Forum » Myślenice

Sprawa zmian w PIT w 2019

  • 16 sty 2019

    czy ktoś się orientuje jak to konrektnie ma wyglądac? różne informacje słychac ...do tej pory dostawałam rozliczenie papierowe w pracy z którym nastepne udawałm sie do osoby która mi ten pit rozliczała i wysylałą droga elektroniczna - robiłam to szybko zazwyczaj jeszcze w styczniu -jak i zwrot kasy dostawałam w ciągu kilku dni -wiem ,że jezeli ktoś sie nie rozliczy to nie musi juz sie martwic bo go urzad i tak rozliczy -ale co z osobami takimi jak ja które chca się rozliczyć szybko sprawnie z racji na ulgę rodzinna - zwrot kasy?

    3 Cytuj
  • 17 sty 2019
    Hany83K napisał/a:

    czy ktoś się orientuje jak to konrektnie ma wyglądac? różne informacje słychac ...do tej pory dostawałam rozliczenie papierowe w pracy z którym nastepne udawałm sie do osoby która mi ten pit rozliczała i wysylałą droga elektroniczna - robiłam to szybko zazwyczaj jeszcze w styczniu -jak i zwrot kasy dostawałam w ciągu kilku dni -wiem ,że jezeli ktoś sie nie rozliczy to nie musi juz sie martwic bo go urzad i tak rozliczy -ale co z osobami takimi jak ja które chca się rozliczyć szybko sprawnie z racji na ulgę rodzinna - zwrot kasy?

    Na razie nie wiem, ale planuje się dowiedzieć w niedługim czasie u źródła, czyli w US. Jak się dowiem tovtu zaglądnę:)

    1 Cytuj
  • Andrzej 17 sty 2019

    Jeśli chcesz jakiekolwiek ulgi, rozliczasz się sama. Możesz to zrobić, jak dotychczas, pit 11 i tak dostaniesz od pracodawcy. US nie rozliczy Ci ulgi, przepisze tylko pita 11 do pita trzydzieści ileśtam... Jedyne, co zrobią, to przekażą 1% na ten sam cel, co w Twoim ostatnim picie.

    2 Cytuj
  • 26 sty 2019

    generalnie z tego co czytam okazuje się ,że nieistotne jest kiedy złożyłam pita z rozliczoną ulgą a zrobiłam to w tamtym tygodniu.. zgodnie ze starymi zasadami do tygodnia pewnobym dostała... a teraz niewazne czy złożyłam w połowie stycznia czy 1 lutego.. pierwszy możliwy termin do wypłaty ulgi z pita jest 15 lutego...

    1 Cytuj
  • 21 lut 2019

    24.01 składany wniosek, dziś pieniądze na koncie

    6 1 Cytuj
  • 22 lut 2019

    wniosek złożony 23.01 elektronicznie i niestety nic na koncie

    1 Cytuj

Odpowiedz