Forum » Myślenice

Szkoła rodzenia w Myślenicach

  • 15 wrz 2009

    witam

    dzisiaj dowiedziałam się, że Dyrektor Szpitala zamknął Szkołę Rodzenia...

    Cytuj
  • Malgorzata 24 wrz 2009

    Witam
    a co by Panie powiedziały na zajęcia w prywatnej szkole rodzenia??
    Pozdrawiam

    1 Cytuj
  • 21 paź 2009

    witam

    Zajęcia w Szkole Rodzenia już się odbywają, zmieniło się tylko miejsce zajęć.

    Cytuj
  • 21 paź 2009

    do MiMałgorzata- zajęcia w prywatnej szkole rodzenia -za ile? (kasy).
    W szpitalu szkoła rodzenia działa super, prowadzą je kompetentne i fajne położne, za darmo. Kto chodził to wie najlepiej, a reklamować nie trzeba skoro na zajęciach zawsze jest dużo par.

    Cytuj
  • 21 paź 2009

    Witam wszystkie przyszłe mamusie-czy słyszałyscie ze dwa tygodnie temu na oddziale noworodków malutki 3 dniowy Antoś zostal zakazony sepsa i przewieziony do krakowa-wszedzie cicho na ten temat-wiem to na 100% -czy ktos cos wie??

    Cytuj
  • 23 paź 2009

    Witam wszystkich przyszłych i obecnych Rodziców! W Myślenicach właśnie otwiera się nowe Centrum Położniczo-Rehabilitacyjne PĘPEK ŚWIATA ;). Jeśli chcecie zapoznać się z naszą ofertą, zapraszamy na stronę internetową: www.pepekswiata.edu.pl

    Cytuj
  • 23 paź 2009

    A cóż to za novum "szkoła rodzenia" ? Toć za dawnych czasów nie każdy (-a) miał ukończone 3 klasy, żeby umieć czytać, pisać a co dopiero jakieś tam szkoły rodzenia ?!
    Wydaje mi się, że ktoś chce nabić trochę kasy na... niczym.
    To tak jakby przed każdym zabiegiem chodzić do odpowiedniej "szkoły" by się przygotować do operacji. A co w nagłych- nieplanowanych wypadkach ?

    Cytuj
  • 23 paź 2009

    do: rodzący: Przeciesz szkoła rodzenia to nie novum!!! Moim zdaniem super, że coś takiego powstaje- każdy ma wybór i decyduje o sobie. Ale najwyraźniej najprościej jest krytykować... No cóż, różni są ludzie...

    Cytuj
  • 23 paź 2009

    do gosia20.06

    Zapytaj mamy czy chodziła do jakiejś "szkoły rodzenia" zanim ciebie poczęła ?!

    Cytuj
  • 23 paź 2009

    A ja uważam, że to świetny pomysł i napewno skorzystam! To, że ktoś zatrzymał się na trzeciej klasie szkoły podstawowej to już jego problem... Cały świat się rozwija, ale jak widaktórym wydaje się, że tak nie jest. Na całym świecie są takie miejsca i cieszę się, że takie miejsce będzie też tutaj... A "rodzący" najwyraj nie jest w temacie... Może więc lepiej się nie wypowiadać?

    Cytuj
  • 23 paź 2009

    Jeżeli mogę pozwolić sobie na wrzucenie grosika do Waszego tematu, chciałbym przedstawić szkołę rodzenia z punktu widzenia "płci brzydszej".
    Otóż drogie Panie, krytykujecie sam pomysł uczestnictwa par, zaznaczam obojga przyszłych rodziców w przygotowywaniu sie na przyjęcie potomstwa. Szkoła rodzenia to nie tylko ćwiczenie oddychania, gimnastyka czy symulacja porodu. Jest to wspaniałe przeżywanie przygotowania sie przedporodowego z ukochaną osobą, dzielenie sie obawami, radością a przede wszystkim wzajemna więź ze wszystkimi uczestnikami kursu. Z mojego punktu widzenia jest to fantastyczne przeżycie i gorąco polecam każdemu przyszłemu ojcu sprawdzenie sie w tej roli.

    Do Rodzącego, zapytaj prosze Ojca jak pomagał Matce gdy nosiła Ciebie. Bo to głównie chodzi o wspólne przeżywanie radości z oczekiwania na pociechę. Zaznaczam że nie jestem związany z żadną ze szkół rodzenia, a moja wypowiedz oparta jest na opiniach znajomych którzy brali udział w kursie przygotowawczym i chwalą go sobie jako fantastyczną, wspólną część "bycia w ćiąży".

    Cytuj
  • 23 paź 2009

    Dokładnie. Bo to właśnie o to chodzi. To naprawdę wyjątkowy czas dla każdego człowieka i warto o to zadbać.
    A tak do wiadomości rodzącego- do szkoły rodzenia chodzi się jak już jest się w ciąży.

    Cytuj
  • 23 paź 2009

    do Mysleniczanina - chodziłeś z żoną do szkoły rodzenia ? Domyślam się, że nie skoro taka szkoła dopiero powstaje. Nie sądzę, że nie przeżywałeś z żoną radości z "oczekiwania na pociechę" nie będąc uczniami takiej szkoły tak jak nie sądzę, że innym, starszym, starsze pokolenie, uczucie radości było im obce.

    Do gosia20.06 - to chyba normalne, że do szkoły rodzenia chodzi się będąc w ciąży (!)
    Czy są na zakończenie roku szkolnego świadectwa z paskiem ? Powinny być, potem tacy rodzice pokażą swojej pociesze jakimi pilnymi uczniami byli i niech spróbuje to dziecko wyróść na łotra !

    Cytuj
  • 24 paź 2009

    Jak już sie domyślamy, to powiedzmy że domyślasz się że mam żonę. I to że była w ciąży, lub jest. Powiem tak, dla mnie najważniejsze jest samopoczucie kobiety która nosi moje dziecko, jej komfort psychofizyczny. Satysfakcja z tego że potrafie porzucić obowiązki, kolegów, przyzwyczajenia dla wspólnego przygotowania się do porodu. Umacnia to związek. Zbliża jeszcze bardziej do siebie. Buduje zaufanie i gwarancje wsparcia w tej trudnej dla kobiety chwili jaką jest poród. Szkoła rodzenia jako komórka działa od niedawna na terenie Myślenic. W Krakowie przy Spitalu Dziecięcym na ul, Kopernika 36 już od kilkunastu lat. Domyślam sie jednak, że o tym wiesz.
    Wspominając stare czasy, pamiętam doskonale "radość" wielu znajomych i sąsiadów. Domyśl się ze nie miała ona nic wspólnego ze szkołą rodzenia. Lecz nie mnie oceniać. Każde pokolenie ma inne wzorce, inne spojrzenie na życie. Cieszy tylko że wreszcie ktos pomyślał o kobietach. Ale może pozostawie reszte domysłom.

    Cytuj
  • 24 paź 2009

    do rodzący- wczesniej pisales, żebym zapytała swojej Mamy czy chodziła do szkoły rodzenia zanim mnie poczęła. Wnioskuję stąd, że nie do końca jesteś w temacie. A poza tym, przecież nikt cię nie zmusza do chodzenia do szkoły rodzenia. To nie dla wszystkich. Nie wiem tylko dlaczego tak krytykujesz to, że ktoś wreszcie coś robi w tym kierunku. Kiedyś nie było samochodów, prądu i tym podobnych rzeczy. Ale czy to oznacza, że są one złe?

    Cytuj
  • 2 lis 2009

    szkoła rodzenia to super sprawa, wiele mozna sie tam nauczyc i dowiedziec szczegolnie jak nie ma sie wsrod znajomych i rodziny nikogo z malym dzieckiem, chodzac do szkoly rodzenia jest sie na biezaco, bo przeciez ciagle sie cos zmienia, naprawde polecam..

    Cytuj
  • 2 lis 2009

    Ja tam do Pępka Świata na pewno się zgłoszę ;)

    Cytuj
  • 18 lis 2009

    w szkole rodzenia, która działa już od kilku lat przy Szpitalu w Myślenicach można dowiedzieć się naprawdę bardzo wielu ważnych i przydatnych rzeczy. Panie prowadzące przedstawiają min. jak wygląda poród, przez co łatwiej się oswoić z porodem (na zajęciach poruszanych jest wiele tematów: ciąża, poród, połóg, pielęgnacja i karmienie dziecka. itp.)

    Cytuj
  • 18 lis 2009

    "Panie prowadzące przedstawiają min. jak wygląda poród, przez co łatwiej się oswoić z porodem "

    A na końcu lekarz "zaleci" cesarkę i tyle z tej szkółki wyniesiesz (na temat porodu) :D

    Cytuj
  • 20 lis 2009

    widzę, że ktoś ma tu ogromny problem (czyt. ciężarny)... no cóż, jak się w życiu nic nie udaje, to trzeba się powyżywać anonimowo na forach...

    a wracając do tematu:
    1.czy szkoła nadal działa??
    2.czy na te zajęcia trzeba się zapisywać gdzieś wcześniej czy po prostu wystarczy przyjść??
    3.czy jest bezpłatnie??
    4.kiedy, o której i gdzie odbywają się zajęcia??
    5.ile jest zajęć i czy obojętne, na które przyjdę, czy muszę chodzić "od początku"??

    ewentualnie jeśli ktoś nie zna odpowiedzi na moje pytania to czy ma jakiś telefon kontaktowy żebym się mogła wszystkiego dowiedzieć;)
    z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi;))

    Cytuj
  • 20 lis 2009

    Szkoła rodzenia działa
    Wystarczy przyjść
    Jest bezpłatna
    Srody godz 18 00 Budynek Przychodni pierwszy przy ul Szpitalnej (tam gdzie jest Dyrekcja Szpitala )
    Proszę wybrać się na wieczorny spacerek obojętnie w którą środę dokładnie do tego miejsca ( wejście pod schodkami na 1 pietro ) a Panie to prowadzące odpowiadają na wszystkie pytania.

    Cytuj
  • 20 lis 2009

    Ja nie jestem pewna czy nadal działa, bo podobno szpital jest remonowany. Ale słyszałam, że ktoś otworzył w naszym mieście centrum położniczo- rehabilitacyjne?

    Cytuj
  • 21 lis 2009

    Działa działa i jest bardzo interesująco. Zapewniam.Jest dokładnie tak jak pisze w środy ...............itd ( to już jest napisane ) .

    Cytuj
  • 21 lis 2009

    Tak, podobno w naszym mieście otwiera się centrum położniczo-rehabilitacyjne. Z tego, co widziałam na ich stronie internetowej, zajęcia szkoły rodzenia mają charakter warsztatowy- to super sprawa. Sama jestem w ciąży i miesiąc temu korzystałam razem z mężem z podobnych warsztatów w Krakowie, bo nie wiedziałam, że u nas jest takie centrum. I muszę przyznać, że jesteśmy pod ogromnym wrażeniem! To świetna forma prowadzenia zajęć, polecam ją każdemu.

    Cytuj
  • 27 sty 2010

    Myślenickie Centrum Położniczo-Rehabilitacyjne Pępek Świata zaprasza na szkołę rodzenia w formie warsztatów.
    Teraz także zapisy na BEZPŁATNĄ pokazową szkołę rodzenia, termin 13.02.10r.(SOBOTA)godz. 15.30-17.00
    Jest okazja porównać BEZPŁATNIE zajęcia szpitalne z zajęciami warsztatowymi w Pępku Świata, Myślenice ul. Orkana 9, tel. 606 727 880

    2 Cytuj

Odpowiedz