Forum » Myślenice

Dworzec Pks

  • 30 wrz 2009

    Podobno PKS od jutra likwiduje kursy. Czy ktoś słyszał które? Może jutro nie dojadę do pracy lub z pracy. Załozyli nową stronę i nie ma żadnej informacji.

    1 Cytuj
  • 30 wrz 2009

    Stronę robili nie po to żeby informować tylko żeby pokazać jacy to oni nowocześni co kilka miesięcy zmieniają stronę i logo.

    1 Cytuj
  • 30 wrz 2009

    A mnie się obiło o uszy, że zmieniają tabor. Sprzedali ponoć dwie stare, wysłużone skanie i zakupili nowsze pojazdy m.in setry. Tylko coż z tych wehikułów skoro dworac jak nie było, tak nie ma.

    1 Cytuj
  • 30 wrz 2009

    [quote=Warmer84]A mnie się obiło o uszy, że zmieniają tabor. Sprzedali ponoć dwie stare, wysłużone skanie i zakupili nowsze pojazdy m.in setry. Tylko coż z tych wehikułów skoro dworac jak nie było, tak nie ma. [/quote]

    1 Cytuj
  • 30 wrz 2009

    Coś sknociłem z tym cytatem-napisałem że zmienili w miarę nowoczesne Scanie na 22 letnie Setry które są prawie że zabytkami.Wymienił stryjek siekierkę na kijek.

    1 Cytuj
  • 1 paź 2009

    Dobrze zrobili, jeszcze parę lat i Setry dostaną żółte tablice, zabytkowy tabor tylko u nas;) To bedzie atrakcja i promocja miasta;)

    1 Cytuj
  • 1 paź 2009

    Nie rozumIem tej pretensji zamiast pochwały. Zburzyli ruine dworca a teraz jest wystarczający dla małego ruchu i po co ten krzyk?
    Było tu dzialanie w interesie wszystkich i dla dobra miasta. Sprawa zamnknięta, oskarżenie umorzone a komu się nie podoba to niech sobie zbóduje wlasny dworzec z klocków.
    pozdrawiam
    Zdzichu

    1 Cytuj
  • 1 paź 2009

    Powiedż to tym co bedą czekać na autobus na -30 stopniach pod wiatą. To dla ich dobra, niech się hartują.

    1 Cytuj
  • 1 paź 2009

    Dramatyzujesz Cygnus jak karzdy z sedna. Gdzieś Ty widzial te -30? Ale już wszyscy nawykli do tych sednowskich bzdur i nikt ich nie bierze jako warzne.
    pozdrawiam
    Zdzichu

    1 Cytuj
  • 1 paź 2009

    Już Ci pisałem że w Sednie pisze tylko nekrologi.

    1 Cytuj
  • 1 paź 2009

    [quote= Zdzichu ]Dramatyzujesz Cygnus jak karzdy z sedna. Gdzieś Ty widzial te -30? Ale już wszyscy nawykli do tych sednowskich bzdur i nikt ich nie bierze jako warzne.
    pozdrawiam
    Zdzichu[/quote]

    - Oj zdzichu, widać jak niewiele wiesz. Dojeżdżałeś kiedyś autobusem do krakowa przez dłuższy okres czasu? Ja tak i wielokrotnie na takim właśnie mrozie (no może o kilka stopnie mniejszym) czekałem na autobus. Zwłaszcza czekając na autobus o 6 rano można było nieźle zmarznąć. Ale przynajmniej był dworzec, owszem nieogrzewany ale był. A teraz? Teraz jest zwykły bałagan (żeby nie użyc bardzej dosadnego określenia). Ja się cieszę, że już studia mam za sobą i nie będę musiał marznąć na pseudo-dworcu. Ale co inni mają powiedzieć? Myślisz, że stojąc i marznąć będą cierpliwi? Że będą czekać cichutko aż w końcu obiecany dworzec powstanie? Prędzej na taczkach wywiozą odpowiedzialnych za cały ten bałagan....

    1 Cytuj
  • 1 paź 2009

    Piękną mamy wizytówkę miasta. Miasta powiatowego które chce przyciągnąć turystów. Bardzo aktywny wypoczynek dostają przyjezdni chcący coś zjeść po podróży lub dowiedzieć się w którą stronę "na Zarabie". Nie wspomnę o innych podstawowych potrzebach podróżnych...

    1 Cytuj
  • 1 paź 2009

    www.pksgrupa.pl
    Jest informacja o zmienionych i zawieszonych kursach...

    1 Cytuj
  • 2 paź 2009

    Strony PKS Grupa już chyba nie ma, teraz jest PKS Myślenice. Zawieszone kursy są od 1 X a informacja pokazała się 2 X, ciekawe jak wygląda informacja dla pasażera stojącego na przystanku. Tak późna informacja w Internecie i może brak informacji z wyprzedzeniem na tabliczkach przystankowych, czy można zaliczyć do rażącego niedbalstwa ze strony przewoźnika? Czy oni sami dla siebie jeżdżą, bo tak robiąc lekceważą pasażera.

    W PKS-ie wymyślono nowy sposób kontaktu z pasażerem. Jako, że tabliczki kierunkowe są rzeczami martwymi, to nowy sposób polega na tym, że podjeżdża autobus na przystanek bez tabliczki kierunkowej i kierowca krzyczy, np. ,,Jasienica !!!!!!”. A dzisiaj widziałem jak jeździł autobus chyba na linii z tabliczką ,,Goście weselni”. Ciekawe, może to nowy wizerunek spółki .

    Na stronie PKS Myślenice został umieszczony Regulamin podróżnego i minn. czytamy: ,,Obsługa autobusu ma prawo odmówić zabrania do przewozu większej ilości osób, niż wynosi liczba miejsc określona w dowodzie rejestracyjnym pojazdu w przypadku wystąpienia trudnych warunków drogowych lub innych niebezpieczeństw mogących zagrażać bezpieczeństwu pasażerów.”
    Czyżby PKS stał ponad prawem wpisów w dowodzie rejestracyjnym. Czy ilość osób wpisanych w dowodzie rejestracyjnym zależy od właściciela pojazdu? A z tymi warunkami drogowymi to ciekawe jak kierowca może wiedzieć w Krakowie, że w Mszanie Dolnej pada deszcz.

    A Prezes PKS Michał Kik wypowiadał się w Sednie: ,,Odnoszę wrażenie, że nikt nie zdaje sobie sprawy czym grozi poważny wypadek z udziałem przepełnionego busa z przyklejonymi do przedniej szyby pasażerami „na stojąco”. Warto jak najszybciej podjąć walkę o dobre obyczaje, przestrzeganie prawa i bezpieczeństwo.”

    A może to inne PKS-y.

    1 1 Cytuj
  • 2 paź 2009

    www.pksgrupa.pl wejdź na tą stronę przekonasz się że istnieje. Info o kursach pojawiło się 1.10 nie wprowadzaj "aaa" ludzi w błąd. Przypadek krzyczącego kierowcy jest odosobniony. Jako że PKS ma usługę wynajmu autobusów to nie jest niczym nadzwyczajnym zobaczyć na trasie autobus z tabliczką " goście weselni".
    Jeżeli chodzi o Regulamin Podróżnego jest on dostosowany do standardów, a podróżowanie autobusem PKS jest o wiele bardziej komfortowe i bezpieczne niż "busem".

    2 Cytuj
  • 3 paź 2009

    mk-88 wpisujesz www.pks grupa.pl i co ci wychodzi - PKS Myślenice Sp. z o.o. a przedtem wychodziła PKS grupa z podskakującym autobusem na zakręcie. Tak więc PKS grupy nie ma.
    Krzyczący kierowca jest odosobniony, a jeżeli inny kierowca podjeżdża koło busów i krzyczy Siepraw Brzeg to co znów przypadek. A jadący kierowca z Krakowa przez Sułkowice z tabliczka Myślenice zostawia pasażerów do Sułkowic na przystankach, czy może owi pasażerowie telepatycznie wiedzą który autobus z tabliczka Myślenice jedzie lokalnym czy przez Sułkowice kursem.

    Ja nie pisałem o regulaminie podróżnego czy jest standardowy czy nie lecz o konkretnym zapisie w tym regulaminie czy jest zgodny z prawem i przepisami.

    Zawieszone kursy może były wprowadzone 1 X, może później niż ja sprawdzałem ale czy stojący na przystanku pasażerowie 1 X wiedzieli o zmianie czy nie. Bo informacja 1 X to chyba już za późno. Od 1 X wymienione kursy już nie jeździły. Poza tym mam pytanie czy PKS Myślenice miał kursy do Sieprawia o 21.00? Chyba nie.
    mk-88 ja wprowadzam błąd, czy ty odwracasz kota do góry ogonem. Pewno nie ty stoisz na przystanku i oczekujesz na autobus widmo, tylko pasażerowie bezpiecznie i komfortowo czekając na przystanku.
    Pozdrawiam oczekując na przystanku.

    1 Cytuj
  • 4 paź 2009

    Wpisałem PKS Grupa i na trzecim miejscu w wyszukiwarce pojawiła się PKS Grupa zarejestrowana w Krakowie na ulicy Kuczkowskiego.Czy w Małopolsce działają dwie firmy o tej samej nazwie?

    1 Cytuj
  • 4 paź 2009

    [quote]Wpisałem PKS Grupa i na trzecim miejscu w wyszukiwarce pojawiła się PKS Grupa zarejestrowana w Krakowie na ulicy Kuczkowskiego.Czy w Małopolsce działają dwie firmy o tej samej nazwie?[/quote] - A kto ci powiedzia że, PKS Grupa nie istnieje? A w ogóle próbowałeś wejść na tę stronę? To o czym mówisz to jest strona wyszukiwarki podmiotów w KRS. Jako, że firma PKS Grupa Sp z o.o. istnieje to w KRS musi być wpisana. Zaś co do strony www rzeczonego przedsiębiorstwa to przedstawia się to w następujący sposób: storna www.pksgrupa.pl/ to strona myślenickiego PKS-u, dostępna także pod adresem: www.pksmyslenice.pl/. Kiedyś była inna strona firmy PKS Grupa o czym wspomina gość: aaa. Sytuacja, gdy informacja o zmianach w rozkładzie jazdy pojawiła się 1.X podczas gdy zmiany obowiązywać miały od tego samego dnia jest nieporozumieniem. Powinno to być ogłoszone z kilkudniowym wyprzedzeniem a nie w ten sam dzień.

    1 Cytuj
  • 5 paź 2009

    Pisało kiedyś w gazetach, że od września rusza remont dworca PKS a tu już mamy październik i oprócz toalety (przenośnej)nic tam więcej nie dodali a teraz już zima idzie nie ma znaczenia czy będzie -20, -30, czy nawet 6 i tak będzie zimo czekając na autobus który może się spóźnić jadąc np. z Nowego Sącza. To jaką poczekalnie wymyślą na zimę kontenery jakieś??

    1 Cytuj
  • 6 paź 2009

    [quote=mon-max]Pisało kiedyś w gazetach, że od września rusza remont dworca PKS a tu już mamy październik i oprócz toalety (przenośnej)nic tam więcej nie dodali a teraz już zima idzie nie ma znaczenia czy będzie -20, -30, czy nawet 6 i tak będzie zimo czekając na autobus który może się spóźnić jadąc np. z Nowego Sącza. To jaką poczekalnie wymyślą na zimę kontenery jakieś??
    [/quote] - a w jakiej to gazecie było napisane? Czyżby w GM? Naprawdę wierzysz w bajki opowiadane przez władze miasta? Spójrz ile już minęło od czasu gdy wyburzono stary budynek dworca... i co? I nic, a jak zwykle ucierpią podróżni...

    1 Cytuj
  • 6 paź 2009

    Upływający czas bezlitośnie obnaża poziom umysłowy ludzi zarządzających miastem. "Pierwszą rocznicę zburzenia dworca PKS" :) podróżni obchodzić będą w towarzystwie przenośnej toalety i walącego się ogrodzenia nierozpoczętej budowy.
    Nie odwiedzi ich senator, ciepłym słowem nie wspomoże poseł ani nawet prezes wodociągów.

    1 Cytuj
  • 8 paź 2009

    Z regulaminu podróżnego PKS Myślenice
    §7 1. Przewoźnik odpowiada za szkodę, jaką podróżny poniósł na skutek wcześniejszego odjazdu autobusu, natomiast za szkodę powstałą wskutek opóźnionego przejazdu, lub odwołania kursu przewidzianego w rozkładzie jazdy odpowiada tylko wówczas, gdy wynikła ona z winy umyślnej, lub rażącego niedbalstwa przewoźnika.

    Wczoraj w Jasienicy oczekiwałem na autobus o godz. 18.30 do Myślenic. Autobusu oczywiście nie było. Wieczorem sprawdziłem na Internecie na stronie PKS i kurs jest zlikwidowany. Ja nie zamierzam chodzić na przystanek z komputerem i dodatkowo mieć dostęp do internetu. Może to PKS zainstaluje komputery z internetem na przystankach aby sprawdzać aktualizacje kursów. Patrząc na zlikwidowane kursy to chyba zlikwidowano w każdym kierunku gdzie jeździ PKS, chyba spora ilość ludzi czekała lub czeka na autobus widmo.

    W autobusach zauważyłem naklejone informacje aby dzwonić do PKS-u na kierowców. W naklejonych informacjach czytamy ,,…co pozwoli nam stale podnosić jakość oferowanych przez nas usług.” Brawo!
    A gdzie można dzwonić na prezesa który w rażący sposób wprowadza w błąd stojących pasażerów na autobus widmo, jeszcze nie każdy ma internet a nadal obowiązują tabliczki przystankowe z aktualnymi kursami.
    Mamy już 07.X.2009r. i dalej ludzie stoją na przystankach oczekując na autobus, którego nie będzie. Osoby zarządzające PKS-em nie rozumiejący takiej sytuacji powinny jak najszybciej odejść z firmy, gdyż takie działanie a raczej brak działań jest na niekorzyść spółki i wizerunek PKS-u.

    1 Cytuj
  • 8 paź 2009

    mk-88 jak nie wiecie w PKS-ie jak to ma być zrobione to wg. tych aktów prawnych:

    Ustawa o transporcie drogowym
    8a) przystanek – miejsce przeznaczone do wsiadania lub wysiadania pasażerów
    na danej linii komunikacyjnej, oznaczone w sposób określony w przepisach
    ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2003
    r. Nr 58, poz. 515, z późn. zm.3)), z informacją o rozkładzie jazdy, z
    uwzględnieniem godzin odjazdów środków transportowych przewoźnika
    drogowego uprawnionego do korzystania z tego miejsca;

    Prawo o ruchu drogowym
    13) przystanek – miejsce zatrzymywania się pojazdów transportu publicznego,
    oznaczone odpowiednimi znakami drogowymi;

    Prawo przewozowe
    2. Przewoźnik wykonujący regularne przewozy osób jest obowiązany w szczególności
    podać do publicznej wiadomości rozkład jazdy środków transportowych
    przez zamieszczenie informacji na wszystkich dworcach i przystankach wymienionych
    w rozkładzie jazdy.

    mak - jak pamiętam dawniej nie było tego problemu w PKS Myślenice a teraz chyba ktoś z firmy nie widzi problemu i jeszcze namawia mnie do rezygnacji z ich usług.
    Czy nadal chcą wozić pasażerów czy tylko chcą przejeździć puste kilometry?
    Jeżeli firmą zarządzają ludzie podobni do mk-88 to chyba z PKS-em już jest źle.

    1 Cytuj
  • 8 paź 2009

    Słyszałem dzisiaj " na mieście", że podobno PKS ŁÓdź sprzedało w przetargu działkę na której były stanowiska odjazdu autobusów - te obok galerii naszych kupców. Kupcem jest jakis znany piłkarz pochodzący z okolic Łodzi. Aha i jeszcze podobno warunkiem w przetargu było, że nabywca gwarantuje, że zachowa cechy dworca. Jeśliby tak było, to mozliwym jest, że cechą dworca będzie 1 kasa, toaleta i 2 stanowiska na odjazdy:-) obym sie mylił .
    Czy ktos moze to potwierdzić???

    1 Cytuj
  • 9 paź 2009

    Oczywiście, że się zgadzam, że powinna być szybka i sprawna infromacja pasażerka na przystankach, ale niczego natychmiast i w jednej sekundzie nie da się zrobić. Z tego co wiem i słyszełm od znajomego w PKS-sie, to ta firma wywiesza je i aktualizuje tak szybko jak to się da. Sami przecież wszyscy wiem, że teraz rozkład był zmieniany więc trzeba chwilę zaczekać, żeby na przystankach pjawiły się nowe rozkłady. Ba, wiem też od znajomka, że w PKS-sie mają duzy problem z tym rozkłdami i busiarzami, bo jest wiele takich miejsc, w których rozkłady były już pwoeszone, ale wystarczy jedna noc, żeby ktoś je zerwał. I pewnie to nie krasnoludki tylko konkurencja. Więc jak rozkład jest zerwany, to zanim nakleja musi chwila minąć. A z tymi busiarzami to też jest i tak, że oni żadnych rozkładów nie przestrzegają. Podjeżdżają na przystanek przed przyjazdem PKS-u i zabierają ludzi. Znajomek mówił, że to tez problem duży. Ale żeby jeszcze stan techniczny tych busów był ok, to by było już nieźle. A tak to czasem strach wsiąść, choc biusiarze mówią, że są w porządku.

    1 Cytuj

Odpowiedz