Forum » Myślenice

Rzeź drzew

  • 15 lut 2011

    Myśleniczanin napisał"Dla wszystkich moich wielbicieli dodam na zakończenie że wbrew Waszej nagonce i próbach odwrócenia uwagi, coraz więcej mieszkańców ma świadomość że się ich traktuje poważnie tylko w okresie wyborczym. W pozostałym czasie są oni jedynie podatnikami ....."
    I tu się mylisz nawet w okresie wyborczym nie traktuje się ich poważnie.

    Cytuj
  • 15 lut 2011

    Witaj wesoły strażaku. Trudno było by narzekać do ściętych drzew na ścięte drzewa. To władza decyduje i daje pozwolenie na wycinkę lub ,,morderstwo” drzew. Jak wygląda plac koło szkoły dwójki, jak dla mnie to beton o przepraszam kostka betonowa.

    Byłem rok temu w Ustroniu. Gdyby tam posłać nasze władze i tych naszych zwolenników wycinania to aż strach pomyśleć ile by szkód narobili. A mieli by co rżnąć oj mieli, wszystko w imię bezpieczeństwa. Drzewa tam wysokie a ile gałęzie mają i podobnie drzewa w parku. Zgodnie z zasadami o bezpieczeństwie tu rozpowiadanych, to Ustroń i okolice powinny być zamknięte dla ludzi. A ludzi tam jest sporo bo i sanatoriów jest sporo. Tak więc nie do końca wierzę naszej władzy w argumenty nam przedstawiane czy pod przykrywką pięciu próchniejących drzew nie wycinają pięćdziesięciu zdrowych.

    Proszę podjechać do Szczawnicy. Koło dworca jest park, wg naszych zasad gałęzie na drzewach zagrażają życiu i zdrowiu.

    Niech każdy posadzi sobie popularną jodłę, którą tak chętnie wycina się na święta. Może w tedy wielu zrozumie jak wiele lat trzeba czekać aby urosła. Na drzewo trzeba długo czekać, wyciąć można bardzo szybko.

    Co do śmieci to powiem tak, że im droższe śmieci będą to więcej ich będzie w rowach (sam jak na razie nie wyrzucam).
    A tak swoją drogą, to powiedz do kogo mamy mieć uwagi gdy o czymś decyduje władza?

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    a od czego jest Rafał i Kielan, teraz nie protestują ?! teraz się nie wypowiadają ?! NO TAAAAAK siedzi się na stołeczku to się nie ma po co odzywać. 007 to chyba tobie się płyta zacięła, człowieku zdejmij te klapki z oczu i spójrz na rzeczywistość z nieco innej perspektywy niż tylko swoja własna

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    Byłam wczoraj obejrzeć na jakim etapie jest rzeź... To już chyba etap końcowy, bo miejscami nie ma żadnych drzew między Rabą a ulicą :/ Zrobiło się pusto i nieprzyjemnie, dzikich zwierząt w parku nie ma już wcale, nawet wszędobylskich gawronów wczoraj nie było.

    Ci co piszą, żeby sobie obejrzeć inne parki do porównania, to sami parku na oczy nie widzieli i mylą osiedlowe piaskownice z parkiem. Otóż w parku mają być drzewa. Wsiądźcie w busa i zajrzyjcie na Park Krakowski lub Park Jordana, przekonacie się.

    Zgodzę się, że park wymagał odnowienia, wycięcia drzew chorych lub zbytnio zagęszczonych, ale to co jest aktualnie, to ostre przegięcie!

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    Po tym co wczoraj zobaczyłem na Zarabiu podpisuję się w pełni pod tym co napisała Asieq!

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    [quote=gość: chwast] a od czego jest Rafał i Kielan, teraz nie protestują ?! teraz się nie wypowiadają ?! NO TAAAAAK siedzi się na stołeczku to się nie ma po co odzywać. 007 to chyba tobie się płyta zacięła, człowieku zdejmij te klapki z oczu i spójrz na rzeczywistość z nieco innej perspektywy niż tylko swoja własna [/quote]
    Dziękuję za pamięć.Otóż na ostatniej sesji interpelowałem w sprawie parku i dostałem zwyczajową odpowiedź chociaż w ogóle nie na temat. Proszę śledzić naszą pracę w radzie. Uprosiłem redaktorów dziennika o obecność, na komisjach gdzie również wiele się dzieje. Dzięki temu co Państwo będziecie mogli odczuć niebawem w prasie pojawi się jeszcze więcej informacji, konkretów na temat funkcjonowania UMiG i innych jednostek publicznych. Wierzę, że dzięki presji opinii publicznej "jakość" pracy urzędu znacząco się poprawi.
    Szanowny chwaście, w naszym samorządzie na razie obowiązuje zasada siła złego na jednego a my jak wiesz stanowimy w radzie zdecydowaną mniejszość, będzie trzeba długiego procesu zmiany sytuacji, sposobu myślenia, standardów itp, itd. Dzisiaj składam w u radcy prawnego UMiG uchwałę w sprawie publikacji protokołów z sesji ponieważ jego opinia była życzeniem radnych z obozu rządzącego miastem. W SEDNIE na bieżąco komentuję i wyjaśniam to co robimy w radzie. Proszę Cię zatem drogi chwaście o nieco więcej wnikliwości a mniej pustego sarkazmu bo ja swoje obowiązki radnego traktuję poważnie i staram się je wypełniać. Ale cudowtwórcą nie jestem. Nie ja obecnego Burmistrza wybrałem i nie ja mu dałem legitymację do działań i każdy dobrze wie, że nie jestem w stanie go powstrzymać choć staram się te zachowania demokratyzować na tyle na ile mogę.
    Proszę też zwrócić uwagę, że wiele procesów toczy się po uruchomieniu ic przez poprzednią radę i nie można ich zatrzymać bez konsekwencji.
    W sprawie drzew postępowanie Burmistrza było zwyczajowe: podjęta arbitralnie decyzja, wynajęty ekspert uzasadniający, zasłona dymna z ankietą i utuczone drzewa. Tylko pytam: kto tego burmistrza wybrał? Czy Państwo, którzy dzisiaj wypowiadają się przeciw jego działaniom?
    W innym wątku nowi radni odpowiadają za ceny wody, niedługo dowiem się, że zadłużyłem gminę i spowodowałem półmilionowy deficyt w MOKiS!
    Trochę rozsądku proszę.
    pozdrawiam

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    Chcieliście lepiej, to macie lepiej.....

    Widzę że Pan chwast się czepia opozycji. No jasne że to Kielan i Zalubowski są winni wszystkiemu, co złego dzieje się w gminie od wielu lat.
    Oczywiście mają te stołeczki płatne po 700 zł za miesiąc, to naprawdę ogromna kwota...

    Wybraliście Maćka to teraz się proszę nie krzywić i połykać pomysły jaśnie nam panujących. To tylko kontynuacja kursu jaki obrano kilka lat temu.

    Ja nie głosowałem na obecną i byłą władzę, nie podobają mi się jej poronione pomysły jak rewitalizacja parku, który i tak zostanie pewnie parę razy w tym roku zalany i zniszczony. Niestety natura jest nieobliczalna. Myślę że można byłoby te kilka milionów lepiej wydać, niż potem zbierać ławki i place zabaw pod borzętą.
    Ale u nas Polak i przed i po szkodzie głupi.....

    Taka trochę smutna puenta.
    pozdrawiam

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    I znowu odwraca się uwagę od problemu kierując dyskusjęna boczny tor. Przypominam że dyskusja w tym temacie dotyczy SPACYFIKOWANYCH DRZEW W PARKU .

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    no właśnie, a kto zaczął obrażać innych 007 ?

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    O nowych radnych czy o moich impertynencjach porozmawiajcie sobie choćby tu http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/946,zachowania-ktorych-nie-jestescie-w-stanie-zaakceptowac.html
    Ten temat ma wyraźny tytuł. Posty nie mające merytorycznego związku z tytułem powinny być usuwane. Tak się dzieje na każdym szanującym się forum. Chcecie sobie pobluzgać na off topic, macie Onet lub Interię.

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    Tak nie do końca wiedziałem o co chodzi z tymi drzewami. Ale ostatnio przejechałem się na zarabie i pan burmistrz poszedł na całość z tą wycinką. Strach patzrzeć na to spustoszenie. I jeszcze podatnicy za to zapłacą.

    1 Cytuj
  • 16 lut 2011

    Ludzie zachowujecie sie jak ortodoksyjni farmerzy w Texasie którzy wychodzą z chałupy ze swoja gwintówka strzelać do każdego kto sie zblizy do przydrożnego straszydła zwanego starym dębem. Bo dąb musi być i juz heeeejjjj. I tyle. Tymczasem nie potraficie zrozumieć że jeśli włodarze zdecydowali wyciąć drzewa to mają zostać wycięte i koniec. Czy wam sie to podoba czy nie Ostrowski jest przedstawicielem Władzy wybranej w tym mieście większościa głosów. W kogo Wy sie tu chcecie bawić? Robicie ze wszystkiego wojne polityczną, cytaty burmistrza wklejacie, wytykacie tym co glosowali na Ostrowskiego... A kim Wy jestescie takim? Piszcie sobie o ekologii, ochronie środowiska etc ale zostawcie polityke w spokoju bo zaraz zwymiotuje. Co otworze jakikolwiek temat na tym forum zaraz czytam wypowiedzi tych samych 5-6 osob i zawsze to samo: winny Ostrowski, burmistrz be, burmistrz zły, ostrowski bestia i diabeł... Ludzie... przegraliście wybory, czas zabrać grabki z tej piaskownicy... Miejcie jakis honor chociaż...

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    Myślicie że 25 lat temu ktos by sie pytał społeczeństwa o jakieś zdanie?.... Kiedys przynajmniej była jakaś choćby iluzja dyscypliny społecznej a teraz? Demokracja do głów udeżyła i każdy pluje w tą strone w którą mu pasuje.

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    Lakukaraczio chciałbyś rządów autokratycznych? Może zmień miejsce zamieszkania, bo tu raczej polityka w tym kierunku już nie pójdzie.
    Mamy demokrację, przynajmniej teoretycznie... Ludzie powoli zmieniają świadomość i postawę. Pewnie trzeba będzie jeszcze wielu lat, by aktywnie włączali się w kontrolowanie i rozliczanie władzy ale w jakimś stopniu to już się dzieje. Opozycja w radzie zaburzyła sielankę towarzystwa wzajemnej adoracji. Dzięki tym kilku osobom wreszcie będziemy wiedzieć kto personalnie jest dopowiedziany za ważne dla nas decyzje.
    Powiem za siebie: chcę mieć wpływ na politykę, bo polityka ma wpływ na mnie, a ja sobie nie życzę być marionetką. Potrafię sama wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Nie potrzebuję kogoś, kto za moje pieniądze będzie robił coś, co mi przeszkadza, co mi szkodzi i co mi się nie podoba. Wycięcie aż tylu drzew mówiąc delikatnie jest nadużyciem i jestem tym oburzona.

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    Luno. Każdy obywatel posiada zarówno bierne jak i czynne prawo wyborcze. Jeśli chcesz mieć wpływ na polityke i decydować o sobie - startuj w wyborach. Widocznie nie zgadzasz sie z wiekszościa społeczeństwa Myślenic co do wyboru burmistrza i zapewne składu większoąsi rady. Najwidoczniej zatem to nie ja powinienem zmienic miejsce zamieszkania...

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    Nie jest to wykluczone, że będę startować. Jednak będzie to możliwe dopiero za kilka lat. A póki co nie będę pokornie znosić tego, z czym się nie zgadzam. Zabieram głos, bo mam do tego takie samo prawo jak inni. To, że ktoś został wybrany na prezydenta, senatora, posła czy burmistrza nie znaczy, że otrzymał władzę absolutną i nie można krytykować jego decyzji. Co do rady miasta, to zamierzam pilnie śledzić protokoły z posiedzeń. Mam nadzieję, iż za sprawą radnego Zalubowskiego będą one upubliczniane. Niezmiernie ważne jest rozliczanie ludzi, którzy mają reprezentować nasze interesy. Do tych ludzi zaliczam burmistrza i radnych. Chcę wiedzieć jakie wnoszą interpelacje i kto za czym opowiada się w głosowaniach.

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    Wchodzimy w offtop ale napiszę tylko że życze powodzenia na przyszłej drodze politycznej:) Nie potrafie niestety podzielić bezgranicznej wiary w Pana Zalubowskiego. Osobiście uważam że nawet gdyby chciał to i tak nic nie może.
    Dziwi mnie bardzo po prostu fakt, że ludzie nie maja co robić. Nie maja własnych rodzin, dzieci, własnych problemów... Szefa który utrudnia życie... mieszkania które trzeba opłacać, rat za zmywarke do naczyń... I siedza i zajmuja się parkiem na Zarabiu, wręcz potrafili by odjąć od ust sobie i swojej rodzinie byle by powstrzymać wszechatakująca nas "Rzeźnie drzew".... Temat number 1 dla wielu jak zauważyłem. Może to jest ważne... ale dla mnie bardzo abstrakcyjne. Kiedy moje życie stanie sie piekne i nie bedzie wymagało energii zajmę sie tak jak inni losem drzew w parku na Zarabiu w Myslenicach... A teraz powiedzieć bym raczył: "Ludzie, idźcie do domów"

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    Podobno już są w drodze dorosłe 12m drzewa do posadzenia w parku :)

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    lakukaraczia mieszasz jak podczas wyborów a one już się skończyły.

    Władza wydaje moje pieniądze i będę patrzył im na ręce, a jeżeli zajdzie potrzeba to będę krytykował, krytykował i jeszcze raz krytykował a może coś więcej.
    Tacy jak Ty to zamykaliby w więzieniu albo może na sybir za posiadanie innego zdania.

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    Szanowny Lakukaraczio jeśli znajdziesz czas i przeczytasz, to może choć w części zrozumiesz dlaczego drzewa są nam potrzebne i dlaczego ludzie świadomi protestują przeciwko takim barbarzyńskim aktom jakich jesteśmy świadkami min. w Myślenicach.
    http://www.sibg.org.pl/UserFiles/File/Ziemia%20Moj%20jedyny%20dom.pdf
    Może zrozumiesz, że jesteśmy zależni od przyrody, a niszcząc ją niszczymy siebie. Z drugiej strony znając już trochę Twoją dotychczasową postawę obawiam się, że będzie trudno powyższym treściom dostać się do Twojej świadomości.

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    No cóż. W ciagu ostatnich lat wycięto lasy amazonii o powierzchni porównywalnej z rozmiarem stanu Kalifornia. I tego nikt nie zatrzyma. A tu dyskusja sie toczy w temacie kilku drzew które i tak same ze sobą sie duszą. Jeżeli ludzkość wyginie to zapewniam Cie że nie z powodu parku na Zarabiu nawet gdyby został wycięty w calości. A tu mówimy o rewitalizacji a nie karczowaniu. Część "znawców" z forum twierdzi że to zagłada naszego miasteczka. A to po prostu ograniczenie ilości drzew w celach zwiekszenia możliwości rekreacyjnych powierzchni zarabia. Nie widze powodów do paniki.

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    I nie zamykałbym ani nie wywoził na Sybir za odmienne zdania użytkowniku pro. Uważam jednak że odrobina jakiejś nie wiem... pokory, jakiegoś respektu dla władzy nikomu nie zaszkodzi. a juz napewno nie porządkowi społecznemu. Jesli ludzie maja prawo drwić z władz gdyż są przeciwni przycince drzewostanu, to ktos inny w takim razie bedzie przeciwny parkingom bo na parkingach samochody kopcą z rur... Inny powie, że jest przeciwny budowom szkół bo on już skonczył szkołe i chce budować kościoły... itd itd. I uważasz, że wszystkie postulaty mają być spełniane? To sie nazywa chaos. Dlatego jakaś twarda reka władzy musi nad nami wisieć. Czy nam sie ta władza podoba czy nie.

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    otóż to, jeśli będziemy się kierować tylko demokracją a nie zdrowym rozsądkiem to będziemy mieć takie dziadostwo jak w USA - jeden wielki chaos, wszystko wszystkim wolno :-(

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    lakukaraczia
    Respekt, pokora, no tak, jeszcze szacunek a potem to już budowa tablic pamiątkowych i może pomników. Na to wszystko nawet władza musi sobie zasłużyć. Tak zgadzam się z tobą, że władza powinna mieć twardą rękę i dodam jeszcze powinna mieć swoje zdanie, ale mądre. Również władza powinna dawać przykład przestrzegania prawa. A jeżeli widzę że tak nie jest, albo prawo jest naciągane to możesz pisać i tysiąc postów i tych, którzy widzą, że dzieje się źle nie powstrzymasz od krytyki. Czasy się zmieniły to społeczeństwo władzę wybiera i rozlicza z działalności.
    Czytając Twoje posty to jako mieszkaniec mam tylko płacić podatki i cicho siedzieć, no jeszcze mam iść na wybory i głosować na naszego wybawiciela, oj przepraszam waszego.
    I znów mieszasz-wyolbrzymiasz, parkingi, kościoły, szkoły.

    Cytuj
  • 16 lut 2011

    [quote=gość: lakukaraczia] A to po prostu ograniczenie ilości drzew w celach zwiekszenia możliwości rekreacyjnych powierzchni zarabia [/quote]
    słuchaj, zapytaj to swojego (bo na pewno NIE MOJEGO) Burmistrza gdzie byli przez co najmniej kilka ostatnich lat ludzie odpowiedzialni za porządek i drzewostan w parku. Uzmysłów Mu, że Ci ludzie za to co (nie-) robili brali miesiąc w miesiąc KASIORĘ i to wcale nie małą.

    Drzewa miały ciasno - to fakt, niektóre (!) trzeba było wyciąć ale zdecydowana większość wymagała normalnej okresowej pielęgnacji | przecinki. Mówi Ci coś liczba 568 ?!

    A co do "zwiększenia możliwości rekreacyjnych Zarabia" to w okolicach Górnego Jazu już zwiększono możliwości rekreacyjne, widziałeś ostatnio jak tam się można zrelaksować ???

    Cytuj

Odpowiedz