Forum » Myślenice

Uwazajcie na oszustów

  • Janek Sal 20 gru 2023

    Święta wiec czas oszustów różnej maści sie zaczał -
    Niedawno padłem ofiara takiego przejęcia konta w necie przez oszustów .
    Była zima wiec szukam odsnieżarki - ma marketplace jest gdzies w okolicy N Sącza używana markowa za 1500 . Zadałem w piątek pytanie gdzie i kiedy moge to zobaczyc ?
    odpowiedz w sobote ze wszystko wraz ze zdjeciami jest na stronie i tu adres/. Kliknąłem i nic sie nie otworzyło wiec poszedłem do swoich zajec. Za chwile dzwoni brat i pyta o jaką kase mnie prosisz ,podobno nie mozesz zapłacic za przesyłke i chcesz blickiem cos zapłacic. Za moment telefony sie urywają od moich znajomych z tym samym . Chce wejsc na konto facebook , nie moge , na mesenger również . - Finał
    dwoje z mioch znajomych zapłaciło jeden 490 drugi 390 pln.W sobotę zgłosiłem telefonicznie sprawe na policje bo byłem poza miejscem gdzie jest posterunek a w poniedziałek w naszej myślenickiej komendzie złozyłem zeznanie w sprawie popełnienia oszustwa.
    jak seria to seria w piętek tez dostaje sms z DPD ze kurier przywiezie paczke za pobraniem od firmy BIRE 360 pln trze4ba zapłacic . - nic nie zamawiałem wiec spoko . Wczoraj ponowny sms z tym samym i kurier przyjechał . mała paczuszka 25 cm - nie przyjąłem . OK .
    Ale wszedłem na strone firmy BIRE - sklep wysyłkowy , ale opinie klientów .... same oszustwa ludzie piszą mase ludzi naciągnęli na kase

    ze swiątecznym pozdrowieniem Ostrzegam .... UWAŻAJCIE

    12 1 Cytuj
  • 23 gru 2023

    To znaczy przejęli Ci konto na FB? Jakim cudem przez kliknięcie linka?
    A nie przejęli Ci skrzynki mailowej wcześniej?

    Myślę, że tak można spróbować się zabezpieczyć / a raczej znajomych ;-) :

    Co zrobić żeby inni nie widzieli moich znajomych na Facebooku?
    Klasyczna wersja przeglądarki w urządzeniu mobilnym
    Dotknij w prawym górnym rogu Facebooka.
    Przewiń w dół i dotknij Ustawienia.
    Przewiń w dół do pozycji Odbiorcy i widoczność i dotknij Jak można Cię znaleźć i nawiązać z Tobą kontakt.
    Dotknij Kto może zobaczyć Twoją listę znajomych?

    3 Cytuj

Odpowiedz