Forum » Myślenice

testy alergologiczne

  • 11 kwi 2012

    Dziewczyny Xyzal jest skuteczny i jednoczesnie nie uderza tak w układ nerwowy dziecka jak choćby Clemastin. Ma bardziej udoskonalony skład. Moje dziecko dostało silnej alergii na cukierki M&M i po lekach dożylnych zalecono nam właśnie Xyzal. Gdyby był neutralny, jak to określił lekarz której z Was, to myślę, że nie dostalibyśmy go przy tak silnym uczuleniu.

    Ja mam teraz problem, bo od 2 lat podawałam dziecku leki w sezonie wiosenno-letnim, bo podejrzewaliśmy alergie (cieknący katar, potem suchy kaszel, którego nie można się było pozbyć). Teraz córka skończyła 4lata i zrobiłam testy z krwi - panel oddechowy. nie wyszło nic! Nie wiem, czy dobrze, że zrobiłam z krwi...czy może lepsze byłyby skórne?... czy to możliwe, że nie wyszło kompletnie nic, a ona od maja do sierpnia chodzi z katarem a z kaszlu wyprowadził ją dopiero singular (na astmę:/)....czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tej kwestii??

    1 Cytuj
  • 11 kwi 2012

    niestety możliwe jest, że pomimo negatywnego testu jest alergia. Nigdy nie ma 100% pewności. Po za tym nie ma możliwości zbadania wszystkich alergenów, jest ich cała masa, a sprawdza się tylko te podstawowe. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś zrobiła również testy skórne, choć podobno są mniej skuteczne niż z krwi.

    1 Cytuj
  • 11 kwi 2012

    moje dziecko obecnie miało robione testy skórne i nic z nich nie wynikło ...czy to jest dobra metoda nie wiem ale myśle że jest to dobro ponieważ to głównie na skórze gromadza sie różne wysypki detergenty polecam zrobić to nic dziecko nie boli a wynik jest obiektywny ...i myślę że jest wiarygodny...

    Cytuj
  • 12 kwi 2012

    dodam jeszcze, że często zaczerwienione gardło i napady kaszlu zniknęły po 6 tygodniowej kuracji syropem na REFLUKS, ponieważ okazało się że mój Maluch ma refluks... Moja pediatra cały czas twierdziła, że Mały ma częste zapalenia gardła... Napady kaszlu, nieprzyjemny zapach z ust po śpaniu, zaczerwienione gardło to częste objawy REFLUKSU.

    Cytuj
  • 12 kwi 2012

    dziękuję za Wasze opinie:)

    My na ten uporczywy suchy kaszel dostawaliśmy od pediatry clemastin i sinecod:/ i tak ciągle...ale ileż można jechać na syropie p/kaszlowym... Alergolog(Bukowczan z Suchej) wprowadził singular, Xyzal, krople do nosa. Stwierdził, że osłuchowo on tu widzi początki astmy zwłaszcza, że córka kaszlała po przebudzeniu i po wysiłku. Jego kuracja poskutkowała, ale rozczarował mnie przy drugim dziecku i zrezygnowałam z jego usług... Młodszy syn miał permanentny katar, żadnej wysypki.... (miał wtedy 3-4miesiące). Zalecił mi taką dietę, że zastanawiałam się co w ogóle będę jadła i kazał załatwić mięso królicze, bo ponoć jest jedyne bezpieczne. Małemu zaś przepisał krople do nosa, sterydowe i tyle... Nasza pediatra złapała się za głowę słysząc o tych kroplach u tak małego dziecka i zaleciła po prostu higienę nosa...Katar w końcu minął. Zadzwonię może do Sojki zapisać się na testy... chyba nigdzie indziej nie zrobię w M-cach.

    Cytuj
  • 12 kwi 2012

    zrobisz jeszcze w WIŚNIOWEJ tak na marginesie mówie tam przyjmują panie z Rabki..

    1 Cytuj
  • 4 sty 2013
    gość: viv napisał/a:

    zaszczepić na alergię??

    Dziewczyny, tak z innej beczki traktujcie swoje dzieci osobowo i piszcie poprawnie, że np. Dziecku zapisano taki i taki lek, a nie, że dostaliśmy, bo to dziecko jest alergikiem a nie mama. To tak tylko na marginesie.

    1 11 Cytuj
  • 4 sty 2013

    Izzii to prawda ja robiłam mojemu synkowi testy alergologiczne w Wiśniowej właśnie jak coś to mogę dać kontakt ,testy robione były na NFZ.

    3 Cytuj
  • 19 lut 2013

    Czy w Myślenicach jest jakiś alergolog na Nfz?Chodziłam z dziećmi do Wiśniowej,ale zaczynają sie tam cyrki dziać :(Terminy długie,a teraz jak wkońcu jutro miałam jechać,dzwonią,że Dr.nie będzie,będzie w czerwcu!Córka ma objawy astmy(podobnie zreszta jak syn)i potrzebuję pilnej wizyty.Proszę jak ktos wie dajcie znać.Pozdrawiam

    1 Cytuj
  • 20 lut 2013

    tak Dr Sojka szpital 1 piętro pokój 107 tylko trzeba mieś skierowanie od pediatry i rejestruje się w budynku obok tam gdzie oddaje się np próbki moczu itp.

    2 1 Cytuj
  • 20 lut 2013

    Dzięki a nie wiesz czy terminy są długie?

    1 Cytuj
  • 20 kwi 2015

    Czy ma ktos namiary na dobrego alergologa prywatnie?

    1 Cytuj
  • 16 sie 2015

    poszukuje alergologa dobrego u którego mozna od razu testy zrobic prosze o namiary

    1 Cytuj
  • 17 sie 2015

    testy i wszystkie badania najlepiej robią w Rabce (i to nawet nie prywatnie tylko na NFZ) ja niedawno wróciłam z dzieckiem byłam tam przez 3 dni gdzie robią ci wszystkie badania i testy , bierzesz skierowanie od rodzinnego i wysyłasz pocztą a oni oddzwaniają ja czekałam 2 tygodnie jestem zadowolona

    1 Cytuj
  • 17 sie 2015

    a czy mozna tam byc z dzieckiem podczas tego pobytu w szpitalu

    Cytuj
  • 17 sie 2015

    jasne ,cały czas jesteś z dzieckiem , szpital jest nowy , warunki rewelacyjne, nowe sale każda z osobną łazienką , badania robia dzieciom rano ,a potem możesz sobie wyjść do parku ,pooddychać powietrzem ,są place zabaw dla dzieci a wewnątrz szpitala typowe przedszkole ,dzieci się nie nudzą

    1 Cytuj
  • 17 sie 2015

    moge poprosic o kontakt na e mail mam pare pytań

    Cytuj
  • 17 wrz 2015

    czy wie ktoś orientuje się o szybszych terminach do dobrego alergologa, syna użądliła pszczoła leżeliśmy 3 dni w szpitalu w myślenicach i dostaliśmy skierowanie do proocimia ale termin jest na 22 lutego 2017!!!!! masakra

    1 1 Cytuj
  • 17 wrz 2015

    spróbuj w Rabce tam nie sa takie długie terminy

    1 Cytuj
  • 17 wrz 2015

    a mogę prosić dokładnie na priv dokładny adres lub telefon do tego szpitala

    Cytuj
  • 18 wrz 2015

    18 267 60 60 to numer ogólny a potem cię przełączą tam gdzie będziesz chciała na oddział lub do poradni

    1 Cytuj
  • 18 wrz 2015

    dziękuję bardzo

    Cytuj
  • 4 sty 2016

    Moja córka jest dużą alergiczką i ciągle ma zatkany nos i katarek. Nie mogłam sobie z tym z żaden sposób poradzić. W końcu lekarz poradził mi żebym kupiła inhalator simple sanity i robiła jej inhalacje z soli fizjologicznej. Pomaga :)

    4 Cytuj
  • 21 sie 2017

    Pewnie masz kawałek do Krakowa ale warto tam podjechać do Centrum Medycyny Profilaktycznej bo mają tam naprawdę świetnych specjalistów - poradnię alergologiczną i tam wykonują testy i potem ustalają leczenie. Ja chodzę do nich z moim młodszym synem i jestem bardzo zadowolona

    Cytuj
  • 21 sie 2017

    Ja polecam w Krakowie Alergo- Med.

    Cytuj

Odpowiedz