Forum » Myślenice

Busy odjazdy rozkłady trasy

  • 20 wrz 2011

    Po co ta cała gadka, jak i tak nadchodzi czas likwidacji teraźniejszego dworca busów. Pytanie do busiorzy? Czy ponownie zapowiedzą strajki czy przejdą na DA bez problemów?

    4 7 Cytuj
  • 20 wrz 2011

    Witam
    Ja chciałam zabrać głos w sprawie busów. Dojeżdżam do Krakowa do pracy, a wcześniej na studia właśnie busami. Kiedy to było możliwe to autobusami PKS. Zawsze były tańsze i bilet do reki bez proszenia.Chciałabym żeby PKS wróciły. Komfort jazdy bez porównania. Natomiast są przewoźnicy bus ,którzy nie wiadomo jak kalkulują ceny skoro jedni biorą 5 zł , a inni 5,5. Zawsze trzeba się z nimi "szarpać" jakby łaskę robili. Oczywiście nie wybijają biletów czyli ukrywają swoje dochody no i nie ma na drogi po których jeżdżą, I proszę nie pisać ,że można jechać swoim samochodem ponieważ gmina ma zagwarantować komunikację z Krakowem bez żadnej łaski m bo my płacimy podatki w rożnej formie z których miasto się utrzymuje i należy nam się to jak psu buda. A z tymi cenami to zauważyłam i ja sama tez tak robię,że ludzie zaczęli nie wsiadać do bursiarzy, którzy biorą 5,5zł. Jeżeli busiarze nie poczują konkurencji w PKS to dalej będą robili jak im się będzie podobało.

    9 6 Cytuj
  • 20 wrz 2011

    Alga na litość boską przecież nikt nie zabrania Tobie jeżdzić PKSem.
    Widzę że cieszy Ciebie robić zawieruchę ,ja np. nie jeżdżę do Krakowa tylko w inną miejscowość i właśnie tylko BUSY mi odpowiadają bo właśnie PKS WYPIĄŁ D. na nas i nie kursuje, jak by nie Busy to człowiek by musiał mieszkanie wynająć tylko za co jak zarabia tysiąc zł.

    6 2 Cytuj
  • 21 wrz 2011

    Przecież wiesz ,że nie ma autobusów do Krakowa. Nie zrozumiałeś mojej intencji. Czym się rożni jeden przewoźnik od drugiego, że ta sama trasa a ceny inne. A "busiarze" to przecież przedsiębiorcy. Maja płacić podatki tak samo jak my wszyscy. Więc dlaczego bez proszenia o bilet go nie wydają. Ja nie mam prosić o bilet, ja go mam dostać . I mam być pewna że jak wsiadam do busa to nie mam czytać cennika tylko wiedzieć , z góry wiedzieć ,że bilet tyle kosztuje a nie być zaskoczona ze przy wysiadaniu nie wydaja mi reszty.Oczywiście bez biletu. W przypadku wypadku komunikacyjnego bilet jest twoim ubezpieczeniem. A Ci co maja drożej niech umieszczą tak informację żeby była widoczna już przy wsiadaniu. To jest uczciwe bo tak jak sklep. masz cenę na produkcie i albo kupujesz albo nie .Masz wybór. Tu tego wyboru nie masz, bo nie ma czytelnej informacji. I jeszcze jedno jeżdżąc do Krakowa do pracy na etacie masz koszty uzyskania przychodów w podwyższonej wysokości 139,06. Masz 22 dni lub 23 robocze *10zł to masz 220 zł.*12 m-cy=2640zł i to możesz zmniejszyć przychód ale tylko jak masz bilety, a jak nie masz to 139,06*12=1668,72 Sam widzisz różnicę Przy małych zarobkach to wszystko się liczy.Oczywiście bilety za tramwaje tez możesz doliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

    5 5 Cytuj
  • 26 wrz 2011

    Podróżuję busami z Krakowa do Myślenic od około roku. Z większym chamstwem i prostactwem, jak reprezentowane przez kierowców busów trudno się gdziekolwiek spotkać. Dobro pasażera mają w dupie, co każdorazowo potwierdzają w rozmowach przez telefon ze swoimi kolegami z branży, co czynią bez żadnej żenady i na głos, potwierdzając olewatorski stosunek do klienta. Przez Kraków jadą 30 km/h, aby zebrać jak najwięcej pasażerów (nie bacząc na możliwości swojego klamota), po czym na zakopiance notorycznie przekraczają dozwoloną prędkość, aby nadrobić stracony wcześniej czas. Żenada, ktoś z tym w końcu powinien zrobić porządek!!!

    19 4 Cytuj
  • 26 wrz 2011

    mam pytanko o której jedzie najwcześniej bus do kraka? czy jedzie coś przed 5 tą rano? i czy przystanek ma na słowackiego pod blokami?????

    3 Cytuj
  • 26 wrz 2011

    Trzeba chłopakowi auto wziąć i po temacie :) :)

    2 3 Cytuj
  • 26 wrz 2011

    dobreeeee :D tak właśnie zrobie hahahahah bedzie zachwycony!!!!!! hahahahahhaha

    1 2 Cytuj
  • 26 wrz 2011

    Inna a dlaczego pytasz o Busy , przecież PKS też jezdzi jest tak troskliwy dla pasażerów , a Ty pytasz o Busy .
    Rozkłady takie piękne czytelne wiszą ,wszystko z głową ułożone, punktualnie według rozkładu jeżdzace a Ty jeszcze pytasz o Busy ha ha ha.

    4 6 Cytuj
  • adzygmunt 3 paź 2011

    Sprawa "przenosin" czy tam innych pozwoleń ucichła.
    Jest już czwarty października. czy w trawie coś piszczy?

    2 3 Cytuj
  • 4 paź 2011

    [quote=adzygmunt] Sprawa "przenosin" czy tam innych pozwoleń ucichła.
    Jest już czwarty października. czy w trawie coś piszczy? [/quote]

    Cisza przed burzą !?

    3 2 Cytuj
  • 11 paź 2011

    Danii ty jedyny się z busiarzy wyłamałeś poszłeś na dworzec dać zarobić Burmistrzowi i PKS-owi .

    11 2 Cytuj
  • Daniel Kołodynski 14 paź 2011

    Nie wyłamałem sie tylko nie miałem wyjscia. Musiałem miec gdzies przystanek poczatkowy. Jedyna opcja był PKS,i wcale nie mam z tego powodu wyrzutów. Jak ogladaliscie dzisiejszą kronike krakowska,to wiecie co sie stanie.....

    5 10 Cytuj
  • 14 paź 2011

    http://www.tvp.pl/krakow/informacja/kronika/wideo/14-x-2011-godz-1830/5464885
    Szczyt hipokryzji,mamy stróża przestrzegania prawa,pewnie w tym wszystkim będzie pomagał PKS i jego doradcy
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,63,93861215,93908464,warto_wiecej_wiedziec_o_cwaniakach.html

    7 Cytuj
  • 16 paź 2011

    OJ pokasowali już ,ale zdążyłem zanotować ciekawy wpis:)

    7 Cytuj
  • 17 paź 2011

    No, bardzo ciekawy. Zapytam czy ktoś ma nagrane te busy o których była mowa? Te z wykasowanego wpisu. Bo takie właśnie historie należy zgłaszać odpowiednim organom. Zwlaszcza gdy jest podejrzenie o przymykaniu oka na ten proceder.

    11 1 Cytuj
  • 20 paź 2011

    Dziś byłem świadkiem jak kierowca z firmy M... z godziny 5:41 ze Słonecznej dzwoni na Policję na swojego kolegę ze Spółki 10 Przejazdówki z firmy S-BUS podał nr rejestracyjny i kolor żółty . To jest skandal co ci busiarze wyprawiają między sobą . ! Nie ma poszanowanie między nimi a oczekują szacunku od innych .

    15 2 Cytuj
  • 20 paź 2011

    Osobiście byłem świadkiem jak kierowca busa odmówił przewozu pasażerowi który wsiadał na Grunwaldzkim i chciał do Opatkowic. Powiedział żeby "sobie komunikacją miejską jechał". To oczywiste że kierowca busa woli zabrać klienta do samych Myślenic bo zapłaci wiecej a tamten tylko miejsce zajmuje i np na matecznym nie wsiądzie bardziej dojna krowa ale... czy obowiązkiem przewoźnika nie jest świadczenie usług przewozowych? Bo w tym momencie z tego obowiązku kierowca sie nie wywiązał. To troche tak jakby ekspedientka nie sprzedała komuś batonika bo jednego jej sie nie chce na kase wbijać...

    15 4 Cytuj
  • 20 paź 2011

    Zawsze powtarzałem że Busiarze to mafia, która jeżeli nie będzie miała wspólnego wroga jakim do tej pory był burmistrz, to sama się powybija. To zwykła hołota, nie przestrzegająca żadnych zasad i nie wywiązująca się z obowiązków jakie ciążą na nich w wyniku posiadania zezwolenia - koncesji. Dlatego Ostrowski powinien złapać tą dzicz za bety i utemperować raz na zawsze tą plugawą samowolkę.
    Busy na dworzec, a jak nie pasi to won do wożenia kartofli.

    13 12 Cytuj
  • 21 paź 2011

    a autobus z Zakopanego do Szczecina bez problemu sprzeda CI bilet z Zakopanego do Myślenic? :)

    5 6 Cytuj
  • 14 lis 2011

    jak to jest z tymi biletami, napis na szybie bocznej platne przy wejsciu kara 50 zl a jak chce placic, to przy wyjsciu .Kilku kierowcow jest ktorzy wydaja bilety przy wejsciu.

    6 1 Cytuj
  • 14 lis 2011

    [quote=gość: iza555] jak to jest z tymi biletami, napis na szybie bocznej platne przy wejsciu kara 50 zl a jak chce placic, to przy wyjsciu .Kilku kierowcow jest ktorzy wydaja bilety przy wejsciu. [/quote]
    skoro iza beda kierowcy przy wejsciu wydawac bilety pasazerowie je odbierac ,to podatek zostanie z calej sumy odprowadzony,kierowcy tez nic niedorobia.

    6 1 Cytuj
  • 14 lis 2011

    a jak wyda bilet przy wysiadaniu to juz podatku nie odprowadzi?
    Jezdzac busami lokalnymi, place przy wsiadaniu i bilet dostaje przy wsiadaniu, nastepnie jadac do Krakowa, place przy wysiadaniu i BILET ROWNIEZ DOSTAJE PRZY WYSIADANIU, no chyba ze ktos rzuci kase i od razu idzie, tak ze kierowca nie ma komu dac bilet, wtedy bilet laduje w koszu (wiele razy widzialem takie zachowanie pasazerow)...

    wole takie akcje niz kierowcow PKS ktorzy przy wysiadaniu odbierali bilety od pasazerow a nastepnie sprzedawali je kolejny raz... oj byly takie przypadki byly...

    6 2 Cytuj
  • 15 lis 2011

    Dalej zastępczy temat o biletach dla odwrócenia uwagi chociaż cieszy troskliwość o dochody Skarbu Państwa:).Oby tak wszyscy i w każdej dziedzinie dbali o fiskusa:)
    Cytat"wole takie akcje niz kierowcow PKS ktorzy przy wysiadaniu odbierali bilety od pasazerow a nastepnie sprzedawali je kolejny raz... oj byly takie przypadki byly..."
    Oj było tak i co wy na to.
    A co tam w prężnie rozwijającej się firmie-pracuje ktoś jeszcze w PKS czy wszyscy już w spółęczkach?

    6 2 Cytuj

Odpowiedz