Forum » Myślenice

Dofinansowanie na kolektory słoneczne

  • 12 sty 2009

    Witam!
    Czy w Myślenicach jest możliwość otrzymania dofinansowania na założenie kolektorów słonecznych w domu jednorodzinnym? Ktoś z Was może ogrzewa dom w ten sposób?
    Wiem, że w Krakowie jest to możliwe (wszystkie informacje zainteresowani znajdą w internecie), a co z Myślenicami?

    Cytuj
  • 13 sty 2009

    Pamiętam jakiś czas temu przysyłali ankiety do domów dla chętnych na założenie kolektorów, chyba chcieli całe miasto w ten program wciągnąć, z nieoficjalnych źródeł wiem że podobno zainteresowanie projektem przerosło najśmielsze oczekiwania i zrezygnowano, ale tak jak mówię to nie musi być prawdziwa informacja. Może ktoś wie coś więcej na ten temat?

    Cytuj
  • 29 sty 2009

    Tak, wiem o ankietach, bo weszłam w posiadanie pisma z Urzędu Gminy. Rzeczywiście spore zainteresowanie okazało się problemem (czego nie rozumiem) i projekt dofinansowania upadł. Mam nadzieję, że coś się teraz zmieni, skoro mamy przechodzić na odnawialne źródła energii...

    Cytuj
  • 29 sty 2009

    Myślałem że kolektorami ogrzewa się wodę a nie mieszkania

    Cytuj
  • Wojciech 29 sty 2009

    A myślisz że co jest w kaloryferach??:P:P

    Cytuj
  • 1 lut 2009

    Moim zdaniem takie kolektory to super sprawa, same plusy widzę. Naprawdę strasznie szkoda że z projektu nici, a może jeszcze wrócą do tego pomysłu, wszak we Mszanie system wypalił i chyba działa jak należy, skoro im się udało dlaczego my mamy być gorsi?

    Cytuj
  • 1 lut 2009

    http://www.powiat-myslenice.pl/PHPNuke/modules.php?name=News&file=print&sid=844
    no i wszystko jasne...
    po co coś zaczynać, rozdmuchiwać, propagować i się WYCOFYWAĆ?

    Cytuj
  • 10 lut 2009

    Taaa... odpowiedzialności się przestraszyli :[

    Cytuj
  • 15 lut 2009

    albo nie spodobala sie komus opcja ze ta technologia stanie sie zbyt popularna i spadnie zuzycie gazu i dochody dla dla firm energetycznych...

    Cytuj
  • Marzena 3 mar 2009

    Dokładnie Sylar , dokładnie :)

    Cytuj
  • 24 sie 2009

    http://www.dziennikpolski24.pl/Artykul.100+M52de2ee2486.0.html

    Jak czytam cos takiego to mnie trafia. A u nas mikt sie tym nie zajmie. Obietnice na poczatku a potem d....pa. A moze powiemy Burmistrzowi ze na pewno nie da rady tego zalatwic. I to jeszcze przed wyborami.....

    Cytuj
  • 24 sie 2009

    Zamontowałem solary w swoim domu sądząc, że podepnę się pod jakiś program dofinansowania. Niestety ta sprawa w naszych samorządach jest martwa. Wybuliłem więc 12 tys zł i na ich zwrot czekał będę ~10 lat.
    A teraz kilka ostrzeżeń: solary ogrzewają tylko ciepłą wodę do kąpieli, mycia, itp Do wspomagania ogrzewania potrzeba pieca c.o., który ma taką możliwość (wymiana pieca - dodatkowy koszt). Instalacja pracuje od maja do września; w pozostałe miesiące włącza się i miele wodę /pobierając na to ileś tam prądu/ale nie dogrzeje jej do tych ~50 st. C.
    Latem płacisz więc mniej za gaz ale przecież latem i tak płaciłeś niewiele. Za to w rachunku pozostają do zapłacenia tzw. koszta stałe a to jest ok. 50,- zł/m-c.
    w sumie - bez dopłat nie za bardzo jest po co w to wchodzić.

    Cytuj
  • 24 sie 2009

    Cyt.w sumie- bez dopłat nie za bardzo jest po co w to wchodzić-nareszcie zdanie kogoś kto na własnej skórze przekonał się jaki to interes.Lobby ekologiczne robi ludziom wodę z mózgu jakie to oszczędności a w praktyce wychodzi na to że największy interes robią producenci urządzeń oraz sami ekolodzy żywiący się w różnych fundacjach na które wszyscy płacimy.Ciekawią mnie głosy innych którzy zamontowali podobne urządzenia i wyliczenia ile to zyskali ????

    Cytuj
  • 24 sie 2009

    Ja też słyszałam że Gmina podobno zrezygnowała z dofinansowań na solary, tak się mówiło jakiś ponad rok temu. A teraz w tej kwestii niewiele się zmieniło. Powinni wznowić ten projekt, tym bardziej że w naszej Gminie istnieje kilka firm oferujących usługi w tym zakresie. Ale przecież nie każdego stać na solary, a dofinansowanie by się sprzydało, bo to inwestycja na długie lata i z pewnością opłacalna.

    Cytuj
  • 24 sie 2009

    http://www.instal-solar.pl/images/pliki/technika_solarna.pdf - znalazłem takiego jednego linka jednej z miejscowych firm, mój znajomy zakładał u nich solary i jak na razie jest zadowolony. W linku znajdziecie informacje na czym ten system polega. Miłego czytania.

    2 Cytuj
  • 24 sie 2009

    Wybaczcie ale efekty tych działań są rzadne. Oszczędności mizerne i pozyskanej energii mało. Dlatego lepiej skupić się na godpodarce odpadami, które są udręką dla innych gmin i powiatów i pomóc im rozwiązać ten problem popżez składowanie ich na i tak już zniszczonej Borzencie.
    Można wtedy też na tym zarobić dochody, za które można rekultywować to stare wysypisko a jak zostanie to opłacić halę sportową. A jak można zarobić na tych bateriach słonecznych?
    Tylko strata.
    Dlatego UMiG przezornie się nie zajmuje tą energią, bo jest jej mało i jest droga. A z odpadów z czasem też można produkować tanią energię popżez spalanie.
    pozdrawiam
    Zdzichu

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    Na wiosnę ma ruszyć program dofinansowania kolektorów i całej reszty z tzw. „programu szwajcarskiego”. Pieniądze daje na to rząd Szwajcarii a nie gmina, maksymalne do 80% inwestycji. Problem jest taki chyba, że chyba wszystkie gminy południowej polski przystąpiły do programu poza jedną, proszę zgadywać, która.

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    Ja się poddaję bo i tak nie zgadnę :(

    ;)

    Cytuj
  • Franek Woźniak 14 wrz 2009

    Cyt. xXx - "...chyba wszystkie gminy południowej polski przystąpiły do programu ..."
    Czy to jakiś ogólnopolski projekt? i, na ile pewne masz te informacje?
    A co do gminy,która NIE to mam swój typ ale go nie zdradzę. pzdr

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    Prosze bardzo tu jest cala informacja;
    http://rds.yahoo.com/_ylt=A0geusu_Pq5KPoQAgR5XNyoA;_ylu=X3oDMTByamlqaW9mBHNlYwNzcgRwb3MDMwRjb2xvA2FjMgR2dGlkAw--/SIG=13fithvg6/EXP=1253019711/**http%3a//www.biawar.com.pl/index.php/download-document/121-wsparcie-finansowe-inwestycji.html
    Info jest w formie PDF ktora mozna zapisac na dysku lub wydrukowac. Mam nadzieje ze pomoze to wyjasnic niektore watpliwosci.

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    Kolektory to taki swoisty bumerang. Pewnie przed wyborami powróci, bo kto nie ma smaka powiesić panelu na dachu.
    Same korzyści i wszyscy o tym wiedzą, ale już kiedyś pokazali nam gdzie mają kolektory. Chętnych było sporo, ale słyszałem że o tym kto dostanie ten przywilej decydowała kolejność złożonych wniosków. Więc nie bardzo mnie przekonuje że zrezygnowano z projektu ze względu na zbyt duże zainteresowanie. Raczej obawiał bym sie uczciwosci w rozstrzyganiu , które wnioski zmieściły sie na liście.

    Cytuj
  • 15 wrz 2009

    Oto informacja pojawiająca się na wielu internetowych portalach gmin i miast.
    Dofinansowanie budowy kolektorów słonecznych odbywać się będzie z funduszy tzw. programu szwajcarskiego, do którego miasto/gmina wystąpi wspólnie ze Związkiem Gmin Dolnego Dorzecza Rzeki Raby - koordynatorem projektu. Warunkiem jest zainteresowanie tego typu inwestycjami ze strony mieszkańców . Jeżeli starania zakończą się sukcesem , zakupy i montaż kolektorów słonecznych będą dofinansowane w roku 2010.

    p.s.
    Kto zawalił sprawę w Myślenicach ? Szkoda pieniądze za friko nie z kasy miasta.

    Cytuj
  • 15 wrz 2009

    Przecież władze myślenickie wzięły chyba rozwód ze Związkiem Gmin Dorzecza Rzeki Raby. Wiec teraz obrażone nie pójdą do nich jako koordynatora. No chyba ze coś mi się przesłyszało.

    Cytuj
  • 15 wrz 2009

    Jeżeli faktycznie tak było, to pora schowac urażoną dume w kieszeń i ruszyc cztery litery, bo oni sa dla nas , nie my dla nich.
    Będzie szansa na dofinansowanie wiec nie tylko warto co trzeba z niej skorzystać. Chetnych na kolektory nie zabraknie i oby wszystko przebiegło uczciwie, tu mam małe wątpliwości...

    Cytuj
  • 15 wrz 2009

    No, dlatego teraz jest Związkiem Gmin Dorzecza Rzeki Raby a nie Górnej.

    Cytuj

Odpowiedz