Forum » Myślenice

Zegar na wieży kościelnej

  • 30 wrz 2011

    Nie wiem, czy to dobre miejsce na zadanie pytania: Gdzie był konserwator zabytków, gdy montowano zegar na wieży kościelnej? Jestem zdruzgotana.

    22 7 Cytuj
  • 30 wrz 2011

    Jak to gdzie ??? U księdza proboszcza.............................

    7 7 Cytuj
  • 30 wrz 2011

    po co dublujesz tematy? juz jest nawet o tym artykul: http://miasto-info.pl/pools/show/111,zegar-na-wiezy-kosciola-hit-czy-kit.html#c210

    3 5 Cytuj
  • 30 wrz 2011

    Napiszmy petycje.

    12 6 Cytuj
  • 30 wrz 2011

    [quote=kkkk] Gdzie był konserwator zabytków, gdy montowano zegar na wieży kościelnej [/quote]

    SPOKO SPOKO.

    Konserwator zabytków jest jak chorągiewka, kto jak zawieje takie decyzje podejmuje.
    Najpierw pan konserwator zabytków nie wyrażał zgody na budowanie ronda w tak bliskim sąsiedztwie zabytków (strażnica, Nepomucen) a teraz wydał zgodę na jego budowę, czyli ?

    Ot - Polska właśnie.

    6 5 Cytuj
  • 30 wrz 2011

    Przepraszam, dopiero teraz zauważyłam, a temat wydaje mi się wart pozostania na forum ( te z aktualności giną po jakimś czasie)

    1 4 Cytuj
  • 1 paź 2011

    ZWARIUJE przez te hymny.
    Nie rzycze sobie zadnych melodii!!!!!!!!
    Dlaczego musze tego sluchac skoro nie chce???????
    Poroniony pomysl
    zegar moze byc, pewnie z 20.000 jeden

    16 6 Cytuj
  • 1 paź 2011

    W nocy zegar przestał świecić

    4 1 Cytuj
  • 1 paź 2011

    czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego zegar musi grać równocześnie z hejnałem?
    nie można było jakoś się dogadać, żeby jeden po drugim a nie równocześnie?
    przecież to bez sensu! zagłusza jeden drugiego...

    8 2 Cytuj
  • 1 paź 2011

    Ja przechodziłam dziś akurat o 12:00 jak ten zegar zaczął wrzeszczeć tą swoją melodyjkę... Mogę wziąć jakieś odszkodowanie? Przecież to są znacznie przekroczone normy hałasu, skoro mieszkając na ulicy Zdrojowej można usłyszeć te dzwony!!!!!!!!!

    16 7 Cytuj
  • 1 paź 2011

    [quote=kkkk] Nie wiem, czy to dobre miejsce na zadanie pytania: Gdzie był konserwator zabytków, gdy montowano zegar na wieży kościelnej? Jestem zdruzgotana. [/quote]
    To się nazywa ironia ponieważ budynek przeznaczony na użytkowanie LO ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki naprzeciwko budynku poczty, miał zostać wyremontowany jednak tam konserwatorzy zabytków nie wyrazili zgody, a w przypadku wieży kościelnej wyrazili. W Myślenicach aż śmierdzi od ,,ciemnych interesików" co gorsza w biały dzień, jest to przykre bo w tych wszystkich sprawach po uszach dostają rzeczy lub osoby wartościowe ,a kieszenie zapewne nadal ktoś sobie wypełnia. Kolejne gratulacje dla naszego zarządu.

    4 4 Cytuj
  • 2 paź 2011

    Co ja mam powiedzieć, skoro mieszkam blisko kościoła? Do pracy zazwyczaj mam na popołudnie, kończę ją późnym wieczorem, więc chce się rano wyspać. Ale nie, bo mam zapewnioną pobudkę o godzinie 6:00 - po prostu nie ma bata, żebym się nie obudził. Nie ma znaczenia, czy mam wszystkie okna zamknięte, otwarte, to regularnie co pół godziny od 6:00 jestem zrywany na równe nogi. Co ma powiedzieć moja sąsiadka, która ma dwójkę dzieci w wieku 1 rok i 3 lata? Z tego co wiem to takie dzieci zasypiają w okolicy godziny 19, a tu o 21:00 czeka ich ta durna melodia, a o 22 dziesięciokrotne dudnienie dzwonów. Jakaś porażka.

    24 6 Cytuj
  • 2 paź 2011

    Zegar zdecydowanie za głośny. Bardzo uciążliwy dla mieszkających w pobliżu. Co pół godziny się denerwujemy z powodu niepotrzebnego hałasu a przecież kampania na temat dbania o słuch jeszcze niedawno była wszechobecna.

    24 7 Cytuj
  • 2 paź 2011

    TANDETA ZA ZABYTKOWYM KOŚCIELE !!
    POBUDKA O 6.00 RANO !!! CZY MIESZKAŃCY MUSZĄ BYĆ NĘKANI O TEJ PORZE ??

    20 7 Cytuj
  • 2 paź 2011

    A wystarczy wymienic tarcze zegara żeby miała cyfry rzymskie jak na urzedzie i przyciszyc o połowe dudnienie

    13 6 Cytuj
  • 2 paź 2011

    szczerze? nie wiem czego mam już słuchać w południe. "hejnału" z urzędu gminy czy "Anioła Pańskiego " z wieży kościelnej :/

    3 3 Cytuj
  • 2 paź 2011

    Widzę, że jest trochę niezadowolonych więc może by się tak zkrzyknąć i coś zdziałać ? Normy hałasu na granicy działki są przekroczone. Zakładam, że jeśli ktoś był na tyle bezmyślny by wprowadzić w życie taki durny pomysł to rozmowa z nim o wyciszeniu tego ścierwa nie ma sensu.

    10 7 Cytuj
  • 3 paź 2011

    HEEE.... NOWY ZEGAR TO TEMAT ZASTĘPCZY WYBORÓW :D
    A MOŻE ZAGŁOSUJMY NA TEGO KTO TEN ZEGAR WYCISZY ?

    4 5 Cytuj
  • 3 paź 2011

    A mnie się podoba ten zegar i wcale mi nie przeszkadza.

    9 11 Cytuj
  • 3 paź 2011

    bo pewnie mieszkasz daleko od centrum.

    3 5 Cytuj
  • 3 paź 2011

    Co trzeba zrobić, gdzie pójść lub gdzie napisać, żeby zegar został przyciszony/ wyciszony?

    8 3 Cytuj
  • 3 paź 2011

    masz 3 wyjścia:

    1)proboszcz - porozmawiać, ewentualnie jak sie nie zgodzi to dać w łape - pewnie pomoże ;]

    2)urząd miasta

    3)sąd

    12 1 Cytuj
  • 3 paź 2011

    4) bazooka

    10 1 Cytuj
  • Merdox 3 paź 2011

    Masakra jakaś. Mieszkam w centrum, dwójka małych dzieci. Nie ma bata, żebym mógł wieczorem mieć otwarte okno bo ten %#*$%@# zegar, dzwon, czy cokolwiek to jest, budzi mi dzieci. Po jaką cholerę to wybijanie godzin? Przecież wybijanie godzin przez wieże kościelne, czy ratusze pochodzi z czasów kiedy ludzie zegarków nie mieli i dzięki nim mogli się zorientować która jest godzina. Średniowiecze nam fundują...
    O konkurencji pomiędzy kurantem, a dzwonem kościelnym w południe już nawet szkoda pisać.

    15 5 Cytuj
  • 4 paź 2011

    proszę sobie to obejrzeć jedyne rozwiązanie na problem z tym zegarem :

    http://www.youtube.com/watch?v=k6paz1T9nqw&feature=relmfu

    Szkoda życia na mieszkanie w złym miejscu

    2 5 Cytuj

Odpowiedz