Forum » Myślenice

ZARABIE: zaniedbane - czy ktoś to widzi?

  • 31 mar 2011

    Hehe.. nawet się pod tym artykułem nie podpisał bo by Go wszyscy śmiechem zabili :)))

    Burzenie to jedno co w Myślenicach i naturze i władzom idzie najlepiej, z budowaniem/odnawianiem/"rewitalizacją" JEST BARDZIEJ NIŻ ŹLE !

    Cytuj
  • 31 mar 2011

    Kpina w żywe oczy, robienie z czytelników debili!
    Zarabie jest zaniedbane i nic się na nim nie dzieje, no chyba że za cały rozmach prac budowlanych ma robić jedna koparka i ciągnik zbierający gałęzie

    Cytuj
  • 31 mar 2011

    Ale nasze władze chwalą się ile to nie zrobiły na Zarabiu od pierwszej powodzi (maj 2010). Za chwilę będziemy mieć 1 rocznicę a prace na Zarabiu aż w rękach się palą. Żenujące.

    Cytuj
  • 31 mar 2011

    Podobno w pierwszą rocznicę powodzi delegacja z UMiG z burmistrzem i radnymi ma uroczyście złożyć wieńce na tym co kiedyś było wizytówką M-nic

    Cytuj
  • 31 mar 2011

    Zarabie jest przykładem jak można zaprzepaścić szansę a czasy świetności ma za sobą.
    Jest przykładem do czego doprowadziły władze po 1989 roku gdy nie myśli się perspektywicznie tylko byle do następnych wyborów.Utopione miliony w coś co od początku skazane było na porażkę-rdzewiejący wyciąg,stacja narciarska i nieszczęsna strzelnica.Tym nie przyciągnie się turystów ani mieszkańcy też nie mają z tego wielkiego pożytku.Przecież nikt nie będzie przyjeżdżał tutaj postrzelać-to nie Dziki Zachód czy Palermo?

    Cytuj
  • 31 mar 2011

    Stary wyciąg był niegdyś chlubą Myślenic - istotnie inwestycja była ok, w przeciwieństwie do błędnych decyzji tj. wyciąg narciarski, strzelnica....... co jeszcze ciekawego się tam pojawi?

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 31 mar 2011

    Szanowni Panowie!
    Nie wyssawajcierz z palc jakobysz nie zrobiono na Zarabie? A na co nibysz wydano dwa milion?
    zezpowarzamniem
    Zdzichó

    Cytuj
  • 1 kwi 2011

    Nie ma to jak wiosenny spacer po błotku na zarabiu wzdłóż raby i te zielone drzewa mmm...

    Żenada i smutek. Mieszkańcy powinni zorganizować pikietę na rynku przed urzędem miasta, odnośnie tego co nasze władze tam robią. Sądze że na burmistrzu wylądowało by niejedno jajko albo pomidor. Należy mu się. Osobiście jestem wściekły z powodu takiego stanu rzeczy. Minęła masa czasu od powodzi...

    Cytuj
  • 1 kwi 2011

    Zdzichó właśnie przypomniał istotną rzecz. Wszyscy narzekamy na bałagan na Zarabiu a przecież gmina wydała (jak sami głoszą) DWA MILIONY ZŁOTYCH na usuwanie skutków powodzi.
    Ta kasa dotyczyła całej gminy ale nie obejmowała na przykład odbudowy i zabezpieczenia brzegu koło coopera.
    Pytanie jest - na co konkretnie wydano te pieniędze skoro jest taki bałagan!

    Cytuj
  • 1 kwi 2011

    Idąc wzdłuż Raby w stronę Dolnego Jazu można się zaplątać w stosy śmieci. Widać, że są to jeszcze rzeczy naniesione przez wezbraną rzekę, bo część śmieci znajduje się na drzewach. Niektórzy mieszkańcy chyba postanowili dorzucić coś od siebie, bo przybywają nowe "świeże" odpady. Wstydźcie się!

    Cytuj
  • adzygmunt 1 kwi 2011

    Szedłeś prawym czy lewym brzegiem? Ja szedłem lewym gdzieś od wysokości stadionu w górę do dolnego jazu. Właściwie to jest nie do opisania. Muł, glina, żwir, krzaki obwieszone płachtami plastikowych firanek do wysokości 2 metrów, a pod nogami brud jak po tsunami poczynając od opon i lodówek po plastikowe dziecięce klapki i wiaderka!

    Cytuj
  • 1 kwi 2011

    [quote=Gascan] Mieszkańcy powinni zorganizować pikietę na rynku przed urzędem miasta [/quote]
    Tzn. kto to miałby być ???
    Weź pod uwagę % wyborców Ostrowskiego...

    Co się stało to szybko się nie odstanie, klamka (na wyborach) zapadła :(((

    Cytuj
  • 2 kwi 2011

    No tak, a w Myślenickiej UMiG chwali się ile to w ciągu roku na Zarabiu zrobili. Żenująca postawa.

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    Jako tubylec i ja czuje potrzebę zabrania głosu w tej sprawie. Też mnie denerwuje widok /przerażający/ Zarabia. Ale czy czasem usprawiedliwienia tego stanu rzeczy nie należałoby poszukiwać w:
    - nieprzewidywalności zdarzenia / powodzi/ i w czasie w którym ono nastąpiło / realizacja budżetu, koniecznośc jego zmian - czas trwania, itd.../
    - skomplikowanej procedurze / tereny sąsiadujące z rzeką - chyba inny właściciel/
    - kosztach robót / mnie włos sie na głowie jeży jak słyszę o należnościach jakie pobieraja firmy za wykonanie inwestycji/.
    Zgadzam sie z ogólnym poglądem, że czas nagli i władze lokalne powinny dołożyć w2szelkich starań by jak najszybciej doprowadzić to zapyziałe Zarabie do właściwego stanu, by rzeczywiście stały się one wizytówką naszego miasta. Jak uda się ściągnąć przyjezdnych to inwestycje które powstały staną się zapewne dochodowe.

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    wszyscy narzekający, jak wam to tak bardzo przeszkadza to czemu nie pozbieracie tych śmieci sami? przecież do zrobienia porządku potrzeba dużej ilości osób,więc może Trzemeśnianie chętnie pomogą Myślenicom skoro przyjeżdżają tutaj na spacer

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    Proszę nie zapominać, że Raba ma dwa brzegi. Ten od strony kortów może również wstrząsnąć. Na ostatniej sesji wnioskowałem o jego uporządkowanie, a co z tego wyjdzie zobaczymy.

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    Pikiety o Zarabie....
    Zróbcie pikiety o ceny cukru! To i ja się przyłaczę. Ja tu kombinuje jak po wypłacie zrobic zakupy żeby z torbami nie pójść w cholere jeszcze tego samego dnia i wszyscy sie z tego cieszą. To Wam nie przeszkadza że Rząd wali nas za przeproszeniem w odbyt i ma z tego radoche? Lepiej płakać na forum że śmieci leżą koło jakiejś Raby na jakimś Zarabiu w jakiś Myślenicach... To sie da pozbierac! Wystarczy włozyć rękawice wampirki i do dzieła! Zamiast wylewać daremne żale które każdy w Urzędzie ma w tyłku. Płakać to trzeba nad tym szmbem które się na nas leje z wyższych pólek... Bo tu na własą rekę już nic nie poradzimy. Cukier na eksport idzie taniej niż do polskich sklepów... A Wy tu o błocie na Zarabiu piszecie...

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    lakukaraczia w szole nalzało się uczyć, wtedy byś nie miała problemów z dobrą pracą. Uzupełnie twoje braki z ekonomi i oświcę cie, że na wzrost żywności większego wpływu rząd nie ma. NAjważniejszym czynnikiem kształtującym ich ceny jest popyt i podaż na rynku Polskim i światowym a taże nieurodzaj (zeszłoroczne powodzie).

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    Osi, pracę mam dobrą. Ale duże wydatki. To primo. A secundo - jeśli uważasz że zeszłoroczna powódź jest przyczyną tego, że w miesiącu marzec 2011 roku cena cukru wzrosła o 200% to lepiej zostań dalej sobie w słodkiej nieswiadomości studencika ekonomii, teoretyka mechanizmów rynkowych. To twórcze, że odnosisz sie do rynków światowych gdzie pomimo wielu różnych czynników cena tego nieszczęsnego cukru jest niższa niż w Polsce. I gdzie polski cukier jest sprzedawany taniej niż do polskich hurtowni. Paliwa też mamy drogie przez powódź. Zapewne.
    Czy Ty nie widzisz że robią nas w balona? W niemczech paliwo kosztuje porównywalnie do naszego a zarobki sa 4-krotnie wyższe... To każdy wie A Ty uważasz, że trzeba sie pienić o błoto na brzegu raby po zeszłorocznej powodzi, bo cena cukru i benzyny jest u nas super i ok i zrozumiala? Prosze, Cie... Nie sprzedawaj mi ekonomicznych truizmów w imię POpulistycznej partii...

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    Przeraża mnie twoja lekkomyślność. Jeśli chodź trochę masz rozumu w głowie wiesz dobrze że za ostatnimi wstrostami cen paliwa stoi OPEK, wojna w Libii i niespokojna sytuacja społeczno-gospodarcza w krajach arabskich. W imieniu PO, przepraszac cię za to ze P.Tusk wywołał wojne w Libi.
    W odróżnieniu od ciebie mechanizmy rynkowe nie są dla mnie obce, dlatego nie szukam winnych w tych co nie trzeba.
    Co do ceny cukru - mam propozycję, przestań słodzić dwie łyżeszki po nie będzie cię to finansowo boleć i na tusze ci pomoże.
    Trzeba być kreatywnym !!!

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    OPEK... Wojna w Libii...
    Osi... dlaczego wojna w Libii nie ma wpływu na cene paliwa w Niemczech... we Francji... Nie taki jak w Polsce...
    Dlaczego Polska jako jedyny kraj środkowoeuropejski podpisała umowe z Gaspromem na prawie 40 lat? Dlaczego Czesi nie byli tacy głupi?
    Dlaczego Polska już pcha sie do Libii na pseudo-pokojową misje?
    Czy to Kwaśniewski czy Kaczynski czy Komorowski cała Polska polityka jest zawsze taka sama... Zgubna. Tyle lat historii i jesteśmy nikim w Europie. W Szwajcarii ryby są tańsze niż w Polsce która na całej niemal północnej granicy ociera się o morze...
    To wszystko są durne i nieodpoweidzialne decyzje polityków. Od wielu lat wstecz. Nie obwiniaj europy i świata i wojen na bliskim wschodzie za stan naszej gospodarki.

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    Nie będę komentować twojego postu bo musiałbym cię obrazić. Zapraszam na lekcję ekonomii.

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    Ja zapraszam na lekcje zdrowego rozsądku. Bo ekonomia to tylko.... ekonomia. Tego można sie nauczyć tak samo platonicznie jak historii w liceum. Ale nie mieć z tego nic.
    Pozdrawiam.

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    Dochodzę do wniosku , że masz pewne zaburzenia emocjonalne polegające na nie odróżnianiu dobra od zła, czarnego od białego ect.... Polecam psychologa.

    Cytuj

Odpowiedz