Forum » Myślenice

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej. Co myślicie na ten temat?

  • 1 lip 2011

    Kieruje to pytanie głównie do właścicieli małych i średnich firm (pizzerie, sklepy, hurtownie itp... ) a także do wszystkich zainteresowanych. Czy jeśli zmiana sprzedawcy energii elektrycznej obniżyła by wasz rachunek to zmienili byście sprzedawce energii?

    2 2 Cytuj
  • 1 lip 2011

    Oczywiście! I jeszcze poprosimy o zmianę dostawcy wody i odbiorcę ścieków!

    7 4 Cytuj
  • 1 lip 2011

    prąd wyglada tak : dzwonisz do PGE ,przedstawiasz sprawę (dane z faktury) np.TAURONU i pani powie ile to samo by kosztowalo w PGE -sprawdzone! bez kitu

    1 1 Cytuj
  • 1 lip 2011

    z doświadczenia wiem że można wynegocjować bardzo korzystne stawki za prąd, więc warto aby zrobili ofertę w konkurencji.

    1 Cytuj
  • 4 lip 2011

    Ja od 2 lat zrezygnowałem z Enionu. Przy fakturach rzędu 600-900 zł/mies. różnica wynosi ok.50 zł. z tym że trzeba ją sobie wyliczyć bo porównać faktur się nie da ze względu na różne terminy rozliczeń.

    1 Cytuj
  • 4 lip 2011

    Ja zajmuje się zmianą sprzedawcy energii i z doświadczenia wiem że zmiana sprzedawcy energii jest opłacalna i faktycznie przynosi oszczędności

    1 Cytuj
  • 5 sie 2011

    podpowiedź warto zrobić to samodzielnie bez pośredników tzw pseudo ekspertów czarusiów co chcą tylko chapnąć prowizję od różnicy.
    temat jest prosty i średnio ogarnięty przedsiębiorca sobie z tym powinien poradzić

    1 1 Cytuj
  • 26 cze 2012

    Odświeżam temat, ponieważ zainteresował mnie ostatnio ten wątek. Czy w Myślenicach faktycznie istniej możliwość zmiany usługodawcy z Tauron na np. Enea lub jakiegokolwiek innego dostawcę? Czy ktoś korzystał z tej możliwości W OSTATNIM CZASIE, tj. 3 miesięcy?

    1 1 Cytuj
  • 21 sie 2012

    zmienić sprzedawcę możesz w całej Polsce, działa to tak jak z telefonami stacjonarnymi. Masz jeden kabel ale sygnał (prąd) możesz kupić od kogi Ci się podoba. Ja zmieniałem taryfę C, bo tutaj różnice i oszczędności są większe, ale dla G też warto. Wystarczy trochę wysiłku w necie porównać ceny sprzedawców ile chcą za kWh i wybrać najlepszą opcję dla siebie.
    Ja korzystałem też z kilku kalkulatorów dostępnych w necie masz tutaj kilka adresów:
    URE:
    kalkulatory:
    albo , na tym ostatnim jest możliwość zamówienia oferty on-line. Jeszcze są jakieś 2-3 ale to po wpisaniu w google Ci wyskoczy.
    Na koniec jeszcze raz napiszę, ZMIANĘ ROBIŁEM SAM I SIĘ OPŁACA, ja wziąłem stałą niezmienną taryfę przez 24 miesiące i śpię spokojnie ;)
    pozdrawiam

    1 1 Cytuj
  • 31 sie 2012

    [quote=michaljans] zmienić sprzedawcę możesz w całej Polsce, działa to tak jak z telefonami stacjonarnymi. Masz jeden kabel ale sygnał (prąd) możesz kupić od kogi Ci się podoba. Ja zmieniałem taryfę C, bo tutaj różnice i oszczędności są większe, ale dla G też warto. Wystarczy trochę wysiłku w necie porównać ceny sprzedawców ile chcą za kWh i wybrać najlepszą opcję dla siebie.
    Ja korzystałem też z kilku kalkulatorów dostępnych w necie masz tutaj kilka adresów:
    URE:
    kalkulatory:
    albo , na tym ostatnim jest możliwość zamówienia oferty on-line. Jeszcze są jakieś 2-3 ale to po wpisaniu w google Ci wyskoczy.
    Na koniec jeszcze raz napiszę, ZMIANĘ ROBIŁEM SAM I SIĘ OPŁACA, ja wziąłem stałą niezmienną taryfę przez 24 miesiące i śpię spokojnie ;)
    pozdrawiam [/quote]

    A jaka masz gwarancję, że już wkrótce Twój były dostawca, podejmując działania konkurencyjne, nie wyznaczy stawek za dostarczaną energię na poziomie niższym niż aktualny dostawca? Możesz sobie "pluć w brodę" że podpisałes umowę na 24 miesiące. Rozumiem, że podjąłes ryzyko - możesz miec trwałą lub chwilową korzyść.

    1 1 Cytuj
  • 1 wrz 2012

    [quote=gość: tex] A jaka masz gwarancję, że już wkrótce Twój były dostawca, podejmując działania konkurencyjne, nie wyznaczy stawek za dostarczaną energię na poziomie niższym niż aktualny dostawca? [/quote]
    Kolego, w cuda to ja już dawno przestałem wierzyć !
    Podaj mi jakiś przykład obniżki energii przez (obecny) Tauron, a w ogóle to jakaś energia w ostatnim czasie taniała ????

    2 1 Cytuj
  • 9 wrz 2014

    Ja skorzystałem z oferty Novum, bo prowadzili system sprzedaży pakietowej. Miałem problem z ustaleniem sobie pakietu, bo dopiero poszedłem "na swoje", ale na podstawie moich rachunków pomogli mi ustalić miesięczne zużycie prądu i ułatwili mi wybór pakietu. No i ucieszyło mnie, że przy każdym pakiecie oferują 36 miesięcy gwarancji ceny

    Cytuj
  • 11 wrz 2014
    zarembas napisał/a:

    No i ucieszyło mnie, że przy każdym pakiecie oferują 36 miesięcy gwarancji ceny

    Czyli jak prąd (oby) stanieje to Ty nadal będziesz - w czasie trwania umowy - płacił więcej ?

    Pawlak też zapewnił nam wieloletnie dostawy gazu do Ruskich...

    1 Cytuj

Odpowiedz