, chroni kumpli, ten jego tupet, ta pycha, najmądrzejszy na świecie, w głowie się nie mieści!
    Wstyd mi za takiego starostę!

    8 2 Cytuj
  • 6 gru 2010

    Skoro już otwarto wątek o staroście to proszę o wszystkie dokonania jak i antydokonania (oczywiście zdaję sobie sprawę, że będą różne opinie na ten sam temat) w celu podsumowania poprzedniej kadencji Pana starosty.

    3 Cytuj
  • 6 gru 2010

    przykra sprawa że ten gościu został starostą, strasznie pyszałkowaty, ale przynajmniej ładnie podpisuje się na decyzjach czy programach które ludzie (nie tylko ze starostwa) mu piszą,

    proponuje wziąć się wkońcu do pracy, a nie tylko pykać foty do gazetki :) !

    9 2 Cytuj
  • 31 maj 2012

    Jak narazie widać z boku najlepiej prezentuje się Suś i chyba Kawończyk

    4 9 Cytuj
  • 1 cze 2012

    jacy wyborcy taka władza !

    6 3 Cytuj
  • 10 sie 2012

    Chore Myślenice

    Przeczytane w Dzienniku Polskim:

    - Ostatnio pojawił się, obok już istniejących, kolejny problem - mówi Józef Tomal, starosta myślenicki. - Otrzymaliśmy od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie pismo z prośbą o opinię w kwestii przebudowy wiaduktu na ulicy Kasprowicza nad "zakopianką". Wygląda na to, że wiadukt ten będzie podnoszony. Jeśli GDDKiA rozpocznie remont obiektu, a my odcinka ulicy Kasprowicza, odetniemy "Starą Cegielnię" od klientów na kilka tygodni i sparaliżujemy ruch kołowy w kierunku Polanki. Drugi problem wiąże się z wykupem pasa gruntu, który pozwoliłby nam poszerzyć drogę i wybudować przy niej chodnik. Wciąż trwają negocjacje cenowe z właścicielami tego gruntu. Myślę, że jeśli pokonamy wszystkie problemy natury formalnej, będzie można przystąpić do remontu. Prognozuję, że może to nastąpić w przyszłym roku, ale nie wiem na dzisiaj, w którym miesiącu.
    Deklarują pomoc

    Właściciel "Starej Cegielni" Jan Burkat deklaruje pomoc przy remoncie odcinka ulicy. Uzależnia ją jednak od uzyskania przez starostwo wszystkich pozwoleń. - To piłka po stronie starostwa, które dysponuje wszelkimi niezbędnymi instrumentami w tym względzie. Jeśli tylko otrzymam zielone światło, w każdej chwili jestem w stanie sfinansować położenie nowej nakładki asfaltowej oraz wykonanie chodnika - deklaruje Jan Burkat. - Zależy mi na doprowadzeniu tej inwestycji do skutku nie tylko ze względów marketingowych, ale także ze względów bezpieczeństwa. To, że w tym miejscu nie doszło jeszcze do groźnego wypadku uważam za cud. Widzę dużą przychylność starosty i jego zastępcy w doprowadzeniu inwestycji do finału.

    Komentarz:
    Pewien czas temu warunkiem realizacji inwestycji było poszerzenie drogi - dostosowanie jej do standardów drogi powiatowej. Ktoś zamienił w projekcie szerokość drogi, ktoś został skazany.
    Sklep jak działał tak działa dalej, droga jaka była taka jest, a Powiat zabiera się za inwestycję i negocjuje wykup gruntów co miał zrobić właściciel marketu.
    Minęło kilka lat i nikt już o tym nie pamięta.
    Tak wyglądają w Polsce standardy życia publicznego i prawa stanowionego (egzekwowanego) przez zdemoralizowanych, nie przygotowanych do pracy polityków - karierowiczów.
    Taka postawa to totalna kompromitacja ludzi którzy powinni przestrzegać prawa i chronić obywateli.
    Ktoś jest skazany i pracuje w urzędzie, gdzie ustawa tego wyraźnie zabrania. Ktoś wie o popełnionym przestępstwie i nie egzekwuje jego skutków. Przedsiębiorcy mając świadomość takich okolicznośći powinni świecić przykładem i naprawić działania urzędników w obronie swojego wizerunku i wizerunku innych przedsiębiorców - nie wierzę, że urzędnicy popełniają błędy sami dla siebie.

    Ludzie, gdzie my żyjemy. Jak w takiej sytuacji budować zaufanie społeczne?

    8 2 Cytuj
  • 10 sie 2012

    JKM w jakim ty świecie żyjesz ?
    Takie postępowanie to u nas norma,szary obywatel potrzebny władzy tylko w okresie wyborów(chociaż i na to pewnie znajdą sposób)a przez całą kadencję trzeba żyć z "biznesem".
    To że ktoś był karany w niczym nie przeszkadza a nawet ułatwia karierę,widać że człowiek ma doświadczenie,najlepszy przykład Amber Gold nikt nie wiedział o sześciu wyrokach właściciela a zatrudnienie synalka spowodowało że śledztwa tak się wlokły.
    PA.Temat podejrzewam szybko zniknie z wiadomych względów(patrz strona główna)

    6 1 Cytuj
  • 10 sie 2012

    był taki film klamca , klamca

    6 2 Cytuj
  • 10 sie 2012

    Panie JKM a czy pan czasem nie reprezentujesz biznes?!
    Łatwo wam sie szkaluje samorząd a sami jakie macie standardy?

    3 8 Cytuj
  • 10 sie 2012

    [quote=gość: powiatowy] Panie JKM a czy pan czasem nie reprezentujesz biznes?!
    Łatwo wam sie szkaluje samorząd a sami jakie macie standardy? [/quote]

    Powiatowy - też jestem przedstawicielem samorządu. Jestem pionkiem w tej całej machinie, obserwuję i brzydzę się tym co w nim widzę. Nazywajmy rzeczy po imieniu - folwark i nagminne działanie na szkodę mieszkańców. Co do standardów w biznesie, to nie wiem czy doczytałeś, ale w swojej wypowiedzi też pozwoliłem sobie na ich ocenę i nie wypada ona w tym kontekście najlepiej. Jeżeli masz jakieś uwagi do standardów panujących u przedsiębiorców - pisz śmiało - jest wiele wątków na tym forum i z wieloma z nich się zgadzam.
    I jeszcze jedno. Czy pokazywanie rzeczy takimi jakie one są jest szkalowaniem?
    Nie napisałem, "Pan Kowalski jest idiotą", tylko pozwoliłem sobie na ocenę zachowań ludzi w kontekście konkretnych wydarzeń o których szeroko informowała prasa, do czego każdy człowiek ma prawo i mieści się to w standardach życia społecznego.
    Jako podatnik łożący (bez względu na kwoty) ze swoich podatków na utrzymanie również miejsc pracy w samorządzie mam prawo do egzekwowania przestrzegania standardów etycznych.
    Rozumiem również, że najlepszą metodą obrony jest atak, a politycy są wybitnymi specjalistami w odwracaniu uwagi od istoty problemu.

    6 4 Cytuj
  • 11 sie 2012

    Jeśli się pracuje w samorządzie i wie o nieprawidłowościach to trzeba taki fakt zgłaszać do prokuratury albo przynajmniej nagłaśniać w prasie. Też sobie coś takiego przypominam, że właściciel marketu został zobowiązany do przebudowy ulicy.
    Warto byłoby też sprawdzić jak się wywiązał z obowiązku finansowania budowy ronda, bo jak mnie pamięć nie myli to chyba zmieniono wcześniejsze ustalenia i zapłacił mniej.

    8 Cytuj
  • 11 sie 2012

    Panie starosto ten głupawy i ironiczny uśmiech zostaw dla swojej rodziny. Nie skazuj nas na oglądanie swojej zakłamanej twarzy.

    16 Cytuj
  • 11 sie 2012

    Pajka na starostę...to WIELKA OSOBOWOŚĆ niczym OBAJTEK

    11 3 Cytuj
  • 11 sie 2012

    [quote=gość: jajka] Pajka na starostę...to WIELKA OSOBOWOŚĆ niczym OBAJTEK [/quote]
    bardzo proszę radnego Pajkę, "członka" zarządu, zostawić w spokoju, to człowiek wielkich, niewzruszonych zasad, honoru, wykształcony, doświadczony samorządowiec z dziada na dziada, jak on reprezentuje swoich 250 wyborców - przykład do naśladowania bez problemu mógłby od dziś zastąpić obecnego starostę, a co najmniej wicestarostę

    7 6 Cytuj
  • 11 sie 2012

    Czy starostę można odwołać np. w referendum?

    8 Cytuj
  • 11 sie 2012

    [quote=gość: skowronek] Czy starostę można odwołać np. w referendum? [/quote]
    Co najgorsze Starostę nie wybiera się w wyborach tylko radni go wybierają :(((

    gdyby były wybory na starostę to ten obecny z pewnością by nie wygrał. Może zna się na zarządzaniu szkołą podstawową ale nie starostwem.

    nauczyciel starostą - takie rzeczy to tylko u nas !!!

    11 Cytuj
  • 12 sie 2012

    [quote=gość: kluk] gość: jajka napisał/a: Pajka na starostę...to WIELKA OSOBOWOŚĆ niczym OBAJTEK
    bardzo proszę radnego Pajkę, "członka" zarządu, zostawić w spokoju, to człowiek wielkich, niewzruszonych zasad, honoru, wykształcony, doświadczony samorządowiec z dziada na dziada, jak on reprezentuje swoich 250 wyborców - przykład do naśladowania bez problemu mógłby od dziś zastąpić obecnego starostę, a co najmniej wicestarostę [/quote]

    istotnie Pajka to człowiek niewzruszonych zasad, wykształcony, jako starosta stworzyłby WIELKĄ TRÓJKĘ powiatu: Poseł Jabłko, Wójt WSZYSTKO MOŻE Obajtek i starosta Pajka. W takim powiecie warto żyć. Honor przedni

    3 4 Cytuj
  • 12 sie 2012

    Widzę że dla niektórych ważne jest nie kim jesteś tylko gdzie jesteś.Z PiS nawet najlepszy jest be a z PO największy sk....yn jest cacy.Znawcy polityki od siedmiu boleści,wam kury szczać prowadzać.

    4 3 Cytuj
  • 12 sie 2012

    Pajka zdradził PIS przy wyborach na starostę

    5 1 Cytuj

Odpowiedz