Forum » Myślenice

Pomysł jak zmotywować radnych, Burmistrza na szybsze rozwiązanie kwestii komunikacji z Krakowem

  • 26 mar 2019

    Pomysł banalnie prosty - rozliczać się z dochodów w Krakowie, my zyskamy /otrzymamy kartę mieszkańca uprawniającą do wielu zniżek między innymi na komunikację miejską/ natomiast Miasto i Gmina straci miliony, wtedy zacznie się o nas starać, żadna inna kwestia jak ekonomiczna nie jest brana pod uwagę przez rządzących . Jak na razie jesteśmy eksploatowani do granic możliwości, a nie mamy nic w zamian oprócz podwyżek cen.
    Jednym słowem my zyskamy, a Myślenice stracą.

    8 2 Cytuj
  • 26 mar 2019

    W ramach programu „Karta Krakowska”, stworzony zostanie system zniżek, ulg, preferencji i uprawnień. W pierwszej kolejności planuje się wprowadzenie 20 proc. zniżek związanych z zakupem biletów okresowych komunikacji miejskiej – w tym także aglomeracyjnych, a także biletów wstępu do miejskich muzeów oraz galerii. Upusty obowiązują również na produkty i usługi u partnerów programu. To średnio od 5 do 20 proc. rabatu.

    Do korzystania z Karty Krakowskiej uprawnione są osoby spełniające co najmniej jeden z poniższych warunków:

    1. ---> są zameldowane na pobyt stały na terenie miasta,

    2. rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie miasta, ze wskazaniem miasta jako miejsca swego zamieszkania, bez względu na to, czy osoby te osiągają dochód.

    seba napisał/a:

    Pomysł banalnie prosty - (...) jednym słowem my zyskamy, a Myślenice stracą.

    taki lokalny patriotyzm :-) a do szkół gdzie chodziłeś? Wypoczywać będziesz w lecie nad Wisłą czy nad Rabą? Czujesz się krakowianinem to rób jak zamierzasz, ale przed tym zamelduj się w Kraq bo samo złożenie PITu nic Ci nie da.

    1 8 Cytuj
  • 26 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Do korzystania z Karty Krakowskiej uprawnione są osoby spełniające co CONAJMNIEJ jeden z poniższych warunków:

    1. ---> są zameldowane na pobyt stały na terenie miasta,

    2. rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie miasta, ze wskazaniem miasta jako miejsca swego zamieszkania, bez względu na to, czy osoby te osiągają dochód.

    taki lokalny patriotyzm :-) a do szkół gdzie chodziłeś? Wypoczywać będziesz w lecie nad Wisłą czy nad Rabą? Czujesz się krakowianinem to rób jak zamierzasz, ale przed tym zamelduj się w Kraq bo samo złożenie PITu nic Ci nie da.

    Nie wiem co miało na celu przytoczenie regulaminu KKM, być może nie doczytałeś, że należy spełnić jeden z warunków a nie wszystkie, co do mojego wypoczynku, to zazwyczaj nie mam na to czasu, bo ciągle jestem w pracy W KRAKOWIE, nie ma u mnie krzty regionalnego patriotyzmu. Dla mnie liczy się to, żeby mieć w życiu jak najlepiej, i obojętne mi to, czy zapewni mi to Kraków czy Myślenice, choć wiele innych ościennych miast jak np, Wieliczka czy Skawina mają do zaoferowania mieszkańcom dużo więcej niż Myślenice i to nie tylko w postaci transportu zbiorowego ale i np. odbioru śmieci, ich cen czy cen wody.

    7 1 Cytuj
  • 26 mar 2019
    seba napisał/a:

    Nie wiem co miało na celu przytoczenie regulaminu KKM, być może nie doczytałeś, że należy spełnić jeden z warunków a nie wszystkie, co do mojego wypoczynku, to zazwyczaj nie mam na to czasu, bo ciągle jestem w pracy W KRAKOWIE, nie ma u mnie krzty regionalnego patriotyzmu. Dla mnie liczy się to, żeby mieć w życiu jak najlepiej, i obojętne mi to, czy zapewni mi to Kraków czy Myślenice, choć wiele innych ościennych miast jak np, Wieliczka czy Skawina mają do zaoferowania mieszkańcom dużo więcej niż Myślenice i to nie tylko w postaci transportu zbiorowego ale i np. odbioru śmieci, ich cen czy cen wody.

    Widzisz, trzeba było się "zaktywizować" sześć lat temu gdy poprzedni "układ" działał na "korzyść" mieszkańców. Teraz jedynie zbieramy plony tej gospodarności.
    Moim zdaniem tekst jest rzucaniem grochu o ścianę - chcesz w Krakowie, w czym problem? Powtórzę za Vivaldim: "Czujesz się krakowianinem to rób jak zamierzasz, ale przed tym zamelduj się w Kraq bo samo złożenie PITu nic Ci nie da. "
    Szkoda czasu na bicie piany.

    4 8 Cytuj
  • 26 mar 2019
    seba napisał/a:

    bo ciągle jestem w pracy W KRAKOWIE, nie ma u mnie krzty regionalnego patriotyzmu. Dla mnie liczy się to, żeby mieć w życiu jak najlepiej, i obojętne mi to, czy zapewni mi to Kraków czy Myślenice, choć wiele innych ościennych miast jak np, Wieliczka czy Skawina mają do zaoferowania mieszkańcom dużo więcej niż Myślenice i to nie tylko w postaci transportu zbiorowego ale i np. odbioru śmieci, ich cen czy cen wody.

    ja tez pół życia w Krakowie przepracowałem i także Kraków to mój główny przychód. Rozliczam się jednak tutaj lokalnie i PIT i VAT. Dla mnie możesz wybierać co tam chcesz, nooo Skawinę polecam :-))), najlepiej między kominami, są puste, miejsce się znajdzie wewnątrz, chałpę byś tam zmieścił :-) a najpiekniejszy w Skawinie jest rynek :-))) noooo mówie Ci bajka. Zrobisz jak uważasz. Mieszkać i żyć ani do Krakowa mnie nie zaciągną wołami nawet za 20% karty mieszkańca, ani do Skawiny.

    6 Cytuj
  • 27 mar 2019

    To dalej siedzcie na dup** i nie róbcie nic żeby było lepiej tylko krytykować potraficie zero inwencji to przez takich jak wy zatrzymaliśmy się komunikacyjne w trzecim świecie

    9 1 Cytuj
  • 27 mar 2019
    seba napisał/a:

    To dalej siedzcie na dup** i nie róbcie nic żeby było lepiej tylko krytykować potraficie zero inwencji to przez takich jak wy zatrzymaliśmy się komunikacyjne w trzecim świecie

    Może nie trzeba obrzucać się inwektywami, może nie trzeba rozliczać się w Krakowie, lub przemeldowywać do tego miasta. Może wystarczy nieustanie monitować Burmistrza i [u] wszystkich radnych [/u], aby podjęli starania o jak najszybsze uruchomienie MPK do Krakowa, a w dalszej kolejności myśleli o "złotym" pociągu.

    6 Cytuj

Odpowiedz