Forum » Myślenice

12 listopada dniem wolnym ?

  • Gosiaa 31 paź 2018

    12 listopada jest dniem wolnym czy nie ? Dlaczego urzędy maja być zamknięte a sklepy otwarte ?

    12 Cytuj
  • 31 paź 2018

    Bo tak

    3 12 Cytuj
  • Pablo 1 lis 2018

    Albo wszyscy albo nikt. Nie ma to tamto.... :-)

    11 2 Cytuj
  • 7 lis 2018

    12 oficjalnie dniem wolnym od pracy ... właśnie Prezydent podpisał ustawę. Teraz pytanie ... kto z Was i w jakim zakładzie idzie jednak do pracy ? Jak się to ma w takim wypadku do łamania przepisów i czy inspekcja pracy może ukarać takiego pracodawcę ? ...

    5 Cytuj
  • Merdox 7 lis 2018

    Takie rzeczy tylko w Polsce są możliwe. 2 dni robocze przed ustanawiać zwykły dzień wolnym od pracy ustawowo. Rządzący w d.pie mają perturbacje jakie sprowadzają na przedsiębiorstwa. "Rzeczpospolita" opisała na przykład sytuację, w której firma organizowała bardzo duże szkolenie tego dnia i z racji tego, że szkolenie się nie odbędzie firma poniosła duże straty finansowe a około 30 osób straciło pracę. Oczywiście tej bandy półgłówków to nie obchodzi. Będzie dwudniowa biba za to... echhh....

    14 5 Cytuj
  • 7 lis 2018

    Ja jestem zadowolona ,że będę mieć wolne i chwilę czasu ,które spędzę z dziećmi :)

    10 7 Cytuj
  • 7 lis 2018

    Buhahhahahaha jakie łamanie przepisów jaka inspekcja pracy, w norce swistaka mam to wszystko jak jest nawał roboty terminy wolę iść i odebrać sobie inny dzień i swietować dzień hanuka który jest raz na 1 milon lat 41 marca 2034 roku niz lezec do góry 12 tego patrzec jak schlane nieroby leza pod shopem z browarem i independinuja bo ktos ma kompleks swieta.

    7 3 Cytuj
  • 8 lis 2018

    w połowie Myślenic w tym dniu zaplanowany jest wywóz worków i bio ciekawe jak teraz powiadomią o innym terminie i kiedy to będzie

    14 1 Cytuj
  • 8 lis 2018

    wiecie czy busy będą jezdzic normalnie czy jak w święta

    3 1 Cytuj
  • 8 lis 2018

    glupota rozum zjadla........wladza bije do glowki

    8 5 Cytuj
  • 9 lis 2018
    zygi napisał/a:

    glupota rozum zjadla........wladza bije do glowki

    A kiedy oni normalni byli.
    Autograf Duda też zapowiadał, że w marszu uczestniczyć nie będzie chodź sam namawiał na udział w nim. Po kilku dniach sam go zorganizował. Zrozum tych krętaczy.

    10 8 Cytuj
  • 10 lis 2018

    Taki cyrk i zamieszanie może być tylko za rządów PiS. Oszczędzę tu epitetów bo trudno opisać te ciągłe dziwactwa.
    https://m.youtube.com/watch?v=EOI3V021XVA

    8 8 Cytuj
  • 10 lis 2018

    Przez tych durni, wolna sobota jaką miałem dziś mieć - zamieniła się w sobotę pracującą po to, abym mógł mieć wolny poniedziałek !
    To co miałem zawodowo zaplanowane w poniedziałek - trzeba było zrobić wcześniej.
    OSZOŁOMY Z PISU !!!

    19 12 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 11 lis 2018

    Gdyby to uchwalili dużo wcześniej to dzieci i wnuki unii wolności polecieli by się żalić do Brukseli, a tak nie zdążą i święty spokój.

    6 11 Cytuj
  • 12 lis 2018

    Według pisowni z rękopisu autora tekstu Józefa Wybickiego tekst hymnu narodowego brzmi następująco:

    Jeszcze Polska nie umarła,
    kiedy my żyjemy.
    Co nam obca moc wydarła,
    szablą odbijemy.

    Marsz, marsz, Dąbrowski
    do Polski z ziemi włoski
    za Twoim przewodem
    złączem się z narodem.

    Jak Czarnecki do Poznania
    wracał się przez morze
    dla ojczyzny ratowania
    po szwedzkim rozbiorze.

    Marsz, marsz, Dąbrowski...

    Przejdziem Wisłę przejdziem Wartę
    będziem Polakami
    dał nam przykład Bonaparte
    jak zwyciężać mamy.

    Marsz, marsz, Dąbrowski...

    Niemiec, Moskal nie osiędzie,
    gdy jąwszy pałasza,
    hasłem wszystkich zgoda będzie
    i ojczyzna nasza.

    Marsz, marsz, Dąbrowski...

    Już tam ojciec do swej Basi
    mówi zapłakany:
    "słuchaj jeno, pono nasi
    biją w tarabany."

    Marsz, marsz, Dąbrowski...

    Na to wszystkich jedne głosy:
    "Dosyć tej niewoli
    mamy Racławickie Kosy,
    Kościuszkę, Bóg pozwoli.''

    Hymn dzisiejszy:

    Jeszcze Polska nie zginęła,
    Kiedy my żyjemy.
    Co nam obca przemoc wzięła,
    Szablą odbierzemy.
    Marsz, marsz Dąbrowski,
    Z ziemi włoskiej do Polski.
    Za twoim przewodem
    Złączym się z narodem.
    Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
    Będziem Polakami.
    Dał nam przykład Bonaparte,
    Jak zwyciężać mamy.
    Marsz, marsz ...
    Jak Czarniecki do Poznania
    Po szwedzkim zaborze,
    Dla ojczyzny ratowania
    Wrócim się przez morze.
    Marsz, marsz ...
    Już tam ojciec do swej Basi
    Mówi zapłakany -
    Słuchaj jeno, pono nasi
    Biją w tarabany.
    Marsz, marsz ...

    Który lepszy?

    6 2 Cytuj
  • 12 lis 2018

    A mnie podoba się taka wersja:

    Jeszcze Polska nie zginęła,
    Kiedy my żyjemy.
    Co nam obca przemoc wzięła,
    Szablą odbierzemy.

    Marsz, marsz Dąbrowski,
    Z ziemi włoskiej do Polski.
    Za twoim przewodem
    Złączym się z narodem.

    Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
    Będziem Polakami.
    Dał nam przykład Bonaparte,
    Jak zwyciężać mamy.

    Jak Czarnecki do Poznania
    wracał się przez morze
    dla ojczyzny ratowania
    po szwedzkim rozbiorze.

    Niemiec, Moskal nie osiędzie,
    gdy jąwszy pałasza,
    hasłem wszystkich zgoda będzie
    i ojczyzna nasza.

    2 1 Cytuj
  • 13 lis 2018

    Jeszcze Polska nie zginęła,
    Kiedy my żyjemy.
    Co nam obca przemoc wzięła,
    Szablą odbierzemy.

    Marsz, marsz Dąbrowscy,
    Z ziemi obcych do Polski.
    Za waszym przewodem
    Łączymy się z narodem.

    Niemiec, Moskal nie osiędzie,
    gdy jąwszy pałasza,
    hasłem wszystkich zgoda będzie
    i ojczyzna nasza.

    2 Cytuj
  • 13 lis 2018
    sh_ma napisał/a:

    Gdyby to uchwalili dużo wcześniej to dzieci i wnuki unii wolności polecieli by się żalić do Brukseli, a tak nie zdążą i święty spokój.

    Zawsze mogły by dzieci i wnuki PiS i PC złożyć odwołanie do Waszyngtonu.

    1 Cytuj
  • 13 lis 2018
    malina napisał/a:

    Ja jestem zadowolona ,że będę mieć wolne i chwilę czasu ,które spędzę z dziećmi :)

    Moja żona była by zadowolona ,"że będę mieć wolne i chwilę czasu ,które spędzę z dziećmi ", gdyby takich dni było kilka w tygodniu.

    1 Cytuj
  • 13 lis 2018
    Merdox napisał/a:

    Takie rzeczy tylko w Polsce są możliwe. 2 dni robocze przed ustanawiać zwykły dzień wolnym od pracy ustawowo. Rządzący w d.pie mają perturbacje jakie sprowadzają na przedsiębiorstwa. "Rzeczpospolita" opisała na przykład sytuację, w której firma organizowała bardzo duże szkolenie tego dnia i z racji tego, że szkolenie się nie odbędzie firma poniosła duże straty finansowe a około 30 osób straciło pracę. Oczywiście tej bandy półgłówków to nie obchodzi. Będzie dwudniowa biba za to... echhh....

    A kogo interesują Twoje straty finansowe w aspekcie akurat tego święta? Czytając to mam wrażenie, że dla niektórych przed stu laty nic się nie zmieniło - do dzisiaj mają kaganiec na szyi nie wiedząc nic o niepodległości. Skąd te przypuszczenia, że 30 osób straciło pracę? A być może właśnie odzyskali niepodległość? Niestety ja wczoraj też musiałem krótko popracować nie będąc z tego powodu jakoś szczególnie szczęśliwy. Jeśli jednak Ty tak bardzo przez pryzmat święta niepodległości rozumiesz uzależnienie od pieniądza to następnym razem zadzwoń, dam Ci jakieś zajęcie na cały dzień i przypuszczam, że będzie wyższe niż Twoja dniówka w kołchozie.

    Wyjedź do wspaniałej UE i ciesz się co drugim piątkiem krótkim tzn praca do godz.: 12:00, ewentualnie przerwami od 12:00 do 15:00. Oj tam to byś się zapłakał z braku możliwości ciułania piniondza. Tylko jasna cholera gdzie je wydawać skoro Ci sklepy w niedziele pozamykali a to jedyny Twój dzień bo wiecznie jesteś na crunch timie i deadlinie po to aby do dupy boardowi wleźć :-)))

    https://natemat.pl/12699,trzynascie-wolnych-dni-w-roku-to-wcale-nie-tak-duzo-ile-wolnego-maja-europejczycy

    proponuje trochę dystansu, najpierw do siebie samego :-)
    https://www.youtube.com/watch?v=1cz8XBRAgr8

    1 3 Cytuj

Odpowiedz