Forum » Myślenice

Wybory parlamentarne 2011

  • 6 lut 2011

    Czas w sam raz, by sformułować i odpowiedzieć na podstawowe pytania. Temat na linii startowej; zapraszam i mam nadzieję, że wypowiedzi pozwolą przygotować społeczność do odpowiedzialnych decyzji przy urnach, żeby nie powielić schematu "mądry Polak po...".

    Cytuj
  • 6 lut 2011

    Masz jakiś propozycje? Mnie też ten temat frapuje...:)

    Cytuj
  • 7 lut 2011

    TYLKO PIS !!!

    11 11 Cytuj
  • 7 lut 2011

    Z Markiem Łatasem od jabłek na czele mamy rozumieć?! Faktów więcej, slogany w tych czasach już nie wystarczą...

    2 2 Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 7 lut 2011

    Zazgłosujcierz mieskańcy na Pan Poseł Łatas Marek, człowiek pocciwy, sprawdzon i wsławion rzetelno praco w pamlamencie. Zazgłosowujcierz gdzie jak jurz raz był to nieh bemdzie, majomc i wzglomd na spułprace z Pan Burmiszcz Maciej, gdzie siem uklada wzorowość!
    zezpowarzamniem
    Zdzichó
    podskryptum: A ino rzeby mi kturen nie zazgłosował na Palikot, ten antykryst i reszte komuny!

    1 4 Cytuj
  • 7 lut 2011

    No i znowu się zaczyna ............
    Tylko SLD !!!!!!!

    3 5 Cytuj
  • 7 lut 2011

    Ja mam propozycję żeby wystawić Zdzicha, na zdrowie by nam taka zmiana wyszła;-)

    Cytuj
  • 7 lut 2011

    [quote=gość: POlak] TYLKO PIS !!! [/quote]

    Chyba cię pogięło! Wszyscy tylko nie pis!!!

    7 3 Cytuj
  • 7 lut 2011

    A ja idę na ryby i niech nikt mnie nie próbuje przekonać że przez to tracę .Czy głosuję czy nie oni i tak zrobią swoje.Przeżyłem komunę,drugą Japonię myślę że z wolą Bożą przeżyję drugą Irlandię ale więcej nie dam z siebie zrobić idioty.

    1 1 Cytuj
  • 7 lut 2011

    [quote=gość: marta] Ja mam propozycję żeby wystawić Zdzicha, na zdrowie by nam taka zmiana wyszła;-) [/quote]

    Broń Boże Zdzicha, Zdzichó jest nasz i nie oddamy Go na Wiejską :)

    Cytuj
  • 7 lut 2011

    A jakie partie są w powiecie? Czy mają jakichś światłych i prawych kandydatów, ale przede wszystkim budzących zaufanie społeczne u statystycznych wyborców?

    Cytuj
  • 7 lut 2011

    SKNERA to świetny pomysł ,żeby wszyscy tak zrobili to by było super ,ja już mam dość tej szopki i zamiast iść na wybory to wolę sobie do góry czterema literami poleżeć!!!!!!!!!!!!!1

    Cytuj
  • 7 lut 2011

    [quote=gość: sknera] Pasuje jak ulał do tematu
    http://www.tvn24.pl/-1,1691924,0,1,stoklosa-z-zarzutami-znow-w-senacie,wiadomosc.html [/quote]
    takie rzeczy są zgodne z prawem, bo ci panowie obecni parlamentarzyści wszystkim potrafią ograniczyć, tylko siebie i swoich do wszystkiego dopuścić. Czy ktoś tu zaprzeczy ,ze od dawna mamy doczynienia z upadkiem polskiego parlamentaryzmu i dlatego jak powiedziano powyżej:
    [quote=gość: fxf] SKNERA to świetny pomysł ,żeby wszyscy tak zrobili to by było super ,ja już mam dość tej szopki i zamiast iść na wybory to wolę sobie do góry czterema literami poleżeć!!!!!!!!!!!!!1 [/quote]

    Cytuj
  • 7 lut 2011

    No nie wiadomo kogo wybrać????
    A tam......... otwarli strzelnice to będę strzelać!!!!
    A tak właściwie to zamiast zajmować się pierdołami powinni powołać komisję z Antkiem Policmajstrem do zbadania wypadku Kubicy, bo na pewno Tusk jest winny !!!

    Cytuj
  • 7 lut 2011

    Tusk nie jest niczemu winny winni są ci którzy na niego głosowali.Jak tam budowa drugiej Irlandii?
    Wesoły strażak kojarzy mi się z gościem który podpala aby za forsę z gaszenia kupić sobie bełta w sklepie GS.Prawdziwy strażak nigdy nie będzie wesoły widząc tragedię ludzi.

    1 Cytuj
  • 7 lut 2011

    Dość mam tego rządu- tych jaj z NFZtem, OFE, i podwyżki VATu. Zagłosuję na PIS. Zobaczcie dokoła i zastanówcie się czy macie tę drugą Irlandię ?

    2 3 Cytuj
  • 7 lut 2011

    Tak, a PiS zamiast NFZ OFE i VATu powoła kolejną komisję śledczą z Antkiem na czele!!
    Dla mnie to PiS i PO to fachowcy z jednego AWSu i powinni skończyć jak Krzaklewski czyli won z sejmu na zasłużoną emeryturę polityczną.
    A nazwa wesoły strażak dobra jak każda inna zresztą panie Sknera zawsze możesz powołać komisję żeby to zbadać

    1 Cytuj
  • 7 lut 2011

    Drugiej Irlandii nie mamy, ale PiS w naszym powiecie skompromitował się z osobami takimi jak: Marek Łatas, Daniel Obajtek, Bolesław Pajka. Wystarczy cokolwiek poczytać o tych sławnych osobistościach by sobie zdanie wyrobić na temat tego co czyni ta partia w naszym powiecie, przede wszystkim z powodu tych osób na PiS już nie zagłosuję. A myślenicki Jarek Szlachetka kształci się u dobrego nauczyciela;-)

    2 Cytuj
  • 7 lut 2011

    "Jakie to szczęście że Biedronka jest tak blisko" i to jest właśnie optymistyczne. Ale do rzeczy jako zdeklarowany prawicowiec i człowiek wychowany w duchu patriotyzmu po raz kolejny nie wiem na kogo zagłosować. Wiem na kogo na pewno nie zagłosuje po pierwsze primo na SLD po drugie primo na Pis po trzecie primo ultimo na Upr.

    3 Cytuj
  • 7 lut 2011

    Wiecie co mi jakoś lepiej się nie żyje za rządów PO a wprost przeciwnie- wszystko podrożało, pracy jak nie było tak nie ma, już sprzedają i prywatyzują- to co było za darmo za chwilę będziemy musieli za to płacić- żeby łatać tę dziurę budżetową i dług publiczny, zarobki stoją w miejscu, ceny rosną a Tusk chce wprowadzić Euro- nie rozumiem tej polityki PO ...

    2 2 Cytuj
  • 7 lut 2011

    Ostatnio problemy ze spłatą długów ma Irlandia, która notuje około 12% deficytu, a dług publiczny wynosi 82% PKB. Dochodzi do tego konieczność ratowania sektora bankowego, co pochłonie dodatkowe kilkadziesiąt miliardów euro. Rząd Irlandii bronił się długo przed unijną - zdawałoby się szczodrą - pomocą, wraz z którą idą naciski, polegające w przypadku tego kraju na wymuszeniu drastycznych podwyżek podatków.

    Jeszcze parę lat i spełni się marzenie premiera i będziemy drugą Irlandią . . . . w zadłużeniu :-)

    Cytuj
  • 7 lut 2011

    Czy aby tylko te osoby się skompromitowały?
    "Drugiej Irlandii nie mamy, ale PiS w naszym powiecie skompromitował się z osobami takimi jak: Marek Łatas, Daniel Obajtek, Bolesław Pajka. "
    Co do drugiej Irlandii-
    http://www.zegardlugu.pl/

    Cytuj
  • 7 lut 2011

    Hmmm.. zaczynają się nieśmiałe podchody w przytaczaniu takich czy innych argumentów: Irlandia - lepiej żebyśmy w jej ślady nie poszli;-). Co do potrzeby odświeżenia atmosfery życia publicznego w naszym powiecie nikt nie ma raczej wątpliwości.

    Tak oto przedstawia się aktualnie sytuacja:
    - Marek Łatas - poseł, 2 kadencje
    - Maciej Ostrowski - burmistrz, 3 kadencja
    - Daniel Obajtek - wójt, 2 kadencja

    Dlaczego przytaczona została postać burmistrza przy tej okazji? Otóż, PiS z zasłyszanych wieści poparł Macieja Ostrowskiego w wyborach samorządowych; teraz Maciej Ostrowski wyraża swoje poparcie dla posła Marka. Analogiczna sytuacja miała miejsce w Pcimiu.

    Jak widać, przez szereg lat zdążyły narosnąć pomiędzy naszymi politykami więzi, które interesowi publicznemu mogą źle posłużyć. Jeśli uwzględnimy przy tym osobę wójta gminy Tokarnia, związanego z PiS, to widzimy jak w dużej skali należy rozpatrywać sojusze partyjne w naszym powiecie.

    Zdrowa demokracja potrzebuje częstej wymienności osób po to, by zapobiegać układom. Układy nie służą ludowi, układy służą interesom pojedynczych osób. Ludu - Twoja władza, wybieraj odpowiedzialnie.

    Cytuj
  • 8 lut 2011

    Zastanawiam po co u nas ludzie pchają się do polityki bo każdy zarzeka się że nie dla pieniędzy,to pytam dlaczego?Nakłady na kampanię uczciwie nigdy się nie zwrócą a że żyjemy w gospodarce rynkowej to każdy liczy że zainwestowane środki przyniosą mu zarobek.
    Ostatnio podano że kampania prezydencka Prezydenta Komorowskiego kosztowała 15 mln złotych,ile musiałby zarabiać Prezydent aby te nakłady zwróciły się w czasie kadencji????To samo koszt kampanii na prezydenta Krakowa,Warszawy itp.W krajach o długoletniej demokracji do polityki idą ludzie którzy osiągnęli prawie wszystko,są bogaci mają pozycję w środowisku a u nas cwaniaki którzy chcą w "tym dzikim kraju" jak sami go nazywają ustawić siebie i kolegów.
    Podobno ktoś taki jak "uczciwy polityk" nie istnieje ,ale faktycznie gdyby kandydat w czasie kampanii uczciwie mówił prawdę ,nie dawał obietnic bez pokrycia itd. czy ktoś na niego zagłosuje?
    Dlatego wybieram ryby.

    Cytuj

Odpowiedz