Forum » Myślenice

Zegar na wieży kościelnej

  • 4 paź 2011

    Bicie tego zegara słychać aż na Dolne Przedmieście,więc współczuję tym co najbliżej jego mieszkają.

    7 3 Cytuj
  • 4 paź 2011

    Czy GonieC jest księdzem?

    2 Cytuj
  • 4 paź 2011

    [quote=gość: abc] Czy GonieC jest księdzem? [/quote]
    Nie jakoś mnie tam nie ciągnie :) a co ma wspólnego bycie księdzem do tego co napisałem ?

    2 1 Cytuj
  • 4 paź 2011

    @ GonieC; to specyfika forum, można było zrozumieć -"No jak Ci się mój nowy zegar nie podoba to się grzeczne mówiąc wyprowadź" :)

    2 1 Cytuj
  • 4 paź 2011

    dobija mnie ten zegar

    8 3 Cytuj
  • adzygmunt 4 paź 2011

    A mnie ten zegar się podoba! Tzn zegar nie, bo byłem od niego kilometr na Kazimierza Wielkiego pod starostwem. jakie słyszalne dzwony, a jaki piękny kurant po nich.
    Już mi niepotrzebny watch the hand. Oddam go zaraz do sklepu. Podobno do pięciu dni towar można oddać bez podania przyczyny. Oj tam, oj tam bez podania przyczyny?, a podam, a co? niepotrzebny, bo bez niego dowiedziałem się że jest dwunasta w południe.
    Tylko aby się nie popsuł, bo: "umówiłem się z nią na dziewiątą" - Bodo nie ja!

    7 6 Cytuj
  • 4 paź 2011

    Mnie się wydaje że czarno sukienkowcy wezmą nas na przeczekanie i tak się przyzwyczaimy do tych dzwonów anielskich, że po powiedzmy roku jak się bateryjka w zegarku wyczerpie, będzie nam czegoś brakowało, odczujemy wewnętrzny niepokój i smutek oraz dogłębną tęsknotę. Na marginesie, co to za przepiękna melodia psuje mi wieczór, co wieczór? Proszę znawców tematu o odpowiedź bo wypadłam z tematu;) Z góry dziękuję.

    6 5 Cytuj
  • 4 paź 2011

    Według mnie też nie za bardzo pasuje ale trudno kwestia gustu.
    Uderza mnie jedno że większość krytykujących"sukienkowych" nie potrafi zorganizować jakoś bez nich wesela ,pogrzebu a nawet otwarcia firmy.Wtedy chcą "przepychu" a chwilę po tym krytykują jak mogą.Może się mylę?????

    2 3 Cytuj
  • 4 paź 2011

    maryjo królowo polski:) w południe anioł pański zmieszany z hejnałem a pomiędzy nasze ukochane bammm, bammm, bammm. Obawiam się niestety, że Marla ma rację. Chociaż może jakoś zbiorowo trzeba dac panom znac,ze troszkę za głośno? oto kontakt ze strony: sanktuarium@myslenice.pl polecam.

    7 Cytuj
  • 4 paź 2011

    Najbardziej rozsądnie .
    Tak się zastanawiam że jednak poprzedni proboszcz nie popełniłby takiej gafy?

    8 Cytuj
  • 4 paź 2011

    Poprzedni proboszcz miał to czego obecnemu brak mianowicie KLASĘ

    12 Cytuj
  • 4 paź 2011

    ZAWSZE MOŻNA ZADZWONIĆ I "POLUBOWNIE" SIĘ DOGADAĆ:
    .....
    OBY TYLKO BUREK NIE WARKNĄŁ :D

    3 3 Cytuj
  • 4 paź 2011

    Ciekawe że jeszcze do tej pory żaden hacker nie pomyślał jak by tu zamiast Maryjo.. poleciał taki Behemocik. ;) Przecież taki dzwonek w tym zegarku taka sama jak w tych na rękę z lat 80 tych tylko "trochę głośniejsza". To by się proboszcz zdziwił jakby o dwudziestej pierwszej zagrałby Nergalek. :D \\../_

    12 3 Cytuj
  • 4 paź 2011

    Od kiedy mi ukradli zegarek nie byłem świadomy, skąd przybyłem, gdzie jestem, dokąd zmierzam. Teraz, dzięki nabożnej melodii ...... wiem

    9 1 Cytuj
  • 5 paź 2011

    Z przykrością stwierdzam że o wiele ładniejszy i klimatyczny jest zegar ratuszowy na rynku niż ten dworcowy... przepraszam kościelny. Moim zdaniem bardziej funkcjonalny byłby mały telebim w funkcją wyświetlania godziny. W "międzyczasie" mógły ogłaszać godziny mszy, intencje, ogłoszenia, albo zapowiedzi składek... ;)

    Ale na poważnie - nie podoba mi się zegar zarówno w wersji dziennej jak i zwłaszcza nocnej. Myślę że wystarczyło by samą tarczę zrobić bardziej klasycznie, albo wystylizować ją odpowiednio, a podświetlenie zrobić całego cyferblatu (patrz: zegar UM) a jeżeli już punktowo/diodowo - to czy nie mógłby to być kolor szaro/biały zamiast dworcowego pomarańczowego?

    5 3 Cytuj
  • 5 paź 2011

    Czyżby zegar wyłaczyli ?
    Bo dziś o 21.00 nie było tej melodii

    3 Cytuj
  • 5 paź 2011

    Dla mnie też robienie z Sanktuarjum "dworca jest trochę nie na miejscu.
    Myślę że przy poprzednim Proboszczu taka "chińszczyzna" by nie przeszła.

    7 Cytuj
  • 5 paź 2011

    CHIŃSKI ZEGAR ...CHIŃSKI SKLEP..... CHIŃSKIE JEDZENIE ..... CHIŃSKIE PŁACE....
    JEDNYM SŁOWEM MAMY TU: 中国

    7 Cytuj
  • 6 paź 2011

    @oko - melodia o 21 była, miałem ją wątpliwą przyjemność pierwszy raz słyszeć na własne uszy.

    3 Cytuj
  • 6 paź 2011

    @sowa - ciekawe kiedy wejdzie CHIŃSKA RELIGIA ? Przerobią tek świecący i grający kiosk na klasztor szaolin.

    4 3 Cytuj
  • 6 paź 2011

    Zostawić dzwony.
    Wyłączyć melodie.
    Ściszyć dzwony.
    Zmienić kolorystykę.
    Alles.

    10 3 Cytuj
  • 6 paź 2011

    I tak nas zignorują... wysłałam maile- bez odpowiedzi. Obywatel za maluczki, żeby chociaż odpowiedź dostać.

    4 2 Cytuj
  • 7 paź 2011

    to może zbiorowo np jako "komitet obrony sacrum"? :)

    6 2 Cytuj
  • 7 paź 2011

    ... no bo skoro dworzec na wieży kościelnej to istne profanum - czyżbym przeliczył się z audytorium?

    4 2 Cytuj
  • 7 paź 2011

    ja raczej "komitet obrony słuchu i systemu nerwowego" ale jeżeli to się da podciągnąć pod temat to ja chętnie.

    7 1 Cytuj

Odpowiedz