Forum » Myślenice

Kwiaciarnia w Myślenicach

  • 22 lis 2011

    i jeszcze jedno chciałabym dodać,
    coś mi się zdaje, że ta "florystka" to po prostu kwiaciarka, która sprawdzała profesjonalizm konkurencji.Mało jest klientek - pań młodych, które wiedzą co to kamelia.
    Jeśli to prawda, to należy się wstydzić takich zachowań. Dlaczego po prostu nie zajmować się zwyczajnie swoją pracą?I pracą "zarabiać" na zaufanie klientów.Są gorsze i lepsze kwiaciarnie, tak jak są różne kawiarnie, sklepy, restauracje.Tak się składa, że chyba tylko właściciele kwiaciarń łażą po konkurencji i robią sobie nawzajem złą robotę.Po co ?! Niechże każdy solidnie pracuję na swoje i da żyć innym!
    Bukiet glameliowy?...Jeszcze raz pytam co to takiego?

    4 3 Cytuj
  • 22 lis 2011

    Glamelia to bardzo ciekawa forma znana od połowy XX wieku. Jest to bukiet wykonywany z płatków kwiatów dawniej najczęściej z płatków mieczyka (gladioli), dziś z róży. Bukiet miał za zadanie naśladować kamelię japońską (Camellia japonica). Stąd też pochodzi nazwa bukietu: pierwszy człon GLA (od gladiola), drugi człon MELIA (od kamelia).

    8 2 Cytuj
  • 22 lis 2011

    nie rozumiem tego minusa przy mojej wypowiedzi to jest śmieszne i dziecinne . skopiowałam tekst z netu bo ktoś prosił o rozwikłanie problemu ale widzę że tu się liczą minusiki i plusiki i byle dowalić drugiemu ŻENADA

    5 6 Cytuj
  • 23 lis 2011

    zwracam honor za glamelię - choć wydaje mi się , że w użyciu funkcjonuje nazwa bukiet kameliowy pisane przez c.Przynajmniej tak mnie uczono.Najczęściej robiony z płatków róży, ale również z lilii,goździka. Reszta mojego komentarza pozostaje bez zmian.
    Co do plusów i minusów - nie ja, ale może po prostu ktoś (podobnie do mnie) nie zna określenia użytego przez Ciebie? Z taką formą wypowiedzi i wystawiania opinii na tym forum niestety trzeba się liczyć

    2 2 Cytuj
  • 23 lis 2011

    Nie ma sprawy nie myślałam o Tobie rsach:) powiem szczerze nie znam się w ogóle na florystyce a ten tekst znalazłam w necie chciałam pomóc a co do poziomu forum to rzeczywiście anonimowość pozwala na wiele :)

    1 1 Cytuj
  • 23 lis 2011

    [quote=gość: mp4] Nie ma sprawy nie myślałam o Tobie rsach:) powiem szczerze nie znam się w ogóle na florystyce a ten tekst znalazłam w necie chciałam pomóc a co do poziomu forum to rzeczywiście anonimowość pozwala na wiele :) [/quote]

    "Twój host to xxxxxxxxxx (xx.xxx.xxxx). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoja wypowiedzią. W przypadku naruszenia prawa lub czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta może zostać ujawniona odpowiednim służbom. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane przez użytkowników."

    tak dokonca anonimowa nie jestes zawsze zostaje twoj nr ip i nazwa hosta:P

    1 Cytuj
  • 24 lis 2011

    nie musisz mi tego tłumaczyć, wiem o co chodzi . Ja mam na myśli czystą szczeniacką złośliwość , której tu sporo. Nie trzeba naruszać osobistych dóbr drugiej osoby by ją sprytnie bezkarnie zgnoić:)

    4 Cytuj
  • 27 lis 2011

    glamelia , kamelia i camelia to trzy zupełnie inne pojęcia
    jest jeszcze rozamelia ;)

    2 3 Cytuj
  • 21 sty 2012

    Muszę powiedzieć , że tak fajnych pomysłów na bukiety i wszelkie kompozycje kwiatowe nie ma żadna myslenicka kwiaciarnia. Dziś dzień babci, a tam przepiękne niebanalne, nie kiczowate (a niestety w myślenicach to się abrdzo czesto zdarza) kompozycje w koszyczkach.
    Dla babci kupiłam koszyczek już wczoraj, dziś chciałam kupić dla dziadka no ale neistety po godzinie 15 było już po koszyczkach.ZA to minus, bo uważam że kwiaciarnia z takim stażem powinna przewidzieć zapotrzebowanie klientów w takim dniu. No i poszłam dalej, zrobiłam kurs po kwiaciarniach i zmuszona byłam kupić pierwiosnka owiniętego w celofan.
    Minus minusem ale to nie zmienia faktu że kwiaciarnia w cegielni rządzi.
    Owszem jest droższa niż pozostałe, ale za jakość, gust, dobry smak się płaci.

    4 10 Cytuj
  • 25 sty 2012

    dostarcza jakaś kwiaciarnia w Myślenicach kwiaty do domów, coś jak poczta kwiatowa :)?
    pozdr

    1 Cytuj
  • 25 sty 2012

    tak, wpisz sobie w internecie kwiaciarnie myślenice i Będziesz miał wszystko

    2 Cytuj
  • 26 sty 2012

    myslisz ze nie wpisywalem ?
    pojawia sie tylko pocztakwiatowa czy jakos tak ale to jest ogólnopolska

    2 Cytuj
  • 26 sty 2012

    Ciekawe,że ja znalazłam od razu..

    Cytuj
  • 2 lut 2012

    ciekawe czemu moje wpisy usunieto

    1 Cytuj
  • 3 lut 2012

    Garednia dostarcza kwiaty do domu, nowa kwaiciarnia na ul. Rzemieślniczej

    3 5 Cytuj
  • 3 lut 2012

    Kwiaciarnia Amarylis - koło Sawickich się znajduje :)
    Dostarczają kwiaty do domu i robią piękne bukiety.
    Moja mama dostała od koleżanki i były cudne :)

    4 10 Cytuj
  • 4 lut 2012

    No Amarylis i piękne to ciekawostka

    9 3 Cytuj
  • 5 lut 2012

    atr- a czemu?

    Cytuj
  • 5 lut 2012

    wystarczy porównać np z nowoczesnymi formami kwiaciarni w Janie lub bukieciarni ...i tyle

    kiedys pracował tam chłopak który był aretsta w swoim fachu teraz niestety kwiaciarnia straciła poziom

    5 4 Cytuj
  • 24 lut 2012

    Witam wszystkich 
    Chciałabym poznać waszą opinię na temat naszych kwiaciarni myślenickich 
    To znaczy,które najbardziej polecacie i których nigdy byście nie polecili  :)

    9 Cytuj
  • 25 lut 2012

    A ja polecam otwartą kilka miesięcy kwiaciarnie koło starej mleczarni między Lewiatanem a bodajże supermarketem Tip TOP ( czy jakoś tak), naprzeciwko kiosku Domu Chleba. Nie wiem jaki poziom prezentuje jeśli chodzi o "nowoczesne formy" ale zamawiałam tam wiązankę na ślub i pogrzeb i jestem bardzo zadowolona. Ładne kompozycje, niespecjalnie drogie. Dla mnie wydawanie 80-100 zł na bukiet ślubny to wywalanie kasy tylko po to żeby był najbardziej oryginalny, a on i tak wyląduje w wiaderku z wodą z całą resztą nikomu nie potrzebnych kwiatków.

    2 10 Cytuj
  • 25 lut 2012

    [quote=wiktoria23] Witam wszystkich 
    Chciałabym poznać waszą opinię na temat naszych kwiaciarni myślenickich 
    To znaczy,które najbardziej polecacie i których nigdy byście nie polecili  :) [/quote]

    Przecież generalnie cały ten wątek jest właśnie o tym!

    6 Cytuj
  • 25 lut 2012

    [quote=maui] A ja polecam otwartą kilka miesięcy kwiaciarnie koło starej mleczarni między Lewiatanem a bodajże supermarketem Tip TOP ( czy jakoś tak), naprzeciwko kiosku Domu Chleba. Nie wiem jaki poziom prezentuje jeśli chodzi o "nowoczesne formy" ale zamawiałam tam wiązankę na ślub i pogrzeb i jestem bardzo zadowolona. Ładne kompozycje, niespecjalnie drogie. Dla mnie wydawanie 80-100 zł na bukiet ślubny to wywalanie kasy tylko po to żeby był najbardziej oryginalny, a on i tak wyląduje w wiaderku z wodą z całą resztą nikomu nie potrzebnych kwiatków. [/quote]
    A ja myślałam że jak sie "wywala " 5 tyś na suknie i jakieś 40 tyś na reszte weselicha ta 100 zł za bukiet jest przy tym najmniejszym kosztem ....ale fakt mozna mieć wiecheć za 9.90 z biedronki

    14 4 Cytuj
  • 9 mar 2012

    Witam wszystkich :)
    Jak udał wam się dzień kobiet ,jak go wspominacie ?
    i pytanie do panów gdzie kupowaliście najczęściej świeże i piękne kwiaty

    1 14 Cytuj
  • 9 mar 2012

    3,2,1 zaraz się zacznie... toż kwiaciarek na forum jeszcze zabrakło

    12 2 Cytuj

Odpowiedz