Forum » Myślenice Fotowoltaika

• 03.02.2019 - 19:25
    Witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś posiada instalacje fotowoltaiczną u siebie w domu o mocy ok 5Kwh. Kto wam montować, jak się sprawdza w praktyce tzn... Czy faktycznie jest w stanie zarobić na siebie. Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi.
    3 3 Cytuj Zgłoś
  • 08.02.2019 - 19:42
    Nikt nie ma fotowoltaiki z tego forum?
    2 2 Cytuj Zgłoś
  • 11.02.2019 - 16:17
    Jeszcze solary się nie zamortyzowały.
    Cytuj Zgłoś
  • 13.02.2019 - 14:32
    bono napisał/a:
    Jeszcze solary się nie zamortyzowały.
    Solary mają zdecydowanie mniejsze szanse się zwrócić, niż fotowoltaika.
    Januszu, to chyba zależy od wielkości normalnego zużycia u Was w domu. Oraz od możliwości uzyskania dotacji. Na całkowicie własny koszt to się nikomu nie opłaca.
    2 Cytuj Zgłoś
  • 13.02.2019 - 23:42
    U mnie rata za instalację wyszła tyle co opłata za prąd, więc chyba przynajmniej na zero wyjdę.
    Cytuj Zgłoś
  • 14.02.2019 - 9:49
    a może jakiś link do dotacji posiadacie?
    Cytuj Zgłoś
  • Andrzej 15.02.2019 - 16:35
    kuro napisał/a:
    a może jakiś link do dotacji posiadacie?
    Albo może wie ktoś, co z dotacjami, które miały być u nas w gminie? Ruszyło to w jakikolwiek sposób?
    Cytuj Zgłoś
  • 19.02.2019 - 9:12
    Endrju napisał/a:
    Albo może wie ktoś, co z dotacjami, które miały być u nas w gminie? Ruszyło to w jakikolwiek sposób?
    Jakieś bodaj 3 lata temu były wysokie dotacje gminne, jeśli dobrze pamiętam to 60%, wnioski zeszły jak świeże bułeczki. Ale od tamtej pory cisza w eterze. Jest tylko program czyste powietrze, który się opłaca osobom o niskich dochodach na osobę w rodzinie i który tyczy się głównie budynków istniejących. Nie pamiętam jak tam jest z fotowoltaiką, ale kojarzy mi się, że dla domów nowobudowanych można na nią dostać korzystny kredyt tylko.
    Cytuj Zgłoś
  • Andrzej 19.02.2019 - 19:08
    Ale była ta fotowoltaika zfinalizowana? Ja jakieś (mniej więcej) 2 lata temu, przy okazji wniosku na dotację do pieca, wpisałem się na listę rezerwową z fotowoltaiką, ale nie wiem, czy to w ogóle ruszyło i się skończyło. Tak, tam miało być 60% dotacji netto. Chyba muszę zasięgnąć informacji w urzędzie.
    Cytuj Zgłoś
  • 20.02.2019 - 8:16
    Endrju napisał/a:
    Ale była ta fotowoltaika zfinalizowana? Ja jakieś (mniej więcej) 2 lata temu, przy okazji wniosku na dotację do pieca, wpisałem się na listę rezerwową z fotowoltaiką, ale nie wiem, czy to w ogóle ruszyło i się skończyło. Tak, tam miało być 60% dotacji netto. Chyba muszę zasięgnąć informacji w urzędzie.
    Wiem że było bardzo dużo chętnych. Sąsiad złożył wniosek i wiem że jesienią (2018) była u niego firma dokonywać pomiarów na dachu. Nie wiem kiedy będzie cokolwiek zakładane.
    Cytuj Zgłoś
Poinformuj o odpowiedziach

Odpowiedz