Forum » Myślenice

Doradca laktacyjny w Myślenicach

  • 1 gru 2011

    Witam!
    Znany jest komuś może jakiś profesjonalny doradca, mogący pomóc w prawidłowym karmieniu dziecka piersią? Są takie osoby przyjmujące w Krakowie, ale jednak wypad do Krakowa z małym dzieckiem to już wyprawa. Natomiast słuchanie miliona często sprzecznych dorad osób z dobrą wolą, i własną praktyką prowadzi jednak do skutków odwrotnych niż zamierzone.

    5 8 Cytuj
  • 1 gru 2011

    Nie wiem jak w Myślenicach. Jest natomiast rewelacyjna kobieta od laktacji na Ujastku w Krakowie. Naprawdę świetna, ale trochę zabiegana niestety i trzeba się z nią umówić wcześniej, bo ciągle gdzieś śmiga po oddziale. Wypad do Kraka to nie tragedia. Tak naprawdę lebiej z noworodkiem, bo potem wyjazdy stają się znacznie bardziej nie przywidywalne ;-)))
    Myślę jednak, że napewno ktoś poradzi kogoś w Myślenicach.

    5 8 Cytuj
  • 1 gru 2011

    Ludzie wy to już niedługo do sracza będziecie potrzebować doradcy .Normalne karmisz na żądanie jak dziecko potrzebuje na to nie ma reguły.

    22 17 Cytuj
  • 1 gru 2011

    [quote=gość: YZF R1] Ludzie wy to już niedługo do sracza będziecie potrzebować doradcy .Normalne karmisz na żądanie jak dziecko potrzebuje na to nie ma reguły. [/quote]
    No i właśnie o to chodzi, żeby znaleźć osobę, która się na tym zna a nie plecie w świat jak nie wie co zrobić jak brakuje pokarmu.

    7 6 Cytuj
  • 1 gru 2011

    [quote=gość: YZF R1] Ludzie wy to już niedługo do sracza będziecie potrzebować doradcy .Normalne karmisz na żądanie jak dziecko potrzebuje na to nie ma reguły. [/quote]

    Tak pisze ktoś, kto nie ma dzieci i nie wiem jakie problemy mogą spotkać karmiącą matkę. Nie bądź taka/taki mądrala, bo takich jest wielu.

    11 9 Cytuj
  • 2 gru 2011

    Polecam kontakt z położną Panią Kaletę. Pracuje na oddziale naszego szpitala. Dzieki niejkarmię lepiej!-
    Matka 2 dzieci.

    YZF R1 życzę wszystkiego najlepszego - a zwłaszcza opieki psychologicznej:)

    6 5 Cytuj
  • 2 gru 2011

    Jak brakuje pokarmu to trzeba dać dziecku flaszkę.

    12 9 Cytuj
  • 2 gru 2011

    Żenada...nawet nie chce mi się komentować...
    Ale spoko od głowy i sracza też są już specjaliści, zatem jest nadzieja dla Was.

    6 11 Cytuj
  • 7 gru 2011

    Polecam Iwonę Koprowską można znaleźć namiar w google

    2 Cytuj
  • 7 gru 2011

    faktycznie specjalistów od laktacji u nas jak na lekarstwo zresztą teraz nie ma co ukrywać panuje trend na karmienie sztuczne...położne z m-c też nie są zbyt interesowne w tej kwestii przecież dziecku zawsze można podać butle jak jest niespokojne zamiast siąść z młoda matka i ją podnieść na duchu i pokazać co i jak.... karmię drugie dziecko już rok, pierwsze karmiłam 1,5 roku czasu i dziękuje Bogu że nie mam problemów z laktacją. Życzę dużo cierpliwości i spokoju a jeśli znajdziecie pożądnego doradcę laktacji to podzielcie się wieściami na pewno nie zginą;) pozdrawiam.

    5 1 Cytuj
  • 7 gru 2011

    Witam wiem ze kazdy ma swoje rady ja tez mialam malo pokarmu pilam pelno herbatek na laktacje i duzo ale to duzo kompotu z jablek naprawde litrami bo niestety musi sie duzo ale to naprawde duzo pic jak sie karmi ale i tak pokarm mialam marny znaczy duzo ale malo wartosciowy bo dzidzia malo przybierala na wadze i musialam zaczac dokarmiac sztucznym mlekiem nawet najleprza specjalistka od laktacji nic nie zrobi jak poprostu nie ma mleka taka nasza natura juz ,jedna ma pelno mleka a 2 nie

    3 3 Cytuj
  • 7 gru 2011

    najlepsze jest mleko krowie ze wsi

    3 8 Cytuj
  • 7 gru 2011

    [quote=gość: YZF R1] Ludzie wy to już niedługo do sracza będziecie potrzebować doradcy .Normalne karmisz na żądanie jak dziecko potrzebuje na to nie ma reguły. [/quote]

    Popieram :)

    4 8 Cytuj
  • 8 gru 2011

    Dziekuje za wszystkie posty ze zrozumieniem w tle. Duzo, duzo picia i wiecej smu w ciagu dnia troche pomaglo, ale potrzeby rosna wie na dlugo nie starczylo. Z profesjonalnym doradztwem laktacyjnym w miescie Myslenice jednak sie nie spotkalismy. Polozne srodowiskowe pomagaja bardzo mlodym rodzicom, ale jednak w typowych sytuacjach, gdy zaczynaja sie schody to robi sie nerwowo i dosc szybko pojawia sie rozwiazanie w postaci dokarmiania butla.
    Pozostalym ignorantom wypowiadajacym sie w temacie tez dziekuje za przypomnienie, ze Internet to jednak zbiorowosc do której naleza osoby z charakterem oraz "barany", ktorych opinią nie nalezy sie przejmowac, choc szkoda czasu na czytanie takich wypowiedzi.

    7 4 Cytuj
  • 9 lut 2012

    W Myślenicach na Jagiellońskiej jest doradca laktacyjny , opieka okołoporodowa i prowadzona jest akcja Bocianie radio są na facebooku

    1 1 Cytuj
  • 9 lut 2012

    A wiecie może o doradcy onaniacyjnym w Myślenicach, bo słyszałem że jest jakiś w Pcimiu zarejestrowany w urzędzie gminy, ale wolałbym na miejscu, bo paliwo drogie.

    4 Cytuj
  • 27 wrz 2014

    Ponawiam pytanie i temat, jest w Myślenicach gdzieś poradnia laktacyjna?

    1 Cytuj
  • 29 wrz 2014

    Niestety nie ma :( na oddziale jest pani która ponoc moze pomoc ale niestety nie jest to usługa w ramach NFZ a prywatna wizyta domowa:( mi baaardzo pomogła polozna środowiskowa-nie moglam lepiej trafić:-)

    Cytuj
  • 29 wrz 2014

    Oto stan prawny uprawiania poradnictwa laktacyjnego w Polsce :

    Dagmara Korbasińska , Dyrektor Departamentu Matki i Dziecka

    „W aspekcie przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 23 września 2010 r. w sprawie standardów postępowania oraz procedur medycznych przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem (Dz. U. Nr 187, poz. 1259), uprzejmie informuję, że świadczenia pielęgnacyjne, zapobiegawcze, diagnostyczne, lecznicze, rehabilitacyjne oraz promocja zdrowia, w zakresie opieki nad matką oraz noworodkiem są zbiorem zadań wykonywanych przez poszczególne osoby posiadające wymagane kwalifikacje, potwierdzone odpowiednimi dokumentami. Przedmiotowe zadania są w rozumieniu powyższej ustawy świadczeniami opieki zdrowotnej, czyli mogą być udzielane przez zakłady opieki zdrowotnej oraz przez osoby fizyczne wykonujące zawód medyczny lub przez grupową praktykę lekarską, grupową praktykę pielęgniarek, położnych na zasadach określonych w odrębnych przepisach. Zadania związane z opieką nad matką oraz noworodkiem, w tym dotyczące poradnictwa laktacyjnego realizowane są przez osoby posiadające w szczególności uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza, pielęgniarki i położnej. Każda kobieta rodząca ma prawo do poradnictwa laktacyjnego, fachowej opieki i udzielenia pomocy w rozwiązywaniu problemów laktacyjnych na terenie szpitala. Do obowiązków pracowników szpitala, należy także prowadzenie edukacji w zakresie prawidłowego przystawiania dziecka do piersi, przekazania rzetelnej wiedzy na temat wyższości naturalnego karmienia nad sztucznym. Z kolei położna sprawująca opiekę nad kobietą w okresie połogu powinna udzielić matce wyczerpujących informacji na temat korzyści i metod karmienia piersią. Powinna przeprowadzić instruktaż matki w zakresie prawidłowego karmienia piersią, uwzględniający informację, że we wczesnym okresie karmienia piersią należy podejmować próby przystawienia noworodka do piersi do kilkunastu razy na dobę na różne okresy czasu, a jeżeli noworodek nie budzi się należy go budzić do karmienia po 4 godzinach licząc od ostatniego karmienia. W przypadku wystąpienia problemów zdrowotnych, których rozwiązanie wykracza poza zakres kompetencji położnej, przekazuje ona położnicy informacje o potrzebie interwencji lekarskiej, równocześnie informując o tym fakcie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Wszystkie kobiety w okresie połogu, na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2009 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (Dz.U. z 2009 r. Nr 139 poz. 1139; 2010 r. Nr 208 poz. 1376), mają zapewnioną opiekę położnej podstawowej opieki zdrowotnej w zakresie nauki prawidłowego karmienia piersią, oceny odruchów noworodka, sposobu oraz technik karmienia piersią. Położne podstawowej opieki zdrowotnej w zakresie wizyt patronażowych prowadzą edukację zdrowotną i udzielają porad w zakresie kamienienia piersią i laktacji. Opieka położnej środowiskowej nad kobietą karmiącą kończy się wraz z końcem okresu połogu, jednak wszystkie kobiety, ze względu na powikłania wynikające z nieprawidłowego karmienia piersią (np. stany zapalne gruczołu piersiowego) powinny korzystać ze specjalistycznej opieki lekarskiej.”

    I to nie jakieś szczególne zdolnośći - to obowiązek każdej kobiety pracującej w tym zawodzie.

    Cytuj
  • ania 30 wrz 2014

    Laktacja może być ogromnym problemem więc dajcie dziewczynie spokój. Chwali się, że nie idzie na łatwiznę podając sztuczne, tylko szuka rozwiązania. Ja też miałam mega problem z brakiem pokarmu. Dokarmiałam butlą. Potrafiłam 6 godzin w nocy pompować, bajceps i trajceps prawej ręki miałam jak Gołota, a wszystko co udało mi się ściągnąć nie wystarczyło nawet na pół karmienia. Cyce pokaleczone od ciągłego dostawiania, ból okropny. Po 3 miesiącach zrezygnowałam i ciąży mi to do dziś.

    Cytuj

Odpowiedz