Forum » Myślenice

Spacer w Myślenicach.

  • 20 mar 2011

    Jak w temacie

    3 Cytuj
  • 20 mar 2011

    noooooo toś rozwinął skrzydła :-D

    ale za ręke czy z psem czy z psem za ręke? Po piwo czy po piwie? Bo nie wiadomo o co kaman ;)

    4 Cytuj
  • M G 20 mar 2011

    [quote=Vivaldi] noooooo toś rozwinął skrzydła :-Dale za ręke czy z psem czy z psem za ręke? Po piwo czy po piwie? Bo nie wiadomo o co kaman ;) [/quote]
    Może z psem na smyczy i piwem w ręce.
    Czad temat.
    Rozwijać rozwijać...

    1 Cytuj
  • 21 mar 2011

    Ja spaceruję zamiast gadać.

    1 Cytuj
  • 21 mar 2011

    proponuję górę Chełm lub Ukleina. Jest kilka szlaków, którymi warto się wybrać. A te komentarze to pomyłka. Po to jest forum aby można było czegoś się dowiedzieć.

    2 1 Cytuj
  • 21 mar 2011

    Plebańska , ulica sienkiewicza a potem skręt na doboszówkę w stronę Borzęty i potem na dolne przedmieście , uklejna , cały teren wokół dolnego jazu itp.

    Cytuj
  • 21 mar 2011

    Pięknie teraz jest zwłaszcza w parku, który poddano rewitalizacji, iść sobie na spacer!

    Cytuj
  • adzygmunt 21 mar 2011

    m&m
    W bliskiej odległości Myślenic nie ma góry "Ukleina". Podasz adres jak tam dojechać, dojść?

    1 Cytuj
  • 22 mar 2011

    zapraszamy do przepięknego, zadbanego parku myślenickiego. Zabierz ze soba koniecznie dzieci bo podobno jest tam świetny plac zabaw i stoły pingpongowe, można rodzinnie spędzic tam czas.

    Cytuj
  • 22 mar 2011

    Spacer po myslenickich ulicach moze wygladac jak przechadzka po minach. Same psie odchody.

    3 1 Cytuj
  • 22 mar 2011

    a co wy się tak tego parku czepiacie dajcie im skończyć i wtedy będziemy dyskutować

    1 Cytuj
  • 22 mar 2011

    mmm a jak oni to skoncza jesli nic nie robią możesz mi to wytłumaczyć? samo sie zrobi?

    Cytuj
  • 22 mar 2011

    Pan Burmistrz odpowiada;
    Słów kilka o parku
    Luty 9th, 2011

    Drodzy Mieszkańcy,

    W pierwszej kolejności chciałbym podziękować Wam za akceptację i zrozumienie sytuacji związanej z naszym Myślenickim Parkiem. Nie da się ukryć, że w związku z porządkowaniem zieleni jaka jest nieuchronnie związana z wycinką drzew, było również wiele przeciwnych głosów. Jednakże sami mieszkańcy trzy lata temu wypełniając ankiety, wskazali na Zarabie jako miejsce ładne, aczkolwiek zaniedbane. I tak wśród zadań planowanych do realizacji w latach 2007-2013 znalazł się również punkt dotyczący rewitalizacji terenów Parku Miejskiego.

    Chcąc stworzyć Myślenicom taki Park jakiego pragną Mieszkańcy, trzeba go najpierw uporządkować. Wbrew obawom wielu osób park nie przeistoczył się w ani w pustynię ani w klepisko. Wycinka powoli dobiega końca, z parku zniknęły drzewa chore oraz te które pojawiły się na trasie nowych alejek czy innych elementów jak np. plac zabaw. Nie można tworzyć nowego mając za fundament to co stare i zniszczone. Np. budować nowych alejek na miejscu starych, które są w dużej mierze zniszczone i wybrzuszone przez korzenie drzew.

    Można powiedzieć, że projekt parku jest wspólnie wypracowany przez fachowców jak również mieszkańców, którzy zadecydowali o ostatecznym wyglądzie parku na Zarabiu. Tak więc będzie można wybrać się na piknik z rodziną czy przyjaciółmi i odpocząć wśród zieleni. Dzieci będą miały swoje miejsce do zabaw, a osoby jeżdżące na rolkach będą miały do tego wreszcie odpowiednie alejki. Nie zabraknie też spokojnych zakątków, gdzie każdy będzie mógł odpocząć i jednocześnie nacieszyć oko otaczającą przyrodą.

    Mam nadzieję, że będziecie Państwo zadowoleni z efektu końcowego,

    Pozdrawiam,

    Maciej Ostrowski

    obserwatorka pisze:
    14 marca 2011 o 15:20

    Panie Burmistrzu
    Zastanawia mnie dlaczego po wycince drzew w parku nic sie tam znowu nie dzieje???Idzie wiosna,lato i gdzie myśleniczanie będą spedzać wolny czas???Nie było robione nic w 2010 r po powodzi i teraz znowu to samo??
    Zarabie perła myślenic, która może przyciągnać tłumy rok rocznie jest pomijana w budzecie miasta, poprostu wstyd ze zarabie jest tak zaniedbane:(

    mostrowski pisze:
    15 marca 2011 o 15:45

    Wycinka musiała odbyć się jeszcze przed zimą, gdyż później zaczyna okres lęgowy ptaków i drzewa musiały zostać wycięte do lutego. Ponadto ramy czasowe wycinki wynikają także z umowy zawartej pomiędzy Gminą a wykonawcą.

    Inne prace jak np. położenie głównej alejki, remont ścieżek czy budowa placu zabaw i innych atrakcji które mają znaleźć się w parku, nie mogą odbywać się zimą z przyczyn naturalnych :)
    Generalnie park ma być gotowy z końcem czerwca, natomiast sadzenie roślinności odbędzie się na jesień b.r.

    Jeśli chodzi o część zarabia dotkniętą przez powódź – zakończył się już pierwszy etap prac związany z zabezpieczeniem ul. Parkowej. W następnej kolejności zostanie ona odbudowana. Na okres letni zostanie także uporządkowana i oddana do tymczasowego użytku plaża trawiasta. Dzięki temu zarówno turyści i mieszkańcy będą mogli z niej korzystać tak jak wcześniej.

    Źródło; http://maciej.ostrowski.myslenice.pl/blog/?p=171#more-171

    1 Cytuj
  • 22 mar 2011

    I tak dzień po dniu,kłamstwo po kłamstwie. Złej baletnicy..

    1 Cytuj
  • 22 mar 2011

    no nareszcie jakies konkrety.
    czy nie fajnie by było gdyby burmistrz wogóle udzielał takich odpowiedzi? wtedy nikt by sie nie denerwował bo miałby konkretne informacje czarno na białym z pierwszej ręki.

    1 Cytuj
  • 22 mar 2011

    A jaki to ma związek ze spacerami???

    Jest osobny temat o parku to tam sobie płaczcie a nie zaśmiecajcie forum pisząc to samo w każdym temacie.

    1 Cytuj
  • 12 wrz 2012

    Piekny wieczór, więc chciałam sobie pospacerować troche po parku, ale szybko zmieniłam zdanie bo w naszym parku jest totalna CIEMNOŚĆ!! Wystraszona szybkim krokiem wróciłam do domu. Zastanawiam się co to za idiota skonstruował tak nieudolne oświetlenie uliczne? Te lampy do niczego sie nie nadają, to jest chyba jakiś żart.

    8 Cytuj
  • paulinka 13 wrz 2012
    fryzjerka napisał/a:

    Piekny wieczór, więc chciałam sobie pospacerować troche po parku, ale szybko zmieniłam zdanie bo w naszym parku jest totalna CIEMNOŚĆ!! Wystraszona szybkim krokiem wróciłam do domu. Zastanawiam się co to za idiota skonstruował tak nieudolne oświetlenie uliczne? Te lampy do niczego sie nie nadają, to jest chyba jakiś żart.

    w pelni sie zgadzam, bylam tam ostatnio z moim chlopakiem wieczorem i jest przerazajaca atmosfera. lapmki swieca tylko pod siebie a wiecej tam ciemnosci niz swiatal, jak w jakims filmie grozy porazka

    7 Cytuj

Odpowiedz