Forum » Myślenice

Ocieplenie klimatu - kopanie studni przydomowej a sasiad ....

  • Andrzej batko 5 gru 2018

    Tak bardzo mnie strasza "diablami" ,ze to ocieplenie klimatu ,susza itd wiec postanowilem wiercic studnie.
    Zbudowalem wiertnice elektryczna - nawet do 15 m mozna wiercic .
    Aby byc zgodny z prawem ktory obowiazuje poszedlem do urzedu zapytac ,czy teraz sa potrzebne jakies zezwolenia.
    Jezeli jest to studnia na wlasne potrzeby i wydatek nie przekracza 5m3/dobe to nie trzeba zezwolen .
    Jest male ale ...jezeli np sasiad doniesie do urzedu ,ze mam studnie to musze ..na swoj koszt zalozyc licznik .Oni to zaplabuja i co miesiec bedzie odczyt .No ,5 m3 to ja zuzywam na miesiac.
    Moral taki ,ze z sasiadami trzeba dobrze zyc
    Zostawiam to bez komentarza

    1 5 Cytuj
  • krzysztof stalski 13 gru 2018

    witaj mam pytanie,czy samemu do wody dowiercić da się i czy to skomplikowane

    1 1 Cytuj
  • 14 gru 2018
    osmosis napisał/a:

    Tak bardzo mnie strasza "diablami" ,ze to ocieplenie klimatu ,susza itd wiec postanowilem wiercic studnie.
    Zbudowalem wiertnice elektryczna - nawet do 15 m mozna wiercic .
    Aby byc zgodny z prawem ktory obowiazuje poszedlem do urzedu zapytac ,czy teraz sa potrzebne jakies zezwolenia.
    Jezeli jest to studnia na wlasne potrzeby i wydatek nie przekracza 5m3/dobe to nie trzeba zezwolen .
    Jest male ale ...jezeli np sasiad doniesie do urzedu ,ze mam studnie to musze ..na swoj koszt zalozyc licznik .Oni to zaplabuja i co miesiec bedzie odczyt .No ,5 m3 to ja zuzywam na miesiac.
    Moral taki ,ze z sasiadami trzeba dobrze zyc
    Zostawiam to bez komentarza

    Ale ja się dowiercisz do wody termalnej, to ogrzejesz dom za darmo.

    1 Cytuj

Odpowiedz