Forum » Myślenice

Skrzyżowanie ul. Szpitalna z Żwirki i Wigury

  • 14 gru 2011

    Jest to schemat skrzyżowania ulic Szpitalnej i Żwirki i
    Wigury z wjazdem do szpitala. Bardzo Proszę o wytłumaczenie innym mieszkańcom
    miasta i użytkownikom dróg, jakie zasady obowiązują na tym skrzyżowaniu. W
    teorii jest to proste, lecz w praktyce bywa z tym gorzej. Zapraszam do dyskusji
    na temat jazdy na tym skrzyżowaniu.

    3 7 Cytuj
  • 14 gru 2011

    Zakładamy że jadący ul.Szpitalną nie wie jaki znak jest przy wyjeździe ze szpitala (czy jest tylko po to aby wyjeżdżający nie staranowali szlabanu) i czy wyjazd ze szpitala traktować jako wyjazd z posesji.Wtedy to już nie jest takie proste?
    Dobrze że ktos zainteresował tym przypadkiem chociaż podejrzewam że jest więcej takich kwiatków w mieście.

    6 2 Cytuj
  • 14 gru 2011

    a co w tym niezrozumiałego?
    jadąc szpitalną w stronę żwirki i wigury masz znak ustap pierwszeństwa. Szpital ma znak stop. Co tu tłumaczyć? Może okresl konkretniej swoje pytanie. Ja nie mam problemów z jadą w tamtym miejscu

    3 Cytuj
  • 14 gru 2011

    wyjazd ze szpitala ma szlaban wiec proste i logiczne ze ma tez znak stop. Nie dotyczy to tylko pojazdów uprzywilowanych. Co tu tłumaczyc?

    3 Cytuj
  • 14 gru 2011

    A skąd wiesz że przy wyjeździe ze szpitala jest znak stop????????
    Mówimy o normalnym użytkowniku a nie jeżdżącym na pamięć.

    4 Cytuj
  • 14 gru 2011

    bo ja jest szlaban to i jest znak stop logiczne

    1 3 Cytuj
  • 14 gru 2011

    Moim zdaniem jazda powinna wyglądać tak: Jadąc szpitalną od Piłsudskiego ustępujemy pierwszeństwa jadącym żwirki i wigury jadącym na wprost oraz skręcającym w lewo. Jadąc szpitalna od słonecznej mamy możliwość skęcenia w prawo lub w lewo do szpitala. Skręcając w prawo jedziemy jako pierwsi. Skręcając do szpitala ustępujemy pierwszeństwa jadącym żwirki i wigury oraz szpitalną od piłsudskiego. Jadąc żwirki i wigury mamy pierwszeństwo przed wszystkimi. Tak wygląda teoria. W praktyce ludzie mają tam problemy. Najczęściej Ci co wyjeżdżają ze szpitala myślą, że maja pierwszeństwo.

    2 1 Cytuj
  • 14 gru 2011

    Ponawiam pytanie -skąd jadący szpitalną wie że przy wyjeździe ze szpitala jest znak stop?
    Co obchodzi go szlaban który w nocy ,we mgle może być dla niego niewidoczny lub został zdemontowany do np. naprawy?Czy na szpitalnej jest tablica informująca o tym szlabanie?

    3 2 Cytuj
  • 14 gru 2011

    po pierwsze jest szlaban po drugie jest to wyjazd z "posesji". Nie masz informacji że szpital ma pierwszeństwo to w czym problem

    1 2 Cytuj
  • 14 gru 2011

    Mam informację -ustąp pierwszeństwa przejazdu-tylko komu?Nie wiem jaki jest status wyjazdu ze szpitala a nie jestem miejscowy?W ogóle nie wiem że to jest szpital tylko mam skrzyzowanie i jadąc od MDK chcę jechać prosto?Szlabanu nie ma bo ukradli a skąd mam wiedzieć że to wyjazd z posesji,gdzie to pisze?

    3 3 Cytuj
  • 14 gru 2011

    a nie widzisz ze jest brama i teren ogrodzony? juz nie przesadzajmy i nie szukajmy problemów na siłę:)po pierwsze szlaban po drugie "posesja"

    2 Cytuj
  • 14 gru 2011

    fiat 126p musiał robić prawko u p. Z . A co do dyskutowania to może zlikwidować światła na ul.Słowackiego . Stworzymy kolejne rondo i radni będą mieli kolejny orzech do zgryzienia jak je nazwać

    4 Cytuj
  • 14 gru 2011

    [quote=gość: drajver] Mam informację -ustąp pierwszeństwa przejazdu-tylko komu?Nie wiem jaki jest status wyjazdu ze szpitala a nie jestem miejscowy?W ogóle nie wiem że to jest szpital tylko mam skrzyzowanie i jadąc od MDK chcę jechać prosto?Szlabanu nie ma bo ukradli a skąd mam wiedzieć że to wyjazd z posesji,gdzie to pisze? [/quote]
    to jak nic nie wiesz to za kierownicą nie zasiadaj

    3 Cytuj
  • 14 gru 2011

    to komu ma ustapic pierwszenstwo jadacy ulica Szpitalna w prawo w ulice Zwirki i Wigury? Z tego co tu piszecie wychodzi ze nikomu, skoro nikomu to po co ten znak?

    3 Cytuj
  • 14 gru 2011

    Ten rysunek, a właściwie sytuacja na nim przedstawiona jest absurdalna....Brakuje tam jeszcze znaku zakaz skrętu w prawo ( od strony ul.Żwirki...w kierunku MDK)... bo tam chyba faktycznie jest droga jednokierunkowa..... Nie wiem czy przy wyjeździe ze szpitala przed szlabanem jest znak STOP-u, bo nie jeżdżę tam na co dzień, ale jadąc od strony MDK stoi przy drodze jak byk znak ustąp pierwszeństwa przejazdu....to chyba ten znak powinien mnie interesować najbardziej...a nie te sąsiadujące na uliczkach obok ;-)...Bardziej absorbująca jest sytuacja pod starym Carrefurem jadąc od strony sądu skręcając w prawo na wysokości dawnej zajezdni busów....Jadący z naprzeciwka ewidentnie mają znak STOP-u a mimo to skręcając w lewo ( w kierunku Dobczyc) ryją się tam nie bacząc że mają kogoś po prawej, że czasami głupieję i nie wiem w końcu co jest tam grane.....:-) ?

    1 Cytuj
  • 14 gru 2011

    autoszkoła jak to komu?? pojazdowi jadacemu ulica zwirki i wigury do szpitala

    1 Cytuj
  • 14 gru 2011

    [quote=gość: pxx] fiat 126p musiał robić prawko u p. Z . A co do dyskutowania to może zlikwidować światła na ul.Słowackiego . Stworzymy kolejne rondo i radni będą mieli kolejny orzech do zgryzienia jak je nazwać [/quote]

    Taki odpowiedzi się spodziewałem. Ciekaw jestem jak byś miał tam jakąkolwiek stłuczkę to jak by to wszytko się skończyło.
    A prawo jazdy nie robiłem u Pana Z.

    [quote=modliszka] Ten rysunek, a właściwie sytuacja na nim przedstawiona jest absurdalna....Brakuje tam jeszcze znaku zakaz skrętu w prawo ( od strony ul.Żwirki...w kierunku MDK)... bo tam chyba faktycznie jest droga jednokierunkowa..... Nie wiem czy przy wyjeździe ze szpitala przed szlabanem jest znak STOP-u, bo nie jeżdżę tam na co dzień, ale jadąc od strony MDK stoi przy drodze jak byk znak ustąp pierwszeństwa przejazdu....to chyba ten znak powinien mnie interesować najbardziej...a nie te sąsiadujące na uliczkach obok ;-)...Bardziej absorbująca jest sytuacja pod starym Carrefurem jadąc od strony sądu skręcając w prawo na wysokości dawnej zajezdni busów....Jadący z naprzeciwka ewidentnie mają znak STOP-u a mimo to skręcając w lewo ( w kierunku Dobczyc) ryją się tam nie bacząc że mają kogoś po prawej, że czasami głupieję i nie wiem w końcu co jest tam grane.....:-) ? [/quote]

    Tak faktycznie zapomniałem dodać że ul szpitalna od mdk to ulica jednokierunkowa.

    1 1 Cytuj
  • 14 gru 2011

    fiat gdybym miał tam stłuczkę to wiedziałbym kto zawinił. Ty naprawde nadal nie rozumiesz kto ma tam pierwszenstwo??

    2 Cytuj
  • 14 gru 2011

    [quote=gość: taktak] fiat gdybym miał tam stłuczkę to wiedziałbym kto zawinił. Ty naprawde nadal nie rozumiesz kto ma tam pierwszenstwo?? [/quote]

    Ja rozumiem i to doskonale ty też rozumiesz. Ale chodzi mi o innych którzy myślą inaczej np kierowcy wyjeżdżający ze szpitala, którzy myślą że to oni maja pierwszeństwo. Jest ich cała masa a szczególnie karetki.

    Nie napisałem tego postu po to by dostać odpowiedź na pytanie kto tam ma pierwszeństwo a kto nie tylko po to aby pokazać innym problem tego skrzyżowania i trochę złego oznakowania go. Wystarczył by znak z przebiegiem drogi główniej i było by po sprawie.

    1 Cytuj
  • 14 gru 2011

    to w takim razie oni beda mieli problem co sie martwisz. Maja szlaban, maja znak stop to co mnie to inetresuje. Stłuczek chyba tam za bardzo nie ma z tego co sie orientuje

    1 1 Cytuj
  • 14 gru 2011

    Prosimy o dodawanie plików graficznych o takich rozmiarach które nie burzą układu forum

    3 Cytuj
  • 14 gru 2011

    i dzieki Redakcji temat stracil sens:) moze zamiast wywalac wieksze pliki graficzne, pora na wprowadzenie modyfikacji do forum, ktora automatycznie dostosuje rozmiar pliku do forum?

    7 1 Cytuj
  • 14 gru 2011

    [quote=gość: Waclawek] i dzieki Redakcji temat stracil sens:) moze zamiast wywalac wieksze pliki graficzne, pora na wprowadzenie modyfikacji do forum, ktora automatycznie dostosuje rozmiar pliku do forum? [/quote]

    a moze zamiast znowu na kogos nadawac wlaczyc myslenie przy zakladaniu tematow?

    1 3 Cytuj
  • 14 gru 2011

    Hmm czy ja jako laik musze wiedziec jak stworzona jest "tabela" na forum, jaka jest maksymalna szerokosc w pixelach okienka z postem? Moze Ty wiesz? Jaka jest wartosc w pixelach szerokosci Twojego posta? Tak abym mogl zmienic szerokosc wstawianego obrazka? Takie rozwiazania to archaizm i nie pamietam kiedy ostatni raz z czyms takim spotkalem sie na jakims innym forum. W ten sposob ciekawy temat zostal pozbawiony sensu.

    2 1 Cytuj
  • 14 gru 2011

    [quote=gość: Waclawek] Hmm czy ja jako laik musze wiedziec jak stworzona jest "tabela" na forum, jaka jest maksymalna szerokosc w pixelach okienka z postem? Moze Ty wiesz? Jaka jest wartosc w pixelach szerokosci Twojego posta? Tak abym mogl zmienic szerokosc wstawianego obrazka? Takie rozwiazania to archaizm i nie pamietam kiedy ostatni raz z czyms takim spotkalem sie na jakims innym forum. W ten sposob ciekawy temat zostal pozbawiony sensu. [/quote]

    tez jestem laikiem, ale gdybym dodawala zdjecie to zauwazylabym ze wszystko jest zbudzone i dodalabym mniejsze :)

    1 1 Cytuj

Odpowiedz