Forum » Myślenice

Skandal zafundowany pacjentom przez NFZ.

  • 13 sty 2011

    "Nowy system oceny ofert przy kontraktowaniu świadczeń na lata 2011-2013
    zakończył się skandalem, jakiego już dawno nie było. Mamy chaos, bałagan
    nie do opisania i skrajną uciążliwość dla pacjentów oraz pogardę dla
    poradni specjalistycznych od wielu lat sprawujących opiekę nad pacjentami.(...)
    Kontraktów nie dostało natomiast wiele podmiotów od kilku lub kilkunastu
    lat organizujących poradnie specjalistyczne. Dotyczyło to również
    poradni przyszpitalnych i często jedynych poradni na danym terenie.
    Pacjenci z dnia na dzień stracili opiekę lub będą musieli jechać dodatkowe kilkadziesiąt kilometrów, lekarze i pielęgniarki stracili pracę, zakupiony sprzęt będzie stał bezczynnie, istniejące przychodnie opustoszeją. A ponieważ kontrakty są na 3 lata, to konsekwencje również będą trwały przez 3 lata!(...)
    Nieistotne dla NFZ i nie punktowane było funkcjonowanie od 5-10 lat
    poradni specjalistycznej, nieistotne było sprawowanie przez te kilka -
    kilkanaście lat opieki nad daną populacją pacjentów przez danego
    lekarza. Z czym się to wiązało? Poradnie specjalistyczne gwarantujące
    swoim wieloletnim istnieniem ciągłość opieki mogły nie dostać kontraktów
    i ich nie dostały!(...)"
    Źródło: http://interia360.pl/polska/artykul/kolejny-skandal-z-nfz-w-roli-glownej,42215

    Szanowni Państwo jeśli ktoś z Was wie jak wygląda sytuacja w naszym szpitalu to piszcie.

    3 Cytuj
  • 13 sty 2011

    Kto głosował na PO niech sobie teraz POdziękuję :P

    6 1 Cytuj
  • 13 sty 2011

    Rząd szuka oszczędności tylko nie tam gdzie trzeba, widać, że PO nie ma pomysłu na rządzenie- podniesienie VATu a teraz te jaja z NFZtem- dla nich liczą się zyski a nie biedni ludzie ...

    4 Cytuj
  • 13 sty 2011

    To absurd, co w wymyślił w związku z kontraktowaniem Narodowy Fundusz Zdrowia:
    http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,39245,8918549,Kontrakty_NFZ__Specjalisci__10_pkt__przystawka__35.html#ixzz1ASvuF33p

    2 Cytuj
  • 13 sty 2011

    Ludzie-nie macie pojęcia o polityce, ŻENUJĄCE

    4 Cytuj
  • 13 sty 2011

    Luna, ale Ty ostatnio jesteś płodna tematycznie ;)

    1 2 Cytuj
  • 13 sty 2011

    Z tego co wiem, szpital myślenicki ma problem z poradnią chirurgiczną... kontrakt został podpisany z poradnią w Zakopanem, tutaj pozostaje prywatnie udać się do Telefoniki :)

    Czy to prawda, nie wiem, tak słyszałem z przyszpitalnego źródła.

    3 Cytuj
  • 13 sty 2011

    Dziękuję Lakukaraczio:) Dopiero się rozkręcam...

    3 Cytuj
  • 13 sty 2011

    http://biznes.onet.pl/pustka-w-kasie-nfz,18570,4084750,1,prasa-detal
    W bieżącym roku NFZ przeznaczy na leczenie mniej środków. Ludzie potrzebują porad, leczenia, operacji, zabiegów, a będą musieli liczyć się z otrzymaniem informacji od lekarza, że właśnie wyczerpał się limit. To wbrew Konstytucji, która gwarantuje bezpłatną opiekę zdrowotną.

    2 Cytuj
  • 13 sty 2011

    to napisz petycję do rządu i nie rozczulaj się tak bo nic to nie da

    2 Cytuj
  • 14 sty 2011

    NFZ to sprawka SLD, to chory system zdrowotny, marnowali pieniadze na budowanie wlasnych siedzib zamiast przeznaczyc je na pacjentow

    2 1 Cytuj
  • 14 sty 2011

    Po co komu jakiś NFZ? Zlikwidować ten zbędny twór. MZ powinno się zajmować tylko refundacją leków, a przychodnie i szpitale, to sprawa samorządów i wolnego rynku. Przecież wiadomo, że lekarze zarabiają ogromne pieniądze. Nawet jak nie będą mieli umowy przez parę miesięcy, to nic im się nie stanie. Jakieś porozumienie zielonogórskie chciało parę groszy podwyżki, ale jak się zorientowali w sytuacji, to się wycofali. Trzeba zrobić mądre reformy. Nie jakieś idiotyczne punkciki za świadczenia. Fachowiec, płaca i praca, a przede wszystkim ekonomia i walka z łapówkarstwem i układami.

    1 Cytuj
  • 14 sty 2011

    To znaczy, że nasze recepty są wypisane na czarno, przez nie uprawnionego lekarza i my ich nie będziemy mogli zrealizować w aptece, na normalnych warunkach? Zastanawiające? Zobaczymy.

    1 Cytuj
  • Jagienka Mur. 15 sty 2011

    Chciałam zarejestrować się do poradni neurologicznej /chory dysk w kręgosłupie/, ale p. dr Podrecka poinformowała mnie, że to teraz prywatny gabinet. M. in za moje pieniadze odpicowany a teraz mam gnać na drugi koniec miasta do "Cersus"/dawna Telefonika/? Przy szpitalu nie podpisano kontraktu z rehabilitacją. Mam pytać ok 30 I, może jeszcze podpiszą kontrakt!!

    1 Cytuj
  • 15 sty 2011

    [quote=gość: informator] Z tego co wiem, szpital myślenicki ma problem z poradnią chirurgiczną... kontrakt został podpisany z poradnią w Zakopanem, tutaj pozostaje prywatnie udać się do Telefoniki :)

    Czy to prawda, nie wiem, tak słyszałem z przyszpitalnego źródła. [/quote]

    Bzdura.

    Wszystkie poradnie specjalistyczne są kontraktowane powiatowo, tzn. przed postępowaniem fundusz podaje ile pieniędzy pójdzie na dany rodzaj poradni na dany POWIAT. A więc nikt z Zakopanego nie może wziąć nic nikomu z Myślenic. Wykaz poradni jest na stronie funduszu http://www.nfz-krakow.pl/stronadlapacjenta i tak poradnie chir. ogólnej zakontrakowane przez NFZ w naszym powiecie są trzy: w szpitalu, w telefonice, oraz IPL Jacek Wójcik Dobczyce Rynek 16 (wszystko z w/w źródła).

    Co najwyżej w szpitalu mogą ponarzekac na samych siebie że nie potrafią się przyłożyć do kontraktowania i dostają mało punktów.

    1 Cytuj
  • 16 sty 2011

    http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,8894893,Gdzie_sie_leczyc__Walka_o_kontrakty_z_NFZ_wciaz_trwa.html
    Oddział neurochirurgii w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu nie dostał kontraktu. Ciekawe gdzie będą wożeni narciarze z urazami głowy?
    Chyba, że są jakieś nowe, pomyślne informacje w tej sprawie?

    Ps. Kto w naszym szpitalu zajmuje się opracowaniem ofert konkursowych?

    2 Cytuj
  • 17 sty 2011

    Co do szpitala w NT i neurochirurgii to jest tak że NFZ twierdzi że urazami może się zająć ortopedia. Z tym że wzięto kontrakt z NTargu któy obsługiwał pacjentów nagłych i planowych do szpitala św. Rafała (scanmed) w Krakowie który otworzył taki oddział ale loeczy tylko pacjentów planowych. Szkoda że tak to jest robione bo do NT kupili masę sprzętu, zorganizowali oddział, specjalistów no i klapa. Za to NT dostał kontrakt na oddział wewnętrzny ze szpitala miejskiego w Rabce (który trzeba by zamknąć w tej sytuacji) ale i tak są problemy. Więcej o obu "aferach" na podhale24.pl

    Zresztą wszędzie gdzie nie ma kontraktu tak jest - sprzęt, lekarze, pielęgniarki, pacjenci... i nie ma pieniędzy. Dawniej kto miał dotychczasowo kontrakt miał (raczej) go przedłużanego, ale NFZ broni się tym że zgodnie ze wszelkimi ustawami itp. itd., po spełnieniu odpowiednich wymagań, decydująca jest CENA a nie ten kto już ma działającą poradnie/oddział. Zadarzyło się nawet że NIK (chyba... albo UOKiK?) nałozył na NFZ karę za to właśnie że faworyzuje w postępowaniach konkursowych te podmioty które już świadczą usługi w odniesieniu do tych które dopiero to planują. Niby tak jest sprawiedliwie, bo skoro jeden ma w/w składniki, i drugi, to niech świadczy usługi ten kto robi to taniej. I tak byłoby dobrze gdyby chodziło np. o budowanie drogi.

    Ale jest to bezsensu w momencie kiedy samorządy starają się o różne dodatkowe pieniądze dla przychodni/szpitali (lepiej lub gorzej ale jednak), inwestuje w sprzęt, kadry i remonty, po czym nie dostaje kontraktu. A często sami lekarze podkradają punkty macierzystym szpitalom. Wg mnie w sytuacji kiedy środki są ograniczone, to szpitale (nie ważne publiczne czy prywatne) które świadczą kompleksowe usługi powinny mieć monopol, albo chociaż pierwszeństwo, w przyznawaniu środków przed placówkami małymi/wybierającymi same dochodowe usługi. Wtedy te wszystkie inwestycje miałyby sens i za cenę nie idealnie sprawiedliwego i rynkowego podziału środków mielibyśmy silne i kompleksowe placówki. Wg mnie lepiej jest choremu dojechać te 20km do np. szpitala w myśl, jeśli miałby 20 poradni specjalistycznych z zapleczem oddziałowym niż do skromnego gabineciku na miejscu. Tyle że akurat u nas ani szpital się o to nie stara, lekarze wolą zgarniać większą kasę tworząc nzozy, a pacjenci mieć lekarza na miejscu ale pracującego w szpitalu w Krakowie.

    1 Cytuj
  • 17 sty 2011

    [quote=Luna] http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,8894893,Gdzie_sie_leczyc__Walka_o_kontrakty_z_NFZ_wciaz_trwa.html
    Oddział neurochirurgii w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu nie dostał kontraktu. Ciekawe gdzie będą wożeni narciarze z urazami głowy?
    Chyba, że są jakieś nowe, pomyślne informacje w tej sprawie?

    Ps. Kto w naszym szpitalu zajmuje się opracowaniem ofert konkursowych? [/quote]

    Jeżeli nie jest jeszcze obstawione to stanowisko proponuję Lunę:)

    2 Cytuj
  • 17 sty 2011

    Mona, dzięki, że o mnie pomyślałaś ale już mam pracę, którą lubię:) Nie zamienię bezpośredniego kontaktu z ludźmi na tworzenie nudnych dokumentów...

    3 Cytuj
  • 1 mar 2011

    Kolejna odsłona skandalu zafundowanego przez NFZ:

    "Prokuratura sprawdza, czy NFZ popełnił przestępstwo
    NFZ sfałszował dokumentację - podejrzewa kierownictwo NZOZ "Cerebral"(...)"
    źródło:
    http://www.dziennik.krakow.pl/pl/aktualnosci/malopolska/1124898-prokuratura-sprawdza-czy-nfz-popelnil-przestepstwo.html

    2 Cytuj
  • 2 mar 2011

    Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę ,a bez dochodzenia wiadomo co jest grane.Wystarczy sprawdzić kto wygrał i już wiadomo że miał "większą siłę przebicia" a jak to zrobił to już trudniej będzie udowodnić

    1 Cytuj
  • 2 mar 2011

    Zapewne jeszcze wiele osób-zwłaszcza tych mających małe dzieci nie wie,że od 1 marca nie ma dyżurów całodobowych..kolejna niespodzianka ..pielęgniarka tez w godzinach wieczornych nie zrobi zastrzyku-chyba ,że prywatnie tak wiec mamy "zieloną wyspę"

    1 Cytuj
  • 2 mar 2011

    sliwa13:) To zapewne będą przyjmować na Oddziale Ratunkowym, a czy to chodzi o poradnię Dr. Jakubowskiej, czy o tę poradnię co Dyrektor przejął.

    1 Cytuj
  • Jagienka Mur. 2 mar 2011

    U nas w przychodni wisi kartka, że opieka całodobowa jest na telefon /dzwonić/
    i tu numery telefonów:
    12 273 03 82,
    12 273 03 55
    12 273 20 00
    Odpiszcie sobie, bo może się przydać!

    1 Cytuj

Odpowiedz