Forum » Myślenice

Kamera "na żywo"w Myślenicach.

  • adzygmunt 28 sie 2011

    Przygotowuje się do wrześniowej eskapady w Polskę.
    Mam listę miejscowości gdzie chcę być i sprawdzam jak tam jest, czy coś warto zobaczyć.
    Prosty sposób to kamera na żywo. Wiele miejscowości w Polsce ma takie kamery zainstalowane.
    Np: Sandomierz, trochę te kamery zniekształcają ogląd, jakoś krzywy widok, lecz płynny obraz rekompensuje wadę.
    Jest jeszcze wiele kamer w Polsce /strumieniowe także/, kilkoma można samodzielnie kierować, przybliżać oddalać. /Gdańsk Ci Task, VDR-C/ 
    Niestety na tej liście nie ma Myślenic. A mamy się czy pochwalić. Rynek uważam za piękniejszy w Małopolsce. Szkoda, bo "przejezdni" "wdepnęliby" na chwilę sprawdzić jak tam jest w realu. Kasa choćby za pizzę, lody, kawę, herbatę zostałaby w mieście.
    A może zachęceni weszliby do muzeum, czy na Zarabie!
    Inni mogą, czemu my nie?

    19 2 Cytuj
  • 28 sie 2011

    Oryginalny sposób na planowanie wakacji:-)) Generalnie kamery są fajne, ale aby sprawdzić ruch na drodze, tłok na stoku. Na rynku? Dla mnie średnia sprawa. Widok z tych kamer to z reguły średnia sprawa. Dużo lepiej moim zdaniem zainwestować w dobrą, naprawdę dobrą stronę internetową i jej odpowiednie pozycjonowanie:-)) - jeżeli ma służyć reklamie.
    Ale kamera na stoku narciarskim, na wyciąg jak najbardziej.

    BTW Kamera w sandomierzu nie działa w tym momencie - serwer padł. Ale za to ich strona - WYPAS! Informację dla turystów w kilku językach.

    3 6 Cytuj
  • 28 sie 2011

    Może by tak "udostępnić" istniejącą sieć kamer monitoringu miejskiego ? Ja bym jeszcze kamerę dał tam na tym parkingu nad bysinką koło Rossmana bo zawsze tam żule siedzą to przecie taki nasz myślenicki folklor...

    12 2 Cytuj
  • adzygmunt 28 sie 2011

    Marko masz coś z kompem. Kamery są dwie i to czynne na sandomierskim rynku.
    Co w tym coś złego, że planując jazdę sprawdzam czy warto tam zajechać?
    Ale każdy ma prawo do niespodzianek!
    Dzisiaj np w tv mam cyfrę plus gdzieś w okolicy 149 kanału był reportaż z pszczyńskiego zamku. Byłem tam dwukrotnie a postanowiłem być trzeci raz. Kamera to jest potęga do zachęcenia turysty samochodowego!
    fafik nie pisałem o monitoringu, ale co przeszkadza i do tego używać kamer?

    2 2 Cytuj
  • 28 sie 2011

    Ja również we wrześniu rozpoczynam małe turne po ciekawych miejscach.

    Pierwsze z nich to zamek w Mosznej koło Opola. PIĘKNY !

    http://www.moszna-zamek.pl/zwiedzanie-zamku.html

    Warto ten zamek zobaczyć co najmniej z dwóch powodów: wygląda bajecznie i ma piękny ogród. Zamek słynie z... 99 wież i wyglądem przypomina zamek księżniczki. Brakuje mu 1 wieży, by mieć ich 100 – kto jest ciekawy dlaczego, powinien sam odwiedzić zamek i posłuchać co mówi przewodnik. Wielkim wydarzeniem jest święto azalii, gdyż w ogrodzie oprócz starych drzew, fontanny, wiosną wzrok przyciągają olbrzymie kwitnące azalie i rododendrony.

    zdjecie

    http://www.google.com/search?q=zamek+w+mosznej&hl=pl&rls=com.microsoft:pl:IE-SearchBox&rlz=1I7RNSN_pl&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=6qVaTsaEO4_xsgbEgLXCCg&ved=0CC8QsAQ&biw=1024&bih=424

    3 1 Cytuj
  • 28 sie 2011

    Kolejny na mojej trasie to
    a.) Zamek w Pszczynie.

    zdjecie

    b.) Kwidzyn

    zdjecie

    c.) UJAZD (ruiny zamku "KRZYŻTOPÓR")

    zdjecie

    d.) Łańcut,

    zdjecie

    e.) Reszel

    zdjecie

    f.) Lublin.

    zdjecie

    2 1 Cytuj
  • Mieczysław Nowak 28 sie 2011

    No warto tam być.
    I żadne kamery - tylko w realu.

    2 Cytuj
  • adzygmunt 28 sie 2011

    Uploaded with ImageShack.us
    "Moszna" i tak! I ja tam byłem i...

    1 Cytuj
  • 28 sie 2011

    Z interesujących miejsc w tym roku został odnowiony i udostępniony do zwiedzania Kasztel w Szymbarku.

    3 1 Cytuj
  • adzygmunt 28 sie 2011

    Zachęcony odwiedzę Kwidzyn
    W ubiegłym roku spędziłem pięć godzin na zamku w Malborku. Mam całą serię zdjęć, ale nie jestem taki szybki jak TY w ładowaniu ich na stronę.

    1 2 Cytuj
  • Mieczysław Nowak 28 sie 2011

    Polecam Sandomierz - 180 km od Myślenic. Przy okazji można zwiedzić Baranów Sandomierski, Opatów, Ujazd, Wiślicę.
    http://www.mietnow.futuro.info.pl/b/090912-sand/index.html
    pozdrawiam

    5 1 Cytuj
  • 28 sie 2011

    [quote=adzygmunt] Uploaded with ImageShack.us"Moszna" i tak! I ja tam byłem i... [/quote]

    Jakie wrażenia, warto tam jechać ?

    3 1 Cytuj
  • adzygmunt 28 sie 2011

    Uploaded with ImageShack.us
    Malbork widziany oczami troski o całość. Data zdjęcia 2010 r.
    Mietnow to część mojej projektowanej trasy skąd wiedziałeś?
    PiterS warto, do tego w miłym towarzystwie. Mam kilka pięknych zdjęć z wnętrza np ze schodów czy biblioteki!

    1 2 Cytuj
  • Mieczysław Nowak 28 sie 2011

    Czy można zwiedzać zamek w Mosznej wewnątrz? Ja tam byłem w 2001 roku i niestety nie było takiej możliwości.

    3 1 Cytuj
  • 28 sie 2011

    [quote=mietnow] Czy można zwiedzać zamek w Mosznej wewnątrz? Ja tam byłem w 2001 roku i niestety nie było takiej możliwości. [/quote]

    Tak można, tutaj masz szczegóły
    http://www.moszna-zamek.pl/zwiedzanie-zamku.html

    Wybieram się tam na początku września.

    3 1 Cytuj
  • 28 sie 2011

    Jeśli coś ciekawego przyjdzie mi na myśl, to wrzucę propozycję na ten temat.
    Większość z tych zamków chcę zwiedzić podczas "złotej Polskiej jesieni". Ale zwiedzanie zaczynam za kilka dni.

    W przyszłym roku jeśli Bóg da zdrowie i kasę i planuje podobny wypad do Francji i Szkocji.

    adzygmunt, mietow - jeśli będziesz w ciekawych miejscach to proszę o opis i foty na forum.

    4 1 Cytuj
  • 28 sie 2011

    [quote=adzygmunt] Uploaded with ImageShack.usMalbork widziany oczami troski o całość. Data zdjęcia 2010 r.Mietnow to część mojej projektowanej trasy skąd wiedziałeś?PiterS warto, do tego w miłym towarzystwie. Mam kilka pięknych zdjęć z wnętrza np ze schodów czy biblioteki! [/quote]

    Piękne zdjęcia to coś więcej niż dobry film.

    3 1 Cytuj
  • 29 sie 2011

    PiterS: szkoda, że wcześniej takich zachęcającyxh fotek nie zamieściłeś bo już praktycznie po wakacjach. Fajny wątek - chyba już wiem gdzie spędzę pogodne wrześniowe wekendy :-)

    2 1 Cytuj
  • Mieczysław Nowak 29 sie 2011

    [quote=adzygmunt]

    Mietnow to część mojej projektowanej trasy skąd wiedziałeś?
    [/quote]

    Bo tę trasę przebyłem choć nie za jednym razem.
    A do tego dorzucę Szydłów i Kurozwęki.

    A zdjęcia będą niebawem
    Pozdrawiam

    2 1 Cytuj
  • 29 sie 2011

    ADZ, zapomniałeś o kamerce w Starostwie Powiatowym? ;)
    Z ciekawej propozycji ADZygmunta zrobił się niezły off-topic. Nie żebym się czepiał ale można by było zmienić nazwę wątku na "Miejsca które warto odwiedzić" lub "Wakacje z duchami" i umieścić go w odpowiednim dziale. Wracając do tematu, w naszym mieście jest kilka miejsc w których można by było umieścić kamerę internetową "na żywo"- oczywiście z widokiem na rynek, na wieży widokowej na Chełmie z widokiem na panoramę Myślenic. Udostępnienie części kamer z "monitoringu" też jest doskonałym pomysłem. Przypominam że był również wniosek o kamerę internetową na sali obrad rady miasta, radni jednak zdecydowali że wolą pracować w ukryciu i przegłosowali na nie.
    Może przy większej akcji ktoś sie pokusi o sponsoring, lub też wie o kamerach już pracujących na żywo w naszym mieście.

    6 1 Cytuj
  • 29 sie 2011

    [quote=gość: ulrichvonjungingen] PiterS: szkoda, że wcześniej takich zachęcającyxh fotek nie zamieściłeś bo już praktycznie po wakacjach. Fajny wątek - chyba już wiem gdzie spędzę pogodne wrześniowe wekendy :-) [/quote]

    Wystarczyło zapytać :-)
    Najlepiej takie obiekty zwiedzać we wrześniu i październiku .

    Cytuj
  • adzygmunt 29 sie 2011

    M007 masz 102 % racji. Poszło to trochę nie kontrolowanie!
    Redakcja mogłaby zostawić mój pierwszy post, i Twój i jeszcze np fafika czy marko.
    Pozostałe zwłaszcza foty i komentarze zebrać jak proponujesz w nowym temacie.
    Myślenice mogłyby się reklamować i w taki sposób. generalnie mnie o to szło!
    M007 mógłbyś uściślić albo dać namiary na kamerę w starostwie powiatowym?

    2 1 Cytuj
  • 29 sie 2011

    Bardzo proszę ADZ ; kamera w Starostwie Powiatowym

    2 1 Cytuj
  • 29 sie 2011

    to jest reklama drzwi

    2 Cytuj
  • 29 sie 2011

    no to jest co zwiedzać. Panie, Panowie zapraszmy do Starostwa Powiatowego :-)))))))))))))

    A na poważnie, to naprawdę Myślenicom przydałby się super zarządzany serwis internetowy. Jak na przykład wejdzie się na strone basenu... to jakby wszedł tam wcześniej to chyba nigdy na ten basen bym nie poszedł.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz