Forum » Myślenice

Nauczyciele

  • 7 kwi 2019

    Drogi Viv( pozwolę sobie na taką poufałość). Wszystkie te Twoje przydługie wywody i moje (pozbawione wiary w skuteczność) próby przekonania można skomentować tak:
    https://youtu.be/G0aPITWuXkU

    7 4 Cytuj
  • 7 kwi 2019
    barnaba44 napisał/a:

    próby przekonania (...)

    a dane zauważone już w 2012r Cię przekonają? Wtedy rozpoczeto zamykanie szkół. Gdzie byłeś wtedy?

    https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/597573,badania-nie-klamia-nasi-nauczyciele-przy-tablicy-pracuja-najkrocej-w-europie.html

    teraz Ty mnie drogi kolego przekonaj do siebie i pracy nauczycieli w kontekście tego, że jutro muszę z dzieckiem siedzieć zamiast na Ciebie zarabiać. Chyba zdajesz sobie sprawę co odpowiadam na pytania dziecka z podstawówki....budujecie sobie "szacun"!!! Przekonaj mnie danymi lub podpowiedz co oprócz prawdy mam mu odpowiedzieć ;-)

    8 11 Cytuj
  • 7 kwi 2019

    Nauczycieli 700 tysięcy. Solidarność 70 tysięcy, czyli 10%. ZNP - 210 tysięcy, czyli 30%. Reszta niezrzeszeni. Przetasowania nastąpią. Pan Proksa to funkcjonariusz PiS-u, skompromitował Solidarność.

    15 6 Cytuj
  • 7 kwi 2019
    Seneka napisał/a:

    Nauczycieli 700 tysięcy. Solidarność 70 tysięcy, czyli 10%. ZNP - 210 tysięcy, czyli 30%. Reszta niezrzeszeni. Przetasowania nastąpią. Pan Proksa to funkcjonariusz PiS-u, skompromitował Solidarność.

    Znaczna część członków Solidarności przystąpi do strajku (wskazania sondaży).

    7 5 Cytuj
  • 7 kwi 2019
    Seneka napisał/a:

    Nauczycieli 700 tysięcy. Solidarność 70 tysięcy, czyli 10%. ZNP - 210 tysięcy, czyli 30%. Reszta niezrzeszeni. Przetasowania nastąpią. Pan Proksa to funkcjonariusz PiS-u, skompromitował Solidarność.

    Sugerujesz, że to absolutnie nie jest rozgrywka polityczna :-))) ??? Czyli nie chodzi tylko o pieniądze (tak stwierdziłeś), absolutnie nie jest to ustawka polityczna....hmmmm.....no tak zdecydowanie chodzi o dzieci i etykę zawodową. Taka analityka logiczna. Wszystko to w kontekście kiedy w Polsce nauczyciele pracują najmniej z całej UE.

    Tenia napisał/a:

    Znaczna część członków Solidarności przystąpi do strajku.

    Cóż.....znów bedzie trzeba sięgnąć do ekonomii (nauczyciele tutaj nie będa mieli jak rozumiem sprzeciwu skoro o ekonomię dzisiaj chodzi) czyli sięgnąć po alternatywne dobra i usługi -normalna prawidłowość w gospodarce- wygląda na to, że powoli należy rozglądać się za prywatnymi szkołami. Wyludni się troszkę w szkołach, także za sprawą demografii, przeczyści się w szkole środowisko a końcowo ciekawe czy za kilka lat spotkam w prywatnej szkole tych samych nauczycieli którzy dzisiaj strajkują? :-))) .....a rekrutacja do prywatnej szkoły przebiega inaczej. Konkurencyjność to forma demokracji kapitalistycznej i wolnego rynku. Strajkujcie nadal.....powodzenia i wytrwałości życzę.

    10 14 Cytuj
  • 8 kwi 2019

    Znalezione w necie.

    [i]
    Jacek Żakowski do strajkujących nauczycieli: Trzymajcie się!

    Jeżeli dziś w nocy rząd Wam nie ustąpi, to nie dajcie się złamać.

    Będą Wam zarzucali, że kasa jest dla Was ważniejsza niż dzieci. Nie ulegajcie temu szantażowi. To oni dają sobie kilkudziesięciotysięczne premie po uważaniu. Nie Wy. I nie martwi ich wtedy los dzieci – na przykład tych, które z braku pieniędzy nie są odpowiednio leczone.

    Będą Wam wmawiali, że Wasze problemy wymagają społecznego paktu dla oświaty, o którym nie można rozmawiać z pistoletem strajkowym przy skroni. Nie dajcie się zwieść. Dopóki wizja masowego strajku nie była bliska, o żadnym pakcie nie chcieli z nikim rozmawiać.

    Będą krzyczeli, że przez ten strajk ósmoklasiści się bardziej zestresują. Niech Was tym nie zmiękczą. Nie martwił ich stres uczniowski, kiedy z oślim uporem wpychali dwa roczniki uczniów do pierwszych klas liceów.

    Będą klepali w kółko, że to jest polityczny strajk. Nie przestraszcie się tego. To oni są politykami, którzy za publiczne pieniądze chcą sobie kupić polityczną władzę.
    [/i]

    19 8 Cytuj
  • Andrzej 8 kwi 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Cóż.....znów bedzie trzeba sięgnąć do ekonomii (nauczyciele tutaj nie będa mieli jak rozumiem sprzeciwu skoro o ekonomię dzisiaj chodzi) czyli sięgnąć po alternatywne dobra i usługi -normalna prawidłowość w gospodarce- wygląda na to, że powoli należy rozglądać się za prywatnymi szkołami. Wyludni się troszkę w szkołach, także za sprawą demografii, przeczyści się w szkole środowisko a końcowo ciekawe czy za kilka lat spotkam w prywatnej szkole tych samych nauczycieli którzy dzisiaj strajkują? :-)))

    A kogo chcesz tam spotkać? Panią z Biedronki? O ile nauczyciel do Biedronki jakoś się przekwalifikuje tak w drugą stronę Panie "to se ne da". A wtedy dobro, jakim obecnie jest powszechny dostęp do oświaty będzie dla wybranych, czyli tych, którzy mają pieniądze.

    14 3 Cytuj
  • 8 kwi 2019

    W pierwszej kolejności należy zmienić system edukacji, sposób szkolenia nauczycieli i w konsekwencji sposób nauczania!

    Niestety nie mam czasu rozwinąć myśli ale przynajmniej zacytuję:

    "Według naukowców z NASA rodzimy się kreatywnymi geniuszami, których ogłupia system edukacji.
    (...)

    Naukowcy przeprowadzili więc ten sam test na 1600 dzieciach między 4 i 5 rokiem życia. Wyniki były szokujące.
    Jest to test, który sprawdza umiejętność znajdowania różnych innowacyjnych rozwiązań problemów. Jak myślisz, jak wiele z tych dzieci wykazało wyobraźnię na poziomie geniuszu?

    Całe 98% z nich!

    Jest jeszcze ciekawiej

    Naukowcy byli tak zaskoczeni, że postanowili zbadać te same dzieci jeszcze raz po kilku latach, kiedy miały 10 lat.

    Wynik? Już tylko 30% dzieci wykazało ten sam poziom kreatywności co wcześniej.

    Kiedy miały 15 lat, wynik spadł do 12%. A co najsmutniejsze – tylko 2% z nas utrzymuje swój geniusz po latach edukacji.
    (...)

    system edukacji rujnuje nasz geniusz.

    „Nie jest to trudne do zrozumienia – szkoła, jak to nazywamy, to instytucja, która pojawiła się w historii po to, byśmy odgrywali rolę, jakiej wymagają od nas klasy rządzące, a nie przeciętni ludzie.”

    „Aby tak zwana elita mogła utrzymywać swoje jawnie luksusowe życie, gdzie robi się najmniej ze wszystkich, a korzysta najwięcej, jasne jest dla nich, że dzieci muszą być ogłupiane, by to akceptować (a nawet służyć temu); by godzić się na zaborczy system sztucznego niedostatku i niekończącej się eksploatacji w nieustającej wojnie.” – pisze Nascimento. (...)"

    http://warsztatdobregoslowa.pl/geniusze-system/

    https://singularity.pl/rodzimy-sie-geniuszami-potem-system-edukacji-robi-z-nas-glabow-nasa-ma-na-dowody/

    https://mamawformie.pl/2018/02/wedlug-badan-nasa-system-edukacji-okrada-nas-z-kreatywnego-geniuszu/

    Sprzeciw obecnemu modelowi edukacji (indoktrynacji) młodych:

    http://forum.fraktalna.pl/viewtopic.php?t=41&p=61#p53

    6 2 Cytuj
  • 8 kwi 2019

    Vivaldi tak rozrywasz szaty nad tym że PO zamykało szkoły i zwalniało nauczycieli ...... Jakie to straszne i okrutne.....
    A CO TERAZ PROPONUJE Szydło ???? DOKŁADNIE TO SAMO TYLKO NA WIĘKSZĄ SKALĘ !!!!!!!!
    Ciekawe co odpowiesz na to ???

    16 7 Cytuj
  • 9 kwi 2019

    Vivaldi nic Ci nie odpowie bo jest zajęty zarabianiem na pensję nauczycieli ????????????????

    6 5 Cytuj
  • 9 kwi 2019

    Jeszcze nie dostał nowego przekazu dnia. Choć zawsze może powiedzieć a za PO TO.... (tu wpisz co aktualnie podaje *****izja).

    7 4 Cytuj
  • 9 kwi 2019

    Każdy ma rację w proteście o swoje.
    Ale nie każdy ma tak uprzywilejowane miejsce do protestu.
    No bo jak mają strajkować np. inżynierzy, prawnicy, rzeźnicy, terapeuci, sklepikarze, kucharki, mechanicy, sprzątaczki, informatycy, księgowi itd.

    tylko wielkie korporacje zawodowe korzystają z tego uprzywilejowania. Nie wiem czy to jest sprawiedliwe wobec pozostałe części społeczeństwa, które strajkować nie może.

    14 5 Cytuj
  • 9 kwi 2019
    barnaba44 napisał/a:

    Vivaldi nic Ci nie odpowie bo jest zajęty zarabianiem na pensję nauczycieli ????????????????

    Juz jestem. Ogarniałem papiery po pracy. nie minęła 23:00 i oto mam chwilkę "luzu".....nie to co u nauczycieli, skoro Ci orają 5 godzin w szkole i z 10 godzin w domu :-))) ale de facto podatek z dniówki będzie spory więc i barnabie coś skapnie skoro miał nawet ze 3 godziny WFu w podstawówce, rzucił piłkę na boisko z hasłem "to grajcie se chłopacy" - taki żart tematyczny :-))) - bez urazy

    t-34 napisał/a:

    Vivaldi tak rozrywasz szaty nad tym że PO zamykało szkoły i zwalniało nauczycieli ...... Jakie to straszne i okrutne.....
    A CO TERAZ PROPONUJE Szydło ???? DOKŁADNIE TO SAMO TYLKO NA WIĘKSZĄ SKALĘ !!!!!!!!
    Ciekawe co odpowiesz na to ???

    A Ty liczyłeś na to, że przy ujemnej demografii (od dekady) szkół będzie przybywać? Gratuluje :-)))

    Endrju napisał/a:

    A wtedy dobro, jakim obecnie jest powszechny dostęp do oświaty będzie dla wybranych, czyli tych, którzy mają pieniądze.

    Uważasz, że inaczej było do tej pory? Przedszkola prywatne -podczas niedomagania państwowych- wyrosły jak grzyby po deszczu, wyższe uczenie to samo. Ty na prawdę uważasz, że dostęp do dobrej, mocnej jakościowo wiedzy, z dobrymi nauczycielami jest darmowy? Noooo i oplułem monitor ze śmiechu - muszę pościerać. Idź się podlecz ale nie radze na NFZ skoro także jest powszechnie dostępna możliwość. Rynek Endriu nie lubi pustki. Spróbuj iść do dentysty "darmowego". Amalgamat srebrny czy płacimy za porcelankę? Weź .....proszę Cię z darmowym i powszechnym szkolnictwem. Wiem ile płacę na tą "darmoszkę". Wiem też jakie są efekty tego bez korków i dodatkowych lekcji. Wiem, że nie dopcham się do porozmawiania o problemach w podstawówce. Mogę Ci wiele udowodnić co wiem, że mi się należy ale za darmo nic nie ma......

    6 8 Cytuj
  • 9 kwi 2019

    No spoko... dzienny przekaz dotarł !!! A już myślałem, że jakieś zakłócenia na łączach.....

    Coś jednak zgrzyta na łączach bo to przecież wstrętne PO likwidowało, a PIS miał budować. A tu nagle strajk wstrętnych nauczycieli i okazuje się, że trzeba szkoły likwidować .... Bo niż demograficzny !!! No pierdutnęło z dnia na dzień i likwidujemy !!!! Za PO źle - teraz dobrze !!!! PO zwiększało pensum o dwie karciane godziny źle, paskudnie i wstrętnie - jak PIS chce zwiększyć pięknie, cudnie, doskonale !!!
    Vivaldi ty naprawdę myślisz, że tu same matoły czytają twoje dziwne wywody ????

    9 4 Cytuj
  • 9 kwi 2019

    [cytat=Vivaldi] Przedszkola prywatne -podczas niedomagania państwowych- wyrosły jak grzyby po deszczu, wyższe uczenie to samo.
    To prawda... i jest w czym wybierać. Pojawiły się szkoły podstawowe wielojęzyczne, Montessori, eksperymentalne, społeczne, waldorfskie, specjalne i wiele, wiele innych. Oferują bardzo dobre warunki nauki dla uczniów szczególnie uzdolnionych lub z dysfunkcjami. Natomiast wiele uczelni niepublicznych postawiono w stan likwidacji.

    6 2 Cytuj
  • 9 kwi 2019

    https://img.wiocha.pl/images/a/4/a41506b049fad21eca3d72ec09145108.jpg

    Tak się zastanawiam, komu jeszcze obiecają kasę, żeby tylko wygrać wybory?

    Już wiem! Zmarłym.

    Olbrzymia grupa. Oczywiście, zmarli sami nie mogą głosować, więc trzeba wyznaczyć komisję, która oceni poglądy polityczne Ś.P. wyborcy. Ale to proste, bo jeżeli zmarły jest pochowany w poświęconej ziemi, to można zakładać że mógłby być wyborcą PiSu. A że sam tego ani nie potwierdzi, ani nie zaprzeczy, to komisja zdecyduje.

    10 2 Cytuj
  • 10 kwi 2019

    ale de facto podatek z dniówki będzie spory więc i barnabie coś skapnie skoro miał nawet ze 3 godziny WFu w podstawówce, rzucił piłkę na boisko z hasłem "to grajcie se chłopacy" - taki żart tematyczny :-))) - bez urazy
    Nie no naprawdę Viv?? Dzięki ale jesteś fajny! Ale mam dla ciebie dobrą wiadomość! Nie płacą za strajk więc kurczę nic mi nie skapnie, z twoją znajomością ekonomii( studiowałeś na państwowej czy prywatnej uczelni?? Obstawiam to drugie bo przecież całe życie uczysz się za swoje) pewnie wykombinujesz jak zostawić sobie więcej z tej dniówki.
    Ps. Prześledziłem dziś opinie pod twoimi postami nie do wiary ile osób się z tobą zgadza ;)))) rżałem ze śmiechu pół godziny. Sam przeciwko światu całkiem jak u Cervantesa..

    3 6 Cytuj
  • 10 kwi 2019
    barnaba44 napisał/a:

    ale de facto podatek z dniówki będzie spory więc i barnabie coś skapnie skoro miał nawet ze 3 godziny WFu w podstawówce, rzucił piłkę na boisko z hasłem "to grajcie se chłopacy" - taki żart tematyczny :-))) - bez urazy
    Nie no naprawdę Viv?? Dzięki ale jesteś fajny! Ale mam dla ciebie dobrą wiadomość! Nie płacą za strajk więc kurczę nic mi nie skapnie, z twoją znajomością ekonomii( studiowałeś na państwowej czy prywatnej uczelni?? Obstawiam to drugie bo przecież całe życie uczysz się za swoje) pewnie wykombinujesz jak zostawić sobie więcej z tej dniówki.
    Ps. Prześledziłem dziś opinie pod twoimi postami nie do wiary ile osób się z tobą zgadza ;)))) rżałem ze śmiechu pół godziny. Sam przeciwko światu całkiem jak u Cervantesa..

    Mam do Ciebie prośbę. Weź naucz się cytować, bo burdel robisz.
    A co do mnie cóż zrobisz zaakceptujesz lub nie. A co do Ciebie.....dlaczego się martwisz, że nie zapłacą? Skoro nie zapłacą słabej pensji to co to za różnica czy zapłacą czy nie. Weź wpadnij do mnie w sobotę, zapraszam, szykuje się dniówka od rana do wieczora, coś Ci znajdę do roboty. Z tą wiedzą, umiejętnościami i wykształceniem kierunkowym pomożesz pomocnikowi i obiecuje Ci nie będę brał pod uwagę ile osób się z Tobą zgadza tylko jak pracujesz.

    t-34 napisał/a:

    Vivaldi ty naprawdę myślisz, że tu same matoły czytają twoje dziwne wywody ????

    Nie wszyscy, podobnie jak nie wszyscy nauczyciele są kiepscy, ale Ty czołg jesteś wyjątkowo ciężki.
    Jesli nie rozumiesz, że co innego jest likwidacja szkół "bo piniendzy po prostu ni ma" w samorządach na ich utrzymanie i wtedy nauczyciele nie pyskują a co innego likwidacja z powodu kiedy nie ma kim i kogo uczyć. Niby to samo ale jednak nie .....weź i zrozum taki wywód. Chyba Cię zapętliłem na bogato :-)))
    U mnie jakbym miał słuchać pyskowania codziennie to też byś wyleciał na pysk po to aby nie psuć reszty zespołu. Nawet gdybyś był fachowcem ale z negatywnym wpływem na zespół, nie miałbym skrupułów.

    4 5 Cytuj
  • 10 kwi 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Nie wszyscy, podobnie jak nie wszyscy nauczyciele są kiepscy, ale Ty czołg jesteś wyjątkowo ciężki.
    Jesli nie rozumiesz, że co innego jest likwidacja szkół "bo piniendzy po prostu ni ma" w samorządach na ich utrzymanie i wtedy nauczyciele nie pyskują a co innego likwidacja z powodu kiedy nie ma kim i kogo uczyć...........Chyba Cię zapętliłem na bogato :-)))

    To wreszcie jesteśmy "za" czy "przeciw" reaktywacji Jedynki w Myślenicach. A może "za a nawet przeciw". Bo... chyba się zapętliłem na bogato :)

    6 3 Cytuj
  • 10 kwi 2019

    „Mam do Ciebie prośbę. Weź naucz się cytować, bo burdel robisz.”

    Mam do Ciebie prośbę. Nie pouczaj mnie i nie mów co mam robić. Mój „burdel” moja sprawa. Jeszcze raz Ci powtarzam, że nie chcę u Ciebie pracować. Dlaczego tak Ci zależy żeby mnie pozyskać ? Fakt niczego ze mnie chlopisko ale co to to nie...... Zapomnij Viv.. Nic z tych rzeczy.
    A co do zapłaty to kto Ci powiedział, że mnie to martwi? Przestań myślec za innych i nie mów im co maja myślec

    4 8 Cytuj
  • 10 kwi 2019
    barnaba44 napisał/a:

    Mam do Ciebie prośbę. Nie pouczaj mnie i nie mów co mam robić. Mój „burdel” moja sprawa.

    Nooo nie bardzo tu tylko Twoj. I nie pouczyłam ale poprosiłem czy byłbyś tak uprzejmy nauczyć się poruszać po forum jak forumowicz, bo się bałagan/burdel robi i nie wiadomo czy cytujesz czy nie. Weź po prostu kliknij "cytuj" aż takie trudne? Co Ty masz z tym pouczaniem? Jakąś wadę? Absolutnie Cię nie pouczam i nie mówię co masz robić....grzecznie poprosiłem.

    Vivaldi napisał/a:

    Mam do Ciebie prośbę. Weź naucz się cytować, bo burdel robisz.

    coś Ty taki nerwowy?
    .....nawet mi nie w głowie nauczyciela pouczać. Ja ze starych czasów jestem : na wsi ksiądz i nauczyciel to świętość! Tyle, że nastąpiła mała zmiana. Kiedyś mi mówili żeby nie pyskować nawet jak mam rację, bo to nauczyciel ma dziennik i długopis. Teraz mogę oceniać swoim zdaniem. Pozwolisz, że sobie na to pozwolę, dobrze? Skoro Ci pośrednio i ja płacę jak każdy płacący podatki.

    barnaba44 napisał/a:

    A co do zapłaty to kto Ci powiedział, że mnie to martwi?

    barnaba44 napisał/a:

    Nie płacą za strajk więc kurczę nic mi nie skapnie

    Noooo ja tutaj na ramieniu nie płakałem :-)

    taki_gość napisał/a:

    To wreszcie jesteśmy "za" czy "przeciw" reaktywacji Jedynki w Myślenicach. A może "za a nawet przeciw". Bo... chyba się zapętliłem na bogato :)

    Yyyyy ale co to ma do rzeczy? Czy to jest reaktywacja czy przesunięcie? Generalnie nic się nie zamyka w tym przypadku ani nic nowego się nie otwiera. Nie zamknieto wtedy 1-ki "bo piniendzy ni ma" ani też nie "otwierają" nowej 1-ki. Była 1-ka, stworzono gimnazjum a resztę dzieciaków upchali po innych podstawówkach. Teraz nie ma gimnazjum i nie "otwiera się" ale "reaktywuje" 1-ka. Dzieci nie przybyło, po prostu powyciąga się je z tych szkół gdzie POprzednicy dopchali. W naszym przypadku Myślenic tak to widzę. Czy jest inaczej?

    2 9 Cytuj
  • 10 kwi 2019

    Viv opcję „cytuj” opanowałem bardzo dawno ale nie mam zamiaru jej używać bo takie mam „widzi mi się” i co mi zrobisz?
    Odnoszę wrażenie, że masz nieco zaburzony obraz samego siebie, wydaje ci się, że masz umiejętność odczytywania cudzych stanów emocjonalnych. To charakterystyczne dla absolwentów wydziałów zamiejscowych Wyższych Szkół Biznesu, którzy wykonując prezentacje w power poincie na zaliczenie np przedmiotu marketing albo zzl uważają, że posiedli cała tajemną wiedzę nt. ludzkiej motywacji albo innych zachowań a tak naprawdę to - spuśćmy na to zasłonę milczenia.
    Ubawiłem się setnie z Twoich rozważań ( niczym u najlepszych filozofów greckich) nt. szkolnictwa niepublicznego... i mogę Ci powiedzieć, że w wielu przypadkach trudno jest ...... a zresztą. Szkoda gadać

    6 7 Cytuj
  • 10 kwi 2019

    ale Ty Vivaldi jesteś wyjątkowo ciężki.

    NIE CHCESZ zrozumieć, że nie było likwidacji szkół "bo piniendzy po prostu ni ma" w samorządach na ich utrzymanie, natomiast cały czas były likwidacje szkół ze względów demograficznych przeciw czemu ostro PIS z przybudówką "S" protestowała, tak samo jak przeciw karcianym godzinom (a było to przecież zwiększenie pensum jakby to nie nazwać) .
    Klasyczna moralność Kalego i tyle (wiesz co to takiego ??? bo jak nie to ci Barnaba spokojnie wytłumaczy)
    Niby to samo ale jednak nie .....weź i zrozum taki wywód. Chyba Cię zapętliłem na bogato :-)))

    6 6 Cytuj
  • 10 kwi 2019

    t-34 to czołg lekki, t-55 średni, t- 72 ciężki. Posłuchajcie starego czołgisty. Pomykałem t-55. Żeby przeciąć te utyskiwania na 8 lat PO, podam parę ścisłych danych. PO w latach 2007-2012 dokonało wyrażnych podwyżek wynagrodzeń nauczycieli. W następnych latach próbowało zracjonalizować koszty, chcąc ograniczyć przywileje m.in. skrócić urlop dla poratowania zdrowia z 3 lat do jednego i podnieść pensum do 22 godzin. Opór związków wspieranych przez PiS to uniemożliwił. W 2010 roku zamrożono podwyżki w całej sferze budżetowej, dlatego w latach 2013-2015 nie można było robić wyjątków dla nauczycieli. Gdyby podnieśli, toby PiS nie musiał, wciąż taki jazgot się pojawia. Trzeba było nie przeszkadzać. PO dokonało odważnych , ale nie do końca przygotowanych posunięć m.in podniesienie wieku emerytalnego. Gdyby Rostowski nie ograniczył samorządom zaciągania pożyczek, to takich Raciechowic byłoby więcej i to zadłużonych nie w parabankach, lecz legalnie.
    Podaję wysokości wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli w poszczególnych latach, bo to jest najbardziej obrazowe.
    2007 rok, stażysta - 1218, kontraktowy - 1444 ; mianowany - 1829, dyplomowany - 2195---------początek rządów PO, 2015 rok stażysta - 2265; kontraktowy - 2331, mianowany - 2647, dyplomowany - 3109---------koniec rządów PO.
    Odejmować umiecie.
    2016 rok stażysta - 2265, kontrakltowy- 2331, mianowany - 2647, dyplomowany - 3109-------rządy PiS tyle samo, co za PO, 2017 rok stażysta - 2294, kontraktowy - 2361, mianowany - 2681, dyplomowany- 3149
    2018 rok stażysta - 2417, kontraktowy - 2487, mianowany - 2824, dyplomowany - 3317.
    2019.....toczą się boje.
    Rozdawnictwo PiS, podwyżki płacy minimalnej, inflacja spowodowały to, że nauczyciele sięgnęli po strajk, aby godnie żyć w nowych warunkach. Czy nastąpi powrót do prób ograniczania przywilejów? Coś za coś. PiS wpadł we własne sidła.

    5 7 Cytuj
  • 10 kwi 2019
    Seneka napisał/a:

    t-34 to czołg lekki, t-55 średni, t- 72 ciężki. Posłuchajcie starego czołgisty. Pomykałem t-55. Żeby przeciąć te utyskiwania na 8 lat PO, podam parę ścisłych danych. PO w latach 2007-2012 dokonało wyrażnych podwyżek wynagrodzeń nauczycieli. W następnych latach próbowało zracjonalizować koszty, chcąc ograniczyć przywileje m.in. skrócić urlop dla poratowania zdrowia z 3 lat do jednego i podnieść pensum do 22 godzin. Opór związków wspieranych przez PiS to uniemożliwił. W 2010 roku zamrożono podwyżki w całej sferze budżetowej, dlatego w latach 2013-2015 nie można było robić wyjątków dla nauczycieli. Gdyby podnieśli, toby PiS nie musiał, wciąż taki jazgot się pojawia. Trzeba było nie przeszkadzać. PO dokonało odważnych , ale nie do końca przygotowanych posunięć m.in podniesienie wieku emerytalnego. Gdyby Rostowski nie ograniczył samorządom zaciągania pożyczek, to takich Raciechowic byłoby więcej i to zadłużonych nie w parabankach, lecz legalnie.
    Podaję wysokości wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli w poszczególnych latach, bo to jest najbardziej obrazowe.
    2007 rok, stażysta - 1218, kontraktowy - 1444 ; mianowany - 1829, dyplomowany - 2195---------początek rządów PO, 2015 rok stażysta - 2265; kontraktowy - 2331, mianowany - 2647, dyplomowany - 3109---------koniec rządów PO.
    Odejmować umiecie.
    2016 rok stażysta - 2265, kontrakltowy- 2331, mianowany - 2647, dyplomowany - 3109-------rządy PiS tyle samo, co za PO, 2017 rok stażysta - 2294, kontraktowy - 2361, mianowany - 2681, dyplomowany- 3149
    2018 rok stażysta - 2417, kontraktowy - 2487, mianowany - 2824, dyplomowany - 3317.
    2019.....toczą się boje.
    Rozdawnictwo PiS, podwyżki płacy minimalnej, inflacja spowodowały to, że nauczyciele sięgnęli po strajk, aby godnie żyć w nowych warunkach. Czy nastąpi powrót do prób ograniczania przywilejów? Coś za coś. PiS wpadł we własne sidła.

    Czemu bronisz platformy?

    W 2013 roku, pracując na praktykach w instytucji finansowej, zarabiałem 2700 zł brutto na obsłudze klienta.* Przecież na oko widać, że pensja zasadnicza nauczycieli była tak samo żenująca za PO jak jest za PiSu. Weź porównaj, że ja nie miałem żadnego doświadczenia, a zarabiałem lepiej (nie mając jeszcze dyplomu!!!) niż nauczyciel mianowany w 2016 roku.

    Przecież nie jesteś w żadnym miejscu wybrany z PO, to charytatywnie uprawiasz tą wątpliwej jakości propagandę?

    * miałem do tego multispora, prywatne ubezpieczenie zdrowotne, bonusy od sprzedaży, bonus roczny, dodatek ubraniowy...

    8 1 Cytuj

Odpowiedz