Forum » Myślenice Skandal zafundowany pacjentom przez NFZ.

• 13.01.2011 - 19:28
    "Nowy system oceny ofert przy kontraktowaniu świadczeń na lata 2011-2013
    zakończył się skandalem, jakiego już dawno nie było. Mamy chaos, bałagan
    nie do opisania i skrajną uciążliwość dla pacjentów oraz pogardę dla
    poradni specjalistycznych od wielu lat sprawujących opiekę nad pacjentami.(...)
    Kontraktów nie dostało natomiast wiele podmiotów od kilku lub kilkunastu
    lat organizujących poradnie specjalistyczne. Dotyczyło to również
    poradni przyszpitalnych i często jedynych poradni na danym terenie.
    Pacjenci z dnia na dzień stracili opiekę lub będą musieli jechać dodatkowe kilkadziesiąt kilometrów, lekarze i pielęgniarki stracili pracę, zakupiony sprzęt będzie stał bezczynnie, istniejące przychodnie opustoszeją. A ponieważ kontrakty są na 3 lata, to konsekwencje również będą trwały przez 3 lata!(...)
    Nieistotne dla NFZ i nie punktowane było funkcjonowanie od 5-10 lat
    poradni specjalistycznej, nieistotne było sprawowanie przez te kilka -
    kilkanaście lat opieki nad daną populacją pacjentów przez danego
    lekarza. Z czym się to wiązało? Poradnie specjalistyczne gwarantujące
    swoim wieloletnim istnieniem ciągłość opieki mogły nie dostać kontraktów
    i ich nie dostały!(...)"
    Źródło: http://interia360.pl/polska/artykul/kolejny-skandal-z-nfz-w-roli-glownej,42215

Szanowni Państwo jeśli ktoś z Was wie jak wygląda sytuacja w naszym szpitalu to piszcie.
    3 Cytuj Zgłoś
  • 13.01.2011 - 19:45
    Kto głosował na PO niech sobie teraz POdziękuję :P
    6 1 Cytuj Zgłoś
  • 13.01.2011 - 19:52
    Rząd szuka oszczędności tylko nie tam gdzie trzeba, widać, że PO nie ma pomysłu na rządzenie- podniesienie VATu a teraz te jaja z NFZtem- dla nich liczą się zyski a nie biedni ludzie ...
    4 Cytuj Zgłoś
  • 13.01.2011 - 22:07
    To absurd, co w wymyślił w związku z kontraktowaniem Narodowy Fundusz Zdrowia:
    http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,39245,8918549,Kontrakty_NFZ__Specjalisci__10_pkt__przystawka__35.html#ixzz1ASvuF33p
    2 Cytuj Zgłoś
  • 13.01.2011 - 22:35
    Ludzie-nie macie pojęcia o polityce, ŻENUJĄCE
    4 Cytuj Zgłoś
  • 13.01.2011 - 22:42
    Luna, ale Ty ostatnio jesteś płodna tematycznie ;)
    1 2 Cytuj Zgłoś
  • 13.01.2011 - 22:46
    Z tego co wiem, szpital myślenicki ma problem z poradnią chirurgiczną... kontrakt został podpisany z poradnią w Zakopanem, tutaj pozostaje prywatnie udać się do Telefoniki :)

Czy to prawda, nie wiem, tak słyszałem z przyszpitalnego źródła.
    3 Cytuj Zgłoś
  • 13.01.2011 - 22:59
    Dziękuję Lakukaraczio:) Dopiero się rozkręcam...
    3 Cytuj Zgłoś
  • 13.01.2011 - 23:09
    http://biznes.onet.pl/pustka-w-kasie-nfz,18570,4084750,1,prasa-detal
    W bieżącym roku NFZ przeznaczy na leczenie mniej środków. Ludzie potrzebują porad, leczenia, operacji, zabiegów, a będą musieli liczyć się z otrzymaniem informacji od lekarza, że właśnie wyczerpał się limit. To wbrew Konstytucji, która gwarantuje bezpłatną opiekę zdrowotną.
    2 Cytuj Zgłoś
  • 13.01.2011 - 23:12
    to napisz petycję do rządu i nie rozczulaj się tak bo nic to nie da
    2 Cytuj Zgłoś
  • 14.01.2011 - 1:45
    NFZ to sprawka SLD, to chory system zdrowotny, marnowali pieniadze na budowanie wlasnych siedzib zamiast przeznaczyc je na pacjentow
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • 14.01.2011 - 9:18
    Po co komu jakiś NFZ? Zlikwidować ten zbędny twór. MZ powinno się zajmować tylko refundacją leków, a przychodnie i szpitale, to sprawa samorządów i wolnego rynku. Przecież wiadomo, że lekarze zarabiają ogromne pieniądze. Nawet jak nie będą mieli umowy przez parę miesięcy, to nic im się nie stanie. Jakieś porozumienie zielonogórskie chciało parę groszy podwyżki, ale jak się zorientowali w sytuacji, to się wycofali. Trzeba zrobić mądre reformy. Nie jakieś idiotyczne punkciki za świadczenia. Fachowiec, płaca i praca, a przede wszystkim ekonomia i walka z łapówkarstwem i układami.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 14.01.2011 - 17:02
    To znaczy, że nasze recepty są wypisane na czarno, przez nie uprawnionego lekarza i my ich nie będziemy mogli zrealizować w aptece, na normalnych warunkach? Zastanawiające? Zobaczymy.
    1 Cytuj Zgłoś
  • Jagienka Mur. 15.01.2011 - 9:40
    Chciałam zarejestrować się do poradni neurologicznej /chory dysk w kręgosłupie/, ale p. dr Podrecka poinformowała mnie, że to teraz prywatny gabinet. M. in za moje pieniadze odpicowany a teraz mam gnać na drugi koniec miasta do "Cersus"/dawna Telefonika/? Przy szpitalu nie podpisano kontraktu z rehabilitacją. Mam pytać ok 30 I, może jeszcze podpiszą kontrakt!!
    1 Cytuj Zgłoś
  • 15.01.2011 - 12:24
    gość: informator napisał/a:
    Z tego co wiem, szpital myślenicki ma problem z poradnią chirurgiczną... kontrakt został podpisany z poradnią w Zakopanem, tutaj pozostaje prywatnie udać się do Telefoniki :)

Czy to prawda, nie wiem, tak słyszałem z przyszpitalnego źródła.
    Bzdura.

Wszystkie poradnie specjalistyczne są kontraktowane powiatowo, tzn. przed postępowaniem fundusz podaje ile pieniędzy pójdzie na dany rodzaj poradni na dany POWIAT. A więc nikt z Zakopanego nie może wziąć nic nikomu z Myślenic. Wykaz poradni jest na stronie funduszu http://www.nfz-krakow.pl/stronadlapacjenta i tak poradnie chir. ogólnej zakontrakowane przez NFZ w naszym powiecie są trzy: w szpitalu, w telefonice, oraz IPL Jacek Wójcik Dobczyce Rynek 16 (wszystko z w/w źródła).

Co najwyżej w szpitalu mogą ponarzekac na samych siebie że nie potrafią się przyłożyć do kontraktowania i dostają mało punktów.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 16.01.2011 - 16:06
    http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,8894893,Gdzie_sie_leczyc__Walka_o_kontrakty_z_NFZ_wciaz_trwa.html
    Oddział neurochirurgii w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu nie dostał kontraktu. Ciekawe gdzie będą wożeni narciarze z urazami głowy?
    Chyba, że są jakieś nowe, pomyślne informacje w tej sprawie?

Ps. Kto w naszym szpitalu zajmuje się opracowaniem ofert konkursowych?
    2 Cytuj Zgłoś
  • 17.01.2011 - 12:20
    Co do szpitala w NT i neurochirurgii to jest tak że NFZ twierdzi że urazami może się zająć ortopedia. Z tym że wzięto kontrakt z NTargu któy obsługiwał pacjentów nagłych i planowych do szpitala św. Rafała (scanmed) w Krakowie który otworzył taki oddział ale loeczy tylko pacjentów planowych. Szkoda że tak to jest robione bo do NT kupili masę sprzętu, zorganizowali oddział, specjalistów no i klapa. Za to NT dostał kontrakt na oddział wewnętrzny ze szpitala miejskiego w Rabce (który trzeba by zamknąć w tej sytuacji) ale i tak są problemy. Więcej o obu "aferach" na podhale24.pl

Zresztą wszędzie gdzie nie ma kontraktu tak jest - sprzęt, lekarze, pielęgniarki, pacjenci... i nie ma pieniędzy. Dawniej kto miał dotychczasowo kontrakt miał (raczej) go przedłużanego, ale NFZ broni się tym że zgodnie ze wszelkimi ustawami itp. itd., po spełnieniu odpowiednich wymagań, decydująca jest CENA a nie ten kto już ma działającą poradnie/oddział. Zadarzyło się nawet że NIK (chyba... albo UOKiK?) nałozył na NFZ karę za to właśnie że faworyzuje w postępowaniach konkursowych te podmioty które już świadczą usługi w odniesieniu do tych które dopiero to planują. Niby tak jest sprawiedliwie, bo skoro jeden ma w/w składniki, i drugi, to niech świadczy usługi ten kto robi to taniej. I tak byłoby dobrze gdyby chodziło np. o budowanie drogi.

Ale jest to bezsensu w momencie kiedy samorządy starają się o różne dodatkowe pieniądze dla przychodni/szpitali (lepiej lub gorzej ale jednak), inwestuje w sprzęt, kadry i remonty, po czym nie dostaje kontraktu. A często sami lekarze podkradają punkty macierzystym szpitalom. Wg mnie w sytuacji kiedy środki są ograniczone, to szpitale (nie ważne publiczne czy prywatne) które świadczą kompleksowe usługi powinny mieć monopol, albo chociaż pierwszeństwo, w przyznawaniu środków przed placówkami małymi/wybierającymi same dochodowe usługi. Wtedy te wszystkie inwestycje miałyby sens i za cenę nie idealnie sprawiedliwego i rynkowego podziału środków mielibyśmy silne i kompleksowe placówki. Wg mnie lepiej jest choremu dojechać te 20km do np. szpitala w myśl, jeśli miałby 20 poradni specjalistycznych z zapleczem oddziałowym niż do skromnego gabineciku na miejscu. Tyle że akurat u nas ani szpital się o to nie stara, lekarze wolą zgarniać większą kasę tworząc nzozy, a pacjenci mieć lekarza na miejscu ale pracującego w szpitalu w Krakowie.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 17.01.2011 - 12:52
    Luna napisał/a:
    http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,8894893,Gdzie_sie_leczyc__Walka_o_kontrakty_z_NFZ_wciaz_trwa.html
    Oddział neurochirurgii w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu nie dostał kontraktu. Ciekawe gdzie będą wożeni narciarze z urazami głowy?
    Chyba, że są jakieś nowe, pomyślne informacje w tej sprawie?

Ps. Kto w naszym szpitalu zajmuje się opracowaniem ofert konkursowych?
    Jeżeli nie jest jeszcze obstawione to stanowisko proponuję Lunę:)
    2 Cytuj Zgłoś
  • 17.01.2011 - 17:05
    Mona, dzięki, że o mnie pomyślałaś ale już mam pracę, którą lubię:) Nie zamienię bezpośredniego kontaktu z ludźmi na tworzenie nudnych dokumentów...
    3 Cytuj Zgłoś
  • 01.03.2011 - 23:16
    Kolejna odsłona skandalu zafundowanego przez NFZ:

"Prokuratura sprawdza, czy NFZ popełnił przestępstwo
    NFZ sfałszował dokumentację - podejrzewa kierownictwo NZOZ "Cerebral"(...)"
    źródło:
    http://www.dziennik.krakow.pl/pl/aktualnosci/malopolska/1124898-prokuratura-sprawdza-czy-nfz-popelnil-przestepstwo.html
    2 Cytuj Zgłoś
  • 02.03.2011 - 8:35
    Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę ,a bez dochodzenia wiadomo co jest grane.Wystarczy sprawdzić kto wygrał i już wiadomo że miał "większą siłę przebicia" a jak to zrobił to już trudniej będzie udowodnić
    1 Cytuj Zgłoś
  • 02.03.2011 - 10:53
    Zapewne jeszcze wiele osób-zwłaszcza tych mających małe dzieci nie wie,że od 1 marca nie ma dyżurów całodobowych..kolejna niespodzianka ..pielęgniarka tez w godzinach wieczornych nie zrobi zastrzyku-chyba ,że prywatnie tak wiec mamy "zieloną wyspę"
    1 Cytuj Zgłoś
  • 02.03.2011 - 14:17
    sliwa13:) To zapewne będą przyjmować na Oddziale Ratunkowym, a czy to chodzi o poradnię Dr. Jakubowskiej, czy o tę poradnię co Dyrektor przejął.
    1 Cytuj Zgłoś
  • Jagienka Mur. 02.03.2011 - 16:01
    U nas w przychodni wisi kartka, że opieka całodobowa jest na telefon /dzwonić/
    i tu numery telefonów:
    12 273 03 82,
    12 273 03 55
    12 273 20 00
    Odpiszcie sobie, bo może się przydać!
    1 Cytuj Zgłoś
  • 03.03.2011 - 10:41
    Tą drugą placówką na terenie powiatu, która poza szpitalem otrzymała kontrakt na prowadzenie poradni zdrowia psychicznego jest Centrum Psychoterapii przy ul Pardyaka obok Kefirka.

To o tej poradni pisali dwa dni temu w DP, że pani z rejestracji nie potrafi określić jak długo trzeba czekać na wizytę u psychiatry...

Myślę, że jeśli robi się zmiany, to powinny być one na lepsze.
    2 Cytuj Zgłoś
  • 03.03.2011 - 12:41
    Cytat z artykułu w Dzienniku Polskim"Dlaczego zatem akurat ten? Jeśli o takiej lokalizacji, jaka jest zdecydował NFZ nie mam nic przeciwko, jeśli natomiast zdecydował o tym dyrektor to uważam, że postąpił niesłusznie. Powinien kierować się dobrem pacjenta, a kierował, jak sądzę - względami rodzinnymi. "
    O co chodzi w tym pytaniu?
    1 Cytuj Zgłoś
  • 03.03.2011 - 23:15
    pipszycie idiotyzmy a oni barany z nas robia darmowe leczenie tylko dla wybranych.a nam w kolejki.albo nogami do przodu,w papirowej trumnie bo kler nie ma promocji, gola bez znieczulenia
    1 Cytuj Zgłoś
  • 09.03.2011 - 17:26
    Nowa opieka całodobowa miała być lepsza a w niedzielę nie było Pediatry i moje dziecko zostało odesłane na SOR ! tam mi powiedzieli żebym lepiej szukała Pediatry prywatnie bo nie dają rady tyle mają odesłanych ludzi!Czy teraz można wzywać pogotowie?Dzieci mają astmę czy to upoważnia do wzywania pogotowia ?
    1 Cytuj Zgłoś
  • 09.03.2011 - 20:22
    http://www.kpr.med.pl/ pod tym adresem jest cała lista w jakich stanach można wezwać pogotowie lub udać się na SOR.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 09.03.2011 - 22:02
    Ankal gdzie ty byłaś, przecież w niedzielę był pediatra w opiece całodobowej, tylko mogliby jakoś ten SZYLD OŚWIETLIĆ, JAKIEŚ STRZAŁKI INFORMACYJNE ,BO CIĘŻKO TĄ CAŁODOBÓWKĘ ZNALEŻC .Ja myślę że to jest trochę chore ,pomieszczenie za małe , warunki pod psem wszyscy na kupie ciasnota ogromna.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 09.03.2011 - 23:42
    1 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2011 - 19:49
    Jagienka50 napisał/a:
    Chciałam zarejestrować się do poradni neurologicznej /chory dysk w kręgosłupie/, ale p. dr Podrecka poinformowała mnie, że to teraz prywatny gabinet. M. in za moje pieniadze odpicowany a teraz mam gnać na drugi koniec miasta do "Cersus"/dawna Telefonika/? Przy szpitalu nie podpisano kontraktu z rehabilitacją. Mam pytać ok 30 I, może jeszcze podpiszą kontrakt!!
    gość: buka napisał/a:
    Tą drugą placówką na terenie powiatu, która poza szpitalem otrzymała kontrakt na prowadzenie poradni zdrowia psychicznego jest Centrum Psychoterapii przy ul Pardyaka obok Kefirka.
    To o tej poradni pisali dwa dni temu w DP, że pani z rejestracji nie potrafi określić jak długo trzeba czekać na wizytę u psychiatry...
    Myślę, że jeśli robi się zmiany, to powinny być one na lepsze.
    A ja sie zastanawiam jak to jest możliwe ze prywatne placówki wygrywaja w konkursie (bo chyba jest jakiś konkurs ofert organizowany przez NFZ) z placówkami przyszpitalnymi (psychiatria, neurologia, rehabilitacja) ??
    Nie wierzę żeby każda z tych prywatnych placówek "dała w łapę" w NFZ, wydaje mi się, że jest to kwestia lepiej napisanych wniosków (dopasowanych do kryteriów NFZ) a napisanie tych wniosków powinno być chyba głównym zadaniem dyrektora szpitala (niekoniecznie osobiście ale on powinien odpowiadać za to czy zostały napisane dobrze czy nie)!!! Wkurza mnie jak wychodzi później taki lekarz/dyrektor i narzeka że nie dostał kontraktu - ciekawe że nikt nie mówi dlaczego nie dostał !!
    Druga sprawa jest taka że część lekarzy którzy maja własne praktyki które od lat maja kontrakty z NFZ uważa, że oprócz leczenia (które też często pozostawia wiele do życzenia) nic nie powinna więcej robić a kontrakty im sie należą. Sorry jak ktoś ma swój biznes to praca nie ogranicza się do odbębnienia 8h i do domu.
    2 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2011 - 20:29
    gość: baal napisał/a:

A ja sie zastanawiam jak to jest możliwe ze prywatne placówki wygrywają w konkursie (bo chyba jest jakiś konkurs ofert organizowany przez NFZ) z placówkami przyszpitalnymi (psychiatria, neurologia, rehabilitacja) ??
    Wydaje mi się, że przyczyną tego są wysokie koszty. Duża ilość personelu, zbyt duże koszty własne, a dopiero potem źle napisane wnioski. Może na ten temat powiedziałyby coś ZZ istniejące w szpitalu??
    1 Cytuj Zgłoś
  • 10.03.2011 - 20:37
    taki_gość napisał/a:

Wydaje mi się, że przyczyną tego są wysokie koszty. Duża ilość personelu, zbyt duże koszty własne, a dopiero potem źle napisane wnioski. Może na ten temat powiedziałyby coś ZZ istniejące w szpitalu??
    No niby tak, ale przecież szpital i tak musi utrzymać budynki i infrastrukturę np tam gdzie miał rehabilitację, a pewnie również personel (chyba że ich zwolnią) więc albo dali za wysoka cenę bo "im sie należy" i przesadzili albo ktoś kto sie powinien na tym znać zawalił...
    1 Cytuj Zgłoś
  • 11.03.2011 - 10:00
    gość: baal napisał/a:
    A ja sie zastanawiam jak to jest możliwe ze prywatne placówki wygrywaja w konkursie (bo chyba jest jakiś konkurs ofert organizowany przez NFZ) z placówkami przyszpitalnymi (psychiatria, neurologia, rehabilitacja) ??
    Nie wierzę żeby każda z tych prywatnych placówek "dała w łapę" w NFZ, wydaje mi się, że jest to kwestia lepiej napisanych wniosków (dopasowanych do kryteriów NFZ)
    A ja się zastanawiam, jak to jest, że pani, która pisze oferty do NFZ w szpitalu, podobno jest w spółce z panią z NZOZu znad "Kefirka" i tam też pisze oferty?
    Czy to nie jest konflikt interesów?

Takie rzeczy to chyba tylko u nas są możliwe......
    1 Cytuj Zgłoś
  • 11.03.2011 - 13:38
    PODOBNO to słowo które może zrobić wielką krzywdę, ale gdyby przeczytać Twoją wypowiedź bez tego słowa, to jest to skandal!!!
    2 Cytuj Zgłoś
  • 11.03.2011 - 20:51
    taki_gość napisał/a:
    PODOBNO to słowo które może zrobić wielką krzywdę, ale gdyby przeczytać Twoją wypowiedź bez tego słowa, to jest to skandal!!!
    JESLI to prawda to zgadzam się że jest to skandal, ale znowu zastanawia mnie jak to możliwe że użytkownik na forum wie o tym a przełożeni (ze szpitala) wspomnianej Pani nie ?? No chyba że dyrekcja szpitala celowo działa na jego szkodę (trudno w to uwierzyć ale nie jest to niemożliwe)
    2 Cytuj Zgłoś
  • 12.03.2011 - 9:40
    gość: aaaa napisał/a:
    Ankal gdzie ty byłaś, przecież w niedzielę był pediatra w opiece całodobowej, tylko mogliby jakoś ten SZYLD OŚWIETLIĆ, JAKIEŚ STRZAŁKI INFORMACYJNE ,BO CIĘŻKO TĄ CAŁODOBÓWKĘ ZNALEŻC .Ja myślę że to jest trochę chore ,pomieszczenie za małe , warunki pod psem wszyscy na kupie ciasnota ogromna.
    No niewiem ,był jakiś młody lekarz Jakubowski - chyba syn Pani Jakubowskiej!
    Dla mnie to sprawa jest raczej jasna ,szpital przejął całodobówkę od prywatnych spółek bo takie było plityczne nadanie.Szpitale mają gigantyczne długi a to są dodatkowe duże pieniądze ,oby tylko choć część przeznaczyli z tego dla zwykłych ludzi.
    Ja byłam dotąd zadowolona z opieki u dr.Sudrowej a mam astmatyczne dzieci :/ i teraz trochę się boję ,że wszystko będzie trzeba prywatnie załatwiać.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 12.03.2011 - 11:25
    Ankat jak jesteś zadowolona ze swojego lekarza to dalej do niego chodź z dzieckiem.
    Dla pacjenta nic sie nie zmieniło. Lekarze rodzinni sa ci sami lecza tak samo, tylko opieka nad chorymi w godzinach wieczornych i nocnych przejął szpital który ma sprzęt do diagnostyki i badań.
    Dzięki temu też zniknęła spychologia chorych z całodobówki na SOR szpitalny.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 12.03.2011 - 18:04
    gość: AnkaL napisał/a:

Dla mnie to sprawa jest raczej jasna ,szpital przejął całodobówkę od prywatnych spółek bo takie było plityczne nadanie.
    Chyba nie masz racji, z tego co czytałem na tablicy ogłoszeń w przychodni w poniedziałek wynika raczej że to nie szpital tylko druga spółka (również prywatna) przejeła opiekę całodobową. Druga spółka po prostu dzierżawi od szpitala pomieszczenia tam gdzie dawno temu (jakieś 15 lat) była przychodnia dla dzieci.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 12.03.2011 - 21:10
    Jaki szpital przejął,proszę poczytać ze zrozumieniem wyżej.Od kiedy to liczy się dobro pacjentów?
    Liczy się interes i ekonomia?
    Mniej seriali i idiotycznych teleturnieji a więcej książek.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 29.03.2011 - 18:45
    Tyle narzekań,tyle podejrzeń...czy znalazła sie jedna! osoba która napisała skarge do NFZ lub do dyrektora szpitala(brak pediatry w całodobówce)?....ludzie nie załatwi sie takich spraw pisząc posty w internecie(tylko)...piszcie skargi,dowiadujcie sie u żródła,teraz nie ma ludzi niezastapionych,jesli zaczną mnożyc sie skargi jest szansa,że ktoś z tym bałaganem coś zrobi,bo może sie po prostu wystraszy o swój stołek,pozdrawiam.
    1 Cytuj Zgłoś
  • 29.03.2011 - 19:08
    Witaj LUNO. W tym temacie nie zgodzę się z Twoim zdaniem. To co się dzieje to w głównej mierze wina NZOZ i lekarzy. JEśli się leczy "martwe dusze", wpisuje do karty zdrowia choroby na które pacjent nie choruje, gubi się jego karty zdrowia (każdy wie o co chodzi = brak dowodów), robi się sztuczne kolejki do specjalistów przez lekarzy po to aby pacjenci pojawili się w ich gabinetach prywatnych, robi się prywatne cesarki w państwowym szpitalu (czytaj naszym szpitalu) to właśnie tak jest a nie inaczej. NFZ kategorycznie nie powinien podpisywać kontraktów z NZOZami co do których ma wątpliwość uczciwego działania. Dlatego nasz szpital nie powinien dostać kontraktu. GDYBY LEKARZE NIE OSZUKIWALI - WSZYSTKO BY GRAŁO JAK W SZWAJCARSKIM ZEGARKU.
    2 Cytuj Zgłoś
  • 29.03.2011 - 19:12
    Aby skończyć te oszustwa z kolejkami do specjalistów, rejestracja powinna być realizowana za pośrednictwem NFZ. Skończą się kolejki a fundusz będzie mógł bezpośrednio nadzorować realną ilośc badań które są dokonywane w ZOZach
    2 Cytuj Zgłoś
  • 14.07.2011 - 14:58
    Nasza szara rzeczywistość - skandal goni skandal... Tak jest kiedy urzędnik podejmuje decyzje bez zastanowienia się jak będą one zrealizowane w praktyce. ech ...

http://interia360.pl/polska/artykul/nfz-znowu-w-akcji-skandal-goni-skandal,46818
    2 1 Cytuj Zgłoś
  • 15.11.2011 - 22:16
    WSPANIAŁA OPIEKA CAŁODOBOWA JEST W MYŚLENICACH JESTEM BARDZO ZADOWOLONA I POLECAM WSZYSTKIM TAM ZAJRZEC W POTRZEBIE !!!!!PO 18.00 GODZ JEZDZA PO DOMACH ZA DARMOOOO NA ZASTRZYKIIII

zgadzam się z mala opieka całodobowa jest wspaniała kierowca wraz z pielegniarka przyjezdza pod sam dom na zastrzyki za darmoooooo dziękujemy PANU DYREKTOROWI I PANI DOKTOR JAKUBOWSKIEJ ZA DOBRE ZORGANIZOWANIE
    4 Cytuj Zgłoś
  • 15.11.2011 - 22:29
    Malla super reklama na dobry pomysł ktoś wpadł.
    A jaką łaskę robią że po 18.00 jezdzą przecież to Ich obowiązek.
    Stwierdzam że dobrego nie trzeba reklamować,sam się reklamuje.
    3 Cytuj Zgłoś
  • 30.11.2011 - 19:02
    Cd. skandalu z nieprzyznaniem kontraktu Poradni Zdrowia Psychicznego NZOZ "Cerebral". W czerwcu Dziennik Polski informował o próbach samobójczych pacjentów:

"Odmowa pieniędzy na leczenie dla NZOZ "Cerebral" w Myślenicach to jedna z najbardziej bulwersujących spraw w tegorocznym kontraktowaniu usług medycznych w Małopolsce. (...)"

Po latach leczenia nagle dowiadujemy się, że nasz lekarz, do którego mamy bezgraniczne zaufanie, jest najgorszy ze wszystkich i teraz mamy iść do obcej osoby i od nowa opowiadać jej historię swego życia - mówi Magdalena Kocemba. - Przecież podstawą skutecznej terapii jest zaufanie do lekarza! Dla wielu z nas wizyta w "Cerebralu" i możliwość rozmowy z lekarzem lub pielęgniarką była jedynym jasnym punktem w życiu - podkreśla. (...)

"Kiedy pacjenci dowiedzieli się, że "Cerebral" nie ma kontraktu, część z nich przestała się leczyć - podkreśla przewodnicząca Komitetu Obrony Praw Psychicznie Chorych. Trzech targnęło się na swoje życie. Niestety, skutecznie. (...)"
    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/malopolska/1151741-samobojstwa-pacjentow-leczonych-psychiatrycznie.html

W styczniu 2011 roku kontrakt na prowadzenie opieki psychiatrycznej przejęła inna nowo otwarta na terenie Myślenic placówka. Teraz niniejsza sprawa znalazła rozstrzygnięcie w sądzie:

"Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przyznał rację przychodni "Cerebral" z Myślenic, której NFZ najpierw odmówił kontraktu, a potem prawa wglądu w dokumentację konkursową. Teraz fundusz musi udostępnić przychodni oferty konkurentów. "

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/malopolska/1194574-temida-po-stronie-cerebralu.html
    5 Cytuj Zgłoś
  • magda majda 03.12.2011 - 16:33
    opieka całodobowa sprawdza się bardzo dobrze !!!
    1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz