Forum » Myślenice

Parafia św. Brata Alberta w Myślenicach

  • 20 lip 2011

    witam drodzy parafianie co słychać w tejże świątyni dzieje sie cos nowego kośćiół w całości odremontowany prosze tutaj pisac bo nie ma strony internetowej kościoła prosze w tym temacie pisac co w kośćiele piszczy i wokół niego

    24 11 Cytuj
  • 20 lip 2011

    [quote=gość: MAŁy] ostatnio w kościele została wymieniona flota samochodów na nowe volkswageny i mercedesy. [/quote]

    MAŁy trzeba iść z duchem czasu! A co, ksiądz nie może używać życia jeżdżąc dobrą furą?
    Nauki Jezusa o ubóstwie dla niektórych są pewnie dawno przestarzałe...

    20 8 Cytuj
  • 20 lip 2011

    ogólnie Pani z apteki już nie chodzi tam ;] to ze zmian,
    a bez zmian to oczywiście ponadczasowy organista prawdopodobnie jeden z najlepszych głosów polskich, i nowe fury swoją drogą.

    24 6 Cytuj
  • 20 lip 2011

    Ostatnio przechodziłem na pasach obok busów. Adam prawie mnie rozjechał swą srebrną strzałą...
    Tylko nie wiem czy dlatego że mnie nie zauważył, czy z powodu mojej nieobecności na mszach od kilku lat...

    Ale stworzyliście temat, moderatorzy znowu nie będą spać tylko 24/dobę sprawdzać co tu się zamieszcza ;-)

    17 6 Cytuj
  • 20 lip 2011

    Ahaa Zaczyna się nowy temat -zazdrości i kpin.Czy któryś z księży wam coś wziął .

    19 20 Cytuj
  • 20 lip 2011

    a ja tam kpić nie będę :) lubię ten kościół, chociaż do niego nie chodzę. To było jedyne miejsc w którym nie robili mi problemu z ochrzczeniem dziecka.
    a że zmieniają sobie samochody? nie interesuje mnie to. Ja się na to nie składam, więc nie rozliczam.

    12 4 Cytuj
  • 20 lip 2011

    My Polacy to józef, adam czy kościelny? lub inny zwolennik luksusu

    3 16 Cytuj
  • 20 lip 2011

    jak to się nie składasz? nie płacisz podatków? jeśli tak to prosze o info też tak chcę!

    7 7 Cytuj
  • 20 lip 2011

    podatki płacę, chodziło mi o to, że na tacę nie daję.

    składki zdrowotne też płacę, chociaż z tego nie korzystam. To co mam "odgórnie " zabierane to inna bajka.

    5 3 Cytuj
  • 20 lip 2011

    nie dajesz na tacę? niedobrze! to zacznij od tej niedzieli paliwo coraz droższe zasoby ropy maleją, mercedes w benzynie nie jest oszczędnym samochodem z volkswagenami jest trochę lepiej, do tego jeszcze OC AC rejestracja pojazdu płyny każdy grosz będzie mile widziany

    11 8 Cytuj
  • 20 lip 2011

    No i takie auto trzeba często myć, bo brudnym jeździć nie wypada. Ministranci zawsze niedomywali a ALDA nie umyje za "co łaska"...

    10 8 Cytuj
  • 20 lip 2011

    Mają jak Ojciec Mateusz zasuwać na rowerze? Nie wiem o co Wam chodzi, mnie to nie boli że ksiądz ma samochód, niech ma.

    17 18 Cytuj
  • 20 lip 2011

    Wybacz Cygnus pytanie, jako chrześcijanina nie boli Cię że księża mają TAKIE samochody a ludzie potrzebujący choćby ci mieszkający w jawornickich "barakach" żyją na skraju nędzy? Według mnie jest to sprzeczne z moralnymi pryncypiami Kościoła Katolickiego. A może to ja już jestem taki zaślepiony że widze tą sytuacje przez pryzmat tej złości?

    24 13 Cytuj
  • 20 lip 2011

    pierwsze dwa posty to jedna i ta sama osoba , bo komuś bardzo zależy by negatywnymi komentarzami uderzyć w kościół na osiedlu .Kilka dni temu nie jaki Jaroo też pisał jak to chciałby być księdzem by jeździć nowymi furami ,to na pewno ta sama osoba.
    A ten co niedawno napisał ze ks Adam niemal go niedawno rozjechał niech sobie okulary zmieni lub lepiej je założy gdyż proboszcz jak co roku o tej porze jest na koloni .
    Ogólnie Kościół jest jaki jest , nie jest to luksusowy pałac gdzie siedzenia są ze skóry . Z wyglądu bez rewelacji lecz nie oto tu chodzi . Co do księży ks Józef zostaje już na stałe co mnie bardzo cieszy , ma dobry kontakt z młodzieżą prowadzi Oaze , jak każdy człowiek ma swoich zwoleników jak i przeciwników , dla mnie jest OK . Ks Adam jak wiadomo od początku z naszą parafią , co roku wysyłam dzieci na obóz , bardzo lubią księdza itp ,Nie mam żadnych zastrzeżeń do pracy duchownych .A co do niektórych To wytykać palcami innych umieją , napiszą głupi post i cieszą się ze zaistnieli w sieci .

    13 16 Cytuj
  • 20 lip 2011

    Księża ślubują skromność i ubóstwo zdaje się, a rozbijają się autami, na które nas, ludzi pracujących nie stać.. trochę to dziwne.. a ogrodzenie od kościoła rdzewieje i się rozlatuje. Na to jakoś się pieniążki nie znalazły. Nie mówiąc już jak w zimie nogi przymarzają do posadzki.. Nie bądźmy tacy ślepi..

    15 7 Cytuj
  • 20 lip 2011

    [quote=gość: Parafianin] Ks Adam jak wiadomo od początku z naszą parafią , co roku wysyłam dzieci na obóz , bardzo lubią księdza itp [/quote]

    dobre;) kto tak lubi księdza, ta młodzież co jest zabierana na obóz? czy wie ktoś jak w godzinach od 22,00 do 6,00 rano spędza czas kadra na tym obozie? jeśli nie to popytajcie tych co w nim uczestniczyli

    9 8 Cytuj
  • 20 lip 2011

    dokładnie tam jest sodomia i kamoria
    organisty tylko brakuje żeby zaśpiewał przy piwku hie hie hie

    11 7 Cytuj
  • 20 lip 2011

    no słyszałam, że za kołnierz nie wylewają :P

    10 6 Cytuj
  • 20 lip 2011

    heeh zdaje sie że juzek poruszył juz kiedys na kazaniu temat o furach księży, był wściekły, napewno komus zalezy na zszarganiu opini ale jest to przedstawione w sarkastyczny sposób, natomiast Parafianin chce z kolei udobruchać księżą teskty w stylu "niech sobie okulary zmieni", napisał ze ogólnie kościół jest jaki jest, a idealny nie jest mógłby być lepszy ale takich którzy chcą zmian brakuje, pisze że nie ma żadnych zastrzeżeń co do pracy duchownych...ksiadz powinien pełnić służbę w kościele a nie w nim pracować! ludzie NA BOGA!

    6 6 Cytuj
  • 20 lip 2011

    niedługo to przy każdym kościele będzie lotnisko żeby rydzyk mógł dolecieć! i będą się tłumaczyć że są wtedy podczas lotu bliżej Boga! a co do wina na obozach to mogą tylko w granicach rozsądku a i tak się znajdzie ktoś dla kogo lampka wina to chlanie!

    15 4 Cytuj
  • 20 lip 2011

    [quote=MADZIAR]niedługo to przy każdym kościele będzie lotnisko żeby rydzyk mógł dolecieć! i będą się tłumaczyć że są wtedy podczas lotu bliżej Boga![/quote]

    Buhahahahahahaa ;)

    10 4 Cytuj
  • 20 lip 2011

    No niestety na maybach to oni muszą jeszcze rok "popracować", chyba że spowiadać Rydzyka będą i za rozgrzeszenie otrzymają od niego samochód.

    6 3 Cytuj
  • 20 lip 2011

    [quote=gość: MADZIAR] a co do wina na obozach to mogą tylko w granicach rozsądku a i tak się znajdzie ktoś dla kogo lampka wina to chlanie! [/quote]

    lampka wina, buhahahahahaha;)
    to znaczy, że nie na tym obozie byłeś albo jesteś członkiem kadry

    7 3 Cytuj
  • 20 lip 2011

    [quote=gość: My Polacy] Ahaa Zaczyna się nowy temat -zazdrości i kpin.Czy któryś z księży wam coś wziął . [/quote]
    Tak wziął i bierze nieprzerwanie i w świetle prawa. Wszystko na mocy zapisów dokumentu, który podpisał jeszcze prezydent kwaśniewski. Mam na myśli "Konkordat". Przede wszystkim księża nie płacą składek na ZUS a prawo do świadczeń zdrowotnych i emerytur mają. Jak myślisz skąd ta kasa ? Oczywiście z naszych (moich też) podatków.

    10 3 Cytuj
  • 20 lip 2011

    Ciekaw jestem jaka to jest wersja silnikowa. Najtańszy Diesel kosztuje (wg cennika z www.mercedes.pl) 139 900PLN...

    Sumujemy:
    - cotygodniowa kasa od ludzi, którzy płacą za to, że mogą posprzątać
    - kasa z dzierżawy wieży na anteny telefonii komórkowej
    - datki z chrztów, ślubów, pogrzebów, zamówionych mszy
    - kasa z kolędy,
    - datki w jednostkach "papierowych" podczas świąt

    Powyższe datki POWINNY W PEŁNI ZASPOKOIĆ BUDŻET POTRZEBNY:
    - ogrzewanie (które w ziemie się chyba psuje, bo zawsze zimno),
    - prąd, (który jest oszczędzany żarówkami energooszczędnymi)
    - wypłaty, podatki
    - no i remonty, których robić od 16 lat nie trzeba bo kościół jest nowy
    - etc (wino mszalne tanie...).

    Więc po co dawać "co niedzielę"? Kto z naszej parafii ma lepsze auto? Biedni bogatych mają sponsorować? Nieee

    Nie podoba się życie proboszcza - NIE DAWAJ. PROSTA SPRAWA. to nie jest obywatelski obowiązek.

    20 4 Cytuj

Odpowiedz