Forum » Myślenice

martwy noworodek

  • 21 lut 2011

    Dramatem jest śmierć każdego człowieka, małego i dużego. Tak jest też w sytuacji tego niemowlęcia. Natomiast społecznym nieszczęściem jest podejmowanie pochopnej oceny i ferowanie wyroku bez żadnych danych w sprawie. Przez taką postawę dochodzi do wielu tragedii na świecie. Ktoś gdzieś coś usłyszał, ktoś coś zasugerował, ktoś przekręcił informację, inni tego nie sprawdzili i kolejne nieszczęście gotowe. Podobny mechanizm szukania i ukarania "kozła ofiarnego" doprowadził do wielu samobójstw, samosądów, a nawet konfliktów zbrojnych.

    Wystarczy poczytać powyższe wypowiedzi, by zobaczyć w jaką stronę zmierza takie nakręcanie się, np:
    "taka matke co zostawiła dziecko dorwać i ......"
    "...Nigdy bym nie chciał jej zobaczyć bo nie wytrzymałbym zapewne i zrobił jej to samo co Ona temu biednemu dzidziusiowi"
    "Tak nie napisano nic na temat matki, ale wnioskować można tylko jedno!..."

    Ja rozumiem sprzeciw wobec takich sytuacji. To normalne, że oburzamy się na zło, które widzimy lub którego doświadczamy. Tylko, że tu nie wiemy, kto dopuścił się przestępstwa i dlaczego. Domysły i hipotezy stają się pewnikiem. Tak nie można. Trzeba poczekać, aż sprawa zostanie wyjaśniona.
    Z racji wykonywania kiedyś jednego ze moich zawodów uczestniczyłam poniekąd "w środku" różnych dramatycznych wydarzeń i jestem bardzo wyczulona na rzetelne ustalenie faktów i okoliczności zanim wyda się ocenę bądź wyrok. Wiem, że można kogoś bardzo skrzywdzić zarzucając mu coś, czego się nie dopuścił. Ostatecznie po to mamy w społeczeństwie policję, prokuraturę i sąd, by znaleźć winnych i sprawiedliwie osądzić.

    1 Cytuj
  • 21 lut 2011

    musiała zadać sobie dużo trudu żeby je tam zanieść i wrzucić. Bo było ciężko mi tam wejść. stara przepompownia to jest zw. czarny dach, patelnia. pozdrawiam wszystkich.

    Cytuj
  • 21 lut 2011

    BIEDNE DZIECKO!- MISIAŁO CIERPIEĆ!!!

    1 Cytuj
  • 21 lut 2011

    A w jakiej okolicy myślenic jest ta stara przepompownia?

    Cytuj
  • 21 lut 2011

    Wszyscy zwrócicie uwage czy wasze sąsiadki były w ciąży i czy mają dzieci, muszą znależć tą morderczynię! pewnie ukrywała ciąże, ale rodzina ktoś musi wiedzieć! nie wierze że nikt niema sumienia, ktoś prędzej czy poźniej powie! mam taką nadzieje!

    Cytuj
  • 21 lut 2011

    Niekoniecznie przecież musiała być to osoba z samych Myślenic.

    2 Cytuj
  • 21 lut 2011

    Zgadzam się z LUNĄ. Dodam od siebie że nie osądzajmy tą kobietę bo może to ojciec porzucił dziecko. To co się stało jest bardzo smutne i tragiczne. Zaczekajmy aż sprawa się wyjaśni.

    Cytuj
  • 21 lut 2011

    Luna mylisz się , nie ma sprawiedliwości na świecie a tym bardziej w sądzie

    1 Cytuj
  • 21 lut 2011

    Wziełabym dziecko i wychowała, Boże co się dzieje na tym świećie!
    zwyrodnialce!!!

    1 Cytuj
  • 21 lut 2011

    Mnie tylko ciekawi kto wchodził tam przez tą metrową rurę. Parę razy miałem okazje tam być ale kto normalny wchodzi do takiej rury ??

    Cytuj
  • adzygmunt 21 lut 2011

    Mimo naszego z żona wieku przygarnęlibyśmy to dziecko z radością. Wiem, że nasze dzieci także.
    Niestety wiek limituje sądy w decyzjach, także inne "paragrafy".
    Szkoda, bo domy dziecka i inne tego typu instytucje to nie jest dobre rozwiązanie.
    Okno życia to nie jedyne rozwiązanie. "Najłatwiej" zostawić w szpitalu, od tej decyzji jest zawsze karencyjne prawo do odwołania.
    Dlaczego taka matka weszła tam w rurę by urodzić i zostawić? Nigdy nie zrozumiem.

    1 Cytuj
  • 21 lut 2011

    dawniej to się mówiło zbiornik ale przybysze z okolic o tym nie wiedziały i nazwały teren patelnia niby że się wygrzewać w słońcu w lecie można, a ten co znalazł to może złomiarz, może amator starych budowli ,poszukiwacz skarbów? a niektórzy od razu z grubej rury - morderca

    1 Cytuj
  • 21 lut 2011

    ten co znalazł to dziecko to normalny człowiek , znam go

    chłopakowi nie zazdroszczę sytuacji w jakiej się znalazł i skąd adzygmunt wiesz że było w rurze ??

    Cytuj
  • 21 lut 2011

    "Normalny" człowiek nie zapuszcza się do tego budynku.

    Co do dziecka - Świeć Panie nad jego duszą. Mam nadzieje, że jest już w niebie.

    Należy w tym miejscu prosić Boga o miłosierdzie dla rodziców. Mam nadzieje, że sprawa zostanie szybko zbadana i wyjaśnią się okoliczności tej tragedii. Do tej pory - nie należy nikogo sądzić bo nie znamy szczegółów. Od ścigania przestępstw jest policja, a od wydawania wyroków sąd.

    2 Cytuj
  • 21 lut 2011

    a nienormalny się zapuszcza popisał bym z tobą ale mam lepsze zajęcia ...

    Cytuj
  • adzygmunt 21 lut 2011

    Przeczytaj komunikat policji na stronie głównej

    1 Cytuj
  • 22 lut 2011

    Moze nie jest to zbyt madre ale zakladal z was ktos opcje poronienia/martwego dziecka jeszcze u matki w brzuchu?fakt faktem ze nawet jesli tak bylo to to dziecko wogole nie powinno sie tam znalesc w tej przepompowni tylko powinno zostac godnie pochowane

    Cytuj
  • 22 lut 2011

    Jakie poronienie?Czy wiesz co to wogóle jest?Jeśli nawet urodziło się martwe,to nie wyobrażam sobie że mozna je było tak zostawić!!!

    1 Cytuj
  • 22 lut 2011

    luna ma racje ludzie teraz nie znajac do konca przyczyn wielce oskarzaja,lub co gorsze mowia brednie bo gdzies ktos tak powiedzial.Powiem wam tak ja przezylam wypadek i to co sie nasluchalam co ludzie wtedy mowili to koszmar...

    Cytuj
  • 22 lut 2011

    fakt jest taki ze zginelo ludzkie zycie,ale nie mozna osadzac bo kobieta mogla byc psychicznie chora a to jest sytuacja w ktorej matka np nie wie co robi lub szok poporodowy...slyszeliscie o czyms takim bo powinniscie -oceniajac

    Cytuj
  • 22 lut 2011

    Skoro "zwłoki były w znacznym rozkładzie", to nie stało się to tydzień temu, ani miesiąc. Jest zima, niskie temperatury. Słusznie napisał/a kość, że matka nie musi być z Myślenic.
    Jakby nie było, makabra :/

    Cytuj
  • 28 lut 2011

    Zgadzam się w zupełności z Luną. Widziałem wielu ludzi którzy byli za wczasu osądzani, wytykani palcami i dyskryminowani w swoim środowisku, a jak się później okazało niesłusznie. Uraz pozostaje na zawsze w pamięci i psychice takiego człowieka, nawet publiczne przeprosiny nie zrekompensują wyrządzonej krzywdy. Więc nie osądzajmy i nie bądźmy osądzani za wczasu, bo nikt z nas by nie chciał w przyszłości być właśnie wytykanym palcami na ulicy i za plecami słyszeć głosy- " to ten co..."

    Cytuj
  • 2 mar 2011

    Z TEGO CO WIEM TA DZIDZIA MIAŁA 3 TYGODNIE WIEC KTOŚ TO DZIECKO MIAŁ PRAWIE MIESIĄC I TAK ZROBIŁ, MASAKRA !!! JAKĄŚ DEPRESJE POPORODOWĄ MUSIAŁA MIEĆ TA KOBIETA SKORO TAK POSTAPIŁA:((( SMUTNE TO JEST I PRZERAŻAJĄCE........

    Cytuj
  • 2 mar 2011

    a skąd masz takie newsy KASIAa

    Cytuj
  • 13 mar 2011

    wie ktoś czy coś ruszyło w tej sprawie??

    Cytuj

Odpowiedz