Forum » Myślenice

Parafia św. Brata Alberta w Myślenicach

  • 13 sie 2012

    To mi to pokaz a nie gadajcie, ze coś jest. Nie przecze że jest, ale co?

    7 5 Cytuj
  • 13 sie 2012

    Sprawę koscielnego najlepiej wyjaśni Urząd Skarbowy tzn. dokładnie sprawdzi jego dochody ,i wydatki ,które poczynił czy jest pokrycie dochody i wydatki.

    14 6 Cytuj
  • 13 sie 2012

    Chwila nie jestem aż tak głupia żeby przez tel rozmawiać o takich sprawach . Dowiedziałam sie na jakich zasadach przenoszeni są wikarzy i jeśli jest jakiś problem na danej parafii jak go można rozwiązać Napisałam co mi powiedziano i jak się do tego zabrać Z całym szacunkiem

    10 3 Cytuj
  • 13 sie 2012

    A jeszcze jedno powiedziałam z jakiej Parafii jestem i dlatego wiem gdzie jest dziekan

    6 3 Cytuj
  • 13 sie 2012

    sh_ma: "Co do propozycji demokracji:
    Była sobie pewna osoba która przekonywała, że prymasa powinni demokratycznie wybierać wierni. Zmieniła zdanie gdy ktoś jej zadał pytanie: A co gdyby na prymasa wierni wybrali o. Rydzyka?"

    przecież Rydzyk nie stworzył odrębnego kościoła, odrębnej wiary. przez wielu jest uważany za wybitnego przedstawiciela kościoła katolickiego
    http://www.youtube.com/watch?v=69kh_HRSt6Q&feature=related

    dlaczego kapłani w taki sposób sprawują swoją posługę?

    2 3 Cytuj
  • 13 sie 2012

    Przeczytałem cały wątek i popieram wsparcie akcji. "nie dawaj na tacę".
    Wiem, że autor filmu, zakładając że istnieje,nie może go opublikować, bo przecież oczywiste jest, że został nakręcony w miejscu pracy czyli...
    W sprawie tej mają zostać podjęte pewne kroki przez mieszkańców Górnego Przedmieści, w szczególności organizacji związanych z Naszą Społecznością.
    Pewne jest, że jest to ciężki orzech do zgryzienia w przypadku instytucji, której dotyczy problem, ale...
    Na razie coś się jeszcze dzieje.
    Wszystkiego naj dla Ks.Józefa.
    Pozdrawiam.
    Do zobaczenia na Mikołaju.

    16 2 Cytuj
  • 13 sie 2012

    i co dalej///

    2 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 13 sie 2012

    Do tych którym faktycznie zależy na dobru parafii i zbawieniu siebie i innych. Jak do nich nie należysz to nie czytaj dalej tego postu.

    Najpierw to trochę wyluzuj. Uspokój się na tyle na ile potrafisz. Opanuj emocje i **
    Potem się zastanów, czy to co chcesz zrobić przyniesie korzyść tobie, ks Józefowi i innym.
    Gdzieś to niedawno czytałem, że parafianie w bodajże diecezji tarnowskiej skrzyknęli się i urządzili strajk finansowy. Skuteczny. Proboszcz został zmieniony. Już nie pamiętam co tam na ten temat pisało, ale przypuszczam, że opierali się na bardziej wiarygodnych informacjach niż te które tutaj się pojawiły. Kiedyś słyszałem, że pewien kościelny w pewnej miejscowości podbierał kasę. W tamtą opowieść jestem skłonny uwierzyć zważywszy na to od kogo ją usłyszałem i jeszcze z kilku innych powodów które nie mogę tu wymienić. Musiałbym być jednak idiotą aby bezkrytycznie wierzyć w to co tu ktoś pisze. Nie nie chcę wam wmawiać, że ta afera jest nieprawdziwa, a jedynie prosić o troszkę refleksji i zastanowienia nad jej wiarygodnością.

    W tym wszystkim nie zapominajcie o modlitwie która jest rozmową z Bogiem. A rozmowa to nie monolog. Tak często niestety modlimy się według zasady "Milcz Panie, bo twój sługa mówi"

    Także i ten ksiądz o którym mamy najgorsze zdanie może nam w czymś pomóc, także on może być a często jest narzędziem w rękach Boga.

    Owoce! Zanim zrealizujesz jakiś pomysł na protest najpierw zastanów się najlepiej na modlitwie jakie owoce to przyniesie. Może trzeba odpuścić i zrezygnować - zagryźć zęby i odpuścić bo z chęci postawienia za wszelką cenę na swoim to wybuchają wojny lub konflikty rujnujące człowieka od środka. A może na odwrót walczyć o swoje. Bo parafia to nie jest niczyj prywatny folwark.

    Czemu tak piszę? Pewnie min. dlatego, że już dawno temu życie mnie nauczyło że na sądach innych ludzi można się nieźle przejechać.

    Z modlitwą za waszą parafię i rozwiązanie napiętej sytuacji sh_ma.
    Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus!

    2 12 Cytuj
  • 13 sie 2012

    "ks. Małota Józef zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Brata Alberta w Myślenicach-Osiedle i mianowany wikariuszem parafii Luborzyca" - i tym OPTYMISTYCZNYM akcentem zakończmy to forum!!!

    6 16 Cytuj
  • 13 sie 2012

    ks. Kulesa Mirosław zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Najśw. Salwatora w Krakowie i mianowany wikariuszem parafii św. Brata Alberta w Myślenicach-Osiedle

    8 7 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 13 sie 2012

    Jest coś takiego w naszym kraju dzisiaj jak moda na krytykę kościoła, Kościoła i duchowieństwa. Tak zdarzają się karygodne postępowania wśród księży, ale jestem przekonany że fakty są wyolbrzymiane i świadomie przekręcane. Zważywszy na to tym bardziej z większym dystansem podchodzę do tego co tu się pisze.

    3 13 Cytuj
  • 13 sie 2012

    ks. Wicher Grzegorz zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Jana Kantego w Krakowie-os. Widok i mianowany wikariuszem parafii Narodzenia NMP w Krakowie-Bieżanowie -> nasz dawny wikary. Zacny człowiek.

    10 6 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 13 sie 2012

    Luborzyca!? .....

    4 7 Cytuj
  • 13 sie 2012

    Zapadła wieś za Krakowem, z brakiem możliwości na jakikolwiek rozwój...Smutne, bo Księdza Józefa stać na wiele.

    13 1 Cytuj
  • 13 sie 2012

    [quote=gość: zdrowy rozsądek] "ks. Małota Józef zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Brata Alberta w Myślenicach-Osiedle i mianowany wikariuszem parafii Luborzyca" - i tym OPTYMISTYCZNYM akcentem zakończmy to forum!!! [/quote]
    [quote=gość: grzegorz.pl] ks. Kulesa Mirosław zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Najśw. Salwatora w Krakowie i mianowany wikariuszem parafii św. Brata Alberta w Myślenicach-Osiedle [/quote]
    [quote=gość: grzegorz.pl] ks. Wicher Grzegorz zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Jana Kantego w Krakowie-os. Widok i mianowany wikariuszem parafii Narodzenia NMP w Krakowie-Bieżanowie -> nasz dawny wikary. Zacny człowiek. [/quote]
    dziwne że ktoś ma takie dokładne info- czyżby to był ktoś z plebanii?

    1 5 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 13 sie 2012

    Nie zapadła, bo podmiejskie tam chodzą

    Luborzyca. Jakoś coraz trudniej mi wierzyć w przypadki... Nie wierzę, że to przypadek iż tam ks. przeniesiono. O parafii w Luborzycy niewiele co prawda ale odrobinę wiem.

    4 2 Cytuj
  • 13 sie 2012

    [quote=gość: cocolia] gość: zdrowy rozsądek napisał/a: "ks. Małota Józef zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Brata Alberta w Myślenicach-Osiedle i mianowany wikariuszem parafii Luborzyca" - i tym OPTYMISTYCZNYM akcentem zakończmy to forum!!!
    gość: grzegorz.pl napisał/a: ks. Kulesa Mirosław zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Najśw. Salwatora w Krakowie i mianowany wikariuszem parafii św. Brata Alberta w Myślenicach-Osiedle
    gość: grzegorz.pl napisał/a: ks. Wicher Grzegorz zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Jana Kantego w Krakowie-os. Widok i mianowany wikariuszem parafii Narodzenia NMP w Krakowie-Bieżanowie -> nasz dawny wikary. Zacny człowiek.
    dziwne że ktoś ma takie dokładne info- czyżby to był ktoś z plebanii? [/quote]

    http://www.diecezja.pl/ksieza/translokacje-2012/
    wystarczy poszukać w necie

    5 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 13 sie 2012

    cocolia nie rozbrajaj mnie. Pokazujesz właśnie jak łatwo błędne plotki i osądy powstają. Jak by było tak jak sadzisz to już dawno wiedział by gdzie którego księdza przenoszą. Te informacje pojawiły się jakoś dopiero co na oficjalnej stronie Archidiecezji Krakowskiej

    3 4 Cytuj
  • 13 sie 2012

    dajcie link to "słynnego" już filmu. Jeśli nie ma to skończcie dyskusję przynajmniej odnośnie tego wątku. Męczące już jest słuchanie o filmie o którym każdy słyszał a nikt nie widział.

    5 5 Cytuj
  • 14 sie 2012

    Na razie poczekajmy na reakcję PROBOSZCZA. Wiem, że już powinien zareagować, ale...
    Jeśli takowej nie będzie, to może nawet ddd obejrzy ten film, bo jest grono osób, które jest zdeterminowane sytuacją.
    Jeszcze dla jasności. Ksiądz Józef z całą pewnością teraz nie zostanie w parafii św.Brata Alberta.
    Nie chodzi o decyzję zwierzchników, ale o sytuację.
    Zastanówcie się wszyscy dyskutujący, kto by na Jego miejscu chciał tu zostać, chociaż, wiedzę na temat sytuacji w tym Kościele, jako parafianie mamy o wiele uboższą od ks.Józefa Małoty.
    Mam tylko nadzieję, idąc za naszą wiarą, że ten OSTATECZNY istnieje i tam WSZYSTKICH ROZLICZĄ
    Pozdrawiam.

    13 2 Cytuj
  • 14 sie 2012

    Fakty są takie, że jeśli proboszcz z kościelnym zostanie piszemy o zmianę proboszcza bo nam taki nie jest potrzebny. I nie dawać na tacę pamiętajcie. Może ks Józef znów coś powie na Mikołaju..... Żal serce ściska, że dobro odchodzi...

    23 3 Cytuj
  • 14 sie 2012

    Do nas ma przyjść jakiś arek zach !

    3 7 Cytuj
  • basia 14 sie 2012

    [quote=gość: blackrose] Zapadła wieś za Krakowem, z brakiem możliwości na jakikolwiek rozwój...Smutne, bo Księdza Józefa stać na wiele. [/quote]
    Za to Myślenica jaka metropolia....

    4 8 Cytuj
  • 14 sie 2012

    [quote=gość: ddd] dajcie link to "słynnego" już filmu. Jeśli nie ma to skończcie dyskusję przynajmniej odnośnie tego wątku. Męczące już jest słuchanie o filmie o którym każdy słyszał a nikt nie widział. [/quote]
    mogę napisać film pokazuje jak kościelny włamuje się domieszkania ks. Józefa spłoszony alarmem ucieka tylko te posty są mazane w internecie

    19 2 Cytuj

Odpowiedz