Forum » Myślenice

Dwa napady na osiedlu 1000 lecia

  • 20 gru 2011

    W niedzielę doszło do dwóch napadów na osiedlu 1000 lecia. Bandyci napadli na kobiety w średnim wieku, który uderzono i zabrano im torebki. Jedna osoba ma złamaną rękę. Stało się to po godz. 18.00. Pierwszy przypadek pod blokiem nr 18 drugi pod 24.
    Czy w związku z wydarzeniami nie sądzicie, że:
    - osiedle jest słabo oświetlone
    - brak jest pieszych patroli Policji i Straży miejskiej na osiedlu
    - należy pomyśleć o ogrodzeniu osiedla by nie szwendali się złodzieje, bandyci, pijacy i bezpańskie psy?

    26 3 Cytuj
  • 20 gru 2011

    Czy to jest jakąś potwierdzona sytuacja?e nie wierzę ....

    4 10 Cytuj
  • 20 gru 2011

    Tak potwierdzona. Byłem świadkiem przyjazdu Policji i rozmawiałem z poszkodowana i policjantami.

    19 1 Cytuj
  • 20 gru 2011

    Jak to było od ulicy Pardiaka a nie od Plebańskiej to pozostały nagrania z kamery. SŁABE OŚWIETLENIE - TAK , Powinny być jakieś halogeny . Ogrodzić to nic nie da , bo przez płoty też da się przeskoczyć , CHYBA ŻE TAKIM WYSOKIM JAK NA BOISKU.

    14 1 Cytuj
  • 20 gru 2011

    [quote=gość: J11] Jak to było od ulicy Pardiaka a nie od Plebańskiej to pozostały nagrania z kamery. SŁABE OŚWIETLENIE - TAK , Powinny być jakieś halogeny . Ogrodzić to nic nie da , bo przez płoty też da się przeskoczyć , CHYBA ŻE TAKIM WYSOKIM JAK NA BOISKU. [/quote]
    Napad był od Plebańskiej.

    10 Cytuj
  • 20 gru 2011

    straż miejska w Myślenicach? tam w ogóle są jacyś strażnicy? ktokolwiek widział, słyszał?

    22 2 Cytuj
  • 20 gru 2011

    [quote=almar25] gość: J11 napisał/a: Jak to było od ulicy Pardiaka a nie od Plebańskiej to pozostały nagrania z kamery. SŁABE OŚWIETLENIE - TAK , Powinny być jakieś halogeny . Ogrodzić to nic nie da , bo przez płoty też da się przeskoczyć , CHYBA ŻE TAKIM WYSOKIM JAK NA BOISKU.
    Napad był od Plebańskiej. [/quote]
    Tam jest ciemno i nie ma kamer to było wyrafinowane. Tył osiedla nie jest dobrze zabezpieczony.

    23 Cytuj
  • 20 gru 2011

    sprawdziłem, w Myślenicach jest 7 strażników miejskich. Dla przykładu w Wieliczce 28 - ciekawe skąd ta dysproporcja?
    Nie twierdzę, że nic nie robią, ale czytam artykuł zamieszczony tutaj w portalu, kiedy podaje się dane, że w ubiegłym roku SM interweniowała 9000 razy, w 7 osób. Ciekawe są te statystyki, ba rzeknę, że podejrzane, zwłaszcza, że centrum miasta jest ograniczone z parkowaniem przez firmy zewnętrzne - ciekawe gdzie te interwencje?
    Burmistrz miasta nie planuje poszerzenia jednostki Straży Miejskiej, może jednak czas o takich działaniach pomyśleć?!

    13 Cytuj
  • 20 gru 2011

    [quote=gość: reomek] Ciekawe są te statystyki, ba rzeknę, że podejrzane, zwłaszcza, że centrum miasta jest ograniczone z parkowaniem przez firmy zewnętrzne - ciekawe gdzie te interwencje?
    [/quote]
    jak to gdzie spisują wagarowiczów, pijących piwo i wlepiają mandaty za parkowanie - czyli robią wszystko co łatwe. Po co mają się plątać po nieoświetlonych i niekamerowanych ulicach - jeszcze w nocy....?

    16 2 Cytuj
  • 20 gru 2011

    ale wiesz, w tym wypadku, zwłaszcza w tym, kiedy zaplecze interwencyjne ilościowo (nie wiem jak z jakością) nie razi po oczach - to wcale się nie dziwie. Jeżeli pojadą jednym autem, okaże się, że przewaga napastników jest większa, lub kroi się coś większego, to druga ekipa czym dojedzie? na takie zarabie piechotą trochę jest..... uważam, że bezpieczeństwo w Myślenicach, pomimo monitoringu jest źle zorganizowane. Nie można liczyć na policję, tym bardziej na myślenicki sąd (tam to dopiero jest bezprawie).
    Liczysz na pomoc? licz na siebie!

    19 Cytuj
  • 20 gru 2011

    potwierdzam, napad był, i potwierdzam - bardzo słabe oświetlenie jest zwłaszcza przy bloku 18, wiele razy zgłaszaliśmy to do spółdzielni, ale oni odsyłali nas, że oświetlenie to jest w gestii innego administratora.

    17 Cytuj
  • 20 gru 2011

    A co bandyci boją się światła?
    Nawet gdyby kamera była na każdym rogu a ulice oświetlone jak w biały dzień t5o gdy bandyci będą czuć się bezkarni to nic nie da.Więzienia są przepełnione tymi za jazdę na rowerze po sp;ożyciu czy nie płacącymi alimentów a prawdziwi przestępcy chodzą na wolności.

    4 3 Cytuj
  • 20 gru 2011

    Ale jednak nie napadli gdzie jest kamera i jasno.

    15 Cytuj
  • 20 gru 2011

    Ostatnio straż miejska jest bardzo aktywna w dawaniu mandatów, źle zaparkowanym samochodom, Czy tylko na tym polega ich praca?!

    12 3 Cytuj
  • 20 gru 2011

    Trzeba było jeszcze więcej kryminalistów powypuszczać z więzień.

    9 Cytuj
  • 20 gru 2011

    [quote=gość: reomek] straż miejska w Myślenicach? tam w ogóle są jacyś strażnicy? ktokolwiek widział, słyszał? [/quote]

    "Strasz wijska" zajęta jest zdejmowaniem tablic z ronda :-)

    8 4 Cytuj
  • 20 gru 2011

    Ogrodzić osiedle a skąd pewność że bandytą nie był jeden z jego mieszkańców

    4 3 Cytuj
  • 20 gru 2011

    Miejmy nadzieje że ich złapią, siedzą nieraz tacy na huśtawkach z tyłu osiedla lub na przystanku busów pod 18, wcale bym sie nie zdziwił gdyby to któreś z osiedla było! OSOBIŚCIE POTĘPIAM TAKI BANDYTYZM - NAPADAĆ NA BEZBRONNYCH LUDZI - OBY ICH POCZYNANIA ZOSTAŁY SZYBKO UKRÓCONE ! MIESZKAŃCY OSIEDLA I NIE TYLKO - DBAJMY O NASZE BEZPIECZEŃSTWO I BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH BLISKICH - NIECH PIERWSZYM KROKIEM BĘDZIE WYRAŻENIE SWOJEJ OPINI I POTĘPIENIA DLA AKTU PRZEMOCY I BANDYTYZMU. NIECH TO BĘDZIE APEL DO WŁADZ, ABY POPRAWILI BEZPIECZEŃSTWO W NASZYM MIEŚCIE, JESZCZE DO NIEDAWNA CZŁOWIEK NIE BAŁ SIĘ WYJŚĆ W NIEDZIELE WIECZOREM NA ULICE! REAGUJMY I WYRAŻAJMY SWOJE ZDANIE!

    8 2 Cytuj
  • 21 gru 2011

    uprawnienia straży miejskiej określa dość precyzyjnie ustawa o strażach gminnych. Tak, źle zaparkowane samochody stanowią podstawą do wystawienia mandatu przez strażnika, to jest również w zakresie ich kompetencji, ale nie tylko. Jak wyżej jeden z użytkowników forum wspomniał - w Myślenicach jest mało strażników, nie ma kto patrolować a jeżeli już tak się dzieje, to we wszystkich miejscach nie są wstanie dojechać. Na 7 strażników 2 pracuje przy monitoringu, zostaje reszta łącznie z komendantem itd.

    3 6 Cytuj
  • 21 gru 2011

    [quote=gość: piotrr] uprawnienia straży miejskiej określa dość precyzyjnie ustawa o strażach gminnych. Tak, źle zaparkowane samochody stanowią podstawą do wystawienia mandatu przez strażnika, to jest również w zakresie ich kompetencji, ale nie tylko. Jak wyżej jeden z użytkowników forum wspomniał - w Myślenicach jest mało strażników, nie ma kto patrolować a jeżeli już tak się dzieje, to we wszystkich miejscach nie są wstanie dojechać. Na 7 strażników 2 pracuje przy monitoringu, zostaje reszta łącznie z komendantem itd. [/quote]
    PIOTR- nie wtajemniczaj forum w swoją pracę ,bo tą marnie opłacaną posadkę ,za którą pewnie ciężko Ci jest wyżyć możesz utracić.

    12 3 Cytuj
  • 21 gru 2011

    ustawa o strażach jest okryta tajemnicą?! czy informacja o niej musi odrazu budzić jakieś dygresje zawodowe? jeżeli brak ci argumentów, to zwyczajnie nie zabieraj się za dyskusję, bo w rzeczywistości byłbyś przy takich argumentach kompletną niemową.
    Mam rozumieć, że dla ciebie słowo ustawa odrazu łączy się z pracą budżetową, pytanie tylko czego ta ustawa dotyczy? smutne.

    Warto znać swoje prawa i obowiązki, nawet w codziennych kontaktach i normalnym funkcjonowaniu, dlatego dobrze wiedzieć z kim i dlaczego mamy do czynienia, aby na takim forum uzytkownik jak wyzej nie plótł piąte przez dziesiąte o swoich racjach zyciowych.

    Gwoli wyjaśnienia, Strażnik miejski aplikant zarabia ok 1300 zł, do tego dodatki ok 700 zł. Chciałbyś tyle zarabiać. Aplikantem jest się minimalnie rok, później można awansowac - strażnik otrzymuje wypłatę ok 1700 zł do tego dodatki (lata pracy, nadliczbowe, nocne, dodatek za stopień, premie za wyniki w pracy) wychodzi średnio ok 2300 na rękę.
    J11 - nie pajacuj.

    3 12 Cytuj
  • 21 gru 2011

    Dobra przyjmuję twoją opinię, przynajmniej dowiedzieliśmy się jeszcze coś więcej. Nie mam zamiaru cię atakować , w moich oczach jesteś bardzo porządnym i wykształconym człowiekiem. Mogę powiedzieć o tobie same SUPERLATYWY.

    12 2 Cytuj
  • 21 gru 2011

    nie wiem, czy jestem porządnym, znam swoje prawa i obowiązki. Od straży dostałem kilka mandatów (w Krakowie) moich jedynych i wiem, jakie mają uprawnienia, dlatego też o tym pisze.
    Poza tym podałem info o zarobkach strażników. W mojej opini nie są to jakieś nędzne pieniądze, zwłaszcza w kontekście tego co ci ludzie robią zawodowo - różnice mogą się brać tylko z właściwości danej gminy (lub związku gmin). Gorzej wypadają z policją - często ryzyko podobne, natomiast mundurowi mają większe przywileje.
    Dodam, że komendant SM może liczyć na pensję w wysokości ok 6 tyś złociszy :) fajnie co.

    Ktoś wyżej jeszcze pisze, że są o zbierania znaków z ronda. Moi drodzy, jak w każdej pracy, są pewne priorytety. Gdyby waszego pracodawcę ktoś kompromitował, a w waszej gestii byłoby zapobieganie temu, to zrobilibyście dokładnie to samo.
    Pamiętajcie, SM, nie pełni służby dla narodu, tylko służbę lokalnej społeczności, ale jak każdy inny strażnik, ma z gminą umowę o pracę... jego pracodawcą pośrednim jest rada miasta, która przyjmuje uchwalę o powołaniu SM w danej gminie.
    Także mniej demagogi, więcej myślenia, bo z takim podejściem, to na pewno nie zmienicie nic poza wpisem na forum.

    7 7 Cytuj
  • 21 gru 2011

    OK.życzę ci awansu .

    14 3 Cytuj
  • 21 gru 2011

    [quote=gość: reomek] straż miejska w Myślenicach? tam w ogóle są jacyś strażnicy? ktokolwiek widział, słyszał? [/quote]
    Ja widziałem w GAZECIE MYŚLENICKIEJ.

    15 2 Cytuj

Odpowiedz