Forum » Myślenice

Wypadek na przejściu koło Carrefour

  • 23 mar 2011

    Mam pytanie... Czy ktoś słyszał o wypadku pierwszego dnia wiosny na przejściu przy carrefour? Z tego co mi wiadomo z pewnych źródeł pewna kobieta wieku ok. 70 lat została okaleczona na przejściu dla pieszych przez bezmyślnego kierowcę ciężarówki. Kobiecie oderwało rękę... sprawca uciekł... szczęściem że znalazł się lekarz Myślenickiego szpitala który udzielił pomocy kobiecie. Kobieta poruszała się prawidłowo na przejściu.
    Zastanawia mnie dlaczego o tej sprawie cisza... Sprawcy ujdzie to na sucho? A jeżeli ktoś z 'Nas' by to spotkało? Nie do pomyślenia...
    Brawa lekarzom którzy oczywiście poszli na skróty i amputowali rękę kobiecie... w Krakowie zszyliby.

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 23 mar 2011

    weź nie pisz głupot jak nie wiesz jak było naprawdę...
    sprawca nie uciekł... kobiecie ręki nie urwało.. a wina była kobiety a nie kierującego...

    Cytuj
  • 23 mar 2011

    A wystarczyło wrzucić w google i już byś wiedział:

    http://www.myslenice.policja.gov.pl/index.php?str=aktualnosci/03.11/myslenice

    Cytuj
  • 23 mar 2011

    [quote=DJKompot] Kobiecie oderwało rękę... sprawca uciekł... [/quote]
    Ogranicz trochę kompotu !
    Kierowca NIE ZAUWAŻYŁ tego co się stało bo to działo się poza zasięgiem jego lusterek, kobiecie WCALE ręki nie urwało !
    Nie powtarzaj plotek !
    Kobieta przechodziła - jak większość ludzi w okolicy Carrefour'a NIEPRAWIDŁOWO !

    Cytuj
  • 23 mar 2011

    observer --> Niczego nie biorę! Sklepy z dopałkami dawno zamknięte... :D:D Znajomy twierdził, że widział tą osobę w szpitalu ! Widocznie obrażenia były na tyle poważne... Nie wiem... nie widziałem... wiem tyle co inni powiedzieli, a tu chce uzyskać informacji od myśleniczanin.
    Co to za kierowca skoro NIE ZAUWAŻYŁ kobiety... ojciec od 30 lat jest kierowcą bez wypadku i nie wyobraża sobie takiego zajścia. Kierowca kierując samochód ciężarowy musi MYŚLEĆ!
    taki_gość --> Dzięki za info ja nie znalazłem.

    Cytuj
  • 23 mar 2011

    Jak chodzą piesi w tamtych okolicach to wszyscy kierowcy wiedzą. MASAKRA tego miejsca lepiej unikać. Hmm niech Twój tata dziękuje Bogu, jak tam się kierowcy nie dziwię, choć krótko jeżdżę to nie nie jedno widziałem. Bezmyślność, a czasami zwykłe wyłączenie prowadzi do tragedii.

    Cytuj
  • 23 mar 2011

    Dajcie spokój nie raz na tym przejściu zachowanie pieszych doprowadza mnie do szewskiej pasji ! bo tak, widzą że im bus do jakiejś tam bęczarki* czy innego zadupia spier.... to klapki na oczy i wiater bez zastanowienia że może coś jechać...

    I jeszcze jedno czy nie dało by się za przystankami busów ustawić barierek ? chodzi o to żeby ktoś nie wyszedł nagle na ulice i nie wpadł pod koła samochodu jadącego lewym pasem. Zawsze się tego obawiam jadąc tamtędy.

    peace

    * nie miałem zamiaru obrażać mieszkańców bęczarki ;)

    Cytuj
  • 24 mar 2011

    [quote=Bolek] I jeszcze jedno czy nie dało by się za przystankami busów ustawić barierek ? [/quote]
    Po kiego ?
    Wywalić te przystanki spod Carrefoura raz na ZAWSZE !!
    To jakieś nieporozumienie od samego początku ich ulokowania w tym miejscu !!!

    Cytuj
  • 24 mar 2011

    byłam świadkiem tego zdarzenia kierowca ciezarowki zatrzymał sie na pasach, ludzie przeszli po czym ruszyl i wtedy ta kobieta wleciała mu pod koła, wezwano pogotowie i policje, kierowca nie uciekł, kobieta z tego co widzialam mia otwarte zlamanie reki.

    Cytuj
  • 24 mar 2011

    [quote=gość: observer] (...) Wywalić te przystanki spod Carrefoura raz na ZAWSZE !!
    To jakieś nieporozumienie od samego początku ich ulokowania w tym miejscu !!! [/quote]

    Faktycznie lokalizacja jest uciążliwa dla ruchu kołowego - tym bardziej że to skrzyżowanie głównych dróg w mieście. Tylko pytanie gdzie to przenieść - by busy/autobusy miały swobodny dojazd i nie tworzyło to innych problemów, a jednocześnie lokalizacja nie utrudniała korzystania z niej??? Przyznam że pojęcia nie mam co do alternatywy...

    A co do bezmyślności pieszych... podobnie z tym jak w wątku o bum na sobieskiego... z jednej strony bezmyślny pieszy wchodzący na jezdnie (lub bez upewnienia się na miejsce do tego wyznaczone) a z drugiej chamski kierowca który nie zatrzyma się by pieszego przepuścić (albo nie daj Boże jeszcze przy drodze jednokierunkowej z dwoma pasami - będzie wyprzedzał!)

    Cytuj
  • 24 mar 2011

    piesi powinni uważać a nie bezmyślnie włazić na pasy!! niech się nauczą

    Cytuj
  • 24 mar 2011

    Jak dla mnie lokalizacja przystanku busów jest bardzo dobra. Niedaleko do centrum (a nie w centrum), koło zakopianki i blisko do szkół. JEŚLI WSZYSCY BĘDZIEMY PRZESTRZEGAĆ PRZEPISÓW ( min. prędkość i pierwszeństwo) TO NIE BĘDZIE TAKICH PRZYPADKÓW. Przez kilka lat przystanek na Słowackiego wkomponował się w miasto. I wg. mnie funkcjonuje bdb.

    Cytuj
  • adzygmunt 24 mar 2011

    Zdecydowanie ten "przystanek na Słowackiego" jest w bardzo dobrym miejscu.
    Czas pomyśleć o zorganizowaniu go na nowo.
    Całość zadaszyć, jak przed dużym marketem np selgross. Uniemożliwić skutecznie wchodzenie na jezdnię po stronie Słowackiego, Przerzucić kładkę na druga stronę Bysinki /połowa ruchu pieszego, Może tez kładkę/tunel na drugą stronę ulicy Słowackiego.
    Miejsce jest dobre, domaga się tylko reorganizacji lokalnej komunikacji. w tym pieszej!
    Stary/nowy dworzec PKS - Busy na Słonecznej to dla miejskiej lokalnej komunikacji kończącej i zaczynającej kursy to duże nieporozumienie nieporozumienie. Jako przystanek? czemu nie!

    Cytuj
  • 24 mar 2011

    A od czego jest Staż Miejska że pozwala parkować samochody na ulicy koło Carrefoura , o ile mnie nie myli to tam jest zakaz, a ciągle sznur samochodów stoi, może to są samochody uprzywilejowane? .Busy chcecie likwidować bo stwarzają zagrożenie , a prywatne samochody nie przeszkadzają , co jest parking powyżej ,to wszystko jest chore w Myślenicach.

    Cytuj
  • 24 mar 2011

    [quote=adzygmunt] Zdecydowanie ten "przystanek na Słowackiego" jest w bardzo dobrym miejscu.
    Czas pomyśleć o zorganizowaniu go na nowo.
    [/quote]
    Zgadzam się, moim zdaniem m-ce świetne (sklep, krzyżówka, szkoły) kwestia tylko poprawy bezpieczeństwa. Korków w szczycie czyli 16:00-17:00 z każdej strony max 5 aut czyli lokalizacja nie jest uciążliwa pod względem komunikacji. Zrobić tylko przystanki przelotowe i będzie lepiej, końcówka na budowanym dworcu. Do tego barierki po obu stronach ulicy, aby babcie z torbami busów nie goniły nie patrząc na prawo i lewo (lepiej jednak jak na łańcuchu barierki szczęka wypadnie niż ręke stracić a kierowcę odpowiedzialnością obarczyć). Kładka to chyba jednak przerost formy nad treścią (któż z niej będzie korzystał?). Można też przenieść pasy 20m niżej aby zmieściło się więcej aut od/do krzyżówki + światła uruchamiane przyciskiem (oczywiście nie za krótki interwał czasu) na przejściu i będzie lepiej. Znak 40km/h jest wyżej ale kto go respektuje. A może duży, z kostki, "leżący policjant", skończą się przy okazji wieczorne 1/4 mili w dół :-)

    Cytuj
  • 24 mar 2011
    Cytuj
  • 24 mar 2011

    trzeźwy -> Przypomnę że na miasto info była cisza... gdyby nie dyskusja którą zapoczątkowałem pewnie nie było by informacji o zajściu. Link di źródła masz na początku.

    adzygmunt -> Przystanek busów jest ok ale myślę że jego przebudowa i dostosowania do standardów jak i dostosowanie do standardów busów (i przewozu osób) jest potrzebna. Zadaszenie czy kładka na drugą stronę rzeki bysiny to świetny pomysł! Lokalizacja myślę jest dobra ze względu na szkoły.

    Vivaldi -> Tyle że w Myślenicach nie ma gdzie dosłownie parkować... a jak się już znajdzie na chwile wolne miejsce to płatne. W Piątki jest masakra stanąć blisko centrum.

    Michał K -> To musiał być ktoś młody... Nowsze ciężarówki mają tyle lusterek że nie wiadomo na które patrzyć :P.

    Cytuj
  • 24 mar 2011

    To i ja wtrące swoje trzy grosze.

    Kierowca cieżarówki mógł niezauważyć pieszej. Nowoczesne poj. tego typu posiadają 6 lusterek nie dla szpanu, a z powodu martwych obszarów widocznoiści. Nawet przy tej ilości (a nie wiadomo czy tyle miał ten samochód) trzeba bardzo uważać by czegoś/kogoś nie przegapić.

    Czy miejsce na busy przy Słowackiego jest dobre, nie wiem. Jest jednak pewne, że ruch w tym miejscu powinien być zorganizowany nieco inaczej.
    Po pierwsze jeżeli przyjąć, że Słowackiego jest drogą dwujezdniową, to z "busów" legalnie można piechotą tylko po przejściach (przy Carrefour, lub drugim przy Żwirki i Wigury). Obydwa w kierunku południowym. Brak możliwości bezpośredniego przejścia do centrum.
    Po drugie busy powinny jeździć odwrotnie. Wjazd na plac jest bezproblemowy. Wyjazd za łukiem drogi jest niebezpieczny. Kierowcy busów mają problemy z wyjazdem z placu, a jadący Słowackiego w stronę zakopianki nie widzą wyjeżdżających z pętli. Dlatego uważam, że busy powinny wjeżdżać obecnym wyjazdem, a wyjeżdżać wjazdem, czyli odwrotnie. Dodatkowo zmieniłoby się ustawienie przystanków. Nie byłoby ludzi pomiędzy krawędzią Slowackiego, a busami, bo drzwi byłyby z drugiej strony.

    Cytuj
  • 24 mar 2011

    Haha żałosne, pierwszy raz potrąciło babe która myślała ze chodzi po chodniku a nie ulicy i wielkie halo, busy są w najlepszym miejscu jakim mogą być! blisko do rynku , ze szkół i każdej strony, nie wyobrażam sobie dymać z dworca

    Cytuj
  • 24 mar 2011

    i co z tego ze mial milionpińcet lusterek jak mu ktos wpadl na samochod jak on juz ruszal? Wiele razy z chopokami jak jezdzilismy to widzielismy jak ludzie łażą po tych pasach, jak sie czlowiek zatrzyma przed pasami to stoi taka jedna z druga i wrecz pasowaloby wysiasc z samochodu i poprosic o przejscie, innym razem nawet nie popatrzy czy cos jedzie tylko sruuuu na pasy, a juz szkoda gadac o tych co w ogole nie wiedza co to pasy i przechodza gdzie sie da...
    ja mysle ze to wina zlych busiarzy i tego ich postoju... najlepiej przeniesc busy w okolice wysypiska

    Cytuj
  • 24 mar 2011

    ej wieśniok z polonki ale to nie busiasz potrącił tą ślepą staruche tylko star a właściwie on jej niepotrącił bo to ona wlazła w niego:)

    Cytuj
  • 24 mar 2011

    ada - moze i wiesniok, ale popatrz na posty powyzej, temat o wypadku, a przebija sie watek postoju busow,
    wywnioskowalem ze to na pewno wina zlych busiorzy, ktorzy maja tam postój :)
    bo przeciez gdyby nie bylo tam busow to zapewne ta kobieta by tam nie chciala przechodzic i do wypadku by nie doszlo, a winny byl ten kierowca, ktory odjezdzal o tej porze busem na ktory ona podążała.

    Cytuj
  • 24 mar 2011

    W niektórych ciężarówkach masz jeszcze z przodu jedno... swoją drogą starsza Pani miała kawałek do targu :P. Zmiana organizacji ruchu o której mówi 'Zgreg' mogła by polepszyć wyjazd jednak nadal uważam że kładka by się przydała aby ludzie mieli bliżej i nie skracali sobie drogi na mostku... nie trudno o wypadek.

    Cytuj
  • 25 mar 2011

    [quote=Zgreg] Po drugie busy powinny jeździć odwrotnie. Wjazd na plac jest bezproblemowy. Wyjazd za łukiem drogi jest niebezpieczny. Kierowcy busów mają problemy z wyjazdem z placu, a jadący Słowackiego w stronę zakopianki nie widzą wyjeżdżających z pętli. Dlatego uważam, że busy powinny wjeżdżać obecnym wyjazdem, a wyjeżdżać wjazdem, czyli odwrotnie. Dodatkowo zmieniłoby się ustawienie przystanków. Nie byłoby ludzi pomiędzy krawędzią Slowackiego, a busami, bo drzwi byłyby z drugiej strony. [/quote]
    Twoja racja jest Twojsza, bardzo dobra kóncepcja, szczególnie z odsunięciem pasażerów od drogi (z drugiej str drzwi). Możnowładcy na pewno czytają i może cóś z tym zrobią. Nakłady niewielkie, prawie żadne a poprawa znaczna.

    Cytuj

Odpowiedz