Forum » Myślenice

Rzeź drzew

  • 2 lut 2011

    Taki_Gościu nie potrzebuję tam być. Znam park i znałam te drzewa. Teraz to będzie dla mnie miejsce rzeźni i będę go unikać. Dla mnie drzewa mają wyjątkowe znaczenie.

    1 1 Cytuj
  • 2 lut 2011

    Ja ze swojej strony mogę jedynie wyrazić uznanie dla wrażliwości na przyrodę w jej kobiecym wydaniu.. i jak tu nie zgodzić się z Lejbem Fogelmanem? http://facet.onet.pl/oni/polska-to-raj-dla-mezczyzn,1,4157740,artykul.html :-). Z męskiego punktu widzenia, biorąc pod uwagę stan z dnia wczorajszego, wycinka jest selektywna i zapewne w przypadku niejednego drzewa konieczna. Nie zapominajmy o zalecanych odległościach pomiędzy poszczególnymi okazami, co sprzyja ich prawidłowemu rozwojowi. Na pewno opinie wyrażane na tym forum, jak też podjęte działania poza nim, uświadomiły wielu osobom jaką wartość dla Myśleniczan mają te drzewa; mogły one wpłynąć na ograniczenie ilości sztuk wytypowanych do likwidacji (przypomnę, że na ok. 1200 okazów przymierzano się wstępnie do wycinki ponad 500, tymczasem z tego co widać, ilość będzie zdecydowanie mniejsza), lecz na ostateczne oceny poczekajmy jeszcze, gdyż panowie w parku nie skończyli...

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    Luna najlepiej sie z tąd wyprowadź. Wreszcie będzie świeże powietrze i ani drzew nie będzie trzeba.

    2 Cytuj
  • Dorota Ruśkowska 2 lut 2011

    [quote=Luna] rzeź drzew w naszym parku:
    http://www.dziennik.krakow.pl/pl/galerie/regiony/region-myslenicki/1115148-wycinki-drzew-w-parku-na-myslenickim-zarabiu.html [/quote]
    płacze......to draństwo,zwykłe draństwo.30 lat nikomu ich ilość nie przeszkadzała.teraz jest źle.Jestem pewna ,ze potem park będzie łysą polaną na której walają sie butelki,stare reklamówki,papierzyska.Nikt o to nie będzie dbał.Nie będzie tylko szumu liści,cienia drzew i śpiewu ptaków,bo kto założy gniazdo na autostradzie.Drzewa umierały płacząc.Draństwo

    2 1 Cytuj
  • 2 lut 2011

    A teraz to tam niby co jest? Przeprowadź się do lasu będziesz mogła się przytulać do drzew.

    1 1 Cytuj
  • 2 lut 2011

    Szkoda słów na takie dictum acerbum...

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    Jestem przekonana, że część kobiet żyje w innym świecie... Mam na myśli świat wewnętrzny.

    "(...)Ciekawość odkrycia zupełnie innego świata. Przecież kobieta włączona jest w łańcuch życia, całe misterium życia w niej się odbywa. To są rzeczy, o których mężczyzna rozmyśla, do których czasem się zbliża, o których pisze – a ona to po prostu ma. Ze spotkania z kobietą dla mężczyzny wynikają niezwykle ciekawe sprawy, których bez niej nigdy by nie dotknął.(...)" http://facet.onet.pl/oni/polska-to-raj-dla-mezczyzn,1,4157740,artykul.html

    Ci mężczyźni, których serca są ślepe jeszcze i niezdolne do miłości nie są w stanie pojąć naszego duchowego połączenia ze wszystkim co istnieje. Archetyp Wielkiej Matki, Szamanki itd. mówią same za siebie. Kobiety są blisko natury i jej cyklów. Od kobiety życie się zaczyna i do kobiety powraca. Jakże ważna symbolika: ciało, po które przychodzi Śmieć pochłania Matka - Ziemia. Ta sama Ziemia daje życie i jest jego żywicielką. Pewnie większość osób nie zastanawia się nad kwestiami, o których piszę, bo kto w tym konsumpcyjnym świecie stara się poznać siebie i duchowy wymiar Życia. Ludzie najczęściej traktują innych jak towar, bez należnego szacunku i uważności. Samych siebie też zwykle tak traktują...
    Jeśli więc ludzie do siebie samych nie mają szacunku, to dlaczego mieliby ten szacunek okazywać drzewom czy Życiu jako takiemu. A Życie jest cudem i widać to na każdym kroku. Trzeba tylko otworzyć oczy:)

    1 1 Cytuj
  • Dorota Ruśkowska 2 lut 2011

    [quote=gość: gajowy] A teraz to tam niby co jest? Przeprowadź się do lasu będziesz mogła się przytulać do drzew. [/quote]
    Przytulam sie do drzew w nadziei,ze któregoś dnia pojawi sie tam gajowy.I co ? I nic. Nie ma Go. Bo siedzi tutaj i mędrkuje chachachacha

    1 1 Cytuj
  • o.Tadeusz 2 lut 2011

    Gajowy zanim przytulisz się do drzewa to kopnij w nie ze dwa razy szkoda żeby osy pogryzły ci małego.

    2 Cytuj
  • 3 lut 2011

    [quote=trekk] Ja ze swojej strony mogę jedynie wyrazić uznanie dla wrażliwości na przyrodę w jej kobiecym wydaniu.. i jak tu nie zgodzić się z Lejbem Fogelmanem? http://facet.onet.pl/oni/polska-to-raj-dla-mezczyzn,1,4157740,artykul.html :-). Z męskiego punktu widzenia, biorąc pod uwagę stan z dnia wczorajszego, wycinka jest selektywna i zapewne w przypadku niejednego drzewa konieczna. Nie zapominajmy o zalecanych odległościach pomiędzy poszczególnymi okazami, co sprzyja ich prawidłowemu rozwojowi. Na pewno opinie wyrażane na tym forum, jak też podjęte działania poza nim, uświadomiły wielu osobom jaką wartość dla Myśleniczan mają te drzewa; mogły one wpłynąć na ograniczenie ilości sztuk wytypowanych do likwidacji (przypomnę, że na ok. 1200 okazów przymierzano się wstępnie do wycinki ponad 500, tymczasem z tego co widać, ilość będzie zdecydowanie mniejsza), lecz na ostateczne oceny poczekajmy jeszcze, gdyż panowie w parku nie skończyli... [/quote]
    Ja zaś w całości podzielam zdanie ttrek'a.

    Do p. Doroty.

    Pani jako mieszkanka Zarabia powinna mieć inne zdanie na temat wycinki drzew. Na pewno miała Pani okazję spacerować po burzy po Zarabiu i na pewno widziała Pani połamane gałęzie leżace na chodniku i ulicy wzdłuż parku, a także na alejkach. Te drzewa stanowiły zagrożenie dla ludzkiego życia. Niestety, ale stare, przegnite wewnątrz wierzby i iwy to drzewa nadające się tylko do wycinki. Proszę zresztą porozmawiać z p. Kowalem leśniczym, który mieszka naprzeciwko parku. Myślę, że zmieni Pani zdanie wysłuchawszy jego opinii.

    1 1 Cytuj
  • 3 lut 2011

    Tak, zapytajcie go też przy okazji ile razy w kadencji obecnego burmistrza choć raz były tam służby dbające o park? Uniemożliwiając niestosowne komentarze dodam że chodzi mi o ekipę która wycina suche gałęzie ze starszych drzew i przycinała przerośnięte krzewy? Ciekawe. Przez tyle lat pod okiem Jaśnie Pana ignorowano "zagrożenie" ze strony "złych" starych drzew a teraz się je wycina "w celu rewitalizacji". Śmieszne. Jako ripostę użyłbym standardowe zdane ale nie lubię się powtarzać. Niech żyje Król!!

    1 1 Cytuj
  • 3 lut 2011

    Podzielam zdanie Mysleniczanina007. Drzewa należy systematycznie pielęgnować podobnie jak krzewy i kwiaty. W przypadku parku mamy wieloletnie zaniedbania, a teraz bezsensowną rzeź. To jest karygodne.

    Taki_Gość napisał:

    "(...)Proszę zresztą porozmawiać z p. Kowalem leśniczym, który mieszka naprzeciwko parku. Myślę, że zmieni Pani zdanie wysłuchawszy jego opinii."

    Szanowny Taki_Gościu zapytaj proszę Pana Kowala leśniczego o zasady gospodarki leśnej. Zapewne powie o konieczności systematycznej pielęgnacji drzew.
    Z drugiej strony drzewa w lesie hoduje się głównie do przyszłej wycinki (niestety). W parku natomiast rosną w nieco innym celu... To leśniczy też pewnie wie.

    1 1 Cytuj
  • 3 lut 2011

    Ogłoszenie:
    Drzewo do kominka tanio kupię, może być w metrówkach najchętniej liściaste, może być z byłego parku, bo widze dużo zdrowych okazów leży.

    p.s. Panie park, był Pan kiedyś dzieckiem? Nie, to radzę spróbować, bo na starośc moze nie być co wspominać pozostanie tylko zdziadziałe narzekanie na szum i na ludzi.

    1 Cytuj
  • 3 lut 2011

    Wycinkę drzew robią teraz, żeby laicy nie poznali, które drzewo zdrowe, a które chore? Sprytnie.

    Panie park - przeszkadzają Panu dzieci, więc wnioskuję, że pewnie swoich Pan nigdy nie miał, wnuków też? To przykre, ale takie życie. Niemniej jednak każdy ma prawo chodzić do parku, a cisza nocna obowiązuje w godz. 22-6, więc w pozostałych godzinach dzieci mogą się swobodnie bawić. Jeśli chce Pan ciszy i drzew, to proponuję las, jest rzut beretem od Zarabia. Tam też posiedzieć można, a jak się siedzi zupełnie cicho, to i sarna przyjdzie.

    1 Cytuj
  • 3 lut 2011

    [quote=gość: _)(_] Jeśli chce Pan ciszy i drzew, to proponuję las, [/quote]
    tam jeszcze parę drzew zostało...

    Cytuj
  • 3 lut 2011

    Ludzie, jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda park miejski, to jedźcie do miasta. To co było na Zarabiu, to jakieś krzaczyska i zagrażające bezpieczeństwu stare drzewa. Jeden syf bez ładu i składu. Ale Myśleniczanie to naród z największymi pretensjami o nic. Wszystko jest żle i nic Wam nie pasuje. Zawsze i wszędzie. Prawdziwi szlachcice! Jak czytam to wasze forum to cała prawda o Was wychodzi. Jeszcze się widocznie taki nie urodził... prowincjusze!!!

    1 2 Cytuj
  • 3 lut 2011

    krakus

    Zgadzam się z Tobą....
    Mieszkam na zarabiu i od lat czekałam na taką decyzję , wreszcie park bedzie parkiem...

    2 Cytuj
  • 3 lut 2011

    Chuck Norris was kocha ale z parku wynocha

    Cytuj
  • 3 lut 2011

    Se można pograć w kółko i krzyżyk bo na tylu drzewach są krzyżyki.Chętnych zapraszam jutro jak najwcześniej póki jeszcze będą stały drzewa z krzyżykami.

    1 Cytuj
  • Ryszard Zaleski 3 lut 2011

    [quote=gość: poniat] Chuck Norris was kocha ale z parku wynocha [/quote]

    nie bój ptysia ... piwo na pewno będzie można dalej wypić

    Cytuj
  • 10 lut 2011

    Niezmiernie smutny obraz: martwe drzewa w naszym parku:(
    Wystarczy wpisać na YouTube:
    "Myślenice Zarabie -dewastacja parku"

    1 1 Cytuj
  • 10 lut 2011

    niech mi ktoś to jasno wytłumaczy... narzekacie na te drzewa to kto wam bronił iść do wyborów i dokonać najbardziej potrzebnej rewitalizacji w naszym mieście?? ja głosowałem na kielena choć broń boże nie jestem jakimś jego fanem ale z dwojga złego.... i teraz sobie moge ponarzekać że park niszczą jak byś cię tak ochoczo poszli do wyborów to by było może innaczej no chyba że 60 pare procent jest za zniszczeniem parku ale po tym forum to mi się nie wydaje że tak jest. No ale jak ktoś miał jakieś układy i układziki z nową starą władzą to dobro parku poświęci tylko niech teraz nie narzeka że za dużo drzew wycinają czy coś.

    Cytuj
  • 10 lut 2011

    dajcie spokój. Nie jestem zwolennikiem niszczycielskiej siły ale ten park dawno nadawał się do przerzedzenia. To przecież nie narodowy tylko zwykły park, który zachaszczony nikomu i niczemu nie służył oprócz strzeliwinkom. W obecnej formie wizytówkąna pewno nie był, co najwyżej szaletem dla wychodzących po meczu z Dalinu.

    1 Cytuj
  • 10 lut 2011

    [quote=gość: krakus] Ludzie, jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda park miejski, to jedźcie do miasta. To co było na Zarabiu, to jakieś krzaczyska i zagrażające bezpieczeństwu stare drzewa. Jeden syf bez ładu i składu. Ale Myśleniczanie to naród z największymi pretensjami o nic. Wszystko jest żle i nic Wam nie pasuje. Zawsze i wszędzie. Prawdziwi szlachcice! Jak czytam to wasze forum to cała prawda o Was wychodzi. Jeszcze się widocznie taki nie urodził... prowincjusze!!! [/quote]

    Bo tu przecież nie drzewa przeszkadzają ino osoba tego co wygrała wybory!!!!

    Cytuj
  • 10 lut 2011

    Czyż to nie ten, który wygrał wybory zaniedbał park przez ostatnie lata. Najpierw nie zlecał prac pielęgnacyjnych, a teraz zarządza wycinkę. To nie świadczy najlepiej o gospodarzu. Wycinanie i nasadzanie nowych drzew robi się sukcesywnie, żeby nie doprowadzić do tego, co mamy właśnie teraz.
    Ktokolwiek wydałby decyzję o wycięciu tak dużej ilości drzew spotkałby się z krytyką. Jesteśmy bardziej świadomi jeśli chodzi o ekologię i nasze biologiczne oraz emocjonalne potrzeby. Drzewa są nam potrzebne.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz