Forum » Myślenice

Piknik/spacer/spokojne miejsce

  • 8 kwi 2019

    Dzień dobry
    Gdzie można wybrać się z dziewczyną, żeby rozłożyć koc i urządzić sobie piknik? Przy okazji chciałem zapytać o jakieś spokojne trasy na spacer. Przyjemnie byłoby przejść się jakąś ścieżką w lasku.
    Nie mieszkam w Myślenicach, więc nawet najbardziej oczywiste miejsca są warte wspomnienia. I z tego samego powodu prosiłbym o podawanie nazw, które mógłbym znaleźć na mapie.
    Pozdrawiam

    3 Cytuj
  • 8 kwi 2019

    Myślenice Zarabie, park, a obok rzeka:)

    3 2 Cytuj
  • Pablo 15 kwi 2019

    Polecam zabrać koszyk, plecak i odwiedzić polane na Mikołaju. Jest tam wyznaczone miejsce pod ognisko, jest spora polana na której spokojnie zmieści się ze 100 kocyków... Trochę trzeba pochodzić za drewnem na opał, ale generalnie jest super.
    Aha są ławeczki i jest piękna kapliczka, która ufundowali Myśleniczanie na pamiątkę walk partyzanckich w czasie drugiej wojny światowej.
    Warto... ????

    13 Cytuj
  • 18 kwi 2019

    Dzięki
    Jedno miejsce bliżej, ale pewnie więcej ludzi, drugie trochę dalej, ale spokojniej. Podoba mi się :-)

    2 Cytuj
  • Pablo 19 kwi 2019

    Idź na Mikołaja. Nie pożałujesz. Wyjdziesz na górkę gdzie kiedyś stało drzewo tzw. Lipka, która do dzisiaj jest w herbie Myślenic i spojrzysz na panoramę miasta, to docenisz. Widać jezioro dobczyckie, całe miasto Myślenice od rynku po górne przedmieście, widać też dolne przedmieście. A jak przejdziesz 100m na południe to zobaczysz piękną panoramę doliny Raby. Widać też trochę myślenickiego Zarabia i górę Chełm z wyciągiem i wieżą widokową. Potem z 15-20 min. Do lasu i jesteś na polanie, o której pisałem wcześniej. Jak masz fajną i rozgarniętą kobietę to będzie się jej podobało. :-)

    8 1 Cytuj
  • 23 kwi 2019

    Pewnie, że jest fajna i rozgarnięta :-)
    Może będzie okazja odwiedzić polanę już za kilka dni.
    Jeszcze raz, dzięki i pozdrawiam.

    1 Cytuj
  • 23 kwi 2019
    Pablo napisał/a:

    Aha są ławeczki i jest piękna kapliczka, która ufundowali Myśleniczanie na pamiątkę walk partyzanckich w czasie drugiej wojny światowej.
    Warto... ????

    Pablo napisał/a:

    Wyjdziesz na górkę gdzie kiedyś stało drzewo tzw. Lipka, która do dzisiaj jest w herbie Myślenic

    Wszystko fajnie, ale z historią to jesteś na bakier, kapliczka została postawiona w 1782 przez pasterzy, po wojnie odnowili na cześć spotkań a nie walk partyzanckich, a z tą lipką to już całkowite przegięcie, lipy tyle nie żyją ile ma herb Myślenic,

    5 Cytuj
  • Pablo 1 maj 2019
    oportunista napisał/a:

    Wszystko fajnie, ale z historią to jesteś na bakier, kapliczka została postawiona w 1782 przez pasterzy, po wojnie odnowili na cześć spotkań a nie walk partyzanckich, a z tą lipką to już całkowite przegięcie, lipy tyle nie żyją ile ma herb Myślenic,

    Ulżyło...?
    :-)
    No to gratulacje !

    No... i najważniejsze, że trzymasz się tematu. Rozumiem, że jak idziesz z dziewczyną na spacer to najpierw studiujesz historię miejsc, które masz zamiar z nią odwiedzić, a potem zanudzasz ją do bólu pierdołami wyczytanymi w necie.... Teraz rozumiem Twoja frustrację i... oportunizm. <lol>

    Dla tych co umieja korzystac z google i chcą doczytać więcej na ten temat, nie trudno poszukać informacji w necie. Ot pierwszy wynik z wyszukiwarki: http://www.ziemiamyslenicka.pl/656-ziemiamyslenicka-polana-mikolaj-z-kapliczka

    2 2 Cytuj
  • 4 maj 2019
    Pablo napisał/a:

    Ulżyło...?
    :-)
    No to gratulacje !

    No... i najważniejsze, że trzymasz się tematu. Rozumiem, że jak idziesz z dziewczyną na spacer to najpierw studiujesz historię miejsc, które masz zamiar z nią odwiedzić, a potem zanudzasz ją do bólu pierdołami wyczytanymi w necie.... Teraz rozumiem Twoja frustrację i... oportunizm. <lol>

    Dla tych co umieja korzystac z google i chcą doczytać więcej na ten temat, nie trudno poszukać informacji w necie. Ot pierwszy wynik z wyszukiwarki: http://www.ziemiamyslenicka.pl/656-ziemiamyslenicka-polana-mikolaj-z-kapliczka

    Yhm, widzę Pablo, że ty z tych co wszystko wiedzą lepiej a jak ktoś zwróci uwagę to wielka obraza i nerwy,
    No i jak chodziłem z dziewczyną to nie cytowałem Ciebie tzn. pierdół wyczytanych w necie, wystarczyła cisza i piękno okolicy, ale teraz jak już coś chcę zwiedzić to staram się cokolwiek wiedzieć o tym miejscu,
    A frustracja bierze się z tego, że już od wielu lat słyszę o tym debiliźmie jakoby Lipka była herbem Myślenic a też po to jest forum żeby fałsz i niewiedzę prostować

    1 1 Cytuj

Odpowiedz